Wszystko inne dotyczące ezoteryki i spraw poruszanych w Przebudzeniu.

Re: Potęga istoty ludzkiej

Post 13 lis 2010, 12:42

ISA, kto to jest ISA ?


Oczywiście że uczył, tyle tylko że mogł uczyć na takim poziomie, takim językiem i przekazywać takie treści jakie byli w stanie pojąć. Oraz takie które nie mogą okazać sie niebezpieczne. "Nie rzucaj pereł przed wieprze"- Jezus

Isa to indyjskie imię Jezusa, jeśli zrobisz z niego mantrę, to brzmi raz Isa raz Sai (Sai Baba)
Moim planem wobec Ciebie, jest przejawiać się przez Ciebie-Bóg
Zuu Kobieta
 
Posty: 107
Dołączył(a): 25 paź 2010, 21:21
Droga życia: 9
Zodiak: Bliźnięta

Re: Potęga istoty ludzkiej

Post 15 lis 2010, 21:30

Zuu napisał(a):"Nie rzucaj pereł przed wieprze"- Jezus

To jeszcze starotestamentowe powiedzenie :)
Mądrości Salomona chyba...
Awar
 

Re: Potęga istoty ludzkiej

Post 16 lis 2010, 02:11

Awar napisał(a):
Zuu napisał(a):"Nie rzucaj pereł przed wieprze"- Jezus

To jeszcze starotestamentowe powiedzenie :)
Mądrości Salomona chyba...


„Nie dawajcie psom tego, co święte, i nie rzucajcie swych pereł przed świnie”



Nie dawajcie psom tego, co święte, i nie rzucajcie swych pereł przed świnie, by ich nie podeptały nogami, i obróciwszy się, was nie poszarpały. Wszystko więc, co byście chcieli, żeby wam ludzie czynili, i wy im czyńcie! Albowiem na tym polega Prawo i Prorocy. Wchodźcie przez ciasną bramę. Bo szeroka jest brama i przestronna ta droga, która prowadzi do zguby, a wielu jest takich, którzy przez nią wchodzą. Jakże ciasna jest brama i wąska droga, która prowadzi do życia, a mało jest takich, którzy ją znajdują. (Mt 7:6,12-14)

Bardzo ciekawie interpretuje słowa dzisiejszej Ewangelii święty Jan Chryzostom mówiąc tak, że: psy to są ci, którzy zwalczają prawdę, natomiast wieprze to są ci, którzy pogardzają prawdą. Jezus ostrzega nas: nie rzucajcie swych pereł przed wieprze, nie rzucajcie swych pereł przed wieprze; nie dawajcie psom tego, co święte. Te słowa brzmią bardzo ostro, ponieważ tak bylibyśmy skłonni myśleć, że Jezus jakichś ludzi oskarża o to, że są psami czy wieprzami. Syn Boży zbyt wielką miłością i szacunkiem darzy każdego człowieka, żeby pewne konkretne grupy ludzi czy konkretne osoby tak charakteryzować. Natomiast w każdym z nas, w każdym z nas i w spotykanych ludziach potrafi zadomowić się właśnie taki pies, który kąsa, który nie chce słuchać prawdy, który nie chce słuchać - dlatego ją zwalcza. Nie chce słuchać prawdy o sobie, nie chce słuchać innego opisu rzeczywistości, sytuacji niż jego własna, ponieważ to jest mu niewygodne. I w każdym z nas mieszka wieprzek, który pogardza prawdą, który daje jej ochłapy swojego czasu. Pewną formą pogardy na przykład, pogardy wobec prawdy objawionej jest poczucie, że: ja już wszystko wiem, ja już nie potrzebuję z pokorą przychodzić i uczyć się na nowo Ewangelii, uczyć się tego wszystkiego, co Bóg ma do powiedzenia - o mnie, o świecie, o Nim samym. To ostrzeżenie próbujmy potraktować nie jako ostrzeżenie przed innymi osobami, ale w sobie sprawdzajmy, czy nie pojawia się pies kąsający wszystkich, którzy próbują mówić mi prawdę i czy we mnie nie pojawia się wieprzek, który gardzi prawdą, który nie chce jej szukać, który nie widzi jej piękna i wartości i woli niekiedy być przywiązany do swojego małego korytka, do swojego małego światka, swoich mniemań i nie pragnie już być wyprowadzony na światło - na światło prawdy, która wciąż się objawia.

http://mateusz.pl/czytania/wj/289.asp
Osoby, które męczą ucho i narzucają się z duchowymi rewelacjami innym, takim których te sprawy nie interesują, nazywam oszołomami. O moich doświadczeniach duchowych nie wie nikt. Jak poczułam potrzebę pogadania o tym po raz pierwszy od lat, to sobie znalazłam to forum, bo tutaj jest odpowiednie towarzystwo na takie pogawędki.
Kiedyś napisałam kilka postów na stronie Popki, ale głównie po to żeby ostrzec ludzi przed tym człowiekiem. Potem czytałam na forum, jak pisali, że na warsztatach Popko odniósł sie do tego co piszę, że to atak ciemnych sił przeze mnie na niego. Pisał tam też radiesteta który mnie popierał. Potem obydwoje mieliśmy atak ciemnych sił na nas :)
Moim planem wobec Ciebie, jest przejawiać się przez Ciebie-Bóg
Zuu Kobieta
 
Posty: 107
Dołączył(a): 25 paź 2010, 21:21
Droga życia: 9
Zodiak: Bliźnięta

Re: Potęga istoty ludzkiej

Post 16 lis 2010, 03:27

To jedne z najważniejszych dla mnie słów jakie zrozumiałem. Bez twojego posta nie zrozumiał bym tego cytatu a tak mi to dzisiaj było potrzebne .... =D>

Odkryło to też przedemną wibrację która mało mi jest znana a jaką jest wdzięczność, w jej ramach ...

Obrazek
Avatar użytkownikaV.D.Costa Mężczyzna
 
Imię: Konrad
Posty: 82
Dołączył(a): 09 sie 2010, 02:20
Droga życia: 5
Zodiak: Lew

Re: Potęga istoty ludzkiej

Post 16 lis 2010, 09:25

V.D.Costa Wiesz, moje ego jeszcze dosyć wypasione, dałam tą różę jako tapetę :P Dzięki.
Ostatnio edytowano 16 lis 2010, 20:49 przez Zuu, łącznie edytowano 1 raz
Moim planem wobec Ciebie, jest przejawiać się przez Ciebie-Bóg
Zuu Kobieta
 
Posty: 107
Dołączył(a): 25 paź 2010, 21:21
Droga życia: 9
Zodiak: Bliźnięta

Re: Potęga istoty ludzkiej

Post 16 lis 2010, 11:31

kto mieczem wojuje to mieczem ginie... :)

Gdyż Jestem tylko JA SAM, a Miłość jest mym istnieniem...
Więc co chcecie gdy wszystko możecie?

No i to jest wszystko... :)
http://www.youtube.com/watch?v=b1VpyER3 ... re=related

Na jaką Kulkę chcesz poświęcić Swą uwagę? Ty też jesteś kulką...
http://www.sam-jestemjakijestem-mas.blogspot.com
Avatar użytkownikaSAM
Niema NIC Smiejszego....
 
Imię: Szczęście
Posty: 200
Dołączył(a): 10 sie 2010, 09:44
Droga życia: 1
Typ: bzdura
Zodiak: bzdura

Re: Potęga istoty ludzkiej

Post 09 mar 2011, 23:33

;)

chociaż na ten temat trafiłam "zupełnie przypadkiem", czyli czytając inny temat...
ale w jakiś sposób trafia czy trafiło do mnie to, co piszesz Zuu
Dziękuję :)
dyskutować nie będę (nie jestem mocna w tym temacie), a ewentualnie przemyślę i przyjmę to do siebie co mam przyjąć...

ALOHA
ELMA_KI Kobieta
^_^
 
Posty: 20
Dołączył(a): 11 sty 2011, 22:33
Zodiak: bliźniak/szczur

Powrót do działu „Inne”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron