Zjawisko snu, świadomego i tego zwykłego. Techniki oneironautyczne, opisy Waszych snów.

Co to było....?

Post 16 wrz 2008, 18:29

Witam.

Jestem początkujący w LD, staram sie o nie od pewnego czasu, ale nie o tym chciałem mówić.

Wczoraj zdarzyło mi się coś czego sam nie potrafię zaklasyfikować, więc proszę forumowiczów o radę.

Było po 22. Chciałem spróbować wejść do LD metodą WILD. Włączyłem sobie "Indukcję Świadomego Snu" Adama Bytofa. Przeszedłem przez nią pomyślnie z tym że przy końcu nagrania 20-minuta stało się coś następującego: serce zaczęło mi mocno i szybko bić(bardzo mocno), poczułem z tyłu głowy pulsujący ucisk. Utrzymywałem pełną świadomość przez cały czas. W pewnym momencie spostrzegłem dwie plamy po bokach, a następnie czarny, wirujący tunel do którego wpadłem. Uczucie było niesamowite, byłem strasznie podekscytowany. Było to piękne poprostu;) Na końcu tunelu wszystko było takie...jakieś... zamazane, nie widziałem NIC.

Mając nadzieję że to LD poprosiłem o wyostrzenie...Nic to nie dało, a całość zdawała się gdzieś uciekać, odchodzić... Chciałem to przedłuzyć i iść dalej,lecz nie powiodło mi się...

Całość trwała...no może 5 minut?

Co to mogło być ? ? ?
Little Dreamer Mężczyzna
 
Imię: Rafał
Posty: 6
Dołączył(a): 16 wrz 2008, 09:11
Droga życia: 4
Zodiak: Skorpion

Post 16 wrz 2008, 20:41

Myślę, że Cię wyciągało z ciała, jakiś zaczątek OOBE być może. Ale ja jestem tylko teoretykiem w tej dziedzinie. Poczytaj na forum o OOBE i może doznania będą się pokrywały.
"We're jamming
I wanna jam it with you,
We're jamming, jamming
And I hope you like jamming too"
Avatar użytkownikamorphia Kobieta
biszkopt
 
Posty: 664
Dołączył(a): 08 cze 2005, 16:41
Lokalizacja: Radom/Kraków
Droga życia: 4
Typ: 4w5
Zodiak: baran

Post 16 wrz 2008, 21:05

no właśnie dużo już czytałem i nic nie moge się dowiedzieć... :/

Albo to i tak nie zmienia faktu że było to wspaniałe uczucie i zdecyduje się to dziś powtórzyć;]
Little Dreamer Mężczyzna
 
Imię: Rafał
Posty: 6
Dołączył(a): 16 wrz 2008, 09:11
Droga życia: 4
Zodiak: Skorpion

Post 16 wrz 2008, 22:32

Hipnagogia :) Stan ktory nie mozesz kontrolowac dlatego wizja uciekla gdy sprobowales nia zawladnac :) Hipnagogia to wizje przy zamknietych oczach pojawiajace sie tuz przed zasnieciem i tuz po przebudzeniu :) Choc jest sposob na wywolanie ich przy otwartych oczach :)
Anonim
 

Post 16 wrz 2008, 23:21

Myślę, że mimo pewnych podobieństw jakie występują w doznaniach poza ciałem, każdy z nas doświadcza je na swój indywidualny sposób. Ja zazwyczaj znajduje się w czarnej przestrzeni z mnóstwem świateł (gwiazd) dookoła. Twój tunel może być dokładnie tym samym. I myślę, że jeszcze jedna ważna kwestia, chcąc opisać nasze doznania, tak naprawdę w małym % jesteśmy wstanie ubrać w słowa, to co przeżywamy. Więc nawet jeżeli nasze opisy są różne to nie znaczy że doświadczamy czegoś innego.

Ale najważniejsze jest to, że było to dla Ciebie wspaniałym przeżyciem ;) Bo to połowa sukcesu. Szczerze mówiąc gdyby moje przeżycia OBE zaczęły się od czarnego tunelu, to raczej nie chciałabym ich przeżywać ponownie.

Więc powodzenia w dalszych podróżach ;)
"Twoja największa siła polega na swobodzie wyboru. Dlatego wybierz szczęście, zdrowie, wszelkie dobro, piękno, mądrość prawdę i miłość." ;)
Avatar użytkownikassilvia Kobieta
 
Posty: 377
Dołączył(a): 29 maja 2007, 17:26
Droga życia: 4
Typ: TakaJednaJędzaMała
Zodiak: Żarłacz Tygrysi

Post 16 wrz 2008, 23:27

Trzeba jescze dodac ze hipnagogi to nie tylko niekontrolowane obrazy ale rowniez dzwieki, czasem jakies szepty a niezadko nawet dosyc straszne krzyki :P Jesli masz wlasnie te hipnagogi tzn ze jestes na najlepszej drodze do swoich podrozy, czesto bowiem towarzysza swiadomemu wchodzeniu w stan snu.
Ona: Kocham Cie!!! A Ty mnie tez?
On: Tak, Ciebie TEZ.
xD
Avatar użytkownikaMeph Mężczyzna
 
Posty: 1056
Dołączył(a): 06 gru 2005, 14:50
Droga życia: 4
Zodiak: Waga, Bawół

Post 17 wrz 2008, 09:27

Dziękuje za odpowiedzi i za szybki odzew;]

Miło słyszeć, iż jestem na dobrej drodze...

Odezwe się...:D
Little Dreamer Mężczyzna
 
Imię: Rafał
Posty: 6
Dołączył(a): 16 wrz 2008, 09:11
Droga życia: 4
Zodiak: Skorpion

Powrót do działu „Sny i świadome śnienie”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość