Wszystko, co nas otacza - zdarzenia o globalnym zasięgu, konspiracje i podobne sprawy.
Heyka, przedstawiam Wam przepowiednię pewnego XVII francuskiego mnicha. Niżej zamieszczę swoją interpretację...

"I nadeszła pora, i Bóg nadszedł..."

I WSTĘP:

Świat stanie w obliczu Zagrożenia
Świat stanie w obliczy Nadzieji
Czas krucjat odszedł w zapomnienie
Nowe krucjaty nadejdą z Ziemii Świętej,
A Monarchowie zadrżą i nie uratują swych koron...

II CZAS:

Wojna za wojną przemknie przez kontynent,
Po pierwszej nadejdzie druga silniejsza,
Po drugiej nadejdzie trzecia - milcząca.
Świat uratuje człowiek z kraju niewoli,
Posłuchają go miliony, lecz usłyszą nieliczni.

Gdy dokona swej misji - umrze, a świat wraz z nim,
Czas się zatrzyma, a miliony zapłaczą.
Po nim nadejdzie człowiek całkiem zwyczajny,
z narodu niewolniczego o pańskich korzeniach,
a świat znowu zazna rewolty.

Po Erze Wiary, nadejdzie Era Woli, czas Wodnika.
On ich poprowadzi mimo, że sam błądził.
A świat nawiedzą kataklizmy, szczególnie Świat Nowy,
Milion biednych straci dom, lecz bogaci zyskają.
Żywioły sprzysięgą się przeciw ludzkości.

Na Wschodzie modlic się będzie fałszywy Zbawiciel,
Ucieknie. Gdy zaczną go gonic - powróci.
Ogłosi swój powrót, odwróci wzrok od prawdy.
W kraju niewolników żyje ten, który poprowadzi.
Z narodu zniewolonych zacznie uwalniac.


III ZBAWICIEL:

On ukaże ludzkosci Prawdy głębokie,
nie wskaże drogi, lecz je otworzy.
Od narodzin wie, że jest ważny,
ta przepowiednia uświadomi mu sens,
Niech się nie poddaje, lecz w górę kroczy.


Więc może tak:
"Nowe krucjaty nadejdą z Ziemii Świętej"
stawiałbym na Iran, Irak i ogólnie rzecz biorąc Bliski Wschód.

"Po pierwszej nadejdzie druga silniejsza," - I i II Wojna Światowa
"Po drugiej nadejdzie trzecia - milcząca." - Zimna Wojna
"Świat uratuje człowiek z kraju niewoli," - możliwe, że dzięki interwencji JP II nie doszło do trzeciej wojny światowej. Z kraju niewoli - słowian uważano (niektórzy nadal uważają) za rasę niewolniczą.

"Posłuchają go miliony, lecz usłyszą nieliczni." - Papieża słuchały i oklaskiwały miliony ludzi, ale niewielu wsłuchiwało się w jego nauki i to co chciał nam przekazac.

"Gdy dokona swej misji - umrze, a świat wraz z nim,
Czas się zatrzyma, a miliony zapłaczą." - jak wiadomo JP II nie żyje, a w chwili jego śmierci świat zastygł.

"Po nim nadejdzie człowiek całkiem zwyczajny,
z narodu niewolniczego o pańskich korzeniach," - stawiałbym na kolejnego Polaka, ale o niemieckich korzeniach.

"a świat znowu zazna rewolty." - Rewolta duchowa może? Albo jakakolwiek inna, ale myślę, że chodzi o zmianę, wielką zmianę.

"A świat nawiedzą kataklizmy, szczególnie Świat Nowy,
Milion biednych straci dom, lecz bogaci zyskają." - Huragan Katrina i Nowy Orlean

"Po Erze Wiary, nadejdzie Era Woli, czas Wodnika." - o tym wiadomo :).

"Żywioły sprzysięgą się przeciw ludzkości." - no tu wiadomo, reszta kataklizmów (np. Tsunami).

"Na Wschodzie modlic się będzie fałszywy Zbawiciel,
Ucieknie. Gdy zaczną go gonic - powróci.
Ogłosi swój powrót, odwróci wzrok od prawdy." - Ten chłopiec medytujący w Indiach. Zniknął, lecz powrócił po jakimś czasie i ogłosił swój powrót na 2012 rok.

"W kraju niewolników żyje ten, który poprowadzi.
Z narodu zniewolonych zacznie uwalniac." - znowu nawiązanie do Słowian.

Co myślicie o tej przepowiedni? Dosyc trafna jak na coś co powstało 400 lat temu?
"Swoją prawdę głoś swoją prawdę szerz jasno i spokojnie
Słuchaj też bo każdy ma swoją historię
Nawet głupiec ignorant ma swoją opowieść " (Desiderata, WWO)
Portal Etnobotaniczny - Drzewozycia.info
Archer Mężczyzna
 
Imię: Tomek
Posty: 43
Dołączył(a): 23 wrz 2005, 21:19
Lokalizacja: STG
Droga życia: 9
Typ: 4w5
Zodiak: Ryba

Post 19 kwi 2006, 21:54

Nie no ta przepowiednia jest zajefajnie fajna:D A wiecie cos zauwazylem ciekawego, nie chcem sie tutaj wywyzszac ani nic tlko sobie tak pomyslalem:
Archer napisał(a):Od narodzin wie, że jest ważny,

Od narodzin ciagle mam mysl: Masz misje.

Archer napisał(a):Niech się nie poddaje, lecz w górę kroczy.

Ostatnio mialem zalamke, ale juz jest lepiej.

Archer napisał(a):"Po nim nadejdzie człowiek całkiem zwyczajny,
z narodu niewolniczego o pańskich korzeniach," - stawiałbym na kolejnego Polaka, ale o niemieckich korzeniach.

Heh jak wiadomo ja żyje w Polsce a moim pradziadkiem byl niemiec czystej krwi(luterniain nawet):D:D
Zaznaczam nie chce tutaj sie wywyzszac ani nic takiego, ale ladna interpretacja i rzeczywiscie trafna do mnie :P
>> !! http://www.meditationforworld.wordpress.com !! <<

"MAMY TENDENCJĘ DO ULEGANIA PRZEŚWIADCZENIU, ŻE "NASZ" MODEL RZECZYWISTOŚCI SAM W SOBIE JEST RZECZYWISTOŚCIĄ, ZAPOMINAJĄC, ŻE OGRANICZONE SĄ WSZYSTKIE MODELE."

NAZCAIN NIE USUWAJ FORUM ;):D THX ;)
Avatar użytkownikaGothic Mężczyzna
Made in Universe
 
Imię: Adrian
Posty: 584
Dołączył(a): 30 lis 2005, 20:04
Lokalizacja: Ta fajna :D
Droga życia: 8

Post 19 kwi 2006, 23:47

Archer wiesz jak to jest z przepowiedniami i interpretacjami, ktore zyja wlasnym zyciem? dla mnie interesujace jest ze praktycznie we wszystkich przepowiedniach wlacza sie jakis taki pociag do sadu - ukarania - gniewu bozego - kataklizmow, a wraz z tym nadejscie mesjasza czy kogos podobnego, ktory nam wskaze droge, wybawi itd. itp.... aha! no i jeszcze nam Polakom - ze jestesmy narodem wybranym...

Ludzie wierzac w te rzeczy nie wiedza ze sami sobie stwarzaja taka rzeczywistosc, tylko to nakrecajac... i jeszcze jedno... jakie jest zrodlo tej przepowiedni?
_ Mężczyzna
 
Posty: 279
Dołączył(a): 11 maja 2005, 08:58

Post 20 kwi 2006, 08:30

Archer, dla mnie Twoja interpretacja jest błędna, gdyż ustawia Polaków, a nie inny naród, w samym środku przepowiedni. xD
Avatar użytkownikaElther Mężczyzna
 
Posty: 205
Dołączył(a): 10 maja 2005, 20:28

Post 20 kwi 2006, 16:18

Elther napisał(a):Archer, dla mnie Twoja interpretacja jest błędna, gdyż ustawia Polaków, a nie inny naród, w samym środku przepowiedni. xD



Jop, masz rację... To, że jesteśmy Polakami wszystko przekreśla... No bo w sumie jest multum innych narodów w których żył (po dwóch wojnach) wielki człowiek (ktoś na miarę JP II), naród przez wiele dziesięcioleci zniewolony, nazywany rasą niewolniczą przez Niemców.

jakie jest zrodlo tej przepowiedni?


Tego nie wiedzą nawet najstarsi Indianie? Hehe, jak znajdę to na kompie to zapodam źródło :).

ze jestesmy narodem wybranym...


Należy nam się :D... Zresztą tego nie napisał Polak tylko Francuz...

A może przedstawi ktoś swoją interpretacje?
"Swoją prawdę głoś swoją prawdę szerz jasno i spokojnie
Słuchaj też bo każdy ma swoją historię
Nawet głupiec ignorant ma swoją opowieść " (Desiderata, WWO)
Portal Etnobotaniczny - Drzewozycia.info
Archer Mężczyzna
 
Imię: Tomek
Posty: 43
Dołączył(a): 23 wrz 2005, 21:19
Lokalizacja: STG
Droga życia: 9
Typ: 4w5
Zodiak: Ryba

Post 20 kwi 2006, 17:35

Elther napisał(a):rcher, dla mnie Twoja interpretacja jest błędna, gdyż ustawia Polaków, a nie inny naród, w samym środku przepowiedni. xD


A dlaczegoz to Polacy nie maja byc? Czyzbys nalezal do takich ktorzy przedstawiaja Polakow jako cwaniakow, debili itd,, ?:D:D NIe mam tutaj nic przeciwko ale to troche chorze tak ciagle przedstawiac swoj jezyk, ojczyzne itd..:)
Ale wlasciwie jak to moj ziom jeden na gg powiedzial:D Kaza przedpowiednie mozna podciagnac pod siebie, ale rzeczywiscie ta jest trafna przepowiednia bardzo trafna :D:D(hah)
>> !! http://www.meditationforworld.wordpress.com !! <<

"MAMY TENDENCJĘ DO ULEGANIA PRZEŚWIADCZENIU, ŻE "NASZ" MODEL RZECZYWISTOŚCI SAM W SOBIE JEST RZECZYWISTOŚCIĄ, ZAPOMINAJĄC, ŻE OGRANICZONE SĄ WSZYSTKIE MODELE."

NAZCAIN NIE USUWAJ FORUM ;):D THX ;)
Avatar użytkownikaGothic Mężczyzna
Made in Universe
 
Imię: Adrian
Posty: 584
Dołączył(a): 30 lis 2005, 20:04
Lokalizacja: Ta fajna :D
Droga życia: 8

Post 20 kwi 2006, 17:54

Jop, masz rację... To, że jesteśmy Polakami wszystko przekreśla... No bo w sumie jest multum innych narodów w których żył (po dwóch wojnach) wielki człowiek (ktoś na miarę JP II), naród przez wiele dziesięcioleci zniewolony, nazywany rasą niewolniczą przez Niemców.

Dla mnie wszystko przekreśla stawianie jakiegokolwiek narodu w środku przepowiedni. Mogą to być Polacy, Rosjanie, murzyni z RPA, najstarsi Indianie, ale ja od razu zauważam w takim czymś faworyzowanie tej grupy społecznej. :P

A dlaczegoz to Polacy nie maja byc? Czyzbys nalezal do takich ktorzy przedstawiaja Polakow jako cwaniakow, debili itd,, ? NIe mam tutaj nic przeciwko ale to troche chorze tak ciagle przedstawiac swoj jezyk, ojczyzne itd..

Taa, należe do takich, ktorzy przedstawiaja Polakow jako cwaniaczkow, debili itd,, jezeli tylko na to zasluguja. A tak nie ma sensu generalizowac i tworzyc stereotypow pokroju 'Polacy to debile', bo do niczego to nie prowadzi. A jezyk i ojczyzna to odmienne rzeczy niz obywatele i wydaje mi sie, ze probuje szanowac ten jezyk i ta ojczyzne bardziej niz niejeden Polak ;]

W kazdym razie: mozna postawic na miejscu Polakow pare innych narodow, trzeba tylko dobrze poszukac i na pewno trafi sie jeszcze cos. Ja bym jeszcze wlasnie poszukal i w razie nieznalezienia niczego trafnego dopiero wtedy uznal interpretacje za poprawna (oczywiscie poprawna interpretacja a wiarygodna przepowiednia to dwie rozne rzeczy xD)
Avatar użytkownikaElther Mężczyzna
 
Posty: 205
Dołączył(a): 10 maja 2005, 20:28

Powrót do działu „Świat”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron