Twórczość własna użytkowników oraz dyskusje związane z innymi źródłami wiedzy. Przeczytałeś ciekawą książkę? Znalazłeś wartościową stronę www? Podziel się wrażeniami w tym dziale.
W dzisiejszych czasach właściwie bardzo trafna myśl. Bardzo wielu ludzi nadal myśli o czym nie wiem to nie istnieje. O czym nie mówią nie jest ważne. Chciałam się dowiedzieć skąd pochodzi słowo rzeczywistość no i znalazłam :)

http://psychologia.salon24.pl/87602,zna ... czywistosc
Ziarenko Kobieta
 
Posty: 443
Dołączył(a): 08 sie 2011, 01:11
Droga życia: 5
"Warto zadać sobie pytanie, czy prawda jest bardziej realna niż kłamstwo?"
W dzisiejszym świecie - kłamstwo jest dla wielu rzeczywistością, a prawda jest nieprawdopodobna. Dlatego lubię bajki :wink:

"W praktyce nazwanie czegoś fałszywym odbiera tej rzeczy rzeczywistość."
Wykorzystywane jest to nader często :?

Już to kiedyś to napisałam: "każdy ma swoją rzeczywistość"
i podtrzymuję :wink: ..... i / czyli ...nie zawsze / nie dla każdego...... "rzeczywistość" to jest to, co istnieje 8)
Ostatnio edytowano 02 mar 2012, 14:22 przez mIrna, łącznie edytowano 1 raz
Pędząc komercyjne życie, pełne monitoringu siebie i otoczenia, zasuwa się truchtem w częstotliwości niewolnicze.
Życia kibic' przeginasz.
mIrna Kobieta
 
Imię: Grażyna
Posty: 202
Dołączył(a): 18 sty 2011, 22:36
Droga życia: 4
Zodiak: kogut/bliźniak
mIrna napisał(a):Już to kiedyś to napisałam: "każdy ma swoją rzeczywistość"
i podtrzymuję :wink: ..... i / czyli ...nie zawsze / nie dla każdego...... "rzeczywistość" to jest to, co istnieje 8)


The Battle for the Mind
Sherargetu
 
Nie znam filmu i ...angielskiego. Na szybko, z googli: zgoda, umysłem rządzi "pan" :twisted: . Odniosłam się tylko do zapodanego w linku tekstu.
W moim życiu rządzi Serce, nie ma tam dostępu żaden "pan" :D
Pędząc komercyjne życie, pełne monitoringu siebie i otoczenia, zasuwa się truchtem w częstotliwości niewolnicze.
Życia kibic' przeginasz.
mIrna Kobieta
 
Imię: Grażyna
Posty: 202
Dołączył(a): 18 sty 2011, 22:36
Droga życia: 4
Zodiak: kogut/bliźniak
Nie za bardzo wiem o czym piszesz, ale powyższe wrzuciłem notabene w odniesieniu do zacytowanego fragmentu, więc nie ma ścisłej potrzeby się do tego odnościć : )
Sherargetu
 
Ok, ok. :D Już obejrzałam całość :wink:
Pędząc komercyjne życie, pełne monitoringu siebie i otoczenia, zasuwa się truchtem w częstotliwości niewolnicze.
Życia kibic' przeginasz.
mIrna Kobieta
 
Imię: Grażyna
Posty: 202
Dołączył(a): 18 sty 2011, 22:36
Droga życia: 4
Zodiak: kogut/bliźniak
mIrna napisał(a):umysłem rządzi "pan" :twisted:

Być może "Pan" pochodzi od chrześcijańskiego synonimu na "Boga"? W takim układzie, bóg stworzył całą strukturę wszechświata (także mentalnego), po którym porusza się umysł. Trudno wówczas, żeby nie był "panem" umysłu ;)
“Mom always tells me to celebrate everyone's uniqueness. I like the way that sounds.”
"I've finally found the rhythm of love, the feeling of sound."
- Hilary Duff
Avatar użytkownikaEnlil Mężczyzna
Earth is my home now
 
Imię: Enlil
Posty: 827
Dołączył(a): 17 mar 2009, 22:04
Lokalizacja: An
Droga życia: 7
Zodiak: Panteon
Enlil napisał(a):
mIrna napisał(a):umysłem rządzi "pan" :twisted:

Być może "Pan" pochodzi od chrześcijańskiego synonimu na "Boga"? W takim układzie, bóg stworzył całą strukturę wszechświata ...)

Jeżeli zamienić miejscami wyboldowane, to zgoda :wink:
Pędząc komercyjne życie, pełne monitoringu siebie i otoczenia, zasuwa się truchtem w częstotliwości niewolnicze.
Życia kibic' przeginasz.
mIrna Kobieta
 
Imię: Grażyna
Posty: 202
Dołączył(a): 18 sty 2011, 22:36
Droga życia: 4
Zodiak: kogut/bliźniak
Już to kiedyś to napisałam: "każdy ma swoją rzeczywistość"
i podtrzymuję ..... i / czyli ...nie zawsze / nie dla każdego...... "rzeczywistość" to jest to, co istnieje


W takich wypadkach pasuje używanie określenia tunel rzeczywistości.
STAROŻYTNI KOSMICI - http://goo.gl/3cUSG
Avatar użytkownikaConstantine
miszcz
 
Imię: John
Posty: 60
Dołączył(a): 10 mar 2012, 22:01
Lokalizacja: Liverpool
Droga życia: 31
Zodiak: Rak
Co istnieje??Wszystko co stworzymy.Rzeczywistość to nasze myśli+odczucia+energia i tylko to.
Avatar użytkownikaoczko
 
Posty: 36
Dołączył(a): 12 gru 2009, 23:22
Droga życia: 8
"Kto myśli że swiat jest realny ten jest głupi jak but,a kto uwaza ze jest nierealny jest jeszcze głupszy"

To jest oczywiscie redukcjonizm i jakby pointa dorobku życia tego kto tak powiedział,
A znaczy to tyle ze trzeba po uwagę brać relatywizm wszystkiego ,czyli rzeczywistośći.
Listen to my muscle memory.
Avatar użytkownikafalko Mężczyzna
wysłuhaj pamięci mych muskułów
 
Posty: 706
Dołączył(a): 13 lip 2007, 19:40

Powrót do działu „Rozmaitości i media”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

cron