Zjawisko snu, świadomego i tego zwykłego. Techniki oneironautyczne, opisy Waszych snów.
Chciałbym w tym temacie przytoczyć sen który nie dość że był dziwny w swojej treści ale także spajał się z rzeczywistością.
Nie będe przytaczał całego snu i jego szczegułów ,ale tylko jego esencje o której mam nadzieje porozmawiamy w tym temacie. Więc:
Znajdowałem się w wielkim domu który z zewnątrz(o ile dobrze pamiętam) wyglądał normalnie ,ale w środku miał wystrój starego zamczyska. Na ścianach wisiało mnóstwo obrazów. Przez cały czas trwania snu oglądałem te obrazy aż moja uwaga zatrzymała sie na jednym z nich, w którego ramie poruszał się człowiek który stał przed drzwiami frontowymi wielkiego domu. Wyciągnął dłoń i zadwonił do drzwi. Dziwnym trafem dzwonek miał taki sam sygnał jak tan do mojego mieszkania. Po pięciu donośnych dzwonieniach obudziłem się. Pierwsze co zrobiłem podeszłem do okna z którego jest widok na moje wejściowe drzwi. Zgadnijcie co zobaczyłem...
... mojego kumpla który woła na mnie czemu tak długo nie schodze! Nie wiem co o tym myśleć to tak jakby ten sen na żywo przystosowywał się do warunków rzeczywistych i wymuszał na mnie myśł że ten dzwonek jest dzwonkiem "sennym" i uniemożliwiał mi obudzenie się.(dodam jeszcze ze jak wyszłem do okna kolega już odchodził) Takich snów jeszcze miałem kilka ale ten najbardziej wbił mi się w pamięć. Prosze o komentarze
peter.a Mężczyzna
peter.a
 
Posty: 14
Dołączył(a): 11 maja 2005, 22:05
Lokalizacja: Andrychów
Droga życia: 8

Post 07 lip 2005, 17:05

Hmm... wydaje mi się, ze twoj kumpel po prostu dzwonił, gdy ty jeszcze spałeś. Uszy odebrały ten dźwięk, przetwarzając do na twój sen :) Krótkie i pełne wyjasnienie ;)
Avatar użytkownikaElther Mężczyzna
 
Posty: 205
Dołączył(a): 10 maja 2005, 20:28

Post 07 lip 2005, 17:46

taa... to zupełnie normalne zjawisko... Ja też tak miałem, że mózg jeszcze w środku snu odbierał dźwięki otoczenia i wizję dostosował,by było w miarę realistyznie :]
Avatar użytkownikaBarf Mężczyzna
chaos mage
 
Posty: 13
Dołączył(a): 17 maja 2005, 15:40
Lokalizacja: Gdańsk
Droga życia: 8
Zodiak: Waga

Post 07 lip 2005, 19:28


ja też tak miałem , niepamiętam już dokładnie co ale to wmiare normalne . nawet w kreskówkach i filmach jest tego typu motyw , że coś się dzieje i nagle niewiadomo skąd rozlega się dzwonek i wciąż dzwoni a tu akcja przenosi się do sypialni bohatera którego właśnie dzwoniący budzik obudził ze snu i ten bohater we śnie słyszał dźwięk budzika :wink:
Avatar użytkownikaAda$ko Mężczyzna
Artist Extraordinary
 
Posty: 7
Dołączył(a): 07 lip 2005, 00:36
Lokalizacja: Płock
Droga życia: 33
Zodiak: Koziorożec

Post 07 lip 2005, 20:15

Nie wiem czy pasuje to do tematu... miałem pewien sen, w którym śniły mi się treści, które zawarte były w piosence, której słuchałem - tzn. włączyłem sobie muzykę przed drzemką. :D

Pozdrawiam
solprinc
 

Post 07 lip 2005, 20:46

To o czym mówisz Solpric to raczej normalne zjawisko. Chyba duży procent snów składa się z tego co widzieliśmy i słyszeliśmy. Przynajmniej u mnie w głowie tak jest:P
peter.a Mężczyzna
peter.a
 
Posty: 14
Dołączył(a): 11 maja 2005, 22:05
Lokalizacja: Andrychów
Droga życia: 8

Post 07 lip 2005, 22:48

Hmmm... u mnie to różnie bywa, często mam tak dziwne sny, chaotycznie poskładane dziwacznych elementów - tzn. w "nielogicznych" miejscach ułożonych.

A ten sen był dziwny pod względem treści, nie wyglądu - poza tym, ja słyszałem tą piosenkę podczas śnienia, gdy się obudziłem dopiero sobie to uświadomiłem - taka projekcja - i nie słyszałem jej wcześniej, tylko właśnie podczas śnienia.
Zastanawiam się nad znaczeniem "odrzucenia" - nie lubiłem zbytnio tej piosenki... zauważyłem, że czasami (ale mocniej!) przyciągam rzeczy/osoby, których nie lubię. :P ;)

Pozdrawiam
solprinc
 

Post 07 lip 2005, 23:44

cze (pierwszy post na tym forum)

Nie wiem czy to pasuje do tematu, ale w wieku ośmiu czy siedmiu lat miałem proroczy sen, było to coś bardzo konkretnego więc opisze to w skrucie.

Śniło mi się że chodzę po jakimś mieście (Warszawa może ale dawno to było i nie pamiętam) w pewnym momęcie wszedłem na tory tramwajowe i się na nich przewruciłem chwilę puźniej zobaczyłem jak zbliża się do mnie tramwaj ale udało mi się wstać w ostatniej chwili.

A teraz to co miało miejsce w rzeczywistości i co odnoszę do tego snu.

Tego samego dnia po wyjściu ze szkoły pośliznołem się na chodniku przed szkołą (to było w zimie i wszystko było oblodzone). Kilka sekund później z za zakrętu wyłonił się autobus próbowałem wstać (miałem wtedy niezłego stracha bo autobus był zaledwie kilkanaście metrów ode mnie) i jakoś mi się to udało.

To wydarzenie zapamiętam chyba do końca życia. Czy ktoś z was miał kiedyś proroczy sen?
Avatar użytkownikakszaczan Mężczyzna
 
Posty: 6
Dołączył(a): 07 lip 2005, 23:09
Zodiak: Panna

Post 08 lip 2005, 11:01

Od poczatku:
Tak mozg odbiera dzwieki z otoczenia gdy spimy/drzemiemy blizsze szczegoly nie sa mi znane ale wiem ze cos takiego ma miejsce i Mozg moze (ale nie musi) przetwarzac te dzwieki tak by dopasowaly sie do snu, albo nawet tworzyc nowe.

peter.a napisał(a):o o czym mówisz Solpric to raczej normalne zjawisko. Chyba duży procent snów składa się z tego co widzieliśmy i słyszeliśmy. Przynajmniej u mnie w głowie tak jest:P


Prawda, Mozg podczas snu "uklada" sobie wszystko, no dobra moze nie uklada ale "przypomina" :D I wiekszosc snow (nawet gdy nie zdajemy sobie z tego sprawy) sklada sie z fragmentow naszego zycia - glownnie za sprawa podswiadomosci np: gdy sie czegos w danym dniu boimy to sny przybiora ta forme - dlatego maturzysci snia ze nie zdali matury :P) sklada sie z kawalkow naszego zycia :)
Avatar użytkownikaTaO Mężczyzna
 
Posty: 105
Dołączył(a): 10 maja 2005, 18:45
Lokalizacja: Płock
Droga życia: 9
Typ: 7w8
Zodiak: Lew

Post 04 gru 2005, 02:25

Też miałem to z kimś dzwoniącym do drzwi. Całkiem ciekawe doznanie :wink:
" A niewprawną puścisz dłonią, w pysk odbije stali siła, tak się naucz robić bronią, by naturą swą służyła..." - J.K. ~~~~ Parafia święto-pieprzniętych rogalików z dżemem :P - Monty Python
Avatar użytkownikaBoldgrim Mężczyzna
warchoł
 
Imię: Ukasz
Posty: 46
Dołączył(a): 04 gru 2005, 01:26
Lokalizacja: Bydgoszcz
Droga życia: 11
Typ: 4w3
Zodiak: Baran

Powrót do działu „Sny i świadome śnienie”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość