Para-nauka, odkrywane mechanizmy umysłu, Huna i podobne tematy.

Coś w rodzaju "energii"?

Post 03 sty 2011, 19:45

Witajcie!
Ostatnio mierzę się z dziwną "przypadłością", jeśli można to tak nazwać.
Potrafię wywołać u siebie silne odczucie podobne do dreszczy, udaje mi się to samą wolą, ale częściej przy pomocy skierowanych w kierunku mojego ciała dłoni. Kiedy tego próbuję, dłonie stają się dość ciężkie jakbym trzymał w nich dość masywną, ale plastyczną piłkę, czasem wydaje mi się że widzę jak unosi się z nich coś w rodzaju pary wodnej - temu uczuciu towarzyszy też gęsia skórka na całym ciele - potrafię to zrobić nawet wtedy kiedy jest gorąco.
Chciałbym Was zapytać co o tym sądzicie, czy ubzdurałem sobie coś, czy jednak może być coś na rzeczy.
Jeśli będziecie ciekawi opiszę jeszcze kilka innych przypadków, które mi się przydarzyły.
Pozdrawiam!
Spellsinger Mężczyzna
 
Imię: Damian
Posty: 3
Dołączył(a): 03 sty 2011, 19:29
Zodiak: Byk

Re: Coś w rodzaju "energii"?

Post 03 sty 2011, 20:22

na pewno sobie nic nie ubzdurałeś :). Suuupeeer opcja :D. Ja też widzę coś w rodzaju 'pary wodnej' między moimi rękoma, znaczy takiej formującej się w obracającą się w okół osi piłkę, ale akurat w moim przypadku to coś nigdy nie jest ciężkie :)
Słońce gorące
Avatar użytkownikaluth
 
Imię: Alicja
Posty: 1085
Dołączył(a): 31 mar 2010, 23:06
Lokalizacja: Warszawa
Droga życia: 11
Typ: 7w8
Zodiak: Byk, Koza

Re: Coś w rodzaju "energii"?

Post 03 sty 2011, 20:59

Tak, wiem to dość ciekawe, ale jestem typem człowieka, który nie zostawia takich rzeczy i nic z nimi nie robi.
Zastanawiam się jak mogę to wykorzystać/rozwinąć/cokolwiek.
Spellsinger Mężczyzna
 
Imię: Damian
Posty: 3
Dołączył(a): 03 sty 2011, 19:29
Zodiak: Byk

Re: Coś w rodzaju "energii"?

Post 03 sty 2011, 21:02

baw się z tym i rozwijaj :D zastosowanie samo przyjdzie, intuicyjnie zaczniesz z tego korzystać w jakimś celu :)
Słońce gorące
Avatar użytkownikaluth
 
Imię: Alicja
Posty: 1085
Dołączył(a): 31 mar 2010, 23:06
Lokalizacja: Warszawa
Droga życia: 11
Typ: 7w8
Zodiak: Byk, Koza

Re: Coś w rodzaju "energii"?

Post 03 sty 2011, 21:11

Mam wrażenie, że to ma coś wspólnego z moją nędzną próbą nauki LD i OoBE.
Gdzieś wyczytałem że do tego trzeba umieć uformować energię wewnątrz siebie, czasem "zabierając" ją z otoczenia.
Nauczyłem się tego dzięki temu, ale nijak to nie poprawiło uzyskiwania Świadomych Snów bo takowych miałem tylko dwa:
pierwszy w którym przestraszyłem się tak śmiertelnie że mam LD że myślałem iż serce mi z piersi wyskoczy i się obudziłem...
drugi był trochę dłuższy, choć wątpię czy to był sen - widziałem w nim siebie bardzo dokładnie, uśmiechnąłem się sam do siebie zdając sobie sprawę, że to jest sen iiiiiiiiiii... dalej nic nie pamiętam (na prowadzenie Dziennika Snów jestem zbyt leniwy).
Ale odszedłem od tematu - wiem że to co mi się przytrafiło ma jakiś cel, ale jestem niecierpliwym człowiekiem ;)
Spellsinger Mężczyzna
 
Imię: Damian
Posty: 3
Dołączył(a): 03 sty 2011, 19:29
Zodiak: Byk

Re: Coś w rodzaju "energii"?

Post 23 sty 2011, 00:45

Potrafię wywołać u siebie silne odczucie podobne do dreszczy, udaje mi się to samą wolą, ale częściej przy pomocy skierowanych w kierunku mojego ciała dłoni. Kiedy tego próbuję, dłonie stają się dość ciężkie jakbym trzymał w nich dość masywną, ale plastyczną piłkę, czasem wydaje mi się że widzę jak unosi się z nich coś w rodzaju pary wodnej - temu uczuciu towarzyszy też gęsia skórka na całym ciele - potrafię to zrobić nawet wtedy kiedy jest gorąco


Ciało prócz formy materialnej jest oczywiście również formą energetyczną, toteż przy właściwej koncentracji możesz skupić swoją energię w określonej części ciała. Wówczas naczynia krwionośne w dłoniach się poszerzają, temperatura rąk się podnosi i występuje uczucie ciężkości i mrowienie. Co do występowania "czegoś w rodzaju pary wodnej" to akurat nie bardzo wiem jak się to u Ciebie objawia? Może przy intensywnej pracy tej części ciała po prostu zwiększa się jej potliwość i sprawia wrażenie pary.
Avatar użytkownikaletni.deszczyk Mężczyzna
 
Posty: 7
Dołączył(a): 20 sty 2011, 01:32
Zodiak: Waga

Re: Coś w rodzaju "energii"?

Post 24 sty 2011, 01:33

Sadze ze odpowiedz letniego deszczyka jest ciekawa i warta uwagi ;)
>> !! http://www.meditationforworld.wordpress.com !! <<

"MAMY TENDENCJĘ DO ULEGANIA PRZEŚWIADCZENIU, ŻE "NASZ" MODEL RZECZYWISTOŚCI SAM W SOBIE JEST RZECZYWISTOŚCIĄ, ZAPOMINAJĄC, ŻE OGRANICZONE SĄ WSZYSTKIE MODELE."

NAZCAIN NIE USUWAJ FORUM ;):D THX ;)
Avatar użytkownikaGothic Mężczyzna
Made in Universe
 
Imię: Adrian
Posty: 584
Dołączył(a): 30 lis 2005, 20:04
Lokalizacja: Ta fajna :D
Droga życia: 8

Powrót do działu „Parapsychologia i psychotronika”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron