- czyli MY. Przedstaw się, jeżeli jesteś nowym użytkownikiem. Nasze autobiografie, zainteresowania i wszystko inne.

Re: Pusty czy pełny ?

Post 24 paź 2012, 18:31

empty_boX napisał(a):
Myślisz o powiększeniu czy ewentualych blokadach?
Proszę ,rozwiń.


rozwijam.
teraz to na pewno przede wszystkim splot.
ale to raczej wszystko co mogę napisać na forum. :)
Avatar użytkownikasosnowiczanin Mężczyzna
patrzy w horyzont wydarzeń
 
Imię: Bartosz
Posty: 167
Dołączył(a): 04 wrz 2011, 02:55
Lokalizacja: Sosnowieś
Zodiak: Ognisty Tygrys

Re: Pusty czy pełny ?

Post 24 paź 2012, 23:56

Ania ayalen napisał(a):Pragnienie jest motorem poszukiwan, wiec dobrze ze je czujesz, to poczatek drogi ku sobie. Wiesz, Ty mowisz o swojej pustce, a ja przedziwnie widze Twoje kolory, wiele kolorow na tle rozbielonego, delikatnego blekitu. To niezwykle piekny obraz:). Mozesz zatem byc jakim zechcesz, siegnac po kolor ktory zechcesz...nie boj sie siebie.



nie pragnienie

ciekawość człowieka, kobiety, mężczyzny


mając tylko pragnienia, zawsze szukasz sposobu by je spełnić a jeśli długo coś rozwijasz ciekawościa i przychodzi moment pragnienia i spełnienia tego pragnienia a wiesz,że nie możesz tego zrobić , szukasz dalej, o co chodzi, czasem nawet częściowo możesz to pragnienie ujawnić, wyrazić ale jeśli nie można z różnych przyczyn do końca spełnić, szukasz dalej.

Na początku jest więc ciekawość

i znów mi wraca przypowieść o jabłku, Adamie i Ewie, jakoś chyba na początek nowego czegoś we mnie :)

Ciekawość zerwała jabłko z drzewa w raju.


Na początku była ciekawość a nie słowo. Słowo było u Boga i zawsze było tajemne, dużo czasu większość ludzi nie umiała czytać. A nawet słowo mówione było ograniczeniem bo można je było zapomnieć. Stąd tak kultywowane opowieści i dokładny przekaż wśród niektórych plemion.

Jak tak dalej pójdzie to na pewne spotkanie będę miała same swoje nowe opowiadania dla innych :)
Ziarenko Kobieta
 
Posty: 443
Dołączył(a): 08 sie 2011, 01:11
Droga życia: 5

Re: Pusty czy pełny ?

Post 25 paź 2012, 02:07

O Ziarenko, a czymze jest ciekawosc jesli nie pragnieniem odkrywania tego co zakryte, pragnieniem poznawania niepoznanego?
Ania ayalen
 

Re: Pusty czy pełny ?

Post 25 paź 2012, 08:09

flywojt napisał(a):
Sinbard napisał(a):Czakry nóg?

Co kraj to obyczaj... : )


Że się tak wtrącę :) Według ajurwedy mamy 88 000 czakr. Siedem głównych o których każdy słyszał, poboczne w rękach, stopach i każdym dużym stawie ( np. kolano, barki ). Mniejsze poboczne w mniejszych stawach ( palce stóp i nóg ) i mikroporty na skórze ( pory skóry).

Czakry stóp i nóg odpowiadają za zakorzenienie w rzeczywistość. Bez tego człowiek lata myślami gdzie bądź, czuje się zlękniony, wyobcowany, zestresowany itd.

Olbrzymia większość ludzi ma z problem z zakorzenieniem, szczególnie w Polsce i ogólnie na zachodzie.


Jaka zatem ,może być forma dotarcia do problemu?
Avatar użytkownikaempty_boX Mężczyzna
Szukam wypełnienia
 
Imię: Krzysztof
Posty: 13
Dołączył(a): 23 paź 2012, 09:54
Droga życia: 11
Typ: 1w2
Zodiak: Baran

Re: Pusty czy pełny ?

Post 25 paź 2012, 08:33

Ziarenko napisał(a):
Ania ayalen napisał(a):Pragnienie jest motorem poszukiwan, wiec dobrze ze je czujesz, to poczatek drogi ku sobie. Wiesz, Ty mowisz o swojej pustce, a ja przedziwnie widze Twoje kolory, wiele kolorow na tle rozbielonego, delikatnego blekitu. To niezwykle piekny obraz:). Mozesz zatem byc jakim zechcesz, siegnac po kolor ktory zechcesz...nie boj sie siebie.



nie pragnienie

ciekawość człowieka, kobiety, mężczyzny


mając tylko pragnienia, zawsze szukasz sposobu by je spełnić a jeśli długo coś rozwijasz ciekawościa i przychodzi moment pragnienia i spełnienia tego pragnienia a wiesz,że nie możesz tego zrobić , szukasz dalej, o co chodzi, czasem nawet częściowo możesz to pragnienie ujawnić, wyrazić ale jeśli nie można z różnych przyczyn do końca spełnić, szukasz dalej.

Na początku jest więc ciekawość

i znów mi wraca przypowieść o jabłku, Adamie i Ewie, jakoś chyba na początek nowego czegoś we mnie :)

Ciekawość zerwała jabłko z drzewa w raju.


Na początku była ciekawość a nie słowo. Słowo było u Boga i zawsze było tajemne, dużo czasu większość ludzi nie umiała czytać. A nawet słowo mówione było ograniczeniem bo można je było zapomnieć. Stąd tak kultywowane opowieści i dokładny przekaż wśród niektórych plemion.

Jak tak dalej pójdzie to na pewne spotkanie będę miała same swoje nowe opowiadania dla innych :)

Ciekawość nie może wykluczać pragnienia. Moja ciekawość jest jednak zaczynkiem pragnienia. Ciekawość jako niewiadoma ,a pragnienie bycia lub przeżywania już czegoś wiadomego daje mi cel. Jednak niektórym nie trzeba ciekawości do pragnienia przeżywania czegoś od razu. Żebym ja coś zobaczył, to nie wystarczy ,żebym włożył okulary ale muszę też chcieć otworzyć oczy...
Avatar użytkownikaempty_boX Mężczyzna
Szukam wypełnienia
 
Imię: Krzysztof
Posty: 13
Dołączył(a): 23 paź 2012, 09:54
Droga życia: 11
Typ: 1w2
Zodiak: Baran

Re: Pusty czy pełny ?

Post 25 paź 2012, 11:16

No dobrze. Jeszcze raz: czym jest ciekawosc...ta ktora czujemy? My ponazywalismy to co czujemy slowami- wytrychami, zapominajac o tym ze to my jestesmy kluczem do tego co czujemy. Szczytem wszystkiego byla pewna pogawedka ktora do dzis mnie oslupia. Pytanie: czym jest milosc? Odpowiedz: uczuciem. Pytanie: uczucie to cos co czujemy, wiec co czujemy? O: milosc. P: aha, czyli milosc to czucie milosci. Co to jest milosc. O: glupia jestes. :)
ano glupia. Niereformowalna. Swiat powstal z pragnienia i trwa dzieki niezaspokojonej tesknocie za spelnieniem.
Co czujemy mowiac ze czujemy ciekawosc, odczuwamy ciekawosc?:p
Ania ayalen
 

Re: Pusty czy pełny ?

Post 25 paź 2012, 11:53

Ania ayalen napisał(a):No dobrze. Jeszcze raz: czym jest ciekawosc...ta ktora czujemy? My ponazywalismy to co czujemy slowami- wytrychami, zapominajac o tym ze to my jestesmy kluczem do tego co czujemy. Szczytem wszystkiego byla pewna pogawedka ktora do dzis mnie oslupia. Pytanie: czym jest milosc? Odpowiedz: uczuciem. Pytanie: uczucie to cos co czujemy, wiec co czujemy? O: milosc. P: aha, czyli milosc to czucie milosci. Co to jest milosc. O: glupia jestes. :)
ano glupia. Niereformowalna. Swiat powstal z pragnienia i trwa dzieki niezaspokojonej tesknocie za spelnieniem.
Co czujemy mowiac ze czujemy ciekawosc, odczuwamy ciekawosc?:p

'JA' mówiąc ,że czuję ciekawość odczuwam chęć przeżywania czegoś czego nie znam i chce zrozumieć
'JA' mówiąć ,że czuję pragnienie odczuwam chęć przeżywania czegoś co już rozumiem i czego chcę doświadczać
Ale idąc Twoim tokiem myślenia i tak można to tak pozawijać ,żeby wyszedł precel i znowu zadać następne pytanie:)
Pięknie piszesz .
Myślę ,że rozprawki w tak subiektywnej materii są ponadczasowe...
Avatar użytkownikaempty_boX Mężczyzna
Szukam wypełnienia
 
Imię: Krzysztof
Posty: 13
Dołączył(a): 23 paź 2012, 09:54
Droga życia: 11
Typ: 1w2
Zodiak: Baran

Re: Pusty czy pełny ?

Post 25 paź 2012, 12:04

Dziekuje, pisze tak jak czuje a nie mysle:), moze temu tak wychodzi, mysli bywaja paskudniste.
Lecimy dalej: co to jest chec?
Ania ayalen
 

Re: Pusty czy pełny ?

Post 26 paź 2012, 08:14

Ania ayalen napisał(a):Dziekuje, pisze tak jak czuje a nie mysle:), moze temu tak wychodzi, mysli bywaja paskudniste.
Lecimy dalej: co to jest chec?

Myśle ,że byśmy mogli tylko już znam ostatnią odpowiedź:
-głupi/głupia jesteś :)
ha,ha..
Avatar użytkownikaempty_boX Mężczyzna
Szukam wypełnienia
 
Imię: Krzysztof
Posty: 13
Dołączył(a): 23 paź 2012, 09:54
Droga życia: 11
Typ: 1w2
Zodiak: Baran

Re: Pusty czy pełny ?

Post 26 paź 2012, 12:27

A i pewnie:D, czemu nie.
Ania ayalen
 

Re: Pusty czy pełny ?

Post 28 paź 2012, 01:00

Usiądź w miejscu, które sprzyja Twojemu myśleniu i skupieniu.
Zamyśl się i powoli cofaj w swojej historii.
Bądź uważny, zwracaj uwagę na wszystko.

W pewnym momencie dotrzesz do miejsca, w którym stałeś się taki.
W którym pierwszy raz poczułeś pustkę.

Dlaczego tak się stało?
Dlaczego o tym tak pomyślałeś?


Czemu w taki sposób doświadczasz teraźniejszość?
Masz przecież wybór.
Avatar użytkownikaMea
 
Posty: 98
Dołączył(a): 07 mar 2012, 00:16

Re: Pusty czy pełny ?

Post 29 paź 2012, 15:58

Mea napisał(a):Usiądź w miejscu, które sprzyja Twojemu myśleniu i skupieniu.
Zamyśl się i powoli cofaj w swojej historii.
Bądź uważny, zwracaj uwagę na wszystko.

W pewnym momencie dotrzesz do miejsca, w którym stałeś się taki.
W którym pierwszy raz poczułeś pustkę.

Dlaczego tak się stało?
Dlaczego o tym tak pomyślałeś?


Czemu w taki sposób doświadczasz teraźniejszość?
Masz przecież wybór.

Dziękuję ,dzisiaj tego spróbuję...
Avatar użytkownikaempty_boX Mężczyzna
Szukam wypełnienia
 
Imię: Krzysztof
Posty: 13
Dołączył(a): 23 paź 2012, 09:54
Droga życia: 11
Typ: 1w2
Zodiak: Baran

Re: Pusty czy pełny ?

Post 29 paź 2012, 16:58

I pięknie prosimy, podziel się z nami rezultatami.
Może razem coś wskóramy,
albo i dzielimy to samo przeżycie?
Avatar użytkownikaMea
 
Posty: 98
Dołączył(a): 07 mar 2012, 00:16

Re: Pusty czy pełny ?

Post 29 paź 2012, 22:18

zacytowałam Anię bo tam było: "pragnienie jest motorem poszukiwań"

a przecież zanim powstanie pragnienie, które napędza do jego spełnienia pierwsza jest ciekawość...

w tym sensie był cały mój post

pozdrawiam
Ziarenko Kobieta
 
Posty: 443
Dołączył(a): 08 sie 2011, 01:11
Droga życia: 5

Re: Pusty czy pełny ?

Post 30 paź 2012, 01:15

Dobrze Ziarenko, prawdopodobnie mijamy sie tylko slowami, spojrz jak ja to widze, tak analitycznie: jesli utkniesz na pustynii, i odczujesz palace pragnienie oznaczajace brak/ niedostatek wody w organizmie, to do poszukiwania oazy pchnie Cie bezposrednio to odczucie, uczucie. Przy czym- zauwaz, zeby doznac poczucia braku, niedoboru- trzeba miec swiadomosc czym jest nasycenie, kurcze- brak braku. Ktos kto jest wiecznie syty- nie wie czym jest glod, a ktos kto nigdy nie byl syty, nie wie ze jest glodny, prawda? Wiec ciekawosc o ktorej mowisz nazwalabym przedsmakiem, przeczuciem sytosci.
Ania ayalen
 

Powrót do działu „Ludzie”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron