Twórczość własna użytkowników oraz dyskusje związane z innymi źródłami wiedzy. Przeczytałeś ciekawą książkę? Znalazłeś wartościową stronę www? Podziel się wrażeniami w tym dziale.

Własna biblioteka internetowa?

Post 25 cze 2006, 17:53

Dyskusja przeniesiona z tematu Egipska Księga Umarłych

EKU po ang w necie jest multum:P
sorry ze taki mały OT zrobie w tym temacie ale to i tak bez znaczenia bo pewnie nikt tu prędko nic nie napisze o EKU :P, moze by zrobic biblioteke ksiazkek o tej tematyce (Przebudzeniowej...) jak już będzie nowa stronka Przebudzenia, każdy by podesłał kilka książek i by się uzbierało :)? Co Wy na to ?(szczególnie pytanie do administratorów w kwesti technicznej).

[W kwestii technicznej to żaden problem, a ja byłbym na tak, gdyby nie problem z prawami autorskimi... Ciężko zrealizować coś takiego zgodnie z prawem ;) - Nazcain]
Avatar użytkownikaSławek Mężczyzna
 
Imię: Sławomir
Posty: 144
Dołączył(a): 10 maja 2005, 09:45
Lokalizacja: Bielsko/Warszawa

Post 25 cze 2006, 20:07

Nazcain napisał(a):W kwestii technicznej to żaden problem, a ja byłbym na tak, gdyby nie problem z prawami autorskimi... Ciężko zrealizować coś takiego zgodnie z prawem


A może by zrobić biblioteke na takich zasadach jak działa kippin.prv.pl... ?
Głownym oficjalnym zamierzeniem było by zachecanie ludzi do kupna wersji papierowej.
Avatar użytkownikaDwako Mężczyzna
 
Posty: 30
Dołączył(a): 18 maja 2005, 21:06
Lokalizacja: Perła
Droga życia: 7

Post 25 cze 2006, 23:08

O bibliotece www.przebudzenie.net

1. Celem biblioteki jest nieodpłatne upowszechnianie wiedzy związanej z tematyką portalu.
2. Biblioteka dostępna jest dla wszystkich zainteresowanych publikacjami.
3. W miarę upływu czasu ilość pozycji w bibliotece będzie rosła.
4. Biblioteka została stworzona prywatnie przez grupę osób zainteresowanych wskazaną tematyką.
5. Bibiloteka nie jest przez nikogo finansowana i nie ubiega się o jakiekolwiek finansowanie.
6. Zapraszamy do współpracy wszystkich zainteresowanych uzupełnieniem tematycznym naszej biblioteki oraz twórców i autorów tekstów dotychczas niepublikowanych.
7. Możliwości techniczne pozwalajace na kopiowanie plików biblioteki nie naruszają praw autorskich ani wydawniczych, podobnie jak sporządzanie kserokopii na użytek własny z zasobów wypożyczanych z bibliotek klasycznych.
8. Wszelkie wykorzystanie poza prywatnym zawartych w bibliotece tekstów odbywa się bez zgody bibiolioteki www.przebudzenie.net i stanowi stanowi naruszenie praw autorskich i wydawniczych, za ktore biblioteka www.przebudzenie.net nie ponosi odpowiedzialności. 9. Korzystanie z zasobów bibloioteki jest możliwe po uprzednim zapoznaniu się z informacjami statutem i regulaminem biblioteki i jest równoznaczne z ich zaakceptowaniem.


INFORMACJE O BIBLIOTECE www.przebudzenie.net

1. Biblioteka www.przebudzenie.net jest bibioteką internetową, publikacji udostępnianych do użytku prywatnego.

2. Biblioteka utworzona została oświadczeniem woli właściciela portalu na podstawie z art. 8 ust. 3 ustawy z dnia 27 czerwca 1997 r. o bibliotekach (Dz.U. 1997r. Nr 85, poz. 539 z późn. zm.).

3. Terenem dzialania biblioteki jest środowisko sieci internetowej.

4. Na podstawie art. 10 cyt. ustawy Biblioteka wchodzi w skład portalu internetowego przebudzenie.net

STATUT BIBLIOTEKI www.przebudzenie.net

Na podstawie z art. 9 i 11 ustawy z dnia 27 czerwca 1997 r. o bibliotekach (Dz.U. 1997r. Nr 85, poz. 539 z późn. zm.):

1. Zbiory udostępniane są nieodpłatnie.

2. Biblioteka www.przebudzenie.net nie wchodzi w skład ogólnokrajowej sieci bibliotecznej.

3. Celem Biblioteki jest upowszechnianie dostępu do literatury.

4. Biblioteka nie posiada własnych środków finansowych ani samodzielnych źródeł finansowania. Źródło finansowania zapewnia aktualny właściciel portalu
www.przebudzenie.net

REGULAMIN BIBLIOTEKI www.przebudzenie.net

Na podstawie z art. 8 ust. 3 ustawy z dnia 27 czerwca 1997 r. o bibliotekach (Dz.U. 1997r. Nr 85, poz. 539 z późn. zm.):

1. Zbiory udostępniane są wszystkim zainteresowanym nieodpłatnie.

2. Biblioteka www.przebudzenie.net nie ponosi odpowiedzialnośći za treści zawarte w publikacjach.

3. Pobrane materiały należy usunąć z dysku w ciągu 2 tygodni od daty pobrania.

4. Jeśli nie akceptujesz regulaminu nie pobieraj książek
--------------------------------------------------------------------------
Tyle od strony prawnej:) I co może być?
Avatar użytkownikaSławek Mężczyzna
 
Imię: Sławomir
Posty: 144
Dołączył(a): 10 maja 2005, 09:45
Lokalizacja: Bielsko/Warszawa

Post 26 cze 2006, 08:09

_ Mężczyzna
 
Posty: 279
Dołączył(a): 11 maja 2005, 08:58

Post 26 cze 2006, 09:09

Rozumiem że obawiasz się że jakims dziwnym zrządzeniem losu Przebudzenie zniknie?
na naukachmistrzow jest juz dosyc dlugo biblioteka (grubo ponad pół roku), nadal zyje stronka.
Avatar użytkownikaSławek Mężczyzna
 
Imię: Sławomir
Posty: 144
Dołączył(a): 10 maja 2005, 09:45
Lokalizacja: Bielsko/Warszawa

Post 26 cze 2006, 10:09

nie, ale nie ma sensu mnozyc bytow ponad potrzebe. :)
_ Mężczyzna
 
Posty: 279
Dołączył(a): 11 maja 2005, 08:58

Post 26 cze 2006, 10:18

Powyższy regulamin jest własnością naukimistrzow.org, zatem nie możemy go sobie przywłaszczyć, a zresztą najprawdopodobniej nie chroni on przed konsekwencjami prawnymi (bo takie coś jest niestety z natury nielegalne). Jeśli już taka bibioteka miałaby powstać, to nie powinna być łączona bezpośrednio z Przebudzeniem, właśnie z tego powodu.

Może pomysł z CUD-u się rozwinie... a nie należy mnożyć bytów ponad miarę. :P

EDIT

Nie zauwazyłem Twojego postu, El Rafael :P
Avatar użytkownikaNazcain Mężczyzna
 
Imię: Piotr
Posty: 411
Dołączył(a): 17 kwi 2005, 19:00
Lokalizacja: Warszawa
Droga życia: 7
Typ: 5w4
Zodiak: Lew, bawół

Post 26 cze 2006, 12:46

A ja proponuję, żeby wszystkie artykuły na dany temat raz na jakiś czas łączyć w jeden dłuższy i wrzucać na stronkę do ściągnięcia ;) (oczywiście każdy akapit byłby podpisany przez swojego autora), to by ułatwiło wyszukiwanie dokładnych informacji na dany temat, nie grzebiąc we wszystkich numerach ORAZ porównywało by poglądy różnych autorów na dane zagadnienie - być może łatwiej byłoby zobaczyć nieścisłości. To tyle ode mnie :P .
Od teraz w Strefie http://strefa51.webd.pl/forum/ .
Powód: http://forum.przebudzenie.net/viewtopic.php?t=687
Do tego moderacja zorientowana na jedyne słuszne poglądy, których broni nawet tolerując chamstwo o ile je propaguje. Pozdrawiam! :)
Avatar użytkownikaLuke_Nuke Mężczyzna
Kalif/Krzyżowiec/Reakcjonista
 
Imię: Łukasz
Posty: 490
Dołączył(a): 10 maja 2005, 16:12
Droga życia: 5
Typ: 2w1
Zodiak: Lew

Post 26 cze 2006, 19:30

Pytałem sie o pozwolenie Olorina przed tym ;p (Admin Naukimistrzow.org) i sie zgodził ;), jak chcesz sam wymysl ;p. w zasadzie już mi to i tak to bardziej obojętne, jako że nie będe miał zdaje sie dostepu do pc przez jakis czas :).
Avatar użytkownikaSławek Mężczyzna
 
Imię: Sławomir
Posty: 144
Dołączył(a): 10 maja 2005, 09:45
Lokalizacja: Bielsko/Warszawa

Post 18 kwi 2007, 16:22

Po co tworzyc biblioteke skoro juz kippin jest :D
'Cokolwiek pomiedzy ludzmi konczy sie, znaczy nigdy sie nie zaczelo, gdyby prawdziwie sie zaczelo - nie skonczylo by sie, skonczylo sie bo sie nie zaczelo... cokolwiek prawdziwie sie zaczyna, nigdy sie nie konczy'
Avatar użytkownikapepex Mężczyzna
Zip
 
Posty: 393
Dołączył(a): 22 sty 2007, 20:51
Lokalizacja: KT-95 :P
Droga życia: 7
Typ: 7w8
Zodiak: Rak

Post 19 kwi 2007, 21:32

niezbyt się kippin rozwija
Trust I seek and I find in you
Every day for us something new
Open mind for a different view
And nothing else matters

http://inm.webd.pl/img/userbary/userbar.jpg
Avatar użytkownikaSeginus Mężczyzna
 
Posty: 118
Dołączył(a): 07 sty 2007, 17:14
Droga życia: 33

Post 19 kwi 2007, 23:24

Ja jeszcze ich wsyzstkich ksiazek nie przeczytalem, takze na razie mi to nie przeszkadza...

I w sumie nie zwróciłem uwagi nawet na ten zastój
'Cokolwiek pomiedzy ludzmi konczy sie, znaczy nigdy sie nie zaczelo, gdyby prawdziwie sie zaczelo - nie skonczylo by sie, skonczylo sie bo sie nie zaczelo... cokolwiek prawdziwie sie zaczyna, nigdy sie nie konczy'
Avatar użytkownikapepex Mężczyzna
Zip
 
Posty: 393
Dołączył(a): 22 sty 2007, 20:51
Lokalizacja: KT-95 :P
Droga życia: 7
Typ: 7w8
Zodiak: Rak

Post 20 kwi 2007, 13:20

a ja tam nie lubię czytać książek via net. Oczy się męczą. :)
"We're jamming
I wanna jam it with you,
We're jamming, jamming
And I hope you like jamming too"
Avatar użytkownikamorphia Kobieta
biszkopt
 
Posty: 664
Dołączył(a): 08 cze 2005, 16:41
Lokalizacja: Radom/Kraków
Droga życia: 4
Typ: 4w5
Zodiak: baran

Post 20 kwi 2007, 15:47

Tez nie lubie ale musze :D
Nie ma w bibliotekach tych ksiazek... ( u mnie ) wiec pozostaje mi net, bo kupno niestety odpada (chociaz chcialbym taka kolekcyjkemiec :P)
'Cokolwiek pomiedzy ludzmi konczy sie, znaczy nigdy sie nie zaczelo, gdyby prawdziwie sie zaczelo - nie skonczylo by sie, skonczylo sie bo sie nie zaczelo... cokolwiek prawdziwie sie zaczyna, nigdy sie nie konczy'
Avatar użytkownikapepex Mężczyzna
Zip
 
Posty: 393
Dołączył(a): 22 sty 2007, 20:51
Lokalizacja: KT-95 :P
Droga życia: 7
Typ: 7w8
Zodiak: Rak

Post 31 lip 2008, 19:43

Zawsze można sobie wydrukować. Tylko wtedy maleńką czcionką i bez marginesów, z oszczędności :]

http://forum.eksiazki.org/index.php

Tutaj mają całkiem sporą bibliotekę internetową, jest też parę pozycji z interesujących nas działów. Ale rozumiem, że chodzi o WŁASNĄ, stricte przebudzeniową.
Bubeusz Mężczyzna
 
Posty: 286
Dołączył(a): 12 lis 2007, 15:11

Powrót do działu „Rozmaitości i media”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron