Wszystko, co nas otacza - zdarzenia o globalnym zasięgu, konspiracje i podobne sprawy.

TECHNOLOGIA

Post 06 maja 2011, 21:04

Czy technologia jest szkodliwa? Czasem mysle o tym i wiem, ze to wlasnie ona pomaga nie tylko w codziennych prostych czynnosciach, ale i takze w bardziej rozwinietych dziedzinach, np: w skomplikowanych operacjach, w eksploracjach kosmosu,itd. Wiem, ze mozna jej uzywac rowniez w celach niszczacych, ale pomijajac to czy ogolnie jest ona pozyteczna czy nie. Czasami na forum zauwazylem (cos bylo wspomniane :roll: ) nieprzychylnie na ten temat. I wlasnie dlatego pytam dlaczego :D Ja widze duzy potencjal, a co wy na to 8)
Krzyzak Mężczyzna
 
Imię: Bartlomiej
Posty: 93
Dołączył(a): 22 cze 2010, 22:50
Droga życia: 7
Zodiak: lew

Re: TECHNOLOGIA

Post 06 maja 2011, 21:25

Ja tez byłbym raczej za, to co na oguł razi ludzi w technologi to jej szkodliwość dla przyrody albo to ze zostanie wykorzystana w celu zniewalania lub eksterminacji ludzi, jeśli chodzi o przyrode to nowe technologia zaczeły jej naprawde szkodzić od dziewietnastego wieku(stosunkowo niedawno) i szkodzą jej do teraz, ale widać tendencje do zmiany tego stanu rzeczy(baterie słoneczne,minimalizacja itd). Jeśli chodzi o jej zabujcze działanie dla ludzi... to niewiem :D Ale ludzie gołymi rękami tez się mogą zabijac więc co za rurznica...
Conan Barbarzynca Mężczyzna
 
Imię: Grzegorz
Posty: 240
Dołączył(a): 28 paź 2010, 21:26
Droga życia: 8
Zodiak: Lew

Re: TECHNOLOGIA

Post 06 maja 2011, 21:40

Technologia jest tylko narzędziem - tak dobrym, na ile umiemy z niej korzystać i na ile jest dopuszczona do użytku. Moim zdaniem wszelkie wątpliwości wynikają z tak zwanej ludzkiej głupoty, czyli postępującego materializmu, nihilizmu oraz działalności NWO. Ma to odzwierciedlenie między innymi w degradacji środowiska, maksymalnym ograniczaniu fantastycznych wynalazków (wolna energia), braku rozwiązań dla chorób oraz żenującym poziomem eksploracji kosmosu. Ot, skutek głównie hierarchii, a więc społeczeństwa opartego na strukturach piramidalnych. Myślę, że przy odpowiedniej dozie inteligencji i swobody technologia mogłaby kapitalnie uzupełniać naturę. Nie trzeba podziałów.
Jesteśmy tacy sami, myślimy tak samo - mówimy tylko to w innych językach.
http://chomikuj.pl/aver37
Avatar użytkownikaAver
 
Posty: 141
Dołączył(a): 29 mar 2011, 14:53

Re: TECHNOLOGIA

Post 06 maja 2011, 22:15

Prawda, ludzie sa po prostu za glupi zeby wykorzystywac ja nie krzywdzac przyrody ani siebie samych... Miejmy nadzieje , ze kiedys sie to zmieni i spojrzymy na to z szerszej perspektywy nie szkodzac dookola :wink:
Krzyzak Mężczyzna
 
Imię: Bartlomiej
Posty: 93
Dołączył(a): 22 cze 2010, 22:50
Droga życia: 7
Zodiak: lew

Re: TECHNOLOGIA

Post 31 sie 2011, 12:56

Moim zdaniem ma ona tyle samo plusów ile minusów. Negatywną stroną nowoczesnych technologii jest całkowita kontrola nad człowiekiem i brak jakiejkolwiek prywatności. Zastanówmy się co będzie dalej,ja nie widze tego najlepiej.
Tao-Universum Mężczyzna
 
Posty: 82
Dołączył(a): 02 wrz 2010, 19:10

Powrót do działu „Świat”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron