Para-nauka, odkrywane mechanizmy umysłu, Huna i podobne tematy.

Upadek w śnie

Post 03 lut 2012, 13:56

Witam , nie wiem czy jest to dobry dział w forum lecz jestem tu nowy.
Zacznę od tego ze często w śnie spadam i boleśnie uderzam o podłoże.Czytałem o tym dużo i jedni twierdzą ze ma to związek z OBE a inni ze świadomym snem.Nie wiem jak z tym jest lecz czasem mnie to denerwuje :x .... proszę o odpowiedz :)
flinston
 
Imię: Dominik
Posty: 16
Dołączył(a): 03 lut 2012, 13:44
Droga życia: 5
Typ: Obserwator
Zodiak: Skorpion

Re: Upadek w śnie

Post 04 lut 2012, 23:12

duzo pytan odpowiedzi mało


Zmniejsz ilość pytań.
Tak, żeby zrównały się z ilością odpowiedzi. : )))

Co do Twojego pytania...
To wolisz bajkę która może kiedyś okazać się prawdziwa a teraz weźmiesz ją na wiarę...
Czy...
Prostotę, która zabierze ci to w co wierzysz i sprawi, że nie będziesz chciał słuchać bajek?
Avatar użytkownikaSinbard Mężczyzna
Blackbird
 
Imię: Mariusz
Posty: 1888
Dołączył(a): 20 kwi 2011, 13:05
Lokalizacja: Multiwersum.
Zodiak: Wodny Smok

Re: Upadek w śnie

Post 05 lut 2012, 02:00

Według mnie jest to zwykły sen. Wątpię, żeby wiązało się to z trudnym do osiągnięcia OOBE, ani z LD, chyba że w czasie spadania jesteś świadomy faktu, że śnisz. W innym wypadku jest to najprawdopodobniej powtarzający się motyw senny.
"I'm so happy, cause today
I've found my friends
they're in my head"
Avatar użytkownikaShinigami
 
Imię: Chihiro
Posty: 3
Dołączył(a): 29 sty 2012, 22:17
Droga życia: 3
Zodiak: Lew

Re: Upadek w śnie

Post 05 lut 2012, 09:34

Czyli mam nie wierzyć w to co inni mówią ... o tym zjawisku
flinston
 
Imię: Dominik
Posty: 16
Dołączył(a): 03 lut 2012, 13:44
Droga życia: 5
Typ: Obserwator
Zodiak: Skorpion

Re: Upadek w śnie

Post 05 lut 2012, 09:40

Nie rozumiem ...
flinston
 
Imię: Dominik
Posty: 16
Dołączył(a): 03 lut 2012, 13:44
Droga życia: 5
Typ: Obserwator
Zodiak: Skorpion

Re: Upadek w śnie

Post 05 lut 2012, 12:10

Co tu masz do wiary?
Albo nie-wiary?

Dwie opcje.
Wybierz sobie. : )))
Avatar użytkownikaSinbard Mężczyzna
Blackbird
 
Imię: Mariusz
Posty: 1888
Dołączył(a): 20 kwi 2011, 13:05
Lokalizacja: Multiwersum.
Zodiak: Wodny Smok

Re: Upadek w śnie

Post 05 lut 2012, 13:53

Diagnoza jest dość znana: po prostu Twój układ nerwowy we śnie nie wyłącza się całkowicie. Niektórzy ludzie są na to bardziej podatni niż inni. Czy masz szczupłą budowę ciała?

Gorzej z doszukaniem się przyczyny tego stanu rzeczy - może to być np. nieodpowiednia dieta lub zbyt późne obiadanie się, wysoka aktywność mentalna lub obciążenia psychiczne, a także nerwowość.

Z technicznego punktu widzenia winę za to ponoszą z reguły wpływy astralne. Jeśli przydarzyło Ci się to dzisiejszej nocy, kiedy Księżyc jest silny, właśnie tutaj szukałbym przyczyny problemów: tzn. po stronie negatywnych i ciężkich emocji lub innych obciążeń psychicznych, z którymi związany jest przede wszystkim Księżyc.
“Mom always tells me to celebrate everyone's uniqueness. I like the way that sounds.”
"I've finally found the rhythm of love, the feeling of sound."
- Hilary Duff
Avatar użytkownikaEnlil Mężczyzna
Earth is my home now
 
Imię: Enlil
Posty: 827
Dołączył(a): 17 mar 2009, 22:04
Lokalizacja: An
Droga życia: 7
Zodiak: Panteon

Re: Upadek w śnie

Post 05 lut 2012, 13:57

Naukowcy dowodzili, iż ciało reaguje na odbierane bodźce zewnętrzne zupełnie tak samo, jak na ich wyobrażenia. Te same ośrodki w mózgu są pobudzane, choć z inną intensywnością. Niekiedy zdarza się, że ciało pod wpływem snu w znacznym stopniu porusza się (i chodzi tu nie tylko o ruch gałek ocznych). Tak więc często obserwuje się znamienne ruchy ciała, jak np. śpiący pies popiskuje, macha nogami, jak gdyby biegł, czy kręci ogonem. Moja koleżanka właśnie pod wpływem snu złamała sobie nogę, z całym impetem kopiąc w ścianę, w ramach obrony przed jakimś sennym demonem. Można to zjawisko różnie tłumaczyć, zarówno pod naukowym lub mniej naukowym kątem, opisując np. stosunki ciał astralnego i fizycznego, jednak już Enlil trochę wyżej na ten temat napisał.

Inną sprawą jest również zmiana pozycji w nocy, na bardziej komfortową, która dość często w cyklu nocnym się odbywa. To całkowicie normalne zjawisko, większość ludzi jednak robi sobie krzywdy z tego powodu, gdyż organizm ogranicza te ruchy, kiedy jest świadomy, że znajduje się blisko potencjalnie niebezpiecznej krawędzi łóżka.

Warto też zwrócić uwagę na towarzystwo, w którym śpimy. Kiedy będąc dzieckiem spałam z bratem, ten często spychał mnie z łóżka. Nie robił tego złośliwie, nie był nawet tego zjawiska świadomy. Ot, po prostu tak reagował na poczucie ciasności w otoczeniu.

Jeśli miałabym coś poradzić, poleciłabym ustawiać przed snem poduszki na podłodze (ciało w czasie snu jest w miarę bezwładne, nie powinno mu się nic stać w skutek upadku, ale dla komfortu psychicznego lepiej się ubezpieczyć) oraz zastanowić się, czy łóżko nie jest przypadkiem zbyt wąskie. Oczywiście warto również poszukać przyczyn zjawiska w aspektach, o których pisał Enlil.

Pozdrawiam:)
Avatar użytkownikaAletheia
 
Imię: Aletheia
Posty: 289
Dołączył(a): 27 paź 2011, 23:17
Droga życia: 33
Typ: 9w1

Re: Upadek w śnie

Post 05 lut 2012, 14:27

To pan Enlil wraz z lady Aletheią ci wszystko wspaniale opisali.
Ubiegli moją małą gierkę, bo są "szybsi" niż moje zabawy. xD

Pięknie. : )
Avatar użytkownikaSinbard Mężczyzna
Blackbird
 
Imię: Mariusz
Posty: 1888
Dołączył(a): 20 kwi 2011, 13:05
Lokalizacja: Multiwersum.
Zodiak: Wodny Smok

Re: Upadek w śnie

Post 05 lut 2012, 15:06

Tylko ja wiedziałem ze spadam we śnie, i se powiedziałem [kiedy śniłem o tym ] ,,kurde znowu to samo'', Mi się śniło ze spadam i mnie bolało kiedy walnąłem we śnie .. i przez chwile miałem ld bo wiedziałem ze mi to się śni iii nie spadłem z łóżka
flinston
 
Imię: Dominik
Posty: 16
Dołączył(a): 03 lut 2012, 13:44
Droga życia: 5
Typ: Obserwator
Zodiak: Skorpion

Re: Upadek w śnie

Post 06 lut 2012, 18:18

Kiedy się obudziłeś też Cię bolało? Jeżeli tak, może być tak jak mówi Enlil. Jeżeli nie, był to zwykły nieprzyjemny sen z przebłyskiem świadomości. W najzwyklejszych snach też odczuwamy ból.
"I'm so happy, cause today
I've found my friends
they're in my head"
Avatar użytkownikaShinigami
 
Imię: Chihiro
Posty: 3
Dołączył(a): 29 sty 2012, 22:17
Droga życia: 3
Zodiak: Lew

Re: Upadek w śnie

Post 07 lut 2012, 14:26

Kiedy się obudziłem to mnie nie bolało...
flinston
 
Imię: Dominik
Posty: 16
Dołączył(a): 03 lut 2012, 13:44
Droga życia: 5
Typ: Obserwator
Zodiak: Skorpion

Re: Upadek w śnie

Post 07 lut 2012, 15:02

Podświadomość uprzedziła fizyczną reakcję. ;) Coś masz na rzeczy z tym układem nerwowym najwyraźniej, ale problem na tych podświadomych poziomach jest rozwiązywany; możesz być spokojny.
“Mom always tells me to celebrate everyone's uniqueness. I like the way that sounds.”
"I've finally found the rhythm of love, the feeling of sound."
- Hilary Duff
Avatar użytkownikaEnlil Mężczyzna
Earth is my home now
 
Imię: Enlil
Posty: 827
Dołączył(a): 17 mar 2009, 22:04
Lokalizacja: An
Droga życia: 7
Zodiak: Panteon

Re: Upadek w śnie

Post 07 lut 2012, 15:10

Nie musisz tak się przejmować, nie jest to nic niezwykłego. Bardzo wielu ludzi odnotowuje „odczucia spadania" podczas przebudzenia lub na chwilę przed nim. Popytaj znajomych, a zdziwisz się. Mnie samą ogrom ludzi już o to pytał podczas zwykłych pogawędek:). Najwyraźniej zachowałeś wspomnienia wracania do ciała (lub miałeś wrażenie drobnych zaburzeń równowagi gdy się budziłeś, czy być może był to skutek nagłej zmiany częstotliwości fal mózgowych).

Nie obawiaj się tego i nie denerwuj się z tego powodu. To całkiem normalna sprawa, zapewne wiele razy Ci się jeszcze przytrafi:)

Pozdrawiam:)
Ostatnio edytowano 07 lut 2012, 22:18 przez Aletheia, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownikaAletheia
 
Imię: Aletheia
Posty: 289
Dołączył(a): 27 paź 2011, 23:17
Droga życia: 33
Typ: 9w1

Re: Upadek w śnie

Post 07 lut 2012, 21:16

Aletheia napisał(a): Bardzo wielu ludzi odnotowuje „odczucia spadania" podczas przebudzenia lub na chwilę przed nim. Popytaj znajomych, a zdziwisz się.
Wiem ,bo się pytałem czy takie coś też mają i mi powiedzieli ze też mają takie uczucie, dlatego się zapytałem was czemu to się zdarza.
flinston
 
Imię: Dominik
Posty: 16
Dołączył(a): 03 lut 2012, 13:44
Droga życia: 5
Typ: Obserwator
Zodiak: Skorpion

Powrót do działu „Parapsychologia i psychotronika”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości