Metody relaksacyjne, wizualizacja, hipnoza, regresing i inne podobne zjawiska.

Bezsenność

Post 21 mar 2006, 19:29

Słyszałem że przewlekłe niewysypianie się może prowadzić do odmiennych stanów świadomości. Tylko o tym słyszałem. Nie mam doświadczenia. Jak sadzicie? Można to wykorzystywać w poszerzaniu świadomości, medytacji itp.?? Temat dziwny ale może właśnie dlatego warto o tym pogadać,

Pozdrawiam :-)
Prawdą jest Miłość. Wyrazem Miłości, Bycie Sobą.
GrzegorzL_Truth Mężczyzna
Light_Truth
 
Posty: 211
Dołączył(a): 10 gru 2005, 22:10
Lokalizacja: Wrocław
Droga życia: 7
Zodiak: strzelec

Post 21 mar 2006, 19:31

Po ok. 5 dniach niespania pojawiają się halucynacje. To tyle :P .
Od teraz w Strefie http://strefa51.webd.pl/forum/ .
Powód: http://forum.przebudzenie.net/viewtopic.php?t=687
Do tego moderacja zorientowana na jedyne słuszne poglądy, których broni nawet tolerując chamstwo o ile je propaguje. Pozdrawiam! :)
Avatar użytkownikaLuke_Nuke Mężczyzna
Kalif/Krzyżowiec/Reakcjonista
 
Imię: Łukasz
Posty: 490
Dołączył(a): 10 maja 2005, 16:12
Droga życia: 5
Typ: 2w1
Zodiak: Lew

Post 21 mar 2006, 20:08

Kiedy ja jestem niewyspany to potem zapadam odrazu w gleboki sen i lipa... Lubie jednak kiedy jestem lekko znurzony, jest wczesny wieczorek, zima, na zewnatrz zimno a w domku cieplo, wtedy kiedy lape komarka, takiego na godzinke, do tego cichutka muzyczka, to sa czasem genialne hipnogogi, sny, czasem nawet czuje falowanie i unoszenie sie ciala, jakbym wchodzil w trans.
Ona: Kocham Cie!!! A Ty mnie tez?
On: Tak, Ciebie TEZ.
xD
Avatar użytkownikaMeph Mężczyzna
 
Posty: 1056
Dołączył(a): 06 gru 2005, 14:50
Droga życia: 4
Zodiak: Waga, Bawół

Post 21 mar 2006, 20:28

Bezsenni (muz. M. Musialski, sł. W. Byrski)

Jak to dobrze, że skończył się już
Ten podły dzień, co mi Cię zabrał
Ciężko było tak po prostu przyjść
I usłyszeć, że dla Ciebie umarłem
A teraz zamknij oczy swe
Dotknij tak jak tylko mnie

Nie bój się, to tylko sen
W sen nie trzeba wierzyć
Zobacz - teraz jestem tu
Cały z Tobą, cały Twój
Dobrze, pójdę już, lecz gdzie - nie wiem
Choć noc, choć mrok - dla nas wszystko już jasne
Więc jak mam spać, kiedy wiem, że nie zaśniesz

Wiem, że trudno jest uwierzyć
Jak łatwo się stać tylko wspomnieniem
Ty nie przyszłaś też, zbyt ciężko jest
Usłyszeć, że dla mnie Cię nie ma

Nie bój się...




Lubie spac:) bezsennosc pozostawie innym.
mało jakos przekonuje mnie ten sposob na odmienne stany swiadomosci.
wole polezec glowa w dol...choc jak na razie marne rezultaty. tylko szybciej mi sie usypia przez to :)
"We're jamming
I wanna jam it with you,
We're jamming, jamming
And I hope you like jamming too"
Avatar użytkownikamorphia Kobieta
biszkopt
 
Posty: 664
Dołączył(a): 08 cze 2005, 16:41
Lokalizacja: Radom/Kraków
Droga życia: 4
Typ: 4w5
Zodiak: baran

Post 21 mar 2006, 20:49

Słyszałem właśnie że po 5 dniach bezsenności ma się już halucynacje. Po dniu niewyspania ma się inne spojrzenie na rzeczywistość tzn. tak jakby widziało sie dzisiaj dzień wczorajszy. Ale po 8-9 dniach ( jeśli ktos wytrzyma ) sprawa moze byc niebezpieczna. Podobno umysł ma się tak osłabiony że można z poziomu astralnego przyciągnąć jakąś neagtywną energię zwaną potocznie demonem. Poprostu być opętanym. I nie mylę tego ze zwykłym wyczerpaniem. Co o tym sądzicie?

Pozdrawiam.
Prawdą jest Miłość. Wyrazem Miłości, Bycie Sobą.
GrzegorzL_Truth Mężczyzna
Light_Truth
 
Posty: 211
Dołączył(a): 10 gru 2005, 22:10
Lokalizacja: Wrocław
Droga życia: 7
Zodiak: strzelec

Post 21 mar 2006, 20:55

Hmm..... hmm...hm.... Jakis kolo na Ukrainie(viva la revolution) nie spi od 30 lat.... i czuje sie dobrze... A tak wlasciwie to sny sa nam potrzebne i byloby jak narazie nienaturalnym niewysypiac sie.. i tak nas wkoncu natura dopadnie :) Ja sypiam np. po 6,7 godzin dziennie a powinienem 9.. i sie dobrze czuje ;p
>> !! http://www.meditationforworld.wordpress.com !! <<

"MAMY TENDENCJĘ DO ULEGANIA PRZEŚWIADCZENIU, ŻE "NASZ" MODEL RZECZYWISTOŚCI SAM W SOBIE JEST RZECZYWISTOŚCIĄ, ZAPOMINAJĄC, ŻE OGRANICZONE SĄ WSZYSTKIE MODELE."

NAZCAIN NIE USUWAJ FORUM ;):D THX ;)
Avatar użytkownikaGothic Mężczyzna
Made in Universe
 
Imię: Adrian
Posty: 584
Dołączył(a): 30 lis 2005, 20:04
Lokalizacja: Ta fajna :D
Droga życia: 8

Post 21 mar 2006, 20:56

ja sądzę, że coś w tym jest. Moj brat po 4 dniach ciaglego zarywania nocek przy grze zaczal miec dziewne odchyly. Mowil mi, ze czasem wydawalo mu sie ze jest w grze:/
i kolega po 48 godzinnej sesji rpg wyszedl na ulice i zatrzymywal samochody :/

ale raczej sprawdzac nie bede.
"We're jamming
I wanna jam it with you,
We're jamming, jamming
And I hope you like jamming too"
Avatar użytkownikamorphia Kobieta
biszkopt
 
Posty: 664
Dołączył(a): 08 cze 2005, 16:41
Lokalizacja: Radom/Kraków
Droga życia: 4
Typ: 4w5
Zodiak: baran

Post 21 mar 2006, 21:18

GrzegorzL_Truth napisał(a):Słyszałem że przewlekłe niewysypianie się może prowadzić do odmiennych stanów świadomości. Tylko o tym słyszałem. Nie mam doświadczenia. Jak sadzicie? Można to wykorzystywać w poszerzaniu świadomości, medytacji itp.??

Niewysypianie (niedosypianie - brak snu bowiem często powoduje, że efekty są nieco inne) może powodować różne ciekawe rzeczy. Osobiście wiele razy miałem przypadek, że słyszałem otoczenie, obraz natomiast mi się "śnił" ;p było to cos podobnego do paralizu sennego.
Traktował bym to jednak jako pomoc, nie metode mająca dawać odmienne stany.
Przy medytacji celowe zmęczenie jest niewskazane. Ma ono podobny skutek jak narkotyki czy środki halucynogenne - o czym była mowa w innym temacie - prowadzi do chaosu umysłowego, nie do ustabilizowania myśli. Łatwiej tez przy medytacji zasnąć. :)
PRAWDA ZAWSZE SIĘ OBRONI, JEŚLI NIKT TEGO NIE ZABRONI ANI NIE OGRANICZY
Avatar użytkownikaNightwalker Mężczyzna
Racjonalista
 
Posty: 537
Dołączył(a): 11 maja 2005, 16:26

Post 21 mar 2006, 23:37

Cytat Morphi:
kolega po 48 godzinnej sesji rpg wyszedl na ulice i zatrzymywal samochody

:-) Może on coś wypił albo się zjarał?? Możliwe że jest to wynikiem niewyspania się ale cieżko mi w to uwierzyć.

..i lepiej tego nie próbuj, fakt :-)

Pozdrówka :-)
Prawdą jest Miłość. Wyrazem Miłości, Bycie Sobą.
GrzegorzL_Truth Mężczyzna
Light_Truth
 
Posty: 211
Dołączył(a): 10 gru 2005, 22:10
Lokalizacja: Wrocław
Droga życia: 7
Zodiak: strzelec

Post 22 mar 2006, 02:06

raczej był to wynik przemeczenie i mozliwe ze jego mozg w jakis sposob odcial sie od rzeczywistosci. nie wiem czy przez to ze nie spal, czy moze dlatego ze 48 godzin w innym swiecie przebywal. nie pil % i nie palil :)
"We're jamming
I wanna jam it with you,
We're jamming, jamming
And I hope you like jamming too"
Avatar użytkownikamorphia Kobieta
biszkopt
 
Posty: 664
Dołączył(a): 08 cze 2005, 16:41
Lokalizacja: Radom/Kraków
Droga życia: 4
Typ: 4w5
Zodiak: baran

Post 22 mar 2006, 14:29

Jeśli ciało jest przemęczone to i mózg jest wyczerpany. Bardzo rzadko bywa inaczej. Umysł podatny jest wtedy na różne bodźce, niekoniecznie pozytywne. W sytuacji Twojego kolegi Morphia mogłoby być wg.mnie Bardzo Podobnie ale nie wykluczone że miały na to wpływ jeszcze jakieś inne okoliczności i przyczyny zewnętrzne lub wewnętrzne.

Pozdrawiam.
Prawdą jest Miłość. Wyrazem Miłości, Bycie Sobą.
GrzegorzL_Truth Mężczyzna
Light_Truth
 
Posty: 211
Dołączył(a): 10 gru 2005, 22:10
Lokalizacja: Wrocław
Droga życia: 7
Zodiak: strzelec

Post 25 mar 2006, 16:02

GrzegorzL_Truth napisał(a):Może on coś wypił albo się zjarał?? Możliwe że jest to wynikiem niewyspania się ale cieżko mi w to uwierzyć.


Oj... nie trzeba czegos wypic albo jarac, zeby sie dziwnie zachowyac, wiem cos o tym... szczegolnie jak sie jest zmeczonym :shock: Ja raz... gadalem z siostra przez sen o hustajacych sie misiach, wiec... dbajcie o swoj sen :lol:

Pozdr.
mk_cafe
* “Spróbuj zapalić maleńką świeczkę zamiast przeklinać ciemność.” *
Zapraszam na moj blog - Placebo ;]
Avatar użytkownikamk_cafe Mężczyzna
Bąbel :)
 
Imię: Michał
Posty: 144
Dołączył(a): 28 cze 2005, 01:03
Lokalizacja: ok. Częstochowy
Droga życia: 5
Typ: 4w5
Zodiak: Ryby

Post 25 mar 2006, 20:21

Przecież nie napisałem mk_cafe że napewno przez to zachowywał się dziwnie. Uzyłem słowa "może" Napisałem również że " Możliwe że jest to wynikiem niewyspania.." Przeczytaj całą moją wypowiedź. Zgadzam się że nie trzeba czegos wypic albo jarac, zeby sie dziwnie zachowywac ..szczególnie jak się jest zmęczonym ..lub tymbardziej niewsypanym jak juz napisałem.
A na czy sie huśtały się te misie o których rozmawialiście?? :-)

Pozdrawiam :-)
Prawdą jest Miłość. Wyrazem Miłości, Bycie Sobą.
GrzegorzL_Truth Mężczyzna
Light_Truth
 
Posty: 211
Dołączył(a): 10 gru 2005, 22:10
Lokalizacja: Wrocław
Droga życia: 7
Zodiak: strzelec

Post 25 mar 2006, 21:29

Hmm.. ja moge wam cos napisac o moim wczorajszym stanie, czulem sie jak na haju...::D:D Ogolnie mialem male zakwasiki po wf-ach... i jeszcze sie skapnalem ze ta tabletka ktora bralem na zatoki moze wywolywac u 10% ludzi takie cos jak bol glowy, nudnosci, biegunka.... zalyczlem 4 razy kibelek:D:D Pozniej zaczela mnie bolec glowa.. ok.21:00 juz nie wiedzialem czy zyje cyz nie ale ciagle siedzialem przed kompem, wkoncu o 21:30 zaczalem powracac do stanu normalnosci..:):):Pp 21:45 polozylem sie d lozka bo czulem sie wyczerpany hehe.
>> !! http://www.meditationforworld.wordpress.com !! <<

"MAMY TENDENCJĘ DO ULEGANIA PRZEŚWIADCZENIU, ŻE "NASZ" MODEL RZECZYWISTOŚCI SAM W SOBIE JEST RZECZYWISTOŚCIĄ, ZAPOMINAJĄC, ŻE OGRANICZONE SĄ WSZYSTKIE MODELE."

NAZCAIN NIE USUWAJ FORUM ;):D THX ;)
Avatar użytkownikaGothic Mężczyzna
Made in Universe
 
Imię: Adrian
Posty: 584
Dołączył(a): 30 lis 2005, 20:04
Lokalizacja: Ta fajna :D
Droga życia: 8

Post 26 mar 2006, 12:49

GrzegorzL_Truth napisał(a):Przecież nie napisałem mk_cafe że napewno przez to zachowywał się dziwnie. Uzyłem słowa "może" Napisałem również że " Możliwe że jest to wynikiem niewyspania.."


Wiem Grzegorz, nie chodzilo mi tu o to, zeby Ci zaprzeczyc, tylko pokazac przyklad co sie ze mna dzieje, jak jestem niewyspany :D

GrzegorzL_Truth napisał(a):A na czy sie huśtały się te misie o których rozmawialiście??


Hm... ponoc na hustawce, ale nic pewnego, bo troche nie pamietam co mowilem, chociaz co niektore slowa tak (fajne uczucie mowic dobranoc, gdy po czesci sie nadal spi :D) :P

Pozdr.
Michal
* “Spróbuj zapalić maleńką świeczkę zamiast przeklinać ciemność.” *
Zapraszam na moj blog - Placebo ;]
Avatar użytkownikamk_cafe Mężczyzna
Bąbel :)
 
Imię: Michał
Posty: 144
Dołączył(a): 28 cze 2005, 01:03
Lokalizacja: ok. Częstochowy
Droga życia: 5
Typ: 4w5
Zodiak: Ryby

Powrót do działu „Inne”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron