Wszystko inne dotyczące ezoteryki i spraw poruszanych w Przebudzeniu.

czy wierzysz w UFO?

zdecydowanie tak
11
52%
tak
6
29%
nie wiem co o tym myśleć
2
10%
nie
1
5%
zdecydowanie nie
1
5%
 
Liczba głosów : 21

Post 17 mar 2008, 01:27

DrugOn... zaznaczyłem subtelnie, że jest to też kwestia wiary.

Ja wierze... nie mam w tym żadnego interesu, ale wierze, czuje, że nie ma co wymyślać teorii na siłę... "nauczyciele z nieba" byli dosłownie nauczycielami z nieba i tyle.
"Tempus edax rerum - Czas... pożeracz wszystkiego" Owidiusz
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
Avatar użytkownikaPax Mężczyzna
 
Imię: Kamil
Posty: 246
Dołączył(a): 24 sty 2008, 15:38
Lokalizacja: Planeta Ziemia
Droga życia: 4
Typ: Włóczęga (4w5)
Zodiak: Panna / Tygrys Ogień

Post 17 mar 2008, 05:13

Dowodów na istnienie UFO są dosłownie tony. Zdjęcia, filmy, oficjalne dokumenty (również podpisane przez głowy państw), raporty, rysunki, świadectwa ludzi.
Wiele już razy zdarzyło się, że obserwacji UFO dokonywała grupa osób. Często aparycje miały miejsce w miastach - również stolicach państw.
Faktycznie - często jest tak, że wiadomości o pojawieniu się NOLi podawane są jako anegdoty, kaczki dziennikarskie - niejednokrotnie w sezonie ogórkowym. Dlaczego tak się dzieje - niektórzy już odpowiedzieli: dezinformacja.
Myślę, że wszystkie fenomeny związane z UFO można podzielić na kilka kategorii: obserwacje obiektów (statków) materialnych, najczęściej metalicznych, obserwacje statków niematerialnych - świetlnych, obserwację lądowania statku z daleka, obserwacja lądowania statku i jego załogi z daleka, obserwacja lądowania statku i jego załogi z bliska - z ewentualnym kontaktem z załogą. W przypadku obserwacji statków swietlnych będziemy mieli do czynienia raczej z kontaktem telepatycznym i obserwacją jedynie przelotu - bez lądowania. Statki te pochodzą z innego planu wibracyjnego i często nie sa w stanie zbliżyć się bardziej do Ziemi niż kilkaset metrów. Będziemy wtedy mówić o cywilizacjach PONADziemskich. W przypadku statków materialnych będziemy mieli do czynienia z istotami z naszego planu wibracyjnego, tzw cywilizacji POZAziemskich.
Według informacji, które posiadam - jest ponad 70 różnych ras pozaziemskich, które regularnie odwiedzają Ziemię od wielu tysięcy lat.
Na zakończenie - kilka filmików kręconych przez amatorów w różnych krajach:
-Chiny
-Chiny
-Włochy
-Francja
-USA - WTC
...all these words I don't just say...
Avatar użytkownikaleaozinho Mężczyzna
 
Posty: 892
Dołączył(a): 28 lip 2006, 15:37
Lokalizacja: Ciapuły Dolne
Droga życia: 1

Post 17 mar 2008, 09:16

Wiekszość z tych filmików została już zdemaskowana, pozostałe czekają na zdemaskowanie.

jest ponad 70 różnych ras pozaziemskich


No, to jest strzał z armaty wielkiego kalibru... Skąd czerpiesz taką wiedzę?
Per aspera ad astra
Avatar użytkownikaDrugOn Mężczyzna
 
Posty: 95
Dołączył(a): 03 kwi 2007, 19:31
Lokalizacja: z miasta (prawie)

Post 17 mar 2008, 14:03

Widzisz... to Tobie powiedziano, że zostały zdemaskowane... tak samo jak paru milionom Polaków powiedziano, że jak zagłosują na PO to znaczy, że są inteligentni :lol:

(Nie jestem za PiSem ani PO jakby co)

Jesteśmy w takiej pozycji, w której SAMI powinniśmy wyciągać wnioski, a nie wierzyć, czy ktoś zdemaskował to czy nie.. bo "dowody", że to hoax sa jeszcze mniej mocne niż dowody na ich prawdziwość.

Owszem.. przeglądająć YouTube połowa tych rzekomych nagrań to pic na wodę... ale tak jak mówiłem... od paru ładnych lat jest moda wśród "Wyznawców Photoshopa" tudzież innych programików na robienie takich fałszywek.


A jeśli chodzi o to co napisał Leaozinho...

owszem..,. są tony dowodów i ja najpoważniej traktuje pozostałości materialne na ziemi z dawnych wizyt.

Jeśli chodzi o obserwacje, to napisałeś o rzeczach które są już wybitnie kwestią wiary, gdyż nauka nawet potrafi wyjaśnić, że "efekty" świetlne pojazdów pozaziemskich są spowodowane rodzajem napędu.
Luminescencja powodowana jest zatem przez wydzielanie przez takowe pojazdy promieniowania elektromagnetycznego o super-wysokim natężeniu (wyższym niż cieplne dookoła statku). I to jest moim zdaniem wyjaśnienie.

Co do ilości ras pozaziemskich. Nie mam pojęcia ile ich jest. Żaden Ziemianin nigdy tego nie będzie w stanie udowodnić, nawet jeśli miał kontakty z obcymi. Moim zdaniem jasna sprawa będzie wtedy kiedy Ci obcy się ujawnią całej cywilizacji. (a przydałoby się ze względu na rychłą katastrofę naszej planety)

Poza tym nie widzę sensu w zaprzątaniu sobie umysłu jakąś "segregacją" tego wszystkiego.

Na mój maluczki rozumek, kosmici byli sa i będą... pytanie tylko kiedy i my staniemy się pełnoprawnym członkiem kosmicznej rodziny. (a moim zdaniem takowym jest rasa, dla której wiedza o obcych rasach jest wiedzą powszechną)
"Tempus edax rerum - Czas... pożeracz wszystkiego" Owidiusz
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
Avatar użytkownikaPax Mężczyzna
 
Imię: Kamil
Posty: 246
Dołączył(a): 24 sty 2008, 15:38
Lokalizacja: Planeta Ziemia
Droga życia: 4
Typ: Włóczęga (4w5)
Zodiak: Panna / Tygrys Ogień

Post 17 mar 2008, 14:15

Jeszcze taka drobna moja analiza bez użycia żadnego sprzętu.

leaozinho napisał(a):-Chiny

Przykro mi, ale ten filmik jest zdecydowanie fałszywy. Dlaczego?
1. Statek jest już na pierwszy rzut oka bardziej wyostrzony od otoczenia.
2. Światło na górze statku nie zmienia się nawet odrobinke podczas rotacji.
3. Cała okolica w oddali jest "zaniebieszczona" ze względu na odległość i atmosferę... statek nie.

-Chiny

Dowodem jest jedna z ostatnich klatek. Światła które pojawiają się przed odlotem są zdecydowanie nie nakręcone tą kamerą co reszta filmu. Gdyby były prawdziwe były by równie złej jakości co reszta filmu.

-Włochy

Ten film MOŻE być prawdziwy.

-Francja

Ten również...

-USA - WTC

A ten mi poprostu śmierdzi :] zachowanie ludzi w śmigłowcu emanuje mi grą aktorską.
"Tempus edax rerum - Czas... pożeracz wszystkiego" Owidiusz
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
Avatar użytkownikaPax Mężczyzna
 
Imię: Kamil
Posty: 246
Dołączył(a): 24 sty 2008, 15:38
Lokalizacja: Planeta Ziemia
Droga życia: 4
Typ: Włóczęga (4w5)
Zodiak: Panna / Tygrys Ogień

Post 17 mar 2008, 17:12

Gdyby na ziemi żyły tylko 2 plemiona, szansa, że któreś przypadkiem namaluje układ planetarny byłaby bardzo mała. Ale jeśli było ich tak wiele, i każde coś tam sobie skrobało na ścianach jaksiń, to szansa, że narysowało prawdziwy układ słoneczny znacznie się zwiększa


... i tak z niczego wyszedłby im Układ Słoneczny? Tak o?

pytanie tylko kiedy i my staniemy się pełnoprawnym członkiem kosmicznej rodziny. (a moim zdaniem takowym jest rasa, dla której wiedza o obcych rasach jest wiedzą powszechną)


No to nas czeka jeszcze daleka droga :dontknow:
Bubeusz 18:36:27
tam gdzie jest zbiorowisko, tam ktoś musi kierować, a tam gdzie ktoś kieruje, tam nie ma Przebudzonych.

http://skxr.za.pl
http://www.lastfm.pl/user/SKX_Rapomedyk
http://odsiebie.com/pokaz/2008422---42d7.html
Avatar użytkownikaskexin Mężczyzna
SKX Rapomedyk
 
Imię: Michał
Posty: 453
Dołączył(a): 30 sty 2008, 19:46
Lokalizacja: Wałbrzych
Droga życia: 11
Typ: 4w5, wiem że to okropne
Zodiak: Ryby

Post 17 mar 2008, 17:39

DrugOn napisał(a):No, to jest strzał z armaty wielkiego kalibru... Skąd czerpiesz taką wiedzę?

Jest wiele różnych źródeł. Poza pseudoposzukiwaczami z FN na całym świecie istnieje wiele zrzeszeń ufologów badających wszelkie dostępne materiały oraz prowadzących obserwacje.

Co do dowodów fałszywości powyższych filmików, myślę, że zawsze znajdą się cwaniacy, którzy będą rejestrować kontr-filmiki ze swoimi pseudonaukowymi wywodami, podobnie jak ma to miejsce w przypadku filmu Zeitgeist.
Wszystkie te filmy były kręcone amatorskim sprzętem, który nie pozwala na rejestrowanie wszystkich szczegółów. Dlatego może się wydawać, że np. ten błysk świateł, tuż przed odlotem statku w Chinach jest sztuczką graficzną. Wiecie, że oko ludzkie ma ograniczoną czułość i nie rejestruje błysków powyżej 50 na sekundę. Dlatego światło pulsujące z wyższą czestotliwością będzie nam się wydawać ciągłe. Jak, w takich warunkach możecie oceniać kiepskiej jakości materiał filmowy, skompresowany dodatkowo, by mógł zostać zamieszczony na serwerze youtube?
Jeśli chodzi o "grę aktorską" - zastanówcie się jaka byłaby Wasza reakcja na taki fenomen? Czy potrafilibyście podejść do tego na chłodno i zupełnie bez emocji?

Pax napisał(a):Poza tym nie widzę sensu w zaprzątaniu sobie umysłu jakąś "segregacją" tego wszystkiego.


Cóż, klasyfikacja stopni kontaktu wynika z naukowego i systematycznego podejścia do tematu. Jedni zadowalają się wiarą i ogólnikami a inni wolą wiedzę i precyzję.
...all these words I don't just say...
Avatar użytkownikaleaozinho Mężczyzna
 
Posty: 892
Dołączył(a): 28 lip 2006, 15:37
Lokalizacja: Ciapuły Dolne
Droga życia: 1

Post 17 mar 2008, 18:03

Te filmiki z chin wydawaly mi sie najbardziej prawdziwe i ten z wloch tez wiec mam odmienne zdanie.
Anonim
 

Post 17 mar 2008, 18:05

... i tak z niczego wyszedłby im Układ Słoneczny? Tak o?


Tak jest, to jasno wynika z zasad rachunku prawdopodobieństwa.

tak przy okazji, leaozinho, mógłbys wyrazić swój stosunek do tez zawartych w Zeitgeiście, już w osobnym wątku?
Per aspera ad astra
Avatar użytkownikaDrugOn Mężczyzna
 
Posty: 95
Dołączył(a): 03 kwi 2007, 19:31
Lokalizacja: z miasta (prawie)

Post 17 mar 2008, 18:53

leaozinho napisał(a):Cóż, klasyfikacja stopni kontaktu wynika z naukowego i systematycznego podejścia do tematu. Jedni zadowalają się wiarą i ogólnikami a inni wolą wiedzę i precyzję.


A czy ma to jakieś praktyczne zastosowanie teraz?
"Tempus edax rerum - Czas... pożeracz wszystkiego" Owidiusz
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
Avatar użytkownikaPax Mężczyzna
 
Imię: Kamil
Posty: 246
Dołączył(a): 24 sty 2008, 15:38
Lokalizacja: Planeta Ziemia
Droga życia: 4
Typ: Włóczęga (4w5)
Zodiak: Panna / Tygrys Ogień

Post 17 mar 2008, 19:05

Pax napisał(a):A czy ma to jakieś praktyczne zastosowanie teraz?


Owszem, dzięki temu możesz z dużym prawdopodobieństwem ustalić z jakiego typu hierarchią/cywilizacją się kontaktujesz, jeśli taki kontakt ma miejsce. Pozwala to też do pewnego stopnia weryfikować informacje podawane przez te właśnie cywilizacje, w przypadkach, gdy mamy do czynienia z jakimś przekazem - tak, jak było to np u Billy Meiera.
...all these words I don't just say...
Avatar użytkownikaleaozinho Mężczyzna
 
Posty: 892
Dołączył(a): 28 lip 2006, 15:37
Lokalizacja: Ciapuły Dolne
Droga życia: 1

Post 17 mar 2008, 19:20

http://pl.youtube.com/watch?v=zCUxSZjrq ... re=related - a co o tym sadzicie? prawdziwe czy jakis montaz? Przy 7:36 jest mrugniecie obrazu czy stary model kamery moze cos takiego zrobic hmm
Anonim
 

Post 17 mar 2008, 19:54

Jako że jest czarno-białe to mam prawo twierdzić że to nie jest trup, tylko model. Gdyby było kolorowe to bym widział... ale gdyby koleś był zielony czy niebieski to też nie wiedziałbym co mówić. Co innego gdyby się okazało że alien się upodobnił do ludzi.
Bubeusz 18:36:27
tam gdzie jest zbiorowisko, tam ktoś musi kierować, a tam gdzie ktoś kieruje, tam nie ma Przebudzonych.

http://skxr.za.pl
http://www.lastfm.pl/user/SKX_Rapomedyk
http://odsiebie.com/pokaz/2008422---42d7.html
Avatar użytkownikaskexin Mężczyzna
SKX Rapomedyk
 
Imię: Michał
Posty: 453
Dołączył(a): 30 sty 2008, 19:46
Lokalizacja: Wałbrzych
Droga życia: 11
Typ: 4w5, wiem że to okropne
Zodiak: Ryby

Post 17 mar 2008, 20:14

ufo

enjoy
Per aspera ad astra
Avatar użytkownikaDrugOn Mężczyzna
 
Posty: 95
Dołączył(a): 03 kwi 2007, 19:31
Lokalizacja: z miasta (prawie)

Post 17 mar 2008, 20:21

srufo. a koleś który na samym końcu mówi że ten film jest fałszywy a nagle słyszy jakiś demoniczny głos jest najlepszy =D>
Bubeusz 18:36:27
tam gdzie jest zbiorowisko, tam ktoś musi kierować, a tam gdzie ktoś kieruje, tam nie ma Przebudzonych.

http://skxr.za.pl
http://www.lastfm.pl/user/SKX_Rapomedyk
http://odsiebie.com/pokaz/2008422---42d7.html
Avatar użytkownikaskexin Mężczyzna
SKX Rapomedyk
 
Imię: Michał
Posty: 453
Dołączył(a): 30 sty 2008, 19:46
Lokalizacja: Wałbrzych
Droga życia: 11
Typ: 4w5, wiem że to okropne
Zodiak: Ryby

Powrót do działu „Inne”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron