Zjawisko snu, świadomego i tego zwykłego. Techniki oneironautyczne, opisy Waszych snów.
Wraz z Nazcainem zdobyliśmy się na stworzenie publikacji rozwiewajacej wszystkie niewiadome na temat odwiecznej tajemnicy jaką jest sen. Traktat ten (bo taką formę przyjmie owe opracowanie) będzie rozwijał wszystkie zagadnienia dotyczące snów i zjawisk ściśle z nimi powiązanych. Znajdziecie tam relacje pionierów i próby naukowych badań nad tym tematm. Nie zabraknie także odpowiedzi na najczęściej zadawane przez was pytania...

...tutaj kierujemy prośbę do was. Chcielibyśmy, aby w tym temacie zadawane były właśnie te pytania na które nie znacie odpowiedzi i sugestie dotyczące opracowania. Dzięki temu będziemy w stanie opracować traktat tak by wasze wymagania zostały spełnione :)

Czekamy na odpowiedzi.

ErAmon, Nazcain
Avatar użytkownikaErAmon Mężczyzna
Szukam...
 
Posty: 85
Dołączył(a): 18 maja 2005, 14:57

Post 27 paź 2005, 01:30

Moja sugestia - nie powinien być to tekst podobny do tych jakie piszą rózni "fanatyczni ezoterycy" tzn. taki, w którym za pewnik bierze się najbardziej nieprawdopodobne i/albo niczym nie podparte domysły.
W traktacie powinny się znaleźć naprawdę różne teorie i przede wszystkim argumenty za nimi przemawiające. To nada mu bardziej rzeczowej formy i jakiejś wartości.
Pisze tu o tym, bo bardzo wielu autorów o tym zapomina i wychodzi potem pełno podobnych do siebie, nieco banalnych historyjek.

Powodzenia.
Avatar użytkownikaNightwalker Mężczyzna
Racjonalista
 
Posty: 537
Dołączył(a): 11 maja 2005, 16:26

Post 27 paź 2005, 15:39

Właśnie, myślę, że traktat powinien być także tworzyny przez sceptyków ezoteryki lub osób, którzy odnoszą się do niej z dystansem. (nie powiem, że chodzi o mnie ;) )

[ErAmon: Mamy zamiar podejść do sprawy bardzo obiektywnie i spróbować przedstawić zagadnienie ze strony czysto naukowej, a także tej "innej" - tzn. postaramy się :)]
Od teraz w Strefie http://strefa51.webd.pl/forum/ .
Powód: http://forum.przebudzenie.net/viewtopic.php?t=687
Do tego moderacja zorientowana na jedyne słuszne poglądy, których broni nawet tolerując chamstwo o ile je propaguje. Pozdrawiam! :)
Avatar użytkownikaLuke_Nuke Mężczyzna
Kalif/Krzyżowiec/Reakcjonista
 
Imię: Łukasz
Posty: 490
Dołączył(a): 10 maja 2005, 16:12
Droga życia: 5
Typ: 2w1
Zodiak: Lew

Post 29 kwi 2006, 09:22

witam, raczej moje pytanie to do traktau o ktorym piszecie nie pasuje ale jesli juz tu trafilem to poprosze o pomoc. Mianowicie pytanie dotyczy Testu Rzeczywistosci - ten przedstawiony w pierwszej czesci "Przebudzenia" do mnie nie trafia. Chcialbnym poprosic o opisanie jeszcze jednego, no moze dwoch innych sposobow, albo skierowanie mnie w miejsce gdzie dowiem sie o tym cos wecej. pozdr
Avatar użytkownikaPistash Mężczyzna
 
Imię: Wojtek
Posty: 3
Dołączył(a): 28 kwi 2006, 23:05
Lokalizacja: Wrocław
Droga życia: 9
Typ: Arystokrata (4w3)
Zodiak: Baran

Post 29 kwi 2006, 12:02

Pistash, Jesli chodzi o test rzezcywistosci: najlepiej wyrobic sobie jakis nawyk w rzezcywistosci np. patrzenie na dlonie czy na zegarek, podczas snu kiedy spojzysz np. na ten zegarek a wskazowki beda jakies pofalowane albo cyfry jakies dziwne to powinienes sie zorientowac ze to sen. Ale mi ten test raczej nie pomagal bo nawet jak widzialem cos dziwnego to dalej tkwilem w zwyklym snie. Osobiscie polecam prowadzenie dziennika snow, u mnie w zupelnosci wystarcza, wszystkie sny jakie mialem odrazu po przebudzeniu zapisywalem, coraz to wiecej snow zaczynasz zapamietywac po nocy. W pewnym momencie kiedy sen sie bedzie zaczynal sam sie zorientujesz ze to sen, tak spontanicznie bez zadnych testow. Pierwszy LDek jest przelomowy, potem powinny byc coraz to czesciej bo poczujesz klimacik :)
Ona: Kocham Cie!!! A Ty mnie tez?
On: Tak, Ciebie TEZ.
xD
Avatar użytkownikaMeph Mężczyzna
 
Posty: 1056
Dołączył(a): 06 gru 2005, 14:50
Droga życia: 4
Zodiak: Waga, Bawół

Post 29 kwi 2006, 13:34

dzieki, pomysl z zegarkiem, podoba mi sie - wyprobuje. :)
co do dziennika to juz go prowadze - raczej nie mam problemu z zapamietywaniem snow, a kilka razy zdarzylo mi sie tak jakby "obudzic" w snie - tylko nie mialem na to wplywu (byl to ulamek sekundy) zaraz po tym budzilem sie w rzeczywistosci - nie umiem tego utrzymac a slyszalem ze wlasnie dzieki TR jestesmy w stanie bardziej to kontrolowac... jakkolwiek przygode ze swiadomym snieniem zaczynam i mam nadzieje ze juz niedlugo bede mogl sie podzielic w innych tematach swoimi doswiadczeniami
Avatar użytkownikaPistash Mężczyzna
 
Imię: Wojtek
Posty: 3
Dołączył(a): 28 kwi 2006, 23:05
Lokalizacja: Wrocław
Droga życia: 9
Typ: Arystokrata (4w3)
Zodiak: Baran

Post 07 maja 2006, 21:14

Przydałyby się jakieś informacje dotyczące Świadomego Śnienia, ale nie sądzę by dobrym pomysłem byłoby poświęcenie całego Traktatu tej tematyce - zapewne tego nie zrobicie (wnioskuję po tytule:P).

Wartoby poruszyc kwestię snów proroczych, osób, które dzięki objawieniom w snach dokonały rzeczy wielkich, snów z punktu widzenia biologii - medycyny oraz rzeczy bardzo ciekawej IMO - śnienia zwierząt (tzn. snów naszych pupili :P)...
"Swoją prawdę głoś swoją prawdę szerz jasno i spokojnie
Słuchaj też bo każdy ma swoją historię
Nawet głupiec ignorant ma swoją opowieść " (Desiderata, WWO)
Portal Etnobotaniczny - Drzewozycia.info
Archer Mężczyzna
 
Imię: Tomek
Posty: 43
Dołączył(a): 23 wrz 2005, 21:19
Lokalizacja: STG
Droga życia: 9
Typ: 4w5
Zodiak: Ryba

Post 17 maja 2006, 16:24

mysle ze to bardzo fajna sprawa ale warto przemyslec co tam by bylo. czesto czytam opisy roznych przezyc roznych ludzi i nie zabardzo wiem o co im chodzi. Taki traktat powinien przemawiac nawet do tych co nigdy nie slyszeli o tym. Jakies przyklady troche opisu technik itd. niewiem czy dobrze mysle ale tak mi przyszlo do glowy :D
czasem wchodzimy w ciemność by ujrzeć najsłabsze światełka nadziei
Karo Kobieta
śniąca na jawie
 
Imię: Karolina
Posty: 8
Dołączył(a): 17 maja 2006, 15:38
Lokalizacja: wlkp

Powrót do działu „Sny i świadome śnienie”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron