Zjawisko snu, świadomego i tego zwykłego. Techniki oneironautyczne, opisy Waszych snów.

Sen czy paraliż senny ?

Post 09 sty 2012, 16:34

Witam!

Typowy paraliż senny miałem dwa razy. raz gdy zasypiałem, a drugi raz gdy się budziłem. Dzisiaj jednak miałem sen, którego byłem świadom, jednak w większej części tego snu byłem sparaliżowany. Postaram się jak najkrócej.

We śnie leżałem na łóżku skierowany twarzą do ściany(identyczna pozycja, jaką miałem po przebudzeniu) Mam skrzywioną przegrodę i astmę, więc śpię z otwartymi ustami, we śnie także miałem otwarte usta i nie mogłem poruszyć językiem, czyli nie mogłem niczego powiedzieć :)

Teoretycznie nie mogłem się poruszyć, gdy chciałem krzyczeć to tylko wydawałem jakieś dziwne dźwięki (jak w paraliżu sennym), ale gdy się mocno skupiłem mogłem odepchnąć się od ściany, jednak za chwilę wracałem do pozycji wyjściowej(znów leżałem przy ścianie) Potem wydawało mi się, że ojciec mnie budzi, co oczywiście było ściemą bo ciągle spałem. Wiedziałem, że to sen, ale i tak się bałem. Potem schemat był taki, że poszedłem do pokoju rodziców ---> pozycja wyjściowa w łóżku, następnie poszedłem do kuchni ---> pozycja wyjściowa i wreszcie się obudziłem. W identycznej pozycji, w jakiej mi się śniło, że leżę :D

I tak się zastanawiam, czy to był sen, czy paraliż senny. Jakoś tak chciałem to z siebie wyrzucić. Jak się obudziłem to przez jakiś czas się dziwnie czułem :D
Colossus
Dead Man Walking
 
Imię: Patryk
Posty: 1
Dołączył(a): 09 sty 2012, 16:23
Zodiak: Baran

Re: Sen czy paraliż senny ?

Post 10 sty 2012, 00:18

Prawdopodobnie był to stan OOBE.
Jest to stan podwyższonej świadomości.
Czyli coś więcej niż sen jednak mniej niż przebudzenie.
Jest to etap snu w którym organizm śpi jednak twoja świadomość jest na tyle silna że wydaj ci się że się budzisz lub się obudziłeś choć tak na prawdę śpisz.
Tworzą się wtedy realne obrazy pomieszczeń w których faktycznie śpisz, realni ludzie i zdarzenia jednak jest to krawędź paraliżu sennego i tak na prawdę powinieneś już się obudzić gdyż jesteś za świadomy na taką podróż jednak ludzki mózg też nie jest perfekcyjny i się czasami myli.

Ludzi po przebudzeniu z takiego stanu często czują się dziwnie i nieprawidłowo do sytuacji oraz mają bardzo często poczucie strachu pomimo tego że nie mają się czego bać. Efekt ten spowodowany jest obudzoną świadomością w absurdalnym świeci snu co powoduje szok dla twojej psychiki.

Jednak jak każdy człowiek możesz nauczyć się nawet najgroźniejszej czynności która może zagrażać twojemu życiu że będziesz czerpał z niej przyjemność.
papux
 
Imię: Kuba
Posty: 26
Dołączył(a): 12 lis 2011, 18:51
Droga życia: 33
Zodiak: Ryby

Powrót do działu „Sny i świadome śnienie”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości