Wszystko, co nas otacza - zdarzenia o globalnym zasięgu, konspiracje i podobne sprawy.

Mądrość Kosmitów

Post 21 sie 2012, 14:50

W naszej kulturze "kosmitów" najczęściej przedstawiamy jako istoty od nas o wiele inteligentniejsze. Pewnie dlatego, że dysponują zaawansowaną technologią, o której amerykanie mogliby tylko pomarzyć. Lecz to że ich technologia pozwala im na podróże kosmiczne, znacznie dalsze niż nasze, wcale nie oznacza że są od nas inteligentniejsi. Może na ich planecie występuje jakiś pierwiastek, powszechnie dostępny, który pozwala im na takie wyczyny. Albo odkryli jakieś dodatkowe prawa fizyki, których odkrycie na naszej planecie byłoby niemożliwe. Czekam na wasze opinie na ten temat
Qsavery
 
Posty: 19
Dołączył(a): 19 sie 2012, 11:55

Re: Mądrość Kosmitów

Post 21 sie 2012, 18:20

skad wiesz ze amerykanie mogliby tylko pomarzyc o lepszej technologi? A czy nie jest czasem tak ze oni juz ja maja tylko ze nie jest powrzechnie dostepna ze wzgledow ekonomicznych? Wyobraz sobie dostepna teleportacje - wszystkie korporacje trasportowe musialby byc zlikwidowane.

Myslisz ze amerykanie chca leciec na marsa na ropie? hah nie o madrosc tu chodzi ale o to kto rzadzi na gorze moim zdaniem
Eruanis
 

Re: Mądrość Kosmitów

Post 21 sie 2012, 20:24

Jak będe pisał nie na temat tzn że nie zrozumiałem postu:) Chciałem pociągnąć kijek z innego końca.
Takie wielkie cywilizacje jak mrówki ,termity,pszczoły taki porządek jaki mają i podział pracy, że nic się nie marnuje to pod powiększeniem ten mikroświat ustrukturalizowany jest czymś kosmicznym, bo cholernie mądrym. A ludzie jak pijawki czerpią z tego, nie myśląc wiele nad ich mini kosmicznym planem.
Heh z Kosmitami może być podobnie,mogą być więksi jak my w stosunku do mrówek i patrzą na naszą planetkę jak na mini mrowisko.

No tak mi wyszło,
Nie wiem czy kosmita jest człeko-podobny czy mrówko- podobny, nie mam popkulturowego wyobrazenia.w zasadzie żadnego wyobrazenia.
Ale sonda wylądowała na marsie i jesli znajdzie tam coś podobnego do komórki będą to kosmici:)
Listen to my muscle memory.
Avatar użytkownikafalko Mężczyzna
wysłuhaj pamięci mych muskułów
 
Posty: 706
Dołączył(a): 13 lip 2007, 19:40

Re: Mądrość Kosmitów

Post 22 sie 2012, 17:42

falko napisał(a):Jak będe pisał nie na temat tzn że nie zrozumiałem postu:) Chciałem pociągnąć kijek z innego końca.
Takie wielkie cywilizacje jak mrówki ,termity,pszczoły taki porządek jaki mają i podział pracy, że nic się nie marnuje to pod powiększeniem ten mikroświat ustrukturalizowany jest czymś kosmicznym, bo cholernie mądrym. A ludzie jak pijawki czerpią z tego, nie myśląc wiele nad ich mini kosmicznym planem.
Heh z Kosmitami może być podobnie,mogą być więksi jak my w stosunku do mrówek i patrzą na naszą planetkę jak na mini mrowisko.

No tak mi wyszło,
Nie wiem czy kosmita jest człeko-podobny czy mrówko- podobny, nie mam popkulturowego wyobrazenia.w zasadzie żadnego wyobrazenia.
Ale sonda wylądowała na marsie i jesli znajdzie tam coś podobnego do komórki będą to kosmici:)


Nad Twoim wywodem też się trochę zastanawiałem ;) Jednak wydaje mi się, że to by było niemoralne z ich strony. To tak jakby odmówili nam pomocy. Wątpię żeby mogli bezczynnie patrzeć jak młodsza cywilizacja bawi się nożem(taka metafora) Można powiedzieć " Przecież my nie pomagamy zwierzętom, właśnie dlatego bo są prymitywne) Ale zwierzęta nie osiągnęły jeszcze tego stopnia świadomości żeby odczuwać, i samodzielnie myśleć. Trochę odbiegłem od tematu :P
Qsavery
 
Posty: 19
Dołączył(a): 19 sie 2012, 11:55

Re: Mądrość Kosmitów

Post 22 sie 2012, 20:20

Też potem jeszcze przemyślałem swojego posta, Między cywilizacjami może nie być kontaktu i komunikacji a mimo to może być ich obecność, jak my ze zwierzętami, obserwacja jest jednostronna( jak moje ulubione mrówki, pszczoły). Pszczoły i mrówki to dobry punkt wyjscia dla mojej koncepcji o kosmitach. Tak wg nas nie mają myśli, wolnej woli, moralności ale coś ich doskonale determinuje do sensownego życia. Różnica jest kolosalna, kosmiczna i tak Kosmici mogą mieć względem nas takie spojrzenie jak my na mrówki:)
Listen to my muscle memory.
Avatar użytkownikafalko Mężczyzna
wysłuhaj pamięci mych muskułów
 
Posty: 706
Dołączył(a): 13 lip 2007, 19:40

Re: Mądrość Kosmitów

Post 23 sie 2012, 08:36

Tak apropos. Wszyscy jesteśmy kosmitami :D

Będę mówił o tych co nie są w tej chwili Ziemianami, są na wyższym poziomie ewolucji,reprezentują "świetlistą stronę mocy" i są w stanie nam pomóc jakby chcieli.

Cały czas spoglądam w niebo bo wiem że tam są i oczekują kiedy będziemy na tyle rozwinięci by spotkanie z nimi nie skończyło się tragedią. W tej chwili obserwują zmiany zachodzące na Ziemi i w nas samych.Jest to dla nich niezłe "KINO".
Kiedy nadejdzie odpowiedni czas udzielą nam swojej mądrości (medycyna, technologia i wiele innych niespodzianek) i zrozumiemy że wszyscy pochodzimy z jednej rodziny i razem ją tworzymy. Wierzę że to oni rozpoczęli przyśpieszoną ewolucję człowieka na Ziemi. Myślę że jeszcze poczekamy aż się ujawnią -max10 lat. Na początku mogą się kontaktować z poszczególnymi jednostkami - emisariuszami, ludźmi na wysokim poziomie rozwoju duchowego, dopiero potem będzie oficjalny "globalny kontakt". Powinno to być niedługo po tym jak odkryta zostanie prawda o piramidach i komnacie tajemnic. Musimy wcześniej do tego dojrzeć (zresztą jak do wszystkiego).

Mam tylko nadzieję że reprezentanci "ciemnej strony mocy" wcześniej nie pokrzyżują planów.
Avatar użytkownikaSpaceMan Mężczyzna
 
Imię: Robert
Posty: 11
Dołączył(a): 21 sie 2012, 14:34
Lokalizacja: OUT THERE
Droga życia: 22

Re: Mądrość Kosmitów

Post 23 sie 2012, 10:39

Wow, jakie śmiałe, silne proroctwo :)
Listen to my muscle memory.
Avatar użytkownikafalko Mężczyzna
wysłuhaj pamięci mych muskułów
 
Posty: 706
Dołączył(a): 13 lip 2007, 19:40

Re: Mądrość Kosmitów

Post 04 wrz 2012, 21:29

No moim zdaniem Death Vader nam nie zagraża :D Ja kiedyś (rok temu?) też rozpocząłem taką dysputę, niestety wtedy byłem skazany na rozmowę z moim odbiciem w lustrze, bo moim kolegom brakuje jeszcze 30 punktów IQ żeby mogli ze mną o tym porozmawiać. No i jak pomyslałem, że ci goście w kosmosie mogą być od nas krótko mówiąc doskonalsi to coś mnie złapało za serce. Smutno mi się zrobiło na myśl o tym że mogą nas "aż tak" przewyższać inteligencją, a także duchowo, że dosłownie patrzą jak cała nasza rasa stawia pierwsze kroki. Smutno mi się zrobiło na myśl że nasze wielkie osiągniecią to tyle co pierwsza kupka i jesteśmy takim dzieciakiem, który nie jest nawet w stanie pojąć ogromu osiągnięc starszego brata. Nie pociąga mnie też opcja z brakiem inteligencji w kosmosie. Głupio by bylo gdybyśmy to my byli najbardziej zaawansowanymi istotami.
Qsavery
 
Posty: 19
Dołączył(a): 19 sie 2012, 11:55

Re: Mądrość Kosmitów

Post 07 lut 2014, 12:48

Wyliczono ilość planet w kosmosie , nie pamiętam liczby ale podano ją na przykładzie ziarenek pasku jaki znajduje się na wszystkich plażach naszego globu ,są to liczby tak kolosalne że mózg się lasuje ale lasuje się jeszcze bardziej gdy ktoś ochoczo stwierdza że życie po za naszą planetą nie istnieje ( cały czas mowa o inteligentnej formie życia ,nie bakteriach czy robako-obcych) zacznijmy od tego że żadna rozwinięta cywilizacja nie negowała by istnienia innych inteligentnych istot ,jest to cecha typowo ludzka (jestem jedyny i najlepszy ) i na wstępie nas skreśla z nominacji istot NAJ, gdyby przyszło nam stanąć przed istotami inteligentniejszymi ...była by katastrofalna w skutkach, nawet gdyby byli pokojowo nastawieni, myślę że oni o tym wiedzą ,już sam fakt że nie ukazali się oficjalnie przemawia za ich rozumem bo zwyczajnie nie chcą wprowadzać chaosu na który nie jesteśmy gotowi ( jeszcze 120lat temu siedzieliśmy przy świeczkach,dziś mamy bazę na orbicie ) w opowieściach o ufo ,spotkaniach mówią że te istoty porozumiewają się z ludźmi telepatycznie - przemawia to na prawdziwość fizyki kwantowej ,może dochodzimy do praw które rządzą tym wszechświatem i są uniwersalne ... do niedawna badano wszechświat ,dziś mówi się że nie ma jednego wszechświata a jest ich niezliczona ilość -multiwersum... kosmiczny obłęd . Nie najechali nas przybysze z kosmosu,dla czego ? może istnieją prawa kosmosu mówiące o tym żeby nie krzywdzić a pomagać ? gdybyśmy to my posiadali możliwości nalotu innej planety...myślę że pewnie by do tego doszło z byle powodu,bo złoto... bo diamenty... bo terroryzm ? zawsze coś się znajdzie za co warto zabijać ,po za tym wystarczy jeden człowiek z chorą wizją panowania nad światem by cały naród szedł za nim zabijać i gdybym to ja wisiał w przestrzeni kosmicznej to też bym wolał obserwować i czekać na odpowiedni moment .Nasze możliwości technologiczne przewyższą naszą moralność , innymi słowy ... technologia wyprzedzi ducha. Warto przyjrzeć się historii naszej planety .
foger Mężczyzna
 
Posty: 66
Dołączył(a): 08 wrz 2013, 23:27
Droga życia: 11
Typ: 1w2
Zodiak: bliźnięta

Re: Mądrość Kosmitów

Post 08 lut 2014, 09:54

Wystarczy popatrzeć na nasze filmy s-f. Człowiek idzie tam z bronią, walczy, zabija.
Ma się za najważniejszą istotę, a wszyscy powinni mu ulegać.
Do czasu aż nie nauczymy się inaczej myśleć, nikt poważny nie nawiąże z nami bezpośredniego kontaktu.
Jesteśmy prymitywni.
Dopiero niedawno zaczęliśmy zauważać, że zwierzęta też myślą i czują, że porozumiewają się między sobą.
A i tak większość z ludzi, nadal w to nie wierzy.
baska Kobieta
 
Imię: Barbara
Posty: 918
Dołączył(a): 07 lut 2013, 08:27
Droga życia: 7
Zodiak: koza, strzelec

Powrót do działu „Świat”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość