Poza granicami - luźne dyskusje na wszystkie sprawy niezwiązane z Przebudzeniem.

Samozapłon

Post 26 mar 2006, 09:38

Hm. Ciekawi mnie opnina na temat samozapłonów ludzi, jest jakieś naukowe wytłumaczenie? bo mi się ta sprawa mętna wydaje.
mam do oddania małe kotki! info na gg!
Avatar użytkownikaSalazan Kobieta
 
Imię: Janine
Posty: 14
Dołączył(a): 21 mar 2006, 20:37
Lokalizacja: Hszanufff
Typ: 4w3
Zodiak: Lew, szczur

Post 26 mar 2006, 13:52

W jednym z programów poświęconych temu zagadnieniu pewien naukowaniec wyjaśnił i udowodnił to zjawisko wytwarzaniem się pewnych gazów w żąłądku (często u ofiar obserwowano ogien wydobywający się z brzucha), które w skutek reakcji chemicznych zapalały się. O ile mnie pamięć nie myli były to gazy powstałe w wyniku zmian chorobowych (a być może gromadzone w wyniku braku ich odpływu, nie pamiętam dobrze). Ale czy nawet małe dzieci, wśród których także są przypadki samozapłonu mogły mieć już coś nie teges z przemianą materii w żołądku? Hmmm...
Avatar użytkownikaEcnelis Mężczyzna
 
Imię: Przemek
Posty: 37
Dołączył(a): 28 maja 2005, 14:53
Lokalizacja: Prehoryłe
Droga życia: 5
Zodiak: Scorpio

Post 26 mar 2006, 14:05

Sa 2 odpowiedzi:

1. ( żartobliwa ) może gość sie polał czymś łatwopalnym i sam lub przez przypadek się zapalił a inni tegonie widzieli uznając to za coś niewytłumaczalnego.

2. ( bardziej prawdopodobna wg.mnie ) jest wynikiem Dowodem na to, jaką Faktyczną Siłę Posiada Siła Woli przy odpowiednim Treningu. Samozapłon w tym wypadku może być jednym z możiwości wykorzystania Jej Nieograniczonej Mocy.

Pozdrawiam.
Prawdą jest Miłość. Wyrazem Miłości, Bycie Sobą.
GrzegorzL_Truth Mężczyzna
Light_Truth
 
Posty: 211
Dołączył(a): 10 gru 2005, 22:10
Lokalizacja: Wrocław
Droga życia: 7
Zodiak: strzelec

Post 26 mar 2006, 14:25

no właśnie słyszałam, że jakaś babka stiwerdzila, że jej gorąco, a potem ni stąd ni zowąd się zaczęła palić, przy czym sukienka i buty zostały w porządku - nie spalone...

tak sobie o tym myślę, że to musi byc straszne - tak się zapalić :roll: :roll: :roll:


no i to, że podobno niektórzy z nich to mieli depresję, inni nie. naukowcy staraja się znaleźć wspólny mianownik dla tych przypadków, cechę wspólną, właśnie - wytłumaczenie, ale z tego co czytałam, wypadki samozapłonów dzieją się po prostu randomicznie.
mam do oddania małe kotki! info na gg!
Avatar użytkownikaSalazan Kobieta
 
Imię: Janine
Posty: 14
Dołączył(a): 21 mar 2006, 20:37
Lokalizacja: Hszanufff
Typ: 4w3
Zodiak: Lew, szczur

Post 26 mar 2006, 14:44

Możliwe Salazan że wypadki samozapłonów dzieją się randomicznie. Zauważyłem to również. Choć w niektorych wypadkach zjawisko to w swoim charakterze i naturze jest bardziej endemiczne. Suma sumarum myślę że randomiczność przeplata sie z endemicznościa jego natury tworząc nietuzinkowe i niecodzienne zjawisko. Choć w swej naturze zapewne niczego wyjątkowego niema. Mozliwe że się mylę. Mam nadzieję że kiedyś wyjaśnią w pełni naturę samozapłonów.

Pozdrawiam.
Prawdą jest Miłość. Wyrazem Miłości, Bycie Sobą.
GrzegorzL_Truth Mężczyzna
Light_Truth
 
Posty: 211
Dołączył(a): 10 gru 2005, 22:10
Lokalizacja: Wrocław
Droga życia: 7
Zodiak: strzelec

Post 26 mar 2006, 16:09

Moim zdaniem to jakiś sposób samodestrukcji organizmu. Większość ludzi, która uległa samospaleniu była zmęczona życiem, miała depresje, myśli samobójcze itp. Pisałem o tym arta nawet kiedyś :P
gam Mężczyzna
 
Posty: 47
Dołączył(a): 28 maja 2005, 13:34

Post 26 mar 2006, 17:06

Cytat gamxx:
Moim zdaniem to jakiś sposób samodestrukcji organizmu. Większość ludzi, która uległa samospaleniu była zmęczona życiem, miała depresje, myśli samobójcze itp. Pisałem o tym arta nawet kiedyś

To może być motyw dlaczego ludzie którzy mają takie możliwości robią coś podobnego.

Pozdrawiam.
Prawdą jest Miłość. Wyrazem Miłości, Bycie Sobą.
GrzegorzL_Truth Mężczyzna
Light_Truth
 
Posty: 211
Dołączył(a): 10 gru 2005, 22:10
Lokalizacja: Wrocław
Droga życia: 7
Zodiak: strzelec

Post 26 mar 2006, 18:54

Hmm.. Slyszalem teorie ze ci ludzie nie zdaja sobie poprostu sprawy z wlasnej mocy jaka posiadaja i stad gdy za duzo sie jej nagromadzi w jakis sposob musi uleciec, jezeli sie nie skapną w pore no to samozaplon, niektorzy(naukowcy) tlumacza to tym ze byc mzoe sa jakies czasteczki w naszym swiecie(Neutriny? nie pamietam juz) i one ciagle przelatuja przez wszystko nawet przez nasze ciala i jak natrafia na jakas inna czasteczek w naszy organizmie no to dochodzi do samozaplonu.
>> !! http://www.meditationforworld.wordpress.com !! <<

"MAMY TENDENCJĘ DO ULEGANIA PRZEŚWIADCZENIU, ŻE "NASZ" MODEL RZECZYWISTOŚCI SAM W SOBIE JEST RZECZYWISTOŚCIĄ, ZAPOMINAJĄC, ŻE OGRANICZONE SĄ WSZYSTKIE MODELE."

NAZCAIN NIE USUWAJ FORUM ;):D THX ;)
Avatar użytkownikaGothic Mężczyzna
Made in Universe
 
Imię: Adrian
Posty: 584
Dołączył(a): 30 lis 2005, 20:04
Lokalizacja: Ta fajna :D
Droga życia: 8

Post 26 mar 2006, 19:11

Jeśli samozapłon występuje samoczynnie i prowadzi do samobójstwa, samospalenia najczęściej jest to Objaw braku kontroli nad tą Siłą. Chyba że ktoś ma w tym jakis cel ale takie sytuacje są rzadkością.

Pozdrówka.
Prawdą jest Miłość. Wyrazem Miłości, Bycie Sobą.
GrzegorzL_Truth Mężczyzna
Light_Truth
 
Posty: 211
Dołączył(a): 10 gru 2005, 22:10
Lokalizacja: Wrocław
Droga życia: 7
Zodiak: strzelec

Post 26 mar 2006, 22:05

Łaaaa :) naprawde tak sie dzieje?? nie slyszalam nigdy o czyms takim.
podeślijcie jakies linki, prosze. zdjatko, artykuł. dziekuje bardzo.
"We're jamming
I wanna jam it with you,
We're jamming, jamming
And I hope you like jamming too"
Avatar użytkownikamorphia Kobieta
biszkopt
 
Posty: 664
Dołączył(a): 08 cze 2005, 16:41
Lokalizacja: Radom/Kraków
Droga życia: 4
Typ: 4w5
Zodiak: baran

Post 26 mar 2006, 22:18

Noo Morphia... co tu duzo klikac... od czego jest magiczny link www.google.pl ?!! ho ho polecam polecam bardzooo mhrooczna stronnaaa...:):P
>> !! http://www.meditationforworld.wordpress.com !! <<

"MAMY TENDENCJĘ DO ULEGANIA PRZEŚWIADCZENIU, ŻE "NASZ" MODEL RZECZYWISTOŚCI SAM W SOBIE JEST RZECZYWISTOŚCIĄ, ZAPOMINAJĄC, ŻE OGRANICZONE SĄ WSZYSTKIE MODELE."

NAZCAIN NIE USUWAJ FORUM ;):D THX ;)
Avatar użytkownikaGothic Mężczyzna
Made in Universe
 
Imię: Adrian
Posty: 584
Dołączył(a): 30 lis 2005, 20:04
Lokalizacja: Ta fajna :D
Droga życia: 8

Post 26 mar 2006, 22:28

Wątpie czy samozapłon dotyka ludzi dą żących do samodestrukcji (to przejawia się przez działanie), lub posiadających jakąś moc umysłu/woli itd. ponieważ samozapłon dotyka też chyba małe dzieci.

Ponadto - samozapłon dotyka jedynie człowieka, materiały zewnętrzne są tylko nieco nadpalone. Najbliższy byłbym tutaj stwierdzeniu, że działa tutaj jakaś reakcja chemiczna. Być może jest to nawet reakcja wymagająca zewnętrznej energii. Nie ograniczałbym się jednak tylko do żoładka, choć to tez możliwe.
PRAWDA ZAWSZE SIĘ OBRONI, JEŚLI NIKT TEGO NIE ZABRONI ANI NIE OGRANICZY
Avatar użytkownikaNightwalker Mężczyzna
Racjonalista
 
Posty: 537
Dołączył(a): 11 maja 2005, 16:26

Post 27 mar 2006, 01:00

Cytat NW:
Nie ograniczałbym się jednak tylko do żoładka

może do gardła? Słyszałem że kiedyś tak sobie gość zapakował ketchup pikantny do pizzy że o malo nie zajawił samozapłonu ;-)

Bliższa by Ci była teoria NW że może gość sie polał czymś łatwopalnym i sam lub przez przypadek się zapalił a inni tegonie widzieli uznając to za coś nie wytłumaczalnego. Po co odrazu wnikać w jakieś paranormalne sprawy i przyczyny? Przecież to nie forum o tym. Tutaj wiele ludzi przychodzi celowo udawać że interesuje sie tymi zjawiskami aby tak naprawde "inteligentnie" i pośrednio udowadniać ze ich poprostu nie ma. Nie wiem czy sie NW z tym kiedys spotkales ale mysle ze wiesz o czym mowie. Ciekawią mnie bardzo tacy ludzie, szczególnie na wzgląd na ich dość specyfczny i wyjątkowy Rys i profil psychologiczny :-)

Pozdrawiam :-) :-)
Prawdą jest Miłość. Wyrazem Miłości, Bycie Sobą.
GrzegorzL_Truth Mężczyzna
Light_Truth
 
Posty: 211
Dołączył(a): 10 gru 2005, 22:10
Lokalizacja: Wrocław
Droga życia: 7
Zodiak: strzelec

Post 27 mar 2006, 14:04

wiecie co? A ja się tematem zajęłam z takiej przyczyny, bo czasami to idzie sobie cos wkręcić... czytałam na hyperrealu motyw, ze facet po zazyciu jakiejś substancji halucynogennej przestraszył się, że stanie się z nim cos takiego - że dostanie samozapłonu. Tak sie schizował, że poszedl się wytarzac wśniegu. Widzicie - to tylko jego czysta schiza, a co by było gdyby to oprócz neutrin i innych takich reakcji chemicznych (zgadzam się, tak może być) byl ten czynnik wkręcania sobie - że mają depresję albo naczytają się czegoś... a potem się zeschizują, faktycznie wyjda im te reakcje chemiczne z powodu psychosomatyki czy jak to sie nazywa się ludziki zjarają...
mam do oddania małe kotki! info na gg!
Avatar użytkownikaSalazan Kobieta
 
Imię: Janine
Posty: 14
Dołączył(a): 21 mar 2006, 20:37
Lokalizacja: Hszanufff
Typ: 4w3
Zodiak: Lew, szczur

Post 27 mar 2006, 15:54

Salazan:
się ludziki zjarają...

:D Hahahahaha ..Genialne stwierdzenie :-) Masz plusa ( nie mylić z simplusem ;-) )

Poza tym uważam że schizy o ktorych pisalas mogą byc faktycznie silnym motorem samozaplonu jesli taki faktycznie ma możliwość zaistnieć. Dlatego powinno sie bardzo uwazac jesli zazywa sie halucynogeny. Umysł to nie wesołe miasteczko i nie jest teren na nieodpowiedzialne i niekontrolowane zabawy.

Podrówka.
Prawdą jest Miłość. Wyrazem Miłości, Bycie Sobą.
GrzegorzL_Truth Mężczyzna
Light_Truth
 
Posty: 211
Dołączył(a): 10 gru 2005, 22:10
Lokalizacja: Wrocław
Droga życia: 7
Zodiak: strzelec

Powrót do działu „Podwórko”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron