Wszystko, co nas otacza - zdarzenia o globalnym zasięgu, konspiracje i podobne sprawy.
Byłam świadkiem takiej oto sytuacji: siedziałam sobie w pokoju, coś tam czytałam - nie pamiętam. Nagle z lustra, które stało naprzeciw drzwi wyleciał przedmiot, uderzył o drzwi z dużą siłą i spadł na podłogę. Okazało się, że była to moneta 1 gr z 1998 roku. Siła,z jaką wyleciała była ogromna, bo na drewnianych drzwiach zostało wgniecenie. Nie potrafię tego wyjaśnić, ale zaczęłam interesować się lustrami. Rodowodu tego mojego lustra (wielkie, stare) nie mogłam rozgryźć, ale słyszałam, że lustra mogą być "wrotami"... i nie chodzi mi tutaj o Alicję w krainie czarów.

Bardzo jestem ciekawa, czy ktoś doświadczył czegoś podobnego i JAK takie zdarzenie można wytłumaczyć.
"Stanowczo zamierzam, gdy przyjdzie na mnie czas, wyzionąć ducha przy jak najmniejszej pomocy ze strony medyków, a póki co - hulaj moja niegodziwa duszo."
Wujek Einstein
Avatar użytkownikafatuum Kobieta
 
Posty: 5
Dołączył(a): 21 kwi 2007, 20:48
Droga życia: 3
Typ: 4w5
Zodiak: Koziorożec, Kot

Post 22 kwi 2007, 10:12

Hmm......ciekawe to co mówisz , nic takiego nigdy u mnie się nie wydarzyło ,a szkoda :) Co rano ,patrząc w lustro ,widzę tylko odbicie , a w dodatku , wszystko jest odwrócone .Nieraz patrząc w lustro ,na początku ,nie wiem ,czy odbicie w lustrze, to moje ;), czy może kogoś innego :) ,po chwili , uświadamiam sobie , że niestety ,nie mam już 18lat :)
Dla przyjaciół nawet ciemność nocy i milczenie są rozmową :)
diawlo Mężczyzna
Om Mani Padme Hum
 
Imię: Jacek
Posty: 126
Dołączył(a): 29 gru 2006, 00:51
Lokalizacja: skoczów
Droga życia: 1
Zodiak: skorpion

Post 22 kwi 2007, 10:30

No wiesz, sama bym wolała mówić o tym z ironią :> Ale niestety moja siostra również potwierdza całe zajście. Wniosek? Jeszcze mnei do końca nie porypało :):):) Pozytywne kurde. :twisted:
A co do wieku... może sa takie lustra, które przypominją, że mimo upływu lat, człowiek nadal może być młody duchem? :P :lol:
"Stanowczo zamierzam, gdy przyjdzie na mnie czas, wyzionąć ducha przy jak najmniejszej pomocy ze strony medyków, a póki co - hulaj moja niegodziwa duszo."
Wujek Einstein
Avatar użytkownikafatuum Kobieta
 
Posty: 5
Dołączył(a): 21 kwi 2007, 20:48
Droga życia: 3
Typ: 4w5
Zodiak: Koziorożec, Kot

Post 22 kwi 2007, 23:57

:) Wcale nie twierdzę że cię coś tam p..;), mam nadzieję że się nie obraziłaś :).Nie raz podchodzę troszkę humorystycznie do tematu ,dla rozluznienia atmosfery , taki angielski humor :)Dlaczego piszesz "Ale niestety moja siostra również potwierdza całe zajście", przecież ani słowem nie wspomniałem że nie wierzę :) w twoje słowa.Jest wręcz odwrotnie ,interesują mnie różne, nie do końca zrozumiałe , czy nie wyjaśnione , nazwijmy to zjawiska.:) i dlatego z mojej strony , zapewniam , nie jest to ironia ,bo żebym czuł się młody duchem nie potrzebne mi lustro :) . Jeśli czegoś nie rozumie ,zadaję pytania :)
Pozdrawiam i uśmiechnij się :) :lol: :boohoo:
Dla przyjaciół nawet ciemność nocy i milczenie są rozmową :)
diawlo Mężczyzna
Om Mani Padme Hum
 
Imię: Jacek
Posty: 126
Dołączył(a): 29 gru 2006, 00:51
Lokalizacja: skoczów
Droga życia: 1
Zodiak: skorpion

Post 23 kwi 2007, 18:54

1 - skoro czytałaś, to skąd wiesz, że to wyleciało od lustra
2 - dlaczego tak istotna dla ciebie jest data wybicia monety
3 - dlaczego lustra miałyby być wrotami? To jedynie powierzchnia odbijająca światło. Prędzej wrotami możnaby nazwać powierzchnię pochłaniającą.
PRAWDA ZAWSZE SIĘ OBRONI, JEŚLI NIKT TEGO NIE ZABRONI ANI NIE OGRANICZY
Avatar użytkownikaNightwalker Mężczyzna
Racjonalista
 
Posty: 537
Dołączył(a): 11 maja 2005, 16:26

Post 23 kwi 2007, 19:10

:) Gdyż... pomimo tego, że czytałam, TO akurat dostrzegłam to wydarzenie, ponieważ cała rzecz wydarzyla się dokładnie naprzeciw mnie, poza tym była ze mną moja siostra, która zauważyła to jako pierwsza. :)
Dodatkowo nie wiem, skąd by ten pieniądz miał wylecieć z TAKIM impetem, nie rozumiem tego, chociaż chciałam to sobie wytłumaczyć na logikę, czyli jak zawsze. No i na koniec, data wcale nie jest istotna. Po prostu przytoczyłam fakt, więc nie wiem, skąd wniosek, że jest dla mnie AŻ TAK istotna. Była z 98, więc napisałam - ot, cała filozofia.

A napisałam w ogóle, bo pierwszy raz przydarzyła mi się tego typu sytuacja,więc różne rzeczy różni ludzie mówili. Chciałam zobaczyć inne opinie.
"Stanowczo zamierzam, gdy przyjdzie na mnie czas, wyzionąć ducha przy jak najmniejszej pomocy ze strony medyków, a póki co - hulaj moja niegodziwa duszo."
Wujek Einstein
Avatar użytkownikafatuum Kobieta
 
Posty: 5
Dołączył(a): 21 kwi 2007, 20:48
Droga życia: 3
Typ: 4w5
Zodiak: Koziorożec, Kot

Post 23 kwi 2007, 19:14

diawlo,

Ja się ciągle uśmiecham :) I bynajmniej, nei odebrałam Twoich słów jako szpilek. Pozdrawiam :):)
"Stanowczo zamierzam, gdy przyjdzie na mnie czas, wyzionąć ducha przy jak najmniejszej pomocy ze strony medyków, a póki co - hulaj moja niegodziwa duszo."
Wujek Einstein
Avatar użytkownikafatuum Kobieta
 
Posty: 5
Dołączył(a): 21 kwi 2007, 20:48
Droga życia: 3
Typ: 4w5
Zodiak: Koziorożec, Kot

Post 26 kwi 2007, 16:09

:) Ciesze się że to nie szpilki :), a tym bardziej że jesteś ciągle uśmiechnięta , rzadkość , bądż co bądz , w dzisiejszych czasach :) . :boohoo: Jak mówiłem , nigdy czegoś takiego,nie przeżyłem w "realnym świecie" , ale .......wszystko jest możliwe ,wystarczy mieć odrobinkę wyobrazni i można wszystko .....:) Pozdrawiam
Dla przyjaciół nawet ciemność nocy i milczenie są rozmową :)
diawlo Mężczyzna
Om Mani Padme Hum
 
Imię: Jacek
Posty: 126
Dołączył(a): 29 gru 2006, 00:51
Lokalizacja: skoczów
Droga życia: 1
Zodiak: skorpion

Post 26 kwi 2007, 16:34

Też nie uważam, żeby lustra miały posiadać specjalną właściwość. Jeśli jednak tak, to dlaczego nie miałyby jej posiadać soczewki (okulary, aparat fotograficzny, itp)? Soczewka też składa się ze szkła, tylko nie jest płaska i jest przeźroczysta. Muszę zatem uważać, aby moimi okularami nie pozabijać ludzi na ulicy jak zacznie z nich coś wylatywać:P
A tak serio droga Fatuum - spróbuj więcej pomyśleć nad logicznymi wyjaśnieniami tego zjawiska, a jeśli Ci się nie uda to unikaj tego lustra - a nuż wypadnie z niego 5-złotówka i jeszcze zrobi Ci krzywdę. Pozdrawiam.
*Talga Vassternich.
*Ternet Nosce.
*Poszukiwacz Prawdy
Forum nie tylko młodych pisarzy -> www.questi.fora.pl
Avatar użytkownikaMesive Mężczyzna
Poszukiwacz Prawdy
 
Posty: 94
Dołączył(a): 07 sty 2006, 19:15
Lokalizacja: k.Częstochowy
Droga życia: 1
Typ: 2w1
Zodiak: Bliźnięta

Post 19 wrz 2008, 00:54

a jeśli bramą do innego wymiaru w tym przypadku stało się akurat lustro, mogło to być co kol wiek, sam się nie znam na lustrach aczkolwiek możliwe że można w nich dojrzeć o wiele więcej niż własne odbicie. jest to ciekawa historia, ciekawe czy ktoś ją kiedyś wyjaśni.

po za tym wasze odpowiedzi doprowadziły mnie do śmiechu, szczególnie ta pięciozłotówka, właściwie jak się nie zna odpowiedzi można się tylko śmiać lub dziwować.

peace
"Stosując zasadę oko za oko... uczyni się świat ślepym" Mahatma Gandhi.
Avatar użytkownikaksiążE Mężczyzna
mały choć już trochę starszy
 
Imię: emil
Posty: 65
Dołączył(a): 11 maja 2008, 09:28
Lokalizacja: leicester
Droga życia: 4
Typ: 4w5
Zodiak: bliźnięta

Post 19 wrz 2008, 14:01

Ponawiam mój post, bo nie uważam, że jest od rzeczy. Tylko poddaję pod wątpliwość, czy jest w ogóle o czym mówić. Przecież to oczywiste, że siostra mogła zrobić psikusa fatuum. Jeśli jest inaczej, niech rozwieje moje wątpliwości.
"A funcioning police state needs no police"
--William Burrougs, "Naked Lunch"
Avatar użytkownikaelwis Mężczyzna
 
Imię: Bartek
Posty: 86
Dołączył(a): 02 wrz 2008, 10:39
Lokalizacja: Gdańsk
Droga życia: 8
Zodiak: waga

Post 19 wrz 2008, 15:42

Fatuum takie lustro toż to żyła złota ;) Trzeba tylko zaopatrzyć się w jakąś odzież ochroną na wypadek tych 5-złotówek i biznes się kreci ;)
"Twoja największa siła polega na swobodzie wyboru. Dlatego wybierz szczęście, zdrowie, wszelkie dobro, piękno, mądrość prawdę i miłość." ;)
Avatar użytkownikassilvia Kobieta
 
Posty: 377
Dołączył(a): 29 maja 2007, 17:26
Droga życia: 4
Typ: TakaJednaJędzaMała
Zodiak: Żarłacz Tygrysi

Post 23 wrz 2008, 18:51

Lustro nie jest tylko lustrem :-$ Wiadomo to od dawna.. szamani przechodzili w snach przez lustra.. wpatrywali sie w nie pod wplywem psychoaktywnych roslin.. ludzie widzieli duchy w lustrze.. wykorzystywali lustro do wywolania duchow.. tyle mi wiadomo a na pewno znajdzie sie jeszcze wiele ciekawych rzeczy zwiazanych z lustrem..

A co do tej monety to nie wiem co sadzic.. skoro wgniecenie zostalo to raczej nie zrobila to siostra.. chcialbym zobaczyc ta monete moze ma jakies pole energetyczne albo cos :)
Anonim
 

Post 23 wrz 2008, 19:04

KuuuuuurCZE... Jezeli uwisz prawde to odkrylas... peirwsza narnie ;] i tu jest glupie pytanie.. czy nas wkrecasz, czy napraewde to sie wydarzylo... jakbys mogla to fajnie by bylo umiescic jakeis zdjecia monety/drzwi/lustra/siosty :P(zart z sisotra ;]) NIe mowie ze do konca nie wierze ale jest to napewno niewiarygodne zjawisko... znaczy skads musialy brac sie opowiadania, bajki na temat luster portali przenoszacych w inny swiat. sorry ze tk niedowierzam, ale postaw sie na naszym miejscu ;] JEzeli ludzie wywolywali duchy przez lustra, to bardoz mozliwe tze dzialalo to jako jakis portal, albo jakis duch (za lustrem) chcial cos przekazac... ktto wie ;] Acha... i z soczewkami to jest impossible, bo lustro jest to Bardzo cienki kawalek srebra, a na nią połozone szkło. Nasze odbicie widzimy tak naprawede w srebrze, szkło jest dla zabezpieczenia
PioT Mężczyzna
 
Imię: Piotrek
Posty: 68
Dołączył(a): 21 wrz 2008, 13:56
Lokalizacja: Wrocław
Droga życia: 11
Zodiak: Wodnik

Powrót do działu „Świat”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron