Poza granicami - luźne dyskusje na wszystkie sprawy niezwiązane z Przebudzeniem.

nienawiść

Post 04 paź 2007, 17:10

Czym jestnienawiść? ZApewnme dużo osób powiedziało by:"złem, uczuciem którego należy się wyzbyć, przeciwieństwem miłości która jest tak słodka i tak piękna". Jest prawdą iż nienawiść skłania ludzi do mordów, zabójstw krzywdzenia się. A miłość to uszczęśliwiająceludzi uczucie, dodające skrzydeł a poetą dające natchnenie. wszystko jest to prawdą. Lecz które uczucie jest stabilniejsze? Ile razy w rzyciu zdawało wam sie powiedzieć słowo kocham osobie w której zdawało sę wamze jesteście zakochani. A po jakimś czasie minął czar została gorzycz że to nie to a któraź ze stromn zapewne czuła ból(żadko siezdarza inaczej). Anienawiść jeśli kogoś nienawidzimy nieraz potrafimy poświęcić du,żo czasu na knucie przeciwko tej osobie zawiłych intryg, wszystko poświęcić aby zniszczyć wroga i uczucie to napewno tak szybko nie mija, przemienić za to może się w coś tylko leprzego, bo co gorszego można podarować komuś niż nienawiść(zdarzały sie przypadki w których osoby nienawidzące sie obdarzały sie miłością<nie polecam w nienawiści szukać miłości>). Więc czy nienawiść aby napewno jest taka zła? CZy należy z nią walczyć? przecież jest naturalnym uczuciem.
nadzieja matką głupich i przegranych.....
....ale jak kazda matka kocha swoje dzieci.....
....dlatego wysyła je na wojne by sie zabijały?.....
Avatar użytkownikaspike Mężczyzna
night
 
Posty: 98
Dołączył(a): 01 paź 2007, 18:33
Zodiak: Lew

Post 04 paź 2007, 19:17

WWO- Nienawisc obroc w sile


Ucz od nas obraca nic w coś
Zamiast się poddać skumuluj złość
I zamień ją, zamień ją w siłę do działania
Bo jeszcze nigdy nie wyzdrowiał nikt od narzekania

Ucz od nas obracać nic w coś
Zamiast się poddać skumuluj złość
I zamień ją, zamień ją w siłę do działania
Bo jeszcze nigdy nie wyzdrowiał nikt od narzekania

Pierwsze moje słowa to nie było - o k****
Moim pierwszym łóżkiem nie była trumna
Moim ojcem nie był pierwszy lepszy dupek
A jednak gdy wchodziłem w życie to się modliłem
O siłę i czerpałem ją z wkurwienia
Masz dobrą rodzinę? patologia nie przebiera
Znam ulicę, oficjalnie wciąż bezdomny
Od pętli do pętli jeździłem w zimie autobusem nocnym
Kto jest kto rozwiązanie zagadki
Trwałem, bo kochałem to - ławki, te klatki
Warszawo ty byłaś mym prywatnym miastem
Chodząc po ulicach nocą miałem taką jazdę
Skąd wziąłem siłę, by się podniósł nocny Sokół
Zabiłem nienawiść w sobie do wszystkiego wokół
Przeszedłem przez ten syf prosto centralnie środkiem
Tylko po to, by od dna się odbić i wziąć rozpęd

Ucz od nas obraca nic w coś
Zamiast się poddać skumuluj złość
I zamień ją, zamień ją w siłę do działania
Bo jeszcze nigdy nie wyzdrowiał nikt od narzekania

Ucz od nas obracać nic w coś
Zamiast się poddać skumuluj złość
I zamień ją, zamień ją w siłę do działania
Bo jeszcze nigdy nie wyzdrowiał nikt od narzekania

To ludzka rzecz błądzić jest, drążyć
Łatwo jest sądzić trudniej to skończyć
Wybaczyć - znaczy zacząć od nowa
O słowa chodzi zobacz pogodzić się spróbować
Wyzwanie to jest wybaczanie
Masz co dane zostanie, nic nie jest zapomniane
Ramię w ramię w zgodzie bez zawiści w sercu
Oko za oko to reguła ślepców

Prościej miłość w nienawiść jest zamienić niż odwrotnie
Nie prościej pracować niż komentować wszystko siedząc w oknie
Po co mi wkurwianie i szarpanie nerwów
Jak mogę coś zrobić z tym - to lepsze na pewno
Pustą nienawiść zmienić w siłę walki
Walki budującej pomyślność twojej marki
Skoro jest nienawiść niechaj będzie siłą do działania
Jebać to, co spokój twój zniewala
Zabić zło w kolebce powstawania
A wiara w Pana niech horyzont ci odsłania
I odsłoni ci, odsłoni na pewno, złe duchy polegną
Wokół wszyscy zbledną i pojmą jak korzystną to jest wojną
Prościej miłość w nienawiść jest zamienić niż odwrotnie
Nie prościej pracować niż komentować wszystko siedząc w oknie

Ucz się od nas obraca nic w coś
Zamiast się poddać skumuluj złość
I zamień ją, zamień ją w siłę do działania
Bo jeszcze nigdy nie wyzdrowiał nikt od narzekania

Ucz się od nas obraca nic w coś
Zamiast się poddać skumuluj złość
I zamień ją, zamień ją w siłę do działania
Bo jeszcze nigdy nie wyzdrowiał nikt od narzekania


Tyle ode mnie :)
'Cokolwiek pomiedzy ludzmi konczy sie, znaczy nigdy sie nie zaczelo, gdyby prawdziwie sie zaczelo - nie skonczylo by sie, skonczylo sie bo sie nie zaczelo... cokolwiek prawdziwie sie zaczyna, nigdy sie nie konczy'
Avatar użytkownikapepex Mężczyzna
Zip
 
Posty: 393
Dołączył(a): 22 sty 2007, 20:51
Lokalizacja: KT-95 :P
Droga życia: 7
Typ: 7w8
Zodiak: Rak

Post 04 paź 2007, 22:50

Nienawiść może być dużą siła do działania. Jeśłi serce czyjes płynie czystym czarnym ogniem osoba ma dużo możliwości. Swoją drogą dawno nie słuchałem Molesty a Sokół własnie z nimi zaczynał o ile sie nie myle. Hmmm jak już zaistniało tu WWO To kawałek może o ludziach? "Każdy ponad każdym" chyba tak to sie zwało.
nadzieja matką głupich i przegranych.....
....ale jak kazda matka kocha swoje dzieci.....
....dlatego wysyła je na wojne by sie zabijały?.....
Avatar użytkownikaspike Mężczyzna
night
 
Posty: 98
Dołączył(a): 01 paź 2007, 18:33
Zodiak: Lew

Post 19 paź 2007, 20:27

nienawiść to uczucie wyniszczajace przede wszystkim osobe nienawidzącą- a zemsta nigdy nie daje pełnej satysfakcji. Gdyby ludzie poświęcali innym uczuciom tyle uwagi co nienawiści - byłoby zdecydowanie lepiej na tym świecie. Nienawidzieć jest po prostu łatwiej. Łatwiej jest kimś gardzić, o wiele trudniej znaleźć w sobie szacunek dla innych. Nienawiść jest uczuciem kierującym ludźmi słabymi, a siła mająca swoje źródło w nienawiści - jest tylko siła pozorną. Tak naprawdę takich ludzi jest najłatwiej złamać.
Inna rzecz - że jesli ktoś potrafi dźwignąc sie o poziom wyżej - przekuje nienawiść w tę siłę, która pchnie go do przodu i wyrwie ze światka, który obdarował go nienawiścią i zacznie swobodnie oddychać.
Znam wiele osób, które nienawidzą. Może kiedyś nienawidziły tylko jedną osobę - dziś nienawidzą wszystko i wszystkich. To smutne patrzeć jak pochłaniają się w sobie i pochłaniają w swojej czerni swoje rodziny....
Zwolennikom nienawiści jako uczucia pozytywnego - proponuję z ztaką osobą pomieszkać miesiąc, może zauważą, jak działają takie emocje na innych... Pozdrawiam ciepło.
Avatar użytkownikaRadunia Kobieta
 
Posty: 250
Dołączył(a): 05 wrz 2007, 09:08
Droga życia: 5
Zodiak: Strzelec/Bawół

Post 20 paź 2007, 11:22

Trzeba zachować kontrole. Też nieraz mam ochote uderzyć kogoś kogo lubie i nic mi nie zrobił ale tego nie robie potrafie sie powstrzymać, i nie krzywdzić osób które są dlamnie dobre no i przede wszystkim które ja uważam za dobre.
nadzieja matką głupich i przegranych.....
....ale jak kazda matka kocha swoje dzieci.....
....dlatego wysyła je na wojne by sie zabijały?.....
Avatar użytkownikaspike Mężczyzna
night
 
Posty: 98
Dołączył(a): 01 paź 2007, 18:33
Zodiak: Lew

Post 20 paź 2007, 13:30

do czasu... Kontolę łatwo stracić. Krzywdzenie, to nie tylko uderzanie bezposrednie, skrzywdzic mozna poprzez robienie krzywdy innym.
Avatar użytkownikaRadunia Kobieta
 
Posty: 250
Dołączył(a): 05 wrz 2007, 09:08
Droga życia: 5
Zodiak: Strzelec/Bawół

Post 30 paź 2007, 17:56

Nienawiść może być dobra jeżeli potrafi się nad nią panować i czerpać z niej siły. Nie jest z resztą czymś gorszym niż miłosć. Często jest z nią bardzo związana, wiąże się z podobnymi konsekwencjami dla nienawidzącego/kochającego i dla ludzi z jego otoczenia..
PRAWDA ZAWSZE SIĘ OBRONI, JEŚLI NIKT TEGO NIE ZABRONI ANI NIE OGRANICZY
Avatar użytkownikaNightwalker Mężczyzna
Racjonalista
 
Posty: 537
Dołączył(a): 11 maja 2005, 16:26

Post 23 lip 2008, 19:08

twój stary czerpie siły z twojego pindola. Pozdrawiam wszystkich uzytkowników
wez do dzioba
 

Post 19 kwi 2009, 21:06

Nienawisc=odwrotnosc m ilosci.
Ale bardzo blisko,tylko znak nie "+" ale "-".
stancom Mężczyzna
 
Imię: Jan
Posty: 188
Dołączył(a): 19 kwi 2009, 14:37
Lokalizacja: Kraków
Droga życia: 3
Typ: 8w7
Zodiak: Lew/koń

Re: nienawiść

Post 10 sty 2010, 17:47

Chociaż uważam że miłość potrafi być piękniejsza od nienawiści dostarczać więcej wspaniałych uczuć. To moim zdaniem nienawiść jest stabilniejsza bo zależy bardziej od nas niż od innych osób, my decydujemy czy komuś wybaczyć a w miłości już są dwie osoby (jeśli jest związek partnerski) i jedna może przestać kochać tym samym krzywdząc drugą. Myślę że bardziej można jednak na nienawiści polegać.
nadzieja matką głupich i przegranych.....
....ale jak kazda matka kocha swoje dzieci.....
....dlatego wysyła je na wojne by sie zabijały?.....
Avatar użytkownikaspike Mężczyzna
night
 
Posty: 98
Dołączył(a): 01 paź 2007, 18:33
Zodiak: Lew

Re: nienawiść

Post 16 sty 2010, 00:01

spike napisał(a):To moim zdaniem nienawiść jest stabilniejsza bo zależy bardziej od nas niż od innych osób, my decydujemy czy komuś wybaczyć

Niewiele mam do powiedzenia co to nienawiść ale wiem ,że
każde uczucie jest w nas i tylko od nas zależy co w danej chwili czujemy. Tak samo miłość jak nienawiść.Nic z zewnątrz nie ma wpływu na nasze uczucia. To my sami aby "ściągnąć" z siebie odpowiedzialność uważamy ,że " ktoś" jest przyczyną naszych uczuć. To musi być straszne trudne tak siedzieć i knuć #-o
Avatar użytkownikaoczko
 
Posty: 36
Dołączył(a): 12 gru 2009, 23:22
Droga życia: 8

Re: nienawiść

Post 16 sty 2010, 02:27

spike napisał(a):Chociaż uważam że miłość potrafi być piękniejsza od nienawiści dostarczać więcej wspaniałych uczuć. To moim zdaniem nienawiść jest stabilniejsza bo zależy bardziej od nas niż od innych osób, my decydujemy czy komuś wybaczyć a w miłości już są dwie osoby (jeśli jest związek partnerski) i jedna może przestać kochać tym samym krzywdząc drugą. Myślę że bardziej można jednak na nienawiści polegać.


Po pierwsze należy rozróżnić te dwa pojęcia: miłość jest uczuciem a nienawiść jest emocją. Uczucia istnieją w nas niezależnie a emocje są w nas wywoływane (lub też sami je wywołujemy). Jeśli "przestajesz kochać" , to nie krzywdzisz nikogo, ewentualnie Twój partner/partnerka może się poczuć skrzywdzonym/skrzywdzoną, co jest zależne od wielu czynników takich, jak różnego rodzaju uwarunkowania społeczne, wpojone zasady i schematy myślenia. Śmiem twierdzić, że jeśli uważasz, że przestajesz kochać - to nigdy nie kochałeś prawdziwie. Mogło to być zauroczenie, zakochanie, fascynacja ale nie miłość.
Tylko głupcy polegają na nienawiści, która burzy harmonię. Aby móc ją przemienić w siłę - potrzeba ogromnego opanowania oraz wiele.... MIŁOŚCI. Do przemyślenia.
...all these words I don't just say...
Avatar użytkownikaleaozinho Mężczyzna
 
Posty: 892
Dołączył(a): 28 lip 2006, 15:37
Lokalizacja: Ciapuły Dolne
Droga życia: 1

Re: nienawiść

Post 20 sty 2010, 21:14

Uważam że nienawiść jest uczuciem a złość jest emocją. Nienawiść jest tak samo silna jak miłość bo jest jej przeciwieństwem. Ale każdy ma prawo do swoich przekonań.
nadzieja matką głupich i przegranych.....
....ale jak kazda matka kocha swoje dzieci.....
....dlatego wysyła je na wojne by sie zabijały?.....
Avatar użytkownikaspike Mężczyzna
night
 
Posty: 98
Dołączył(a): 01 paź 2007, 18:33
Zodiak: Lew

Re: nienawiść

Post 23 sty 2010, 05:36

Nienawiść wcale nie jest przeciwieństwem miłości... ale każdy ma prawo do swoich przekonań.
...all these words I don't just say...
Avatar użytkownikaleaozinho Mężczyzna
 
Posty: 892
Dołączył(a): 28 lip 2006, 15:37
Lokalizacja: Ciapuły Dolne
Droga życia: 1

Re: nienawiść

Post 03 kwi 2010, 12:59

Nienawiść jest przeciwieństwem miłości tylko w słowniku i literaturze. W życiu- myślę, że faktycznie może nam dawać napęd do działań, ale trzeba uważać aby nie było autodestrukcyjna. Od nienawiści do kogoś wynikającej z braku przebaczenia, jest tylko cienka linia odgradzająca to od nienawiści rozprzestrzeniającej się na całe otoczenie. Człowiek przyzwyczaja się do życia w poczuciu nienawiści równie łatwo, jak do życia w poczuciu miłości, a to już jest niebezpieczne, zagłębia się w nią coraz bardziej i tu już jest tylko jeden krok do tego, abyśmy budując na niej cały swój świat, zaczęli po pewnym czasie nienawidzić również siebie.
Nienawiść jest piękna tylko pod względem siły uczucia, jej intensywności, ale na tym to się kończy, bo nienawiść jest czymś więcej niż ulotnym uczuciem, to coś trwałego, co tkwi w naszym nastawieniu do świata. Z reguły jesteśmy pełni albo jednego albo drugiego. I jest zdecydowanie uczuciem negatywnym, to nienawiść pcha do aktów przemocy czy krzywdzenia drugiego człowieka. Myślę, że jestem w nastawieniu do świata gdzieś pomiędzy Miłością a Nienawiścią, ale staram się nad sobą pracować, żeby znaleźć się po stronie Światła. :)
Avatar użytkownikalapicaroda Kobieta
 
Posty: 27
Dołączył(a): 02 kwi 2010, 21:12
Droga życia: 4
Typ: 7w6
Zodiak: Rak

Powrót do działu „Podwórko”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron