Wszystko inne dotyczące ezoteryki i spraw poruszanych w Przebudzeniu.
Katie, tak sobie pomyslalam widzac Twoje zaangazowanie w tematyke tego watku. Wiesz, mnie moje lata niezmiennie wydaja sie byc absurdem, i regularnie dostaje ataku smiechu gdy mam je policzyc. Rozumiem Twoje obawy Skarbie, generalnie babski rod ma pod gorke w tym wzgledzie, ale przypomnij sobie...majac nascie lat czy wyobrazalas sobie siebie dzisiejsza? I czy ta szalona dziewczyna ktora potrafila przetanczyc cala noc nie usmiecha sie do Ciebie z glebi Twych oczu? Przeplywajacy czas nie zabiera nam niczego, przeciwnie- wzbogaca, i z calego serca zycze Ci bys usmiechala sie do swych przezytych lat z miloscia, to dzieki nim jestes dzisiaj:). Nastepna sprawa-
w kwestii ingerencji w to co rozwijalo sie w naturalny sposob przez wieki, ingerencji w genotyp ktorej dlugofalowych skutkow nie jestesmy przewidziec z naszej badz co badz po ludzku ograniczonej perspektywy- zgadzam sie z tym co powiedzial Enlil...i nie rozumiem jak mozna porownywac to co dotyczy zywej istoty z rozwojem technicznym? Zreszta, o ile pamietam z Atlantydy- taka ingerencja juz miala miejsce i skutki niekoniecznie byly zgodne z tym co zakladali dokonujacy modyfiki w genotypie naszych przodkow.
Katie, przyjrzyj sie tak zwanym gwiazdom usilujacym za wszelka cene utrzymac mlodosc...zauwaz, niemal zawsze konczy sie to spieciem na styku umyslu i obrazu widzianego w lustrze. Wiec dbajmy o te nasza oprawe ale z umiarem i w granicach rozsadku
Ayalen
 
Til napisał(a):Jak jesteś chory np na zapalenie płuc (bakteryjne) to nie weźmiesz antybiotyku?

Generalnie w ogóle nie choruję, za to unikam wielu powszechnych "specyfików", wiele z nich zresztą działa na mnie jak trucizna. Nie bez powodu piszę tyle o energii jako podstawie życia na forum. Antybiotyki na mnie nie działają, i wygląda na to, że nie tylko na mnie. W ogóle nie mam do czynienia z medycyną konwencjonalną, od dziecka uparcie odmawiałem brania jakichkolwiek leków, i wreszcie - bez żadnych podręczników, bez wskazówek, bez wsparcia itp. - wypracowałem swoje własne, instynktowne metody radzenia sobie ze zdrowiem. Dopiero potem przyszło zainteresowanie energią, tradycyjnymi metodami, zwłaszcza ze wschodu itp. - wiele z nich przychodziło mi z łatwością, bo miałem już praktykę pod własnym "okiem". Przyczyn mojej awersji do chemii itp. można dopatrywać się w różnych kwestiach, ale uważam, że najważniejsza jest świadomość. Chemia ją neguje i, jak pisał niedawno easy russian, sztuczne remedia osłabiają naturalne skłonności organizmu do zwalczania chorób. Dokładnie tak odbieram działanie chemicznych leków.

Til napisał(a):W końcu to też metoda naukowa, metoda związana z efektami ubocznymi, ingerująca w naturę

:thumbright: Zgadza się, i budzi moje wątpliwości. Nie tykam tego.

Til napisał(a):Pierwszy skok w dziejach medycyny społecznej, zdrowia publicznego czy jak to nazwiemy sobie, to było stwierdzenie przez Kocha że istnieją bakterie - dzięki temu nauczono się aseptyki - ilość umierających, ilość chorych, ilość powikłań w następnych latach drastycznie spadła... Drugi skok, to w okolicy IIWŚ wynalezienie antybiotyków - wtedy gwałtownie ponownie spadła śmiertelność i efektywnie w skutek tych dwóch zdarzeń średnia życia ludzkiego wzrosła co najmniej o 20-30 lat i wciąż rośnie wraz z ulepszaniem medycyny i polepszaniem warunków życiowych. Na poziomie człowieka jaskiniowego 30-latek był sędziwym starcem...
To wszystko jest technologia. To wszystko jest nauka.

Znam te historie opowiadane przez naukowców, by uzasadnić biznes medyczny. Są też przeciwne głosy od ludzi robiących badania na temat zdrowia. Nie mam nic przeciwko nauce, ale przeciwko niewłaściwie rozumianej ingerencji, pod flagą budzących wątpliwości nawet wśród naukowców ograniczonych metod naukowych - zwłaszcza, jeśli służą czyimś interesom (a jest to bardziej oczywiste w medycynie, niż w jakiejkolwiek innej gałęzi nauki).

Człowiek jako produkt współczesnej cywilizacji jest słabowity, a to jest samodestrukcja. Czytałem o badaniach np. u eskimosów, zanim przyjęli zachodni tryb życia (tzn. żyli wg. tradycyjnego), i na ich tle zachód wypadał słabo. Były też robione badania po przyjęciu naszego stylu - szybko sytuacja się odmieniła, a eskimosi zaczęli zapadać na zachodnie cywilizacyjne choroby.

Til napisał(a):Jak to nie wiemy czy za zamkniętymi drzwiami nie są przeprowadzane eksperymenty? Oczywiście że są :P Tak dla celów militarnych jak i nie. Tak w tajnych ośrodkach wojskowych, jak i w laboratoriach rozmieszczonych w krajach które nie mają praw przeciwko takim praktykom (w ten sposób prawdopodobnie dokonano pierwszych nielegalnych klonowań - a zapewne ktoś gdzieś tam klonuje już ludzi - wszystko w imię zysku...)
Z resztą to jedne z powodów dla jakich nie powinno się takich technologii unikać - bo i tak ktoś ich będzie używał, a wtedy lepiej żeby to było robione w kontrolowany, przetestowany, sprawdzony wielokrotnie sposób, a nie na dziko po piwnicach... ;P

Jak widzisz więc, zapałek dzieciom nie powinno się dawać. ;)

Katie554 napisał(a):Sen był krótki. W sumie to śnili mi się Til i Enlil. Ona była bardzo miła i dostojna, ubrana była w starożytny strój i miała piękne włosy. Rozkładała, co chwilę ręce i wyglądała wtedy jak statua. Mówiła miękkim łagodnym głose, wręcz kojącym serce. Powiedziała mi, że nazywa się Enlil i chciałby polecić mi trzy tematy do przeczytania na forum, które na pewno bedą mi się podobały. Najdziwniejsze jest to, że wcześniej się z nimi nie spotkałam. Niestety nie mogę powiedzieć, które to rozmowy. Na końcu jeszcze raz powiedziała, że jest Enlil, a Til dodał, że - poleca. Pozdrowienia.

Ciekawe. ;) Warto zauważyć, że wiele śnimy o mniej lub bardziej znanych nam osobach. Z reguły występują one w snach symbolicznie - innymi słowy, nasz umysł sam je tworzy dla potrzeb scenariusza snu. Co Til i ja w wersji kobiecej mogliby symbolizować w Twoim śnie, musisz już sama sobie odpowiedzieć. W każdym razie, nazwy tych wątków, których jak piszesz nie pamiętasz, tkwią w Twojej podświadomości i przez "przypadek" możesz akurat natrafić na nie na forum. Sny nie wpływają na nasze życie - to mit ;) Sny często programują nasze zachowanie na jawie, a nie na odwrót. :)

Ayalen napisał(a):nie rozumiem jak mozna porownywac to co dotyczy zywej istoty z rozwojem technicznym? Zreszta, o ile pamietam z Atlantydy- taka ingerencja juz miala miejsce i skutki niekoniecznie byly zgodne z tym co zakladali dokonujacy modyfiki w genotypie naszych przodkow.

Podobnie jestem przeciwny inżynierii genetycznej z powodów prawdziwych przypadków, które miały już miejsce - od Atlantydy poczynając, a na innych rasach kończąc. Nie podawałem tych argumentów, bo nijak można je udowodnić. W każdym razie znana rasa Zeta Reticuli chciała siebie udoskonalić przez ingerencję w DNA, skończyli jako ponura rasa szaraków i - z tego co o sobie opowiadają - desperacko poszukują swojego oryginalnego genu, którego nie są w stanie odtworzyć. Zaprzepaścili swoją unikalną naturę w imię matematycznie i precyzyjnie wyliczonej inżynierii. Najbliższym ich DNA są ludzkie geny, stąd powszechne porwania z ich udziałem.

Tak jak pisałem, zanim zaczniemy udoskonalać coś, co ma mieć trwałe efekty, należy zadać sobie pytanie: według jakich kryteriów oceniamy doskonałość?
“Mom always tells me to celebrate everyone's uniqueness. I like the way that sounds.”
"I've finally found the rhythm of love, the feeling of sound."
- Hilary Duff
Avatar użytkownikaEnlil Mężczyzna
Earth is my home now
 
Imię: Enlil
Posty: 827
Dołączył(a): 17 mar 2009, 22:04
Lokalizacja: An
Droga życia: 7
Zodiak: Panteon
Ja pamiętam doskonale nazwę tematów, które mam przeczytać, bo były powtarzane aż do znudzenia, nawet zaczęło mnie to bawić, a w moim śnie Til był mężczyzną mówiącym z portretu. Bardzo dziwny był ten sen. Pozdrowienia.
Katie554 Kobieta
Coś naturalnego
 
Imię: Wiesława
Posty: 63
Dołączył(a): 21 maja 2011, 12:10
Droga życia: 33
Zodiak: Wodnik
Enlil napisał(a):Generalnie w ogóle nie choruję, za to unikam wielu powszechnych "specyfików", wiele z nich zresztą działa na mnie jak trucizna.

Ja w zasadzie też prawie nie choruję i nie działa na mnie większość słabszych leków przez szybki metabolizm, ale gdybym zachorował na zapalenie płuc, to brałbym antybiotyk żeby się nie pochorować mocniej ;)
Jeśli masz tak mocną energetykę, to dlaczego boisz się tych środków? Jeśli na prawdę jest tak mocna, to nie zdołają ci zaszkodzić...
Enlil napisał(a):Przyczyn mojej awersji do chemii itp. można dopatrywać się w różnych kwestiach, ale uważam, że najważniejsza jest świadomość. Chemia ją neguje i, jak pisał niedawno easy russian, sztuczne remedia osłabiają naturalne skłonności organizmu do zwalczania chorób. Dokładnie tak odbieram działanie chemicznych leków.

Nie wiem jak chemia może negować świadomość...
Jak dla mnie najlepsze jest połączenie metod. To że zażywa się lek nie znaczy że nie można się wspomagać energetycznie...
Enlil napisał(a):Znam te historie opowiadane przez naukowców, by uzasadnić biznes medyczny. Są też przeciwne głosy od ludzi robiących badania na temat zdrowia. Nie mam nic przeciwko nauce, ale przeciwko niewłaściwie rozumianej ingerencji, pod flagą budzących wątpliwości nawet wśród naukowców ograniczonych metod naukowych - zwłaszcza, jeśli służą czyimś interesom (a jest to bardziej oczywiste w medycynie, niż w jakiejkolwiek innej gałęzi nauki).

Zdajesz sobie sprawę jak brzmi to co napisałeś? ;P
I to są historie opowiadane przez ludzi robiących badania na temat zdrowia, takie są fakty - po odkryciu istnienia bakterii i po wynalezieniu antybiotyków nagle 'magicznie' spadła umieralność... Nie wiem, może to po prostu ludzka świadomość istnienia takich rzeczy sprawiła że ludzie z zapaleniem płuc przestali na nie umierać bo uwierzyli że bakterie umrą od antybiotyków?
A mówienie o czyichś interesach... Na prawdę, uważasz że gdyby coś nie działało to by dało się _wszystkim_ wcisnąć że działa?
Enlil napisał(a):Człowiek jako produkt współczesnej cywilizacji jest słabowity, a to jest samodestrukcja. Czytałem o badaniach np. u eskimosów, zanim przyjęli zachodni tryb życia (tzn. żyli wg. tradycyjnego), i na ich tle zachód wypadał słabo. Były też robione badania po przyjęciu naszego stylu - szybko sytuacja się odmieniła, a eskimosi zaczęli zapadać na zachodnie cywilizacyjne choroby.

Owszem, nie zaprzeczam - wielu rzeczy można się uczyć od różnych kultur i bynajmniej 'zachodni' styl życia, dieta, etc. nie są dobre - to stwierdzili ci sami badacze którzy tak pilnują ponoć interesów firm farmaceutycznych...
Enlil napisał(a):Jak widzisz więc, zapałek dzieciom nie powinno się dawać. ;)
Jak już pisałem, dzieci i tak znajdą zapałki i żeby rodzice nie widzieli będą się nimi bawić w szopie z sianem. Już wolę dać im zapałki w domu jak widzę co robią...

Katie554 napisał(a):Sen był krótki. W sumie to śnili mi się Til i Enlil. Ona była bardzo miła i dostojna, ubrana była w starożytny strój i miała piękne włosy. Rozkładała, co chwilę ręce i wyglądała wtedy jak statua. Mówiła miękkim łagodnym głose, wręcz kojącym serce. Powiedziała mi, że nazywa się Enlil i chciałby polecić mi trzy tematy do przeczytania na forum, które na pewno bedą mi się podobały. Najdziwniejsze jest to, że wcześniej się z nimi nie spotkałam. Niestety nie mogę powiedzieć, które to rozmowy. Na końcu jeszcze raz powiedziała, że jest Enlil, a Til dodał, że - poleca. Pozdrowienia.

Ciekawy sen ;)
Jak wyglądałem, jestem ciekaw? Dawno nie odwiedzałem nikogo...

Ayalen napisał(a):nie rozumiem jak mozna porownywac to co dotyczy zywej istoty z rozwojem technicznym? Zreszta, o ile pamietam z Atlantydy- taka ingerencja juz miala miejsce i skutki niekoniecznie byly zgodne z tym co zakladali dokonujacy modyfiki w genotypie naszych przodkow.

O ile wiem nie zostały żadne ślady po Atlantydzie, są jakieś dowody na to że coś takiego się dokonało? Że w ogóle Atlantyda istniała?
Enlil napisał(a):W każdym razie znana rasa Zeta Reticuli chciała siebie udoskonalić przez ingerencję w DNA, skończyli jako ponura rasa szaraków i - z tego co o sobie opowiadają - desperacko poszukują swojego oryginalnego genu, którego nie są w stanie odtworzyć. Zaprzepaścili swoją unikalną naturę w imię matematycznie i precyzyjnie wyliczonej inżynierii. Najbliższym ich DNA są ludzkie geny, stąd powszechne porwania z ich udziałem.

Hmn... Skąd ta wiedza na ich temat? Ja osobiście nie mam kontaktu z żadnymi przedstawicielami obcych ras, nigdy żadnych nie widziałem i nie spotkałem, nikt z osób które znam bliżej nie widział, nie miał kontaktu, nawet kolega który kontaktował się z najróżniejszymi istotami - dlatego zwykle dość podejrzliwie traktuję wspominanie o nich ;P
Enlil napisał(a):Tak jak pisałem, zanim zaczniemy udoskonalać coś, co ma mieć trwałe efekty, należy zadać sobie pytanie: według jakich kryteriów oceniamy doskonałość?

Doskonałość? Ja pisałem o ulepszaniu - o sprawianiu żeby było lepsze. Płuca które bez negatywnych skutków ubocznych pozwolą mi oddychać pod wodą byłyby fajne. Funkcjonalne skrzydła na plecach też (nie powiem, przydałyby się żeby zbliżyć nieco kształt mojej fizyczności do mojego duchowego kształtu). Serce i układ naczyniowe które staną się niepodatne na negatywne efekty złej diety, podobnie jak inne organy które będą odporniejsze na toksyny czy nieodpowiednio dobraną dietę. Skóra, kości i inne organy odporniejsze na uszkodzenia fizyczne. Mięśnie mające większą siłę, szybkość itd. Mózg który ma możliwość szybszego przetwarzania informacji...
Wymyślać można wiele opcji co można by ulepszyć w ciele fizycznym, które jest bardzo niedoskonałe i kruche...
"Zgodnie z zasadami aerodynamiki trzmiel nie powinien latać,
ale trzmiel o tym nie wie, więc i tak lata."
"Cats are known to see within the dark. Yet, if you had sight like a cat, even for one day, would you really want to see what's in the dark?"
Avatar użytkownikaTil Mężczyzna
Poszukujący
 
Posty: 1614
Dołączył(a): 31 sty 2006, 02:56
Lokalizacja: Bolesławiec - Wawa
Droga życia: 11
Zodiak: tygrys
Enlil napisał(a):Podobnie jestem przeciwny inżynierii genetycznej z powodów prawdziwych przypadków, które miały już miejsce - od Atlantydy poczynając, a na innych rasach kończąc. Nie podawałem tych argumentów, bo nijak można je udowodnić. W każdym razie znana rasa Zeta Reticuli chciała siebie udoskonalić przez ingerencję w DNA, skończyli jako ponura rasa szaraków i - z tego co o sobie opowiadają - desperacko poszukują swojego oryginalnego genu, którego nie są w stanie odtworzyć. Zaprzepaścili swoją unikalną naturę w imię matematycznie i precyzyjnie wyliczonej inżynierii. Najbliższym ich DNA są ludzkie geny, stąd powszechne porwania z ich udziałem.


Jako że wkroczyłeś na temat exopolityki, chciałbym włączyć się z korektą iż ich problemy genetyczne mają swoje źródło w manipulacjach dokonanych przez inne nieprzychylne rasy zamieszkujące konstelację Oriona, natomiast ich partykularne interesy związane z ludzkim genotypem (uprowadzenia) wynikają z prostego faktu iż nasz system gwiezdny jest żartobliwie mówiąc swoistym „dzikim zachodem” który umożliwia tego rodzaju żniwa.

Temat szaraków jest ogromnie obszerny, PW mam zawsze w gotowości, zatem powyższe jest jedynie nieweryfikowalnym, lakonicznym off-topem aby nie aktywować nadmiernego sceptycyzmu u Til’a, istoty "kocio-skrzydlatej" ;P
Sherargetu
 
Wiem, że porównanie badań nad naszego ciałem, a rozwojem techniki może być dla kogoś gorszące ale takie mam podejście do obu tych tematów. Traktuję ciało jako opakowanie, o które powinniśmy dbać by było w dobrej formie. Może czasem faktycznie przesadzam ale to już chyba lekkie zboczenie zawodowe nad którym muszę popracować. Wiadomo, że powinniśmy mieć szacunek dla niego ale nie wiem, czy nie pracownanie nad doskonaleniem naszego ciała fizycznego przynosi więcej szkody niż praca nad nim. Ludzkość już powoli zapomina np. o dobroczynnym działaniu rozwoju medycyny, bo nie widzą już na ulicach ludzi trędowatych, z chorobą Heinego-Medina czy gangreną. Coraz częściej słyszę też jaką robi się nagonkę na szczepienia ochronne, które zdaniem niektórych osób są zupełnie niepotrzebne. Gdyby Ci ludzie cofnęli się o jakieś kilkaset lat chyba jednak wolliby się szczepić. Co do mojego snu to Til wyglądałeś zupełnie przyzwoicie. Pozdrowienia.
Katie554 Kobieta
Coś naturalnego
 
Imię: Wiesława
Posty: 63
Dołączył(a): 21 maja 2011, 12:10
Droga życia: 33
Zodiak: Wodnik
Dokładnie, nagonka na szczepienia i na antybiotyki jest bardzo fajna (w tych przypadkach w których nie jest napędzana przez biznes, przez błędy naukowe itd.), dopóki istnieje tzw. odporność gromadna - dopóki ~90% populacji jest zaszczepione/leczone, to choroby nie przenoszą się na resztę, na tych którzy postanowili że się nie zaszczepią (albo nie mogli być zaszczepieni z różnych względów). Kiedy przekracza się magiczną granicę odporności gromadnej, do której się niebezpiecznie zbliżamy, choroby takie jak odra czy krztusiec, które w przeszłości zabijały sporo dzieci, zaczynają z powrotem się lawinowo pojawiać, bo niezaszczepieni mają szansę zarażać się od niezaszczepionych i roznosić choroby. Ale wtedy zaczyna się w sądach mówić że lekarz nie powiedział, że co prawda podpisaliśmy że nie chcemy szczepienia pomimo wyjaśnień lekarza, ale tak na prawdę to wina lekarza bo on powiedział że nie powinniśmy szczepić. I wszyscy zadowoleni ;)
Nic dziwnego że medycyna przechodzi w formę tzw. medycyny defensywnej, jak na zachodzie, gdzie praktycznie do każdego pobrania krwi pacjent musi podpisać przygotowany wcześniej przez prawników formularz zgody, a przed każdym, najmniejszym zabiegiem przeczytać broszurkę tłumaczącą wszystko po kolei jak idiocie żeby nie mógł powiedzieć że nie zrozumiał, chyba że jest analfabetą...
"Zgodnie z zasadami aerodynamiki trzmiel nie powinien latać,
ale trzmiel o tym nie wie, więc i tak lata."
"Cats are known to see within the dark. Yet, if you had sight like a cat, even for one day, would you really want to see what's in the dark?"
Avatar użytkownikaTil Mężczyzna
Poszukujący
 
Posty: 1614
Dołączył(a): 31 sty 2006, 02:56
Lokalizacja: Bolesławiec - Wawa
Droga życia: 11
Zodiak: tygrys
Katie, nie gorszy a zastanawia. Oczywiscie mozemy doczepic skrzydelka, dodac jeszcze jedna pare rak, wymienic glowke...na pilota czy kluczyk w plecach?:D - to jednak roznica wspomaganie organizmu w walce z choroba, czy chocby z oznakami uplywu czasu, a zmiana tegoz organizmu wedlug planu ustalonego przez...no wlasnie- przez kogo?
Tilu, jak to nie ma dowodow??? A ja to co?:D wprawdzie skamielina ale jeszcze zywa
Ayalen
 
Gdyby wynaleźli jak być wiecznie pięknym, gładkim - nie zgodziłbym się, aby mi to zrobiono.
Gdyby wynaleźli jak podmieniać narządy na organiczny zamiennik - zgodziłbym się.

Nie życzę sobie być szybszy, silniejszy, mądrzejszy, lepszy pod jakimkolwiek względem, jako efekt dodania czegoś do siebie z zewnątrz. Gdybym uważał takie rzeczy za ważne to dawno bym je miał.
Natomiast bardzo zdumiało mnie, gdy oglądałem jakiś dokument na planete, albo jakimś innym programie, i mówiły głowy, że w labolatoriach na takich specjalnych "drukarkach" przestrzennych już tworzy się organiczne narządy. Z tego co pamiętam to był jakiś fragment przewodu pokarmowego i jakieś części chrząstkowe.
I dla mnie to jest przełom.
Jednak bez samo-świadomości ludzie w ogóle przestaną o siebie dbać. Bo przecież można sobie "powymieniać". Już widzę te imprezy...
A nereczki? Nereczki sobie wymieni i będzie cacy.
Ludzie są za głupi, na taki wynalazek. Dlatego będzie to bardzo drogie. Najbardziej przełomowy wynalazek w dziejach ludzkości, nie będzie za darmo i od tak. Bo ludzie już teraz nie potrafią uszanować samych siebie. Co by było gdyby zdjęto z nich całkowicie odpowiedzialność. Ludzie nie dorośli jeszcze, aby takie przełomowe odkrycia, były powiedzmy za darmo, albo jakąś symboliczną kwotę. A takie odkrycia najbardziej nadają się, aby takie właśnie były. Bo są wynalezione przez ludzi i dla ludzi, dla ogółu, całkowicie coś bezbłędnego.
To wynalazek, który może zmienić wszystko.
Coś jak wynalezienie koła.
Ale ludzie mogą spierdolić nawet i coś tak pięknego.
Wszak czołg również jeździ na kołach owiniętych gąsienicą.
Avatar użytkownikaSinbard Mężczyzna
Blackbird
 
Imię: Mariusz
Posty: 1888
Dołączył(a): 20 kwi 2011, 13:05
Lokalizacja: Multiwersum.
Zodiak: Wodny Smok
Til napisał(a):Ja w zasadzie też prawie nie choruję i nie działa na mnie większość słabszych leków przez szybki metabolizm, ale gdybym zachorował na zapalenie płuc, to brałbym antybiotyk żeby się nie pochorować mocniej ;)
Jeśli masz tak mocną energetykę, to dlaczego boisz się tych środków? Jeśli na prawdę jest tak mocna, to nie zdołają ci zaszkodzić...

Jak każdy mam piętę alchillesową. ;) Między energią a materią jest pewien dystans, nie ma bezpośredniego efektu. To nie obawa, ale świadomość w jaki sposób na mnie działa, bo oczywiście sprawdzałem.

Til napisał(a):Nie wiem jak chemia może negować świadomość...

Inaczej: materia w ogóle neguje świadomość, albo mówiąc systemem starożytnych Chin, wzrost yin jest równoznaczny ze spadkiem względnej wielkości yang. Z tym, że dla nieprzyzwyczajonego organizmu niektóre środki powodują koncentrację energii na zwalczaniu efektów ubocznych owych środków, zamiast przeznaczyć ją na proces zdrowienia. To medycyna i w ogóle nauka przedstawia człowieka jako czysto fizyczny twór, gdzie czynnik energetyczny został wyłączony z równania. Można zatem zadać sobie pytanie po co zażywać chemię, jeśli nie przynosi ona rezultatów, a przeciwnie - obarcza organizm dodatkową pracą.

Warto zastanowić się także, dlaczego medycyna konwencjonalna - ta powszechnie stosowana - generalnie nie porusza tematu rozwoju naturalnych zdolności organizmu do zwalczania chorób. Nie byłoby to oczywiście korzystne dla biznesu, ale byłoby korzystne dla całego społeczeństwa sprawdzenie wszystkich dobrze zapowiadających się dróg, które pozwalałyby zachować jak najwyższy odsetek społeczeństwa w jak najlepszej kondycji.

Til napisał(a):I to są historie opowiadane przez ludzi robiących badania na temat zdrowia, takie są fakty - po odkryciu istnienia bakterii i po wynalezieniu antybiotyków nagle 'magicznie' spadła umieralność... Nie wiem, może to po prostu ludzka świadomość istnienia takich rzeczy sprawiła że ludzie z zapaleniem płuc przestali na nie umierać bo uwierzyli że bakterie umrą od antybiotyków?

Krótko zamknę ten temat: wspomniane badania były robione przez osoby niezależne od medycyny konwencjonalnej. Są oczywiście również badacze z kręgu medycyny, którzy robili - nierzadko na własną rękę - odpowiednie badania, ale z reguły są to wyjątki, często mający wiele problemów ze strony powiązanych środowisk.

Til napisał(a):A mówienie o czyichś interesach... Na prawdę, uważasz że gdyby coś nie działało to by dało się _wszystkim_ wcisnąć że działa?

Wciskanie masom najróżniejszych rzeczy to stały element historii. :) Zaś medycyna "niekonwencjonalna" - jak się ją powszechnie teraz nazywa ;) - jest traktowana jako rywal, który stanowi zagrożenie dla dużego biznesu medycznego, zwłaszcza w obliczu jej "renesansu". Nie można tego kontekstu ignorować, słuchając tylko strony, która ma w tym interes. Nie twierdzę jednak, że świat medycyny konwencjonalnej jest wyłącznie "czarny". Przypomnę, że rozmowa zaczęła się od takich kontrowersyjnych tematów, jak modyfikacja najbardziej podstawowego dla materii kodu życia, według którego budowany i odbudowywany jest cały organizm.

Til napisał(a):Jak już pisałem, dzieci i tak znajdą zapałki i żeby rodzice nie widzieli będą się nimi bawić w szopie z sianem. Już wolę dać im zapałki w domu jak widzę co robią...

A widzimy? ;) Wyżej pisałeś, że jest przeciwnie. Tutaj dochodzimy do patowej sytuacji w naszej cywilizacji - sytuacji opartej na rywalizacji, pośpiechu i wyprzedzaniu. W obliczu zagrożenia militarnego wszelkie dalsze konsekwencje schodzą zupełnie z celownika i nie zastanawiamy się nad tym, do czego sytuacja doprowadzi, bo trzeba łapać się szybko każdej brzytwy. Tak to wygląda obecnie na świecie, a media chętnie uzasadniają wydatki na cele militarne.

Mówiąc krótko, uważam, że Einstein miał rację, opowiadając się za powściągliwością odnośnie nadmiernego rozwoju nauki przy niskiej świadomości społeczeństwa.

Til napisał(a):Doskonałość? Ja pisałem o ulepszaniu - o sprawianiu żeby było lepsze.

Kiedy stanie się lepsze, czemu nie mogłoby być jeszcze lepsze? A kiedy stanie się jeszcze lepsze, czemu nie mogłoby być doskonałe? "Lepszy" oznacza pragnienie zmiany w kierunku "doskonałego".

Til napisał(a):Płuca które bez negatywnych skutków ubocznych pozwolą mi oddychać pod wodą byłyby fajne. Funkcjonalne skrzydła na plecach też (nie powiem, przydałyby się żeby zbliżyć nieco kształt mojej fizyczności do mojego duchowego kształtu). Serce i układ naczyniowe które staną się niepodatne na negatywne efekty złej diety, podobnie jak inne organy które będą odporniejsze na toksyny czy nieodpowiednio dobraną dietę. Skóra, kości i inne organy odporniejsze na uszkodzenia fizyczne. Mięśnie mające większą siłę, szybkość itd. Mózg który ma możliwość szybszego przetwarzania informacji...

Tu jest właśnie problem z metodami naukowymi, których wyniki mogą doprowadzić do nieprzewidzianych skutków ubocznych w krótszym lub dłuższym terminie. Bawiąc się w Boga, można łatwo naruszyć delikatną równowagę we wszechświecie, jak już wspomniałem, co do której istnienia oraz wagi naukowcy zdają się nie mieć złudzeń.

Til napisał(a):Wymyślać można wiele opcji co można by ulepszyć w ciele fizycznym, które jest bardzo niedoskonałe i kruche...

I tu znowu dochodzimy do tematu-rzeki, czyli darwinizm kontra inteligentny projekt, na który i w środowiskach naukowych, i poza nim, napisano już mnóstwo, tak więc go pominę.
“Mom always tells me to celebrate everyone's uniqueness. I like the way that sounds.”
"I've finally found the rhythm of love, the feeling of sound."
- Hilary Duff
Avatar użytkownikaEnlil Mężczyzna
Earth is my home now
 
Imię: Enlil
Posty: 827
Dołączył(a): 17 mar 2009, 22:04
Lokalizacja: An
Droga życia: 7
Zodiak: Panteon
Enlil napisał(a):
Til napisał(a):Ja w zasadzie też prawie nie choruję i nie działa na mnie większość słabszych leków przez szybki metabolizm, ale gdybym zachorował na zapalenie płuc, to brałbym antybiotyk żeby się nie pochorować mocniej ;)
Jeśli masz tak mocną energetykę, to dlaczego boisz się tych środków? Jeśli na prawdę jest tak mocna, to nie zdołają ci zaszkodzić...

Jak każdy mam piętę alchillesową. ;) Między energią a materią jest pewien dystans, nie ma bezpośredniego efektu. To nie obawa, ale świadomość w jaki sposób na mnie działa, bo oczywiście sprawdzałem.

No cóż, jeśli sprawdziłeś i nie działa to na ciebie, to rozumiem ;)
Enlil napisał(a):
Til napisał(a):Nie wiem jak chemia może negować świadomość...

Inaczej: materia w ogóle neguje świadomość, albo mówiąc systemem starożytnych Chin, wzrost yin jest równoznaczny ze spadkiem względnej wielkości yang. Z tym, że dla nieprzyzwyczajonego organizmu niektóre środki powodują koncentrację energii na zwalczaniu efektów ubocznych owych środków, zamiast przeznaczyć ją na proces zdrowienia. To medycyna i w ogóle nauka przedstawia człowieka jako czysto fizyczny twór, gdzie czynnik energetyczny został wyłączony z równania. Można zatem zadać sobie pytanie po co zażywać chemię, jeśli nie przynosi ona rezultatów, a przeciwnie - obarcza organizm dodatkową pracą.

Tak, ale czy wszystkie używane leki powodują konkretnie spadek jednej a wzrost drugiej energii? Ja osobiście ich nie badałem pod tym kątem... Istnieją jakieś badania? Poza tym owszem, ta chemia w większości przypadków działa, co możemy zobaczyć w badaniach klinicznych, jak i po prostu w normalnej praktyce lekarskiej. Lek który nie ma odpowiedniego marginesu skutecznego działania powyżej placebo, albo ma go, ale jednocześnie ma poważne skutki uboczne, nie zostaje dopuszczony do użycia - wiele potencjalnie świetnych leków zostało wykluczonych przez nieakceptowalne skutki uboczne, a sporo jest zarejestrowanych tylko w pojedynczych jednostkach, jako ostateczność (patrz chemioterapia chociażby)
Enlil napisał(a):Warto zastanowić się także, dlaczego medycyna konwencjonalna - ta powszechnie stosowana - generalnie nie porusza tematu rozwoju naturalnych zdolności organizmu do zwalczania chorób. Nie byłoby to oczywiście korzystne dla biznesu, ale byłoby korzystne dla całego społeczeństwa sprawdzenie wszystkich dobrze zapowiadających się dróg, które pozwalałyby zachować jak najwyższy odsetek społeczeństwa w jak najlepszej kondycji.

Przykro mi powiedzieć, ale najwyraźniej twoje źródła są niedokładne, bo owszem porusza ten temat i całkiem sporo się robi i bada w tym temacie, w użyciu jest kilka środków (większościowo z resztą pochodnych ludowych produktów) które zwiększają odporność. Szczepionki są dokładnie wzmacnianiem odporności - przez podanie bakterii/wirusa w unieszkodliwionej wersji, albo fragmentów tegoż po to żeby pobudzić naturalną odporność - żeby organizm zdobył zdolność rozpoznania i zaatakowania danej bakterii/wirusa jak tylko się pojawią w organizmie. Nie mówiąc już o tym że de facto antybiotyki też bazują na naturalnej odporności - one tylko osłabiają bakterie żeby nie mnożyły się tak szybko, żeby układ odpornościowy sobie z nimi poradził zanim rozmnożą się tak że go stłamszą uszkadzając ważne organy. Antybiotyki bójcze (zdolne do zabijania bakterii) jest mniejszość, a i one nie potrafią wybić wszystkich bakterii, tylko zmniejszają ich ilość żeby organizm sobie poradził... Dlatego z resztą leczenie osób z AIDS czy w immunosupresji (np. z powodu choroby autoimmunologicznej albo po przeszczepie) leczy się bardzo trudno - bo nie ma naturalnej odporności którą możnaby wspierać. Dla osoby w głębokiej immunosupresji infekcja jest zwykle wyrokiem jeśli nie można jej odstawić immunosupresji z powodu innej choroby która ją zabije jeśli się odstawi (a i tak się wtedy odstawia ryzykując np. odrzucenie przeszczepu, bo może uda się zrobić retransplantację, a z infekcją taka osoba nie przeżyje)...
Enlil napisał(a):Krótko zamknę ten temat: wspomniane badania były robione przez osoby niezależne od medycyny konwencjonalnej. Są oczywiście również badacze z kręgu medycyny, którzy robili - nierzadko na własną rękę - odpowiednie badania, ale z reguły są to wyjątki, często mający wiele problemów ze strony powiązanych środowisk.

Tak, ale z jednej strony mało pojawia się takich prac przeprowadzonych w akceptowalny sposób - zgodny z metodą naukową. Większość 'źródeł' po prostu twierdzi że coś z medycyny 'niekonwencjonalnej' działa, nawet nie próbując robić badań. Z resztą, stąd tak duże uprzedzenia wobec tejże pośród lekarzy - bo jak do cholery można stosować na żywych pacjentach coś co nie jest dobrze sprawdzone, z dowiedzioną statystycznie znaczącą skutecznością lepszą od placebo, a jednocześnie ze zrobionym badaniem jak często i jakie skutki uboczne powstają? To takie fajne eksperymentowanie na żywych osobach... A lekarze potem spotykają się z osobami oszukanymi przez różnych szarlatanów, z mocno zaawansowaną chorobą która słabo nadaje się do leczenia, chociaż kiedy na początku dana osoba trafiła do tych znachorów miała wczesne stadium łatwe do wyleczenia z pomocą tej jakże diabolicznej medycyny konwencjonalnej...
Nie mówię że wszyscy uzdrowiciele są źli, bo czasem radzą sobie z czymś z czym nie radzi sobie medycyna konwencjonalna, ale tak rozpowszechnione twierdzenie że medycyna zachodnia, leki, chirurgia, szczepienia itd. to zło jest równie głupie i zaślepione jak twierdzenie że cała medycyna 'niekonwencjonalna' jest zła.
Najlepiej jest działać na styku obu i robić badania skuteczności różnych metod... W ten sposób akupunktura i hipnoza zostały zaakceptowane nie tak dawno w pełni i dopuszczone do kanonu zabiegów medycznych, z uznaną skutecznością - bo zrobiono porządne badania zgodne z metodologia naukową. Pojawiły się najpierw pojedyncze doniesienia, potem zrobiono prace które je sprawdzały i okazało się cudownie, wbrew lobby farmaceutycznemu, że do niektórych operacji można znieczulać przy pomocy hipnozy... Tyle że w Polsce po prostu nie ma jeszcze tylu lekarzy wyszkolonych w tych metodach żeby miało to znaczenie, ale na zgniłym zachodzie już owszem ;P

Za to pojawiają się też przypadki jak niesławny doktor który spowodował właściwie całą panikę szczepionkową dotyczącą autyzmu - bo opublikował badania dobre, ale z nie do końca dobrze sformułowanymi wnioskami, a potem jakiś idiota z prasy rozdmuchał sprawę tak jakby przypuszczenie które wysunął że dane szczepionki mogą mieć związek z autyzmem było stwierdzoną pewnością. A potem zrobiono kolejne badania i okazało się że to tak na prawdę przypadek, bo autyzm zwyczajnie ujawnia się w tym samym wieku w którym najczęściej ujawnia się autyzm - także i u nieszczepionych. A pierwsze objawy są wcześniej, czasem już od urodzenia, tylko są bagatelizowane, a rodzice zawsze będą szukać winnego choroby dziecka, bo taka jest ludzka psychika, bo ich dziecko jest przecież najwspanialsze na świecie, więc jak coś takiego mogło się stać?!

I takich przypadków bywało o wiele więcej... Albo ze względu na panikę medialną, albo ze względu na źle przeprowadzone badania... Za to badania dotyczące metod medycyny alternatywnej, tak jak i badania różnych środków bazujących na środkach roślinnych... Jakoś się przebijają przez te wszystkie straszne lobby lekarsko-farmaceutyczne... Jeśli tylko badania są dobrze zrobione i opublikowane...
Enlil napisał(a):Wciskanie masom najróżniejszych rzeczy to stały element historii. :) Zaś medycyna "niekonwencjonalna" - jak się ją powszechnie teraz nazywa ;) - jest traktowana jako rywal, który stanowi zagrożenie dla dużego biznesu medycznego, zwłaszcza w obliczu jej "renesansu". Nie można tego kontekstu ignorować, słuchając tylko strony, która ma w tym interes. Nie twierdzę jednak, że świat medycyny konwencjonalnej jest wyłącznie "czarny". Przypomnę, że rozmowa zaczęła się od takich kontrowersyjnych tematów, jak modyfikacja najbardziej podstawowego dla materii kodu życia, według którego budowany i odbudowywany jest cały organizm.

Widzisz, problem w tym, że lekarze to nie 'masa', to grupa całościowo składająca się z ludzi inteligentnych (średnio zdecydowanie wyższe IQ, wyniki matur etc.) z wyższym wykształceniem, wbrew temu co się sądzi sporo z lekarzy ma poczucie misji i robi to bo chce leczyć ludzi (są o wiele łatwiejsze sposoby na zarobienie kasy, nie wymagające 6 lat studiów, 1 roku stażu i 5-7 lat specjalizowania się). Taką grupę nie jest tak łatwo manipulować, bo ma ciut inną demografię niż 'społeczeństwo'... I lobby farmaceutyczne owszem istnieje, tyle że lekarze są po to uczeni żeby sami potrafili ocenić na ile wiarygodne są różne informacje, a co jest manipulacją informacjami.
I świat medycyny konwencjonalnej nie ma w tym interesu. Tylko lobby farmaceutyczne może mieć.
Lekarze mają interes w tym żeby ich pacjenci byli wyleczeni, żyli jak najzdrowsi, bo pacjent który został wyleczony i nie ma ubytku na zdrowiu poleci takiego lekarza innym, a jak któryś lekarz coś spaprze od razu będzie miał złą opinię.
Enlil napisał(a):
Til napisał(a):Jak już pisałem, dzieci i tak znajdą zapałki i żeby rodzice nie widzieli będą się nimi bawić w szopie z sianem. Już wolę dać im zapałki w domu jak widzę co robią...

A widzimy? ;) Wyżej pisałeś, że jest przeciwnie. Tutaj dochodzimy do patowej sytuacji w naszej cywilizacji - sytuacji opartej na rywalizacji, pośpiechu i wyprzedzaniu. W obliczu zagrożenia militarnego wszelkie dalsze konsekwencje schodzą zupełnie z celownika i nie zastanawiamy się nad tym, do czego sytuacja doprowadzi, bo trzeba łapać się szybko każdej brzytwy. Tak to wygląda obecnie na świecie, a media chętnie uzasadniają wydatki na cele militarne.

Pisałem że trzeba robić tak żebyśmy widzieli, czyli nie zabraniać, a stosować regulacje które sprawią że badania będą się odbywać, ale pod adekwatną kontrolą. Ja ogólnie jestem zwolennikiem liberalności, ale też transparencji, swobodnego dostępu do informacji itd. Z resztą, społeczeństwo jest coraz bardziej zmęczone tymi wojnami, wydatkami na zbrojenia itd. - w szczególności w USA które jest jednym z liderów takich różnych badań...
Z drugiej strony, gdyby nie badania wojskowe, należy powiedzieć że nie mielibyśmy co najmniej połowy aktualnie istniejącej technologii, która powstała pierwotnie za pieniądze przeznaczane na wojsko i dla wojska, a dopiero później została udostępniona do cywilnego użytku. Inna sprawa że taka retencja technologii nie jest dobra... Ale pomijając polityków, z postępującą globalizacją coraz więcej ludzi zdaje się podążać w kierunku rozumienia że tak na prawdę różnice międzypaństwowe czy międzykulturowe tak na prawdę nie mają aż takiego znaczenia i byłoby nam o wiele lepiej gdybyśmy mogli stworzyć jedno społeczeństwo planetarne, bez takich sztucznych podziałów...
Enlil napisał(a):
Til napisał(a):Doskonałość? Ja pisałem o ulepszaniu - o sprawianiu żeby było lepsze.

Kiedy stanie się lepsze, czemu nie mogłoby być jeszcze lepsze? A kiedy stanie się jeszcze lepsze, czemu nie mogłoby być doskonałe? "Lepszy" oznacza pragnienie zmiany w kierunku "doskonałego".

Oczywiście, zawsze może być lepsze... I przez dążenie do tego lepszego jak do tej pory dokonywał się cały rozwój społeczeństwa, cywilizacji itd.
Gdyby jaskiniowiec nie chciał mieć lepiej, zostałby w jaskini jedząc jagody, czy co tam jeszcze zdołał złapać i zebrać...
Enlil napisał(a):Tu jest właśnie problem z metodami naukowymi, których wyniki mogą doprowadzić do nieprzewidzianych skutków ubocznych w krótszym lub dłuższym terminie. Bawiąc się w Boga, można łatwo naruszyć delikatną równowagę we wszechświecie, jak już wspomniałem, co do której istnienia oraz wagi naukowcy zdają się nie mieć złudzeń.

Stąd właśnie postulat tego żeby wszystko było dobrze przetestowane i sprawdzone. I pomijasz fakt, że manipulując przy różnych rzeczach, psując równowagę, jednocześnie uczymy się metod które pozwalają potem tą równowagę przywracać. Z resztą, skąd niby aktualnie różne ruchy dążące do zmniejszenia emisji dwutlenku węgla? Skąd różne plany co zrobić jeśli globalne ocieplenie posunie się za daleko? Tak samo ucząc się manipulować tkankami i DNA nauczymy się nie tylko robić różne egzotyczne modyfikacje, ale też naprawiać choroby genetyczne oraz naprawiać ewentualne skutki źle wykonanych modyfikacji DNA przy pomocy niedoskonałych, prymitywniejszych metod...
Enlil napisał(a):
Til napisał(a):Wymyślać można wiele opcji co można by ulepszyć w ciele fizycznym, które jest bardzo niedoskonałe i kruche...

I tu znowu dochodzimy do tematu-rzeki, czyli darwinizm kontra inteligentny projekt, na który i w środowiskach naukowych, i poza nim, napisano już mnóstwo, tak więc go pominę.

Ja jestem zwolennikiem teorii darwinizmu będącego narzędziem inteligentnego projektu ;)
"Zgodnie z zasadami aerodynamiki trzmiel nie powinien latać,
ale trzmiel o tym nie wie, więc i tak lata."
"Cats are known to see within the dark. Yet, if you had sight like a cat, even for one day, would you really want to see what's in the dark?"
Avatar użytkownikaTil Mężczyzna
Poszukujący
 
Posty: 1614
Dołączył(a): 31 sty 2006, 02:56
Lokalizacja: Bolesławiec - Wawa
Droga życia: 11
Zodiak: tygrys
Drogi Tilu & Enlil
Nie wiem, co o tym pomyślicie ale muszę Wam to powiedzieć. Spotkaliście się już kiedyś w jednym z poprzednich wcieleń, byliście rodzeństwem i też byliście odmiennego zdania. Może kiedyś się to zmieni? Ale pewnie nie prędko. Pozdrowienia.
Katie554 Kobieta
Coś naturalnego
 
Imię: Wiesława
Posty: 63
Dołączył(a): 21 maja 2011, 12:10
Droga życia: 33
Zodiak: Wodnik
Til napisał(a):w użyciu jest kilka środków (większościowo z resztą pochodnych ludowych produktów) które zwiększają odporność

Pisząc wyżej o naturalnych zdolnościach organizmu miałem na myśli całkowity brak wspomagania się jakimikolwiek środkami zewnętrznymi - tak więc ogromna część medycyny naturalnej tutaj również odpada. Taoiści twierdzą, że medycyna (ta chińska, tradycyjna, bo ta współczesna wówczas jeszcze nie istniała) w rzeczywistości powinna być ostatecznością, a nie stanowić remedium na problemy; gdyby wszyscy ludzie stosowali się do prawidłowych zaleceń, mogłaby nie istnieć. A prawidłowy rozwój człowieka, według nich, pozwala uniezależnić się od negatywnych wpływów (uodpornić się na nie) - zarówno fizycznych, jak i energetycznych.

Lekarze, szpitale, medycyna... brak uczciwości i błędy są wszędzie, nie ma co bronić środowiska medycznego lub przedstawiać go w korzystniejszym świetle, niż innych środowisk. Są to ludzie, którzy wywodzą się ze niezbyt zaawansowanego społeczeństwa tak samo jak i politycy, policjanci, medycy alternatywni, i wszyscy inni.

Til napisał(a):Ja jestem zwolennikiem teorii darwinizmu będącego narzędziem inteligentnego projektu ;)

Ok. Warto zastanowić się zatem, czy owa inteligencja, której produktem jest współczesny człowiek, nie wiedziała, co robi, tworząc człowieka - jak piszesz - "kruchego". Wyobraźnia ludzka nie zna granic w powiększaniu i ulepszaniu środowiska - jednak rozglądając się wokół, nie wszyscy tak jednoznacznie i entuzjastycznie oceniają efekty ingerencji człowieka.

Katie554 napisał(a):Spotkaliście się już kiedyś w jednym z poprzednich wcieleń, byliście rodzeństwem i też byliście odmiennego zdania. Może kiedyś się to zmieni? Ale pewnie nie prędko.

Odmienne zdanie (albo w ogóle odmienność) jest jak najbardziej w porządku, dopóki rozmowa jest merytoryczna. A co do poprzednich wcieleń, nie potwierdzam. ;P
“Mom always tells me to celebrate everyone's uniqueness. I like the way that sounds.”
"I've finally found the rhythm of love, the feeling of sound."
- Hilary Duff
Avatar użytkownikaEnlil Mężczyzna
Earth is my home now
 
Imię: Enlil
Posty: 827
Dołączył(a): 17 mar 2009, 22:04
Lokalizacja: An
Droga życia: 7
Zodiak: Panteon
Rozumiem, rozmowa nie jest merytoryczna, przepraszam. Mam nadzieję, że kiedyś dojdziecie do porozumienia.
Pozdrowienia.
Katie554 Kobieta
Coś naturalnego
 
Imię: Wiesława
Posty: 63
Dołączył(a): 21 maja 2011, 12:10
Droga życia: 33
Zodiak: Wodnik
easy russian
 

Powrót do działu „Inne”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron