Zjawisko snu, świadomego i tego zwykłego. Techniki oneironautyczne, opisy Waszych snów.

Co może ten sen oznaczać?

Post 26 lis 2011, 10:11

Zasnąłem,wszystko było dobrze przez jakiś czas.Nagle coś atakowało mój dom [słonie].Ja z mamą szukając schronienia schowaliśmy się pod wejściowe drzwi do domu.I w szybce na drzwiach zauważyłem postać.Miała ona czarną twarz,ale ubrana była w białą szatę [Była to kobieta].Nagle wstałem i jak mnie ta postać zobaczyła,powiedziała "JEZUS MARIA" i zaczęła krzyczeć i uciekać.Przebudziłem się w szoku nie wiedziałem co się dzieje..Mama mówi że strasznie w nocy krzyczałem.
maniek123
 
Posty: 1
Dołączył(a): 26 lis 2011, 10:01

Re: Co może ten sen oznaczać?

Post 27 lis 2011, 00:59

Bardzo intrygujący sen.

Słonie atakujące mój dom - dom to poczucie bezpieczeństwa, domowe ognisko, nasze korzenie, nasze podstawowe potrzeby, rodzina. Słonie to siła która jest niszczycielska przez swoją masę i objętość - nie przez charakter. Tratujące słonie są siłą niszczącą nie przez pragnienie zniszczenia (w przeciwieństwie np. do hien czy drapieżników) tylko przez swoją ogromną masę i nieumiejętność poradzenia sobie z tą masą gdy są w niebezpieczeństwie i ograniczonej przestrzeni. Wtedy tratują. Chyba że te słonie były agresywne bezpośrednio, a nie tylko niszczycielskie to powiedz.

Biorąc na razie pod uwagę, że nie były agresorami, tylko były słoniowatymi słaniami wygląda to na coś takiego - coś co jest ogromne i nieporadne niszczy i atakuje Twoje domowe ognisko. Niszczy Twoje poczucie bezpieczeństwa. To coś nie ma na celu zniszczeń, ale dzieje się tak przez rozmiary tego. Mogą to być np. kompleksy czy jakaś obawa, żal które są rozdmuchane przez nadmierne postrzeganie rzeczywistości przez pryzmat "ja" i "ego". To może być też coś innego, nie znam Twojego życia ani Ciebie, nie wiem :).

Dalej ta postać. Czarna twarz, lecz ubrana w białą szatę. Biała szata to symbol niewinności, czystości intencji. To również dobroć, pokój i pojednanie. Ale przede wszystkim niewinność, dziewiczość, delikatność.
Czarna twarz - to oznacza, że jej twarz była niewidoczna, czarna, zamazana, czy była usmarowana czymś czarnym / murzyńska?

Jeśli była niewidoczna, zaczerniona czy zacieniona może to oznaczać brak tożsamości. Brak wyrazu. Nie umiejętność lub strach wyrażenia siebie, pokazania się światu i ludziom.

Jeśli była zaczerniona w sensie kocmołuchowatym, ubrudzona w smole czy coś takiego może to oznaczać "oczernienie" tożsamości. Coś co Cię przygniata i powoduje poczucie winy.

Ta osoba przestraszyła się Ciebie - moim zdaniem to byłeś Ty. Sam przestraszyłeś się siebie :). Może to znowu wskazywać na jakieś poczucie winy, coś co wydaje się strasznie okropne i wiszące na honorze, ale wcale takie w rzeczywistości nie jest.

To jest jedna z możliwości :). Interpretację najlepszą znajdziesz Ty sam znając swoje życie i to co się dzieje u Ciebie.
Słońce gorące
Avatar użytkownikaluth
 
Imię: Alicja
Posty: 1085
Dołączył(a): 31 mar 2010, 23:06
Lokalizacja: Warszawa
Droga życia: 11
Typ: 7w8
Zodiak: Byk, Koza

Powrót do działu „Sny i świadome śnienie”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość