Wszystko inne dotyczące ezoteryki i spraw poruszanych w Przebudzeniu.

Ego rozwoju duchowego

Post 23 wrz 2010, 01:30

Wtiam:)
Ostatnio wciąga mnie bardzo "Nowa Ziemia" Eckharda Tolle i szczególnie jedna z tez tam zawartych. Mianowicie przejecie przez ego idei rozwoju duchowego. Charakteryzujące się głownie poczuciem wyższości nad tymi którzy nie zgłębiają tego tematu, bardzo silną potrzebą nawracania innych i udowodniania im ze nie maja racji. Jest to bardzo ciekawie i dogłębnie opisane.
Mocno mnie to uderzyło bo wiem ze nie jestem wolny od takich tendencji, starałem się to ograniczać ale dopiero teraz w pełni sobie to uświadomiłem. Jak abstrakcyjne jest nawracanie ludzi którzy nie maja o tym pojęcia, ich reakcja obronna przed takim przekonywaniem może właściwie jeszcze bardziej ich oddalić od własnego zrozumienia.
Nie jest to książka która mówi co jest dobre a co złe a tylko i wyłącznie otwiera i pozwala dostrzec samemu pewne rzeczy i jest zadziwiająco prosta jak na tematy poruszane. Polecam :)
Że jak?
Wut?
Was?
Avatar użytkownikaCorso Mężczyzna
?que?
 
Imię: Michał
Posty: 66
Dołączył(a): 28 cze 2010, 12:40
Lokalizacja: Szczecin
Typ: lol
Zodiak: /o/

Re: Ego rozwoju duchowego

Post 23 wrz 2010, 01:52

Hmmm... Tak, a niestety ta tendencja jest częsta pośród pewnego rodzaju ludzi zajmujących się 'rozwojem'.
Najłatwiej zazwyczaj jest to poznać po tym, jak ktoś lubi żeby go tytułować. Niestety, ostatnimi czasy jest bardzo duży wysyp Wielkich Mistrzów różnych dziedzin i szkół... A bardzo mało jest pośród takich uczących ludzi zwykłych nauczycieli...
A przecież najwięksi byli przeważnie pokornymi osobami, uważającymi się za wcale nie lepszych od innych ludzi...
"Zgodnie z zasadami aerodynamiki trzmiel nie powinien latać,
ale trzmiel o tym nie wie, więc i tak lata."
"Cats are known to see within the dark. Yet, if you had sight like a cat, even for one day, would you really want to see what's in the dark?"
Avatar użytkownikaTil Mężczyzna
Poszukujący
 
Posty: 1614
Dołączył(a): 31 sty 2006, 02:56
Lokalizacja: Bolesławiec - Wawa
Droga życia: 11
Zodiak: tygrys

Re: Ego rozwoju duchowego

Post 23 wrz 2010, 10:12

Jak mi sie wydaje takie etykietki jak "dzieci indygo", "upadłe anioły" i rozne tego typu to proba deklaracje siebie w jakims zewnetrznym opakowaniu. Definiowania siebie zbierem ideii i pomyslow, czyli w duzej mierze ego. Tylko schodzac w głab siebie można odkryc takie rzeczy. Internetowe testy ktore prawie kazdemu pasują, powiedza ci czy jestes z prawej czy lewej storony galaktyki :wink: artykuł który ci mowi że jesteś wybrańcem, który uratuje wszechświat jeśli tylko bedziesz szedl za tą modlitwą, ale tylko tą :wink:
wszystko brzmi "bosko" i mowi ci że jestes wielki i mozesz wszystko. Oczywiście ze mozesz ale chyba nie w taki sposob jak mysli większość osob na początku
Jak jestes w stanie naprawdę spojrzec w glab siebie i dostrzec to chyba juz nie potrzebujesz etykietki

Ech mam wrazenie ze nawet przez to forum ego stara sie mnie dorwać, jak coś napisze to mam tendencje do sprawdzania co polgodziny czy ktos mi odpisal, a jak nie to pojawia sie zawód. Co za rożnica :roll: to przecież naprawdę nie ma większego znaczenia i chodzi tylko o to żeby się podzielić spostrzeżeniem, może komuś pomoże.
Teraz to napisałem i jest mi łatwiej tego się trzymać :P

dobrze że na ściganie się z ilością postów mnie nie wzięło ...
Że jak?
Wut?
Was?
Avatar użytkownikaCorso Mężczyzna
?que?
 
Imię: Michał
Posty: 66
Dołączył(a): 28 cze 2010, 12:40
Lokalizacja: Szczecin
Typ: lol
Zodiak: /o/

Powrót do działu „Inne”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron