Para-nauka, odkrywane mechanizmy umysłu, Huna i podobne tematy.

radiestezja praca z wahadełkiem

Post 16 paź 2009, 18:35

witam radiestezją interesuje sie 8 lat zapraszam do rozmowy
arkanoe Mężczyzna
 
Posty: 2
Dołączył(a): 15 paź 2009, 22:30
Droga życia: 6
Witam

Ostatnio czytałem że z radiestezją wiąże się szereg wątpliwości. W zasadzie osiągnięcia radiestetów nie odbiegają od założeń czystego przypadku. Natomiast Fundacja Jamesa Randiego ufundowała nawet nagrodę miliona dolarów dla osoby, która w kontrolowanych warunkach dowiedzie podobnych zdolności. Niemniej do tej pory żadnemu radiestecie nie udało się wykazać niczego co mogło by się stać podstawą do wypłaty miliona dolarów nagrody.....

Pozdrawiam
Misterium Christi
Avatar użytkownikaApollo Mężczyzna
 
Imię: Apollo
Posty: 397
Dołączył(a): 26 mar 2008, 16:19
Lokalizacja: Dublin, Irlandia
Droga życia: 8
Zodiak: Wodnik
no widzisz zobacz kasa nad wszystkim bierze górę czy te osoby wtedy sie skupiły czy myślały jaka jest góra kasy ja kilka razy postawiłem diagnozę chorej osobie pech chciał ze ze nie bylo ani trochę cienia nie prawdy
arkanoe Mężczyzna
 
Posty: 2
Dołączył(a): 15 paź 2009, 22:30
Droga życia: 6
Witam

Musisz wiec sprobowac, kto wie moze zgarniesz cala kase.... :? Ale do rzeczy. Bardzo zaciekawil mnie status radiestezji w Polskim Orzecznictwie Sadowym. Otoz okazuje sie że dowód z opinii biegłego radiestety jest bez wątpliwości dopuszczalny. Jak podaje Wikipedia w uzasadnieniu do uchwały z dn. 30.10.1985 (sygn. akt SN III CZP 59/85) sąd uznał, że dowodowi z opinii biegłego radiestety nie można odmówić mocy dowodowej, a radiestezja nie powinna być w tym kontekście dyskryminowana. Sąd uzasadnił swoje stanowisko, wskazując:

- na definicję słownikową wyrazu "radiestezja" - Słownik Języka Polskiego PWN definiował radiestezję jako naukę zajmującą się emisją jonów przez substancje nieradioaktywne;
- na definicję legalną readiestezji - radiestezja została wskazana jako rodzaj rzemiosła w rozporządzeniu Ministra Handlu Wewnętrznego i Usług z dnia 23 kwietnia 1983 r.

W obecnym stanie prawnym radiestezję nadal kwalifikuje się rodzaj rzemiosła (p. rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 10 grudnia 2002 r., kod zawodu: 514404).

To bardzo zaskakujacy fakt, a kto wie moze i astrologia doczeka sie podobnego statusu.....

Pozdrawiam
Misterium Christi
Avatar użytkownikaApollo Mężczyzna
 
Imię: Apollo
Posty: 397
Dołączył(a): 26 mar 2008, 16:19
Lokalizacja: Dublin, Irlandia
Droga życia: 8
Zodiak: Wodnik
Ah! Ucieszył mnie tytuł tego tematu, a tu takie nic:P
Fundacja Jamesa Randiego nie jest instytucją wyznaczającą możliwość istnienia "sił paranormalnych". Wg tego co zaobserwowałem nie są obiektywni.
Z chęcią podyskutuje z kimś o radiestezji tylko musze wiedziec czy przeczytał/zna dzieło francuskich radiestetów "Fizyka mikrodrgań i siły niewidzialne" bo myśle, że akurat na ten temat aby rozmowa nie była jałowa trzeba to znać.
Niestety publicznie nic sie nie dzieje, nie ma żadnych odkryc radiestezyjnych od paru lat, lub takowe nie są znane. Wszyscy polscy autorzy powielają treści Belizala, Morela, Chaumerego, dodają do tego skrypty Enela i paru mniej znanych niemieckich autorów, mieszają pojęcia, albo tworza nowe bzdurne teorie (same sobie zaprzeczają, chocby "projek prometeusz", nie jestem pewien czy tak to sie nazywało, w zeszłym roku ogłoszone "odkrycie" nowych "kolorów" radiestezyjnych na wahadle uniwersalnym francuzów.Dochodzi do tego mieszanie astrologii z kolorami, żywiołami i oczywiście nieustannie new-age'ową wersją chrześcjaństwa, aniołków i pewnie bardzo pięknych wizji. Bezład i bzdurnik ale może dość tego bulwersowania się:P jednak kto chce pogadać o radiestezji wszelakiej, jestem chetny, także na spotkanie/a w tzw realu w Warszawie albo Bielsku. Tak samo jestem chętny i otwarty na przeprowadzenie doświadczeń.

Oby astrologia też doczekała się takowego statusu! Swoją droga... był ktoś w miniony weekend na 2 konferencji PSA?:> wiecej info :
http://polskaastrologia.pl/ czy foty na
http://www.astrologia.pl/szkolenia/psa-konferencja-ii/
Relacje już są wiec nie bede pisał, ale był ktoś?
Avatar użytkownikaSławek Mężczyzna
 
Imię: Sławomir
Posty: 144
Dołączył(a): 10 maja 2005, 09:45
Lokalizacja: Bielsko/Warszawa
Radiestezja ma pewien zakres możliwości i kto działa w tym zakresie ma dobre wyniki.
Wychodzenie poza ten zakres, to budowanie nowej dziedziny.
Nie tyle ważna jest nazwa, co sensytywność fachowca.
Niewiara nie buduje, a wszystko można ośmieszyć. Radiestezja już dawno się obroniła...
...a karawana idzie dalej.
Benedykt48 Mężczyzna
Jest tylko jedna Miłość.
 
Imię: Benedykt
Posty: 39
Dołączył(a): 23 paź 2009, 19:50
Droga życia: 33
Zodiak: koziorożec
Radiestezja (łac.-gr., różdżkarstwo) - technika rzekomego wykrywania cieków wodnych i minerałów (choć nie tylko - patrz: zakres radiestezji) za pomocą specjalnej różdżki, wahadła, itp.

W zdecydowanej większości krajów zachodnich, oraz w środowisku naukowym radiestezja uznawana jest za pseudonaukę, a rzetelnie prowadzone badania naukowe wykazują, że radiesteci nie są w stanie odszukiwać ukrytych obiektów ze skutecznością większą, niż wynikałoby z czystego przypadku[1].

W Polsce radiestezja została prawnie zakwalifikowana jako rzemiosło (obok zawodów takich jak astrolog, wróżbita, bioenergoterapeuta, refleksolog), a merytoryczna wartość dowodu z opinii biegłego została uznana przez Sąd Najwyższy (źródło: Wikipedia)
Sprawdź Tai-Chi-Chuan.pl
Tai-Chi-Chuan.pl Mężczyzna
Tai Chi Chuan
 
Posty: 87
Dołączył(a): 22 mar 2010, 20:59
Cóż to jest ta tajemnicza radiestezja?, ano jest to sposób porozumiewania się z podświadomością i tutaj jest cała prawda.
Każdy to robi na wiele sposobów nawet sobie z tego nie zdając sprawy.
Jasnowidzenie , jasno czucie, czy słyszenie to wyższa forma porozumienia.
Włodekg1 Mężczyzna
 
Imię: Włodek
Posty: 169
Dołączył(a): 26 gru 2006, 13:24
arkanoe mam do Ciebie pytanie. Zrobilam wahadelko z krysztalowego wisiorka , zawiesilam go na bawelnianej nitce. Nosilam go troche na szyi (na lancuszku), ogrzewalam w rekach. Kiedy pytam wahadelko czy bedzie ze mna wspolpracowac - stoi w miejscu, probowalam kilkakrotnie zadawac jedno i to samo pytanie - nic, wcale sie nie rusza. Co mam robic? Probowac do skutku czy sa moze jakies specjalne metody? Pozdrawiam.
Avatar użytkownikamegi1828 Kobieta
 
Imię: Gosia
Posty: 19
Dołączył(a): 04 wrz 2010, 08:35
Zodiak: Baran

Powrót do działu „Parapsychologia i psychotronika”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron