Para-nauka, odkrywane mechanizmy umysłu, Huna i podobne tematy.

Czas snu

Post 13 lis 2007, 14:20

Witka.

Zastanawiam się czy sny nie pokazują nam intuicyjnie odczuwanych przyszłych wydarzeń. Zastanawiam się też nad znaczeniem Czasu snu w mitologii australijskich aborygenów. Zastanawia mnie: co Wy sądzicie o swoich snach ?

Zapewne dużo się na tym forum mówi o przebudzeniu. Chciałem poznać Waszą opinię n/t fazy snu również w tym kontekście.


Pozdrawiam,
Gregory
Avatar użytkownikaPrymityw Mężczyzna
To be, not to have
 
Imię: Gregory
Posty: 3
Dołączył(a): 13 lis 2007, 13:57
Lokalizacja: Stalowa Wola / Kraków
Droga życia: 4
Zodiak: Waga / Kogut (Metal)

Post 15 lis 2007, 22:42

witaj, a skąd odwołanie do australijskich aborygenów?
pytam z ciekawości.. bo coś mam z tamtym rejonem i ludźmi wspólnego.. co do snów.. może zabrzmi to dziwnie, ale ja często w snach spotykam to co spotka mnie bądź otaczających mnie ludzi w przyszłości.. często jest to zamaskowane w intrygujący sposób, ale słuchając siebie jestem w stanie zinterpretować sen.. i ku mojemu zadowoleniu w większości przypadków mam rację.. czasem niestety za często..


nie do końca rozumiem zapytania Twojego o czas snu.. jak to rozumiesz? Pozdrawiam
MayRah Kobieta
 
Posty: 56
Dołączył(a): 12 cze 2007, 00:41
Lokalizacja: Poznań
Droga życia: 1

Post 29 lis 2007, 21:42

Nie o taka odpowiedz ci pewnie chodzilo ale zalicza sie do nazwy tematu :P

Jak kiedys bede mial duzo dni wolnych od pracy zrobie eksperyment przetestuje - sen 24h i 24h na nogach juz raz tak zrobilem i powiem szczerze po 24h snu czlowiek tak fajnie sie czuje tyle energii i takie odprezenie az chce sie zyc a wiadomo 24h na nogach da sie wytrzymac. Mysle ze eksperyment ciekawy lecz czasu nie mam zeby przetestowac go na dluzszy czas wiec pewnie go przetestuje w wakacje :P

Co do snow to sadze ze one sa w stanie nam pokazac przyszle wydarzenia i czesto sa dla nas jakas wzkazowka ostrzezeniem [pewien program ogladalem gdzie komus przysnila sie sie sytuacja ze ktos wybije mu szybe w samochodzie godzina i zmarla osoba i tak dlugo sie powtarzalo az sie obudzil i spojrzal na zegarek godzina sie zgadzala i spojrzal do tylu a jakis gosc podlazil do jego samochodu dokladnie jak we snie]
Anonim
 

Post 14 kwi 2008, 20:18

Odpowiem w ten sposób. Czasami człowiekowi śnią się głupoty lub to co w danym dniu robił, przeżył ( jak tam wolicie ) Jeśli śni się ktoś z rodziny który zmarł np. ( w moim przypadku ) ś.p Babcia która umarła 8 lat temu. To wiem ze coś złego się stanie. ( innym ludziom babcia śni się na dobre u mnie na złe ) np. Wiem ze tramwaj to pociąg, portfel z pieniędzmi to rachunek nie zapłacony, rozjuczone dokumenty to rozprawa sądowa o majątek. Przynajmniej jest tak u mnie. Więc się zgadzam ze nie które sny są pokazują przyszłe wydarzenia, są dla nas jakaś ostrzeżeniem ze coś się wydarzy
asiątko
 

Post 17 kwi 2008, 20:16

Myślę że sny nie mają wiele wspólnego z naszą rzeczywistością .....chyba że zaczniemy się nad danym snem za wiele zastanawiać i w tedy, może nastąpić , nie jako, sytuacja "przejęcia kontroli " , przez " sen" nad naszym życiem .... dlatego.......sen to sen , niech się śni co chce , byle bym był rano wypoczety :)))))
Dla przyjaciół nawet ciemność nocy i milczenie są rozmową :)
diawlo Mężczyzna
Om Mani Padme Hum
 
Imię: Jacek
Posty: 126
Dołączył(a): 29 gru 2006, 00:51
Lokalizacja: skoczów
Droga życia: 1
Zodiak: skorpion

Post 17 kwi 2008, 20:36

diawlo Nigdy ci się nie śniła Duszyczka z rodziny,Która by ci powiedziała ze coś się stanie.
I za parę dni sprawdza się? Lub coś ci się śni ( oczywiście bez duszyczki ) a za parę dni sprawdza się? Oczywiście ze sen nie musi w 100% się sprawdzić ale jakiś tam procent?
asiątko
 

Post 18 kwi 2008, 20:49

asiątko,:) .....no, nie powiem, że nigdy nic mi się nie śniło ...... pamiętam niektóre z nich , tylko niektóre .... nie przywiązuję szczególnej uwagi do moich snów , dlatego nie pamietam .Wole robić coś świadomie........np. podróże astralne
Dla przyjaciół nawet ciemność nocy i milczenie są rozmową :)
diawlo Mężczyzna
Om Mani Padme Hum
 
Imię: Jacek
Posty: 126
Dołączył(a): 29 gru 2006, 00:51
Lokalizacja: skoczów
Droga życia: 1
Zodiak: skorpion

Post 19 kwi 2008, 11:48

Ja przywiązuję, bo w te podróże astralne wchodzę przez sen ;)
Bubeusz 18:36:27
tam gdzie jest zbiorowisko, tam ktoś musi kierować, a tam gdzie ktoś kieruje, tam nie ma Przebudzonych.

http://skxr.za.pl
http://www.lastfm.pl/user/SKX_Rapomedyk
http://odsiebie.com/pokaz/2008422---42d7.html
Avatar użytkownikaskexin Mężczyzna
SKX Rapomedyk
 
Imię: Michał
Posty: 453
Dołączył(a): 30 sty 2008, 19:46
Lokalizacja: Wałbrzych
Droga życia: 11
Typ: 4w5, wiem że to okropne
Zodiak: Ryby

Post 19 kwi 2008, 17:44

:shock: :roll: no to chyba zaczne zwracac na nie uwagę :wink: ale przedtem muszę nauczyć się je zapamietywać :wink:
Dla przyjaciół nawet ciemność nocy i milczenie są rozmową :)
diawlo Mężczyzna
Om Mani Padme Hum
 
Imię: Jacek
Posty: 126
Dołączył(a): 29 gru 2006, 00:51
Lokalizacja: skoczów
Droga życia: 1
Zodiak: skorpion

Post 20 kwi 2008, 10:01

Kiedyś uważałem, że mi się nic nie śni. A jak uwierzyłem, że mi się śni i zacząłem kłaść się z wiarą w to, że będę miał sen i go zapamiętam, to odkryłem, że faktycznie codziennie mi się coś śni. To jest piękne :) Generalnie jakość moich snów pozostawia wiele do życzenia.. Ale poczyniłem już ten pierwszy krok do świadomego śnienia, dzięki któremu zamierzam ubarwić swoje nocne przygody xD

Nie wiem, czy zdajecie sobie sprawę, że mózg nie odróżnia snu od jawy. Podobno pewien sportowiec miał kontuzję i nie mógł ćwiczyć, a że bał się, że wypadnie z formy na czas rehabilitacji, zaczął ćwiczyć właśnie w wyobraźni. I kiedy się wyleczył, okazało się, że nie spadł z formą ani o kawałek. Ciekawe, czy i mi uda się wykorzystać sen do samorozwoju i zrobienia tylu rzeczy, na które nie mam czasu za dnia.. :)
Bubeusz Mężczyzna
 
Posty: 286
Dołączył(a): 12 lis 2007, 15:11

Re: Czas snu

Post 29 sty 2012, 15:21

Jeśli wyobrazimy sobie czas jako przestrzeń, i ta przestrzeń (w wersji jedno-wymiarowej) tworzy linię przeszłość-przyszłość, z teraźniejszością jako punktem świadomości w środku, warto zastanowić się, co by się stało, gdy ten punkt świadomości rozszerzy się.

Jeśli w trakcie snu świadomość zmienia stan i rozszerza się, może okazać się, że przeszłość i przyszłość to zaledwie koncepcje, które blokują świadomość w wyjściu poza nie. Porzucając wcześniej uznawane koncepcje (jako granice, w których porusza się świadomość), tworzy się wolny obszar, który może zostać w odmienny sposób przez tą świadomość zajęty. (Czyt.: można wyrzucić "przeszłość" i "przyszłość" ze słownika).
“Mom always tells me to celebrate everyone's uniqueness. I like the way that sounds.”
"I've finally found the rhythm of love, the feeling of sound."
- Hilary Duff
Avatar użytkownikaEnlil Mężczyzna
Earth is my home now
 
Imię: Enlil
Posty: 827
Dołączył(a): 17 mar 2009, 22:04
Lokalizacja: An
Droga życia: 7
Zodiak: Panteon

Re: Czas snu

Post 30 sty 2012, 21:33

Dziś przechodziłam w miejscu, które dawniej, w takich samych warunkach mi się śniło.
Czas ?

:)
Intencja jest przenikającą wszystko siłą, która sprawia, że postrzegamy. Nie dlatego stajemy się świadomi , że postrzegamy - do percepcji dochodzi pod naciskiem napierającej intencji..
[C. Castaneda]
Avatar użytkownikasinsemilla
 
Posty: 1675
Dołączył(a): 26 maja 2010, 15:45

Powrót do działu „Parapsychologia i psychotronika”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron