Psychologia, działanie mózgu.

czy uwarzasz że starszych trzeba szanować za to że są starsi

TAK
0
Brak głosów
NIE
2
12%
Na szacunek zasługuje każdy bez wyjątku
7
41%
Na szacunek zasługuje każdy kto na to zasłuży.
6
35%
Na szacunek zasługuje każdy acz kolwiek są wyjątki.
2
12%
 
Liczba głosów : 17

Post 13 paź 2008, 21:30

Til napisał(a):A nawet jeśli ktoś ma klapki na oczach... Dlaczego tak ci to przeszkadza? Szanuj jego, szanuj jego zdanie... Nie znaczy to że musisz się z nim zgadzać, po prostu uszanuj jego odrębną opinię nawet jeśli uważasz, bądź 'wiesz' że jest inaczej. Jeśli nie jest skłonny do zmiany zdania, po co próbować wyprowadzać go z błędu w którym chce tkwić? Na siłę i tak nikogo się nie zmieni... Przemyśl, czy twój brak szacunku do innych nie wynika przypadkiem z tego, że denerwują cię, złoszczą... Oni lub ich zachowanie... I zastanów się dlaczego się tak dzieje... Czego ci brakuje że tak się dzieje...

zgadzam się w zupełności, choć bywa i tak że ktoś wartościowy wpada w jakieś sidła, dostaje klapki na ślepia i wtedy wyrazem szacunku może okazać się powiedzenie prawdy tej osobie nawet jeśli miała by zaboleć i zburzyć...
"Stosując zasadę oko za oko... uczyni się świat ślepym" Mahatma Gandhi.
Avatar użytkownikaksiążE Mężczyzna
mały choć już trochę starszy
 
Imię: emil
Posty: 65
Dołączył(a): 11 maja 2008, 09:28
Lokalizacja: leicester
Droga życia: 4
Typ: 4w5
Zodiak: bliźnięta

Post 14 paź 2008, 22:14

Jak najbardziej szanuję poglądy każdego człowieka, niech sobie wierzy co wierzy; jeśli relacja jaka mnie z nim łączy na to pozwala, mówię mu, co robi źle, jeśli okazuje się być oporny na pouczenia, przestaję. Myślę że od tego jeszcze kawałek do definicji, którą przytoczył książE.
"A funcioning police state needs no police"
--William Burrougs, "Naked Lunch"
Avatar użytkownikaelwis Mężczyzna
 
Imię: Bartek
Posty: 86
Dołączył(a): 02 wrz 2008, 10:39
Lokalizacja: Gdańsk
Droga życia: 8
Zodiak: waga

Post 15 paź 2008, 01:39

Osobiście wydaje mi się, że każda istota żywa zasługuje na szacunek - bez względu na wiek, wykształcenie, status społeczny, stan konta itd.
Szacunek należy się zarówno gwiazdom, planetom, ludziom, zwierzętom, roślinom, minerałom, jak i istotom kosmicznym, eterycznym, planom widzialnym i niewidzialnym, aniołom, boginiom i bogom... Wszystkim i każdemu należny jest szacunek. Wszyscy bowiem odgrywamy swoją rolę - mniej lub bardziej świadomie - w wielkiej grze Planu Boskiego.
Nie chodzi mi oczywiście o wyuczoną - autentyczną lub udawaną - grzeczność, lecz o prawdziwe zrozumienie, zaakceptowanie i wzajemne wspieranie w realizowaniu tego, co powinno być zrealizowane.
Wskazywanie błędów lub pomoc w wyprostowaniu wypaczeń - nawet, jeśli nie jest miła - może być wyrazem szacunku. Należy to robić jednak ze szczególną ostrożnością, biorąc pod uwagę aktualny poziom świadomości danej istoty i ewentualne konsekwencje naszego działania.
...all these words I don't just say...
Avatar użytkownikaleaozinho Mężczyzna
 
Posty: 892
Dołączył(a): 28 lip 2006, 15:37
Lokalizacja: Ciapuły Dolne
Droga życia: 1

Powrót do działu „Psychologia”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość