Dyskusje na temat wszelakich praktyk duchowych - medytacji, pracy z energią, aurą, czakrami, itp.

Jak odblokować czakre serca ?

Post 29 mar 2006, 16:29

Wiem, że osoby tu przebywające, mają spore doświadczenie w pracy nad sobą. Potrzebuje skutecznych technik odblokowania i uaktywnienia czakry serca. Dziękuję za pomoc...
Izis Kobieta
 
Imię: Izis
Posty: 11
Dołączył(a): 29 mar 2006, 10:34
Droga życia: 33

Post 29 mar 2006, 17:06

Nie czuje sie ekspertem w tej dziedzinie ale czytalem o jednym dosyc prostym sposobie. Kazdemu osrodkowi energetycznemu przypozadkowany jest odpowiednia tonacja muzyczna (i kolor). Podczas medytacji mozna sluchac jakiejs np. spokojnej relaksacyjnej muzyki w tonacji odpowiadajacej danemu osrodkowi energetycznemu (w przypadku czakry serca jest tonacja F-dur i paralelna do niej D-mol) Oczywiscie jest to tylko wspomagacz. Odpowiednia muzyka ulatwia wprowadzenie pelnej harmoni do osrodka energetycznego czakry serca.
O rozwijaniu czakr mozna jeszcze przeczytac w ksiazce Roberta Bruce'a - Traktat o projekcji astralnej, przynajmniej ja tam czytalem.
Ona: Kocham Cie!!! A Ty mnie tez?
On: Tak, Ciebie TEZ.
xD
Avatar użytkownikaMeph Mężczyzna
 
Posty: 1056
Dołączył(a): 06 gru 2005, 14:50
Droga życia: 4
Zodiak: Waga, Bawół

Post 29 mar 2006, 17:49

Heh, a pozostale (tzn. pierwsze 3) masz juz odblokowane? :)
_ Mężczyzna
 
Posty: 279
Dołączył(a): 11 maja 2005, 08:58

Post 29 mar 2006, 18:09

Pierwsze trzy? Chyba wszystkie rownomiernie powinno sie rozwijac...
Ona: Kocham Cie!!! A Ty mnie tez?
On: Tak, Ciebie TEZ.
xD
Avatar użytkownikaMeph Mężczyzna
 
Posty: 1056
Dołączył(a): 06 gru 2005, 14:50
Droga życia: 4
Zodiak: Waga, Bawół

Post 29 mar 2006, 18:13

A czujesz blokade, dyskonfort na sercu, albo jeszcze coś? ...

Polecałbym na poczatek techniki oddechowe, mi pomogły przy zablokowanej czakrze serca... prosta i bardzo skuteczna metoda.
Ogólnie polega to na koncentrowaniu się na danej czakrze (w tym wypadku serca) i głębokie oddychanie połączone z przekonaniem, że się oddycha właśnie tą czakrą + ew. wyobrażenie tego.
Nie musi to być niewiadomo jak realistyczne odczucie, byle wytrwać i nie zniechęcać się.
Dosyć szybko powinno się zrobić przyjemnie ciepło na sercu, a także i być może splocie słonecznym i innych miejscach. Mogą również ujawnić się blokady.

Ja robiłem to tak, że oddychałem najgłębiej jak się dało, całą klatką piersiową i brzuchem., z naciskiem jednak na ten obszar pierwszy. Tym sposobem można łatwo wychwycić blokady energtyczne.
Przy odblokowanej i pobudzonej czakrze serca i całym tym obszarze (kilka/kilkanascie mniejszych czakr pomocniczych i licznych meridianów) nie powinno się odczuwać żadnych oporów, żadnego kłucia, pieczenia, bólu...
...jeżeli ma sie takie odczucia to znaczy, że istnieją.

Należy kontynuować głębokie oddychanie z koncentracją na sercu lub miejscu gdzie jest blokada.
Trzeby tylko uważać żeby nie przedobrzyć i się nie hiperwentylować... trudno mi powiedzieć czy lepsze jest szybkie oddychanie czy głębokie i powolne.
Raczej należy zaufac intuicji niż jakimkolwiek instrukcją.

Ja miewałem tak, że oddychałem sam z siebie, spontanicznie, bez żadnej mojej zewnętrznej uwagi i woli, dosyć płytko ale średnioszybko z koncentracją na czakrze serca, i też na pomniejszej czakrze w miejscu zaraz na zakończeniu mostka. Bardzo pomagało. Ale to ja. :)

Jeżeli wyczuwasz blok to dobrze byłoby wczuć się w emocje "które leżą ci na sercu" i spontanicznie pozwolić im odejść, tzn. uwolnic się od nich.
Jeżeli wychodzą jakieś na zewnątrz jest to szansa na uwolnienie się od nich i odblokowanie przepływu energii.
Kiedyś ta emocja pojawiła się i została stłumiona, powiązana z lękiem lub w inny sposób zablokowana.
Tym razem odczuwając emocję należy skupic się na miłosci, lub innym pozytywnym odczuciu, przeciwnym do odczuwanej emocji, a jeżeli to niemożliwe na pragnieniu by wyrazić miłość ...

Ja czułem jakiś opór przed wyrażeniem, wzbudzeniem miłości, a potem taki jakby ogromny kamień nałożony na serce i całą klatkę piersiową. Już samo odczucie tego sprawiało, ze niemal wariowałem z bezradności, motywowało mnie to do działania potężnie.
Wzbudzenie tęsknoty za miłością może być wielkim sprzymierzeńcem i wzmocnić znacznie wszelkie działanie.
Modliłem się o pomoc, mówiłem, pisałem afirmacje, coś w stylu "Kocham Boga, Kocham Siebie... Bóg mnie Kocha!" i powtarzałem w nieskończność, rysowałem serca w zeszyciku, różne symbole. . Naprawdę pomagało, ale odczucie blokady było wciąż nie do zniesienia. Zaufałem jednak intuicji, Bogu, dzieki temu trafiałem na osoby, które mi pomogły bardzo, bezpośrednio lub pośrednio, na wydarzenia, pojedyńcze słowa, zdania.

Dobre jest oglądanie filmów, które mogą wzruszyć, są o miłości (mi pomogło :P)... nie muszą być niewiadomo jak inteligentne, chodzi o przywołanie emocji. Potem nalezy wybaczyć... wszystko. Wszyscy jesteśmy dziećmi Boga i nasze jedyne pragnienie prawdziwe to Kochać,Kochać i jeszcze raz Kochać! I tylko Kochać i być Kochanym.

Rozpisałem się :-)))))) Chyba dlatego bo sam doświadczyłem blokady na tym czakramie i wiem co to za męka. Mam nadzieję, że to co napisałem będzie przydatne. :-))))))

Pamiętajmy, że możemy liczyć na każdą pomoc jaką jesteśmy w stanie przyjać. Od Boga, od Opiekunów, od Aniołów, od Mistrzów. Wystarczy poprosić z czystego serca, czy to w modlitwie, czy zwyczajnie w jednym zdaniu, a wierzcie, pomoc nadejdzie, tyle ile jest się w stanie przyjąć. Trzeba tylko zaufać i się otworzyć.
Każde pragnienie szczere, z głebi serca musi się spełnić. Szczególnie jeśli się pragnie Miłości... Miłosć, Miłość, Miłość...... to jest własnie słowo klucz czakry serca, która jest wyjątkową z czakr. Miłości nie da się wyrzec, zawsze pozostanie ta tęsknota, to dążenie.
Bez Miłosci życie jest bezbarwne, puste. Razem z nią jest najcudowniejszym darem od Boga, któy zawsze przy nas, w nas, w sercu każdej istoty, w każdej komórce, każdym atomie.

Loky:Wg moich odczuć rozwój czakry serca jest najważniejszy, rozwijając serce rozwijasz i inne czakry, wprowadzasz równowagę. Zablokowane serce osłabia kontakt z dusza, z Bogiem. Ogólnie nieciekawie. Bez Miłosci zawsze nieciekawie, z Miłością zawsze Raj na Ziemii. :-)))))))))))
"Wiosna, maj, kwiaty, słoneczko... ahhh... :)))))))))"
Avatar użytkownikaArElendil Mężczyzna
:))))))))))
 
Posty: 190
Dołączył(a): 10 maja 2005, 20:16
Lokalizacja: JG
Droga życia: 3
Zodiak: Bliźniak :)

Post 29 mar 2006, 20:21

ArElendil napisał(a):Loky:Wg moich odczuć rozwój czakry serca jest najważniejszy, rozwijając serce rozwijasz i inne czakry, wprowadzasz równowagę. Zablokowane serce osłabia kontakt z dusza, z Bogiem. Ogólnie nieciekawie. Bez Miłosci zawsze nieciekawie, z Miłością zawsze Raj na Ziemii.


ok, zgodze sie, ale uwazam ze jednoczesnie powinno rozwijac sie tez pozostale poczynajac od pierwszej, a nie zaczynac na poczatek od razu od samego serca, no ale moge sie mylic... :) W kazdym razie jakby nie bylo tez najbardziej sie koncentruje na 4 - kontakt z wnetrzem, Bogiem, Wyzsza Jaznia... :))))
_ Mężczyzna
 
Posty: 279
Dołączył(a): 11 maja 2005, 08:58

Post 29 mar 2006, 22:43

ArElendil napisał(a):Wg moich odczuć rozwój czakry serca jest najważniejszy, rozwijając serce rozwijasz i inne czakry, wprowadzasz równowagę. Zablokowane serce osłabia kontakt z dusza, z Bogiem. Ogólnie nieciekawie. Bez Miłosci zawsze nieciekawie, z Miłością zawsze Raj na Ziemii.

Z tego co wiem, nie powinno się rozwijać czakr od środka bo nic to nie da. Nie ma ważniejszej czakry czy mniej ważnej. Wszystkie chyba są istotne, chociaż dużo uwagi zwraca się na pracę z najniższą i dążenie do najwyższej czakry, czy czegoś innego w analigicznych systemach.
Zablokowanie czakry nie blokuje kontaktu z Bogiem czy duchem, a jedynie ma zaburzać pewne funkcje np. metaboliczne.
Ma sie to do wszystkich systemów w których istnieje coś podobmnego do czakr.

Osobiście, nie trenuje z czakrami, nie wnikam zbytnio - nie interesuje mnie to. ;p
PRAWDA ZAWSZE SIĘ OBRONI, JEŚLI NIKT TEGO NIE ZABRONI ANI NIE OGRANICZY
Avatar użytkownikaNightwalker Mężczyzna
Racjonalista
 
Posty: 537
Dołączył(a): 11 maja 2005, 16:26

Post 18 kwi 2006, 13:59

Jestem zaszokowana. Umieszczam kilka bardzo dobrych medytacji, które mają otworzyć czakram serca, oczyścić ciało emocjonalne, otworzyć czakram korony i zostają one usunięte. Co to za praktyka?

Zablokowane czakramy, to nie tylko zakłócenia w funkcjonowaniu narządów wewnętrznych, ale również zaburzenia w ciele emocjonalnym, mentalnym i duchowym.
Kazdy czakram działa na innej częstotliwości , odpowiada za inne ciało energetyczne. System ten jest dużo bardziej skomplikowany.
Każdy czakram działa na poziomie poszczególnych siedmiu ciał subtelnych.

Ponieważ moje medytacje zostały usunięte, osoby zainteresowane pracą z tymi czkramami zapraszam na moją pocztę elakanaloa@wp.pl, prześlę za darmo.
Możecie poczytać na www. rzb.pl., www.niejedzenie.pl. www. psychotronika.pl. itd.
Zamieściłam na tym forum również fragment ksiązki " Dla miłości stworzeni" .
Jest ona channelingiem i słuzy rozwjowi duchowemu oraz otwarciu czakramu serca.

Może i ta wypowiedź zostanie usunęta, choć nie bardzo rozumiem dlaczego na forum "Przebudzenie" usuwa się tematy, któe właśnie temu służą.

[Elen, to jest spamowanie. Tworzysz masowo tematy (bez własnej treści, najczęściej tylko fragmenty książki) i pewnie nie tylko na tym forum, dlatego je usunąłem - Nazcain]
Elen Kobieta
Elen
 
Imię: Elen
Posty: 19
Dołączył(a): 21 mar 2006, 14:06
Lokalizacja: Sieradz
Zodiak: Wodnik

Post 18 kwi 2006, 18:24

Przecież całej ksiązki nie mogę umieścić. Proszę cię, jak to nie ma tam mojej treści. To są medytacje, które pisałam właśnie ja, są one channelingiem , ale to ja je spisywałam i są naprawdę skuteczne.
Medytacja o dwóch sercach i Mantra Gayatri nie są moje, ale w znacznym stopniu przyczyniają się do rozwoju. To prawda, że są i na innych stronach, ale moim celem jest udostępnić materiał, który pomaga w szybszym rozwoju serca, czy to coś złego?
No ,ale jeśli sobie tego nie zyczycie, nie będę się upierać.
Pozdrawiam wszystkich ciepło. Z Miłością i Światłem Elen
Elen Kobieta
Elen
 
Imię: Elen
Posty: 19
Dołączył(a): 21 mar 2006, 14:06
Lokalizacja: Sieradz
Zodiak: Wodnik

Post 18 kwi 2006, 18:28

Morgano poszukaj Medytacji serca, Medytacji o dwóch sercach na www.rzb.pl lub www.niejedzenie.pl one naprawdę działąją i szybko, bezpiecznie pozwolą ci oczyścić ten czakram.
Medytacja o dwóch sercach otwiera jeszcze czakram korony.
Elen Kobieta
Elen
 
Imię: Elen
Posty: 19
Dołączył(a): 21 mar 2006, 14:06
Lokalizacja: Sieradz
Zodiak: Wodnik

Post 19 kwi 2006, 10:37

Polecam jeszcze ćwiczenia Ryty (rytuały) tybetańskie. Znajdziecie je w książeczce Christophera S. Kilhama "Pięć tybetańskich kroków do wiecznej młodości"

Rozwijają one wszystkie czakramy. Nie wymagają dużo czasu.

[Elen, nie pisz jednego postu pod drugim - używaj opcji edycji wiadomości - Nazcain]
Elen Kobieta
Elen
 
Imię: Elen
Posty: 19
Dołączył(a): 21 mar 2006, 14:06
Lokalizacja: Sieradz
Zodiak: Wodnik

rytuały tybetańskie

Post 19 kwi 2006, 11:40

Elen napisał(a):Polecam jeszcze ćwiczenia Ryty (rytuały) tybetańskie.


ale o wiele łatwiej znaleźć to wszystko tutaj i w książce Petera Keldera "Źródło wiecznej młodości", która również jest tam do pobrania. Również ćwiczenia polecam. :)
_ Mężczyzna
 
Posty: 279
Dołączył(a): 11 maja 2005, 08:58

Post 19 kwi 2006, 15:23

A ja polecam uświadomienie tego że "jest czakra "czysta", czy może wg pierwotnego boskiego wzorca...
Avatar użytkownikaSławek Mężczyzna
 
Imię: Sławomir
Posty: 144
Dołączył(a): 10 maja 2005, 09:45
Lokalizacja: Bielsko/Warszawa

Post 19 kwi 2006, 15:24

A ja polecam uświadomienie tego że "jest czakra "czysta", czy może wg pierwotnego boskiego wzorca...
Avatar użytkownikaSławek Mężczyzna
 
Imię: Sławomir
Posty: 144
Dołączył(a): 10 maja 2005, 09:45
Lokalizacja: Bielsko/Warszawa

Re: rytuały tybetańskie

Post 21 kwi 2006, 12:34

Loky napisał(a):
Elen napisał(a):Polecam jeszcze ćwiczenia Ryty (rytuały) tybetańskie.


ale o wiele łatwiej znaleźć to wszystko tutaj i w książce Petera Keldera "Źródło wiecznej młodości", która również jest tam do pobrania. Również ćwiczenia polecam. :)



Dziękuję.Czasami doradzam te rytuały, bo są naprawdę świetne. A teraz będę mogła podać gdzie je szybko znaleźć.
Elen Kobieta
Elen
 
Imię: Elen
Posty: 19
Dołączył(a): 21 mar 2006, 14:06
Lokalizacja: Sieradz
Zodiak: Wodnik

Powrót do działu „Praktyka”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron