Psychologia, działanie mózgu.

Poprawa zdrowia i osoby

Post 25 sty 2007, 21:49

Mam pytania 3
Niskie mniemanie osoby
niedowartosciowanie osoby i brak szacunku do osoby
do samego siebie.Jak to odbudowac polepszyc itd.Prosilbym o propozycje rozumowania tego i waszych sposobow walczeia z tym na pozytywna strone medalu
Mackbet Mężczyzna
 
Imię: Maciej
Posty: 2
Dołączył(a): 25 sty 2007, 21:33
Droga życia: 1
Typ: Dawca <tak mi sie wydaje>
Zodiak: RAK

Post 25 sty 2007, 21:55

hooby warto jakieś znaleść mi moje pomaga gdy mam doła, a po zatym jak widze że robię postępy to się od razu lepiej czuje.
Trust I seek and I find in you
Every day for us something new
Open mind for a different view
And nothing else matters

http://inm.webd.pl/img/userbary/userbar.jpg
Avatar użytkownikaSeginus Mężczyzna
 
Posty: 118
Dołączył(a): 07 sty 2007, 17:14
Droga życia: 33

Post 25 sty 2007, 22:39

Przede wszystkim zrozumienie, potem zmiana otoczenia, ludzi, w miare unikanie drażliwych tematów. Wszystko zależy od tego jak silne jest to zaburzenie. Troche mało tu wypisałeś. Najkonkretniejszym leczeniem będzie radykalna zmiana otoczenia połączona z jakimiś wspomagaczami np. inhibitorami.
PRAWDA ZAWSZE SIĘ OBRONI, JEŚLI NIKT TEGO NIE ZABRONI ANI NIE OGRANICZY
Avatar użytkownikaNightwalker Mężczyzna
Racjonalista
 
Posty: 537
Dołączył(a): 11 maja 2005, 16:26

Post 26 sty 2007, 10:45

A ja bym polecił poczytanie psychologicznych książek na ten temat.
Co jeszcze można zrobić... zająć się lekturą książek ale ezoterycznych, dowiedzieć się troszkę jakie duchowe prawa rządzą wszechświatem. Tu poleciłbym "Rozmowy z Bogiem" N.D.Walsch'a.
Na ogólną poprawę charakteru w kierunku "pozytywnej strony medalu" pomaga medytacja, poprawia wszystkie cechy charakteru na te bardziej pozytywne.
I jeszcze jedna ważna rzecz - podążanie za prawdziwymi pragnieniami. Tak w skrócie wyjaśnie czym one są, albo najpierw czym nie są. Człowiek zobaczy, że sąsiad buja się nową furą, robi mu się żal, że takiej nie ma, wiec motywuje się, żeby zarabiać więcej i więcej i kupić sobie takie autko. Robi sobie z tego pragnienie, a tym samym przykrywa jego prawdziwe pragnienia. Potem zobaczy, że ktoś ze znajomych dostał awans w pracy, a potem robi wszystko co może, żeby tylko też dostać awans, ale nie udaje mu się, rzuca to i szuka następnej przynęty. Tak, przynęty, bo większość właśnie tak podąża od przynęty do przynęty, gdzie zobaczy coś ciekawego to robi z tego przynętę i za tym ślepo goni, swoją drogą nakręcając przy tym koniunkture gospodarczą, ale nie o to tu chodzi. A może ten facet pragnie być pisarzem i mieszkać na wiosce ale nigdy sobie na to nie pozwolił bo uważał, że na to nie zasługuje, albo, że to dziwny pomysł. Jeśli masz jakieś pragnienie, którego motywem jest dorównanie innym, bycie lepszym od innych, zdobycie takich dóbr jakie mają inni, to jest to fałszywe pragnienie. A jeżeli pragniesz czegoś po prostu dlatego, że pragniesz i od zawsze o tym marzyłeś - to jest to pragnienie prawdziwe.
I teraz najważniejsze: podążanie za prawdziwymi pragnieniami gwarantuje pełnię szczęścia. Nawet kiedy wydają się być one trudne do zrealizowania, to samo działanie w tym kierunku daje szczęście.

Miało być w skrócie a troszkę się rozpisałem. Tak swoją drogą, to jeszcze napiszę artykuł na ten temat do przebudzenia, trochę bardziej rozwinięty niż powyższa wypowiedź.

Pozdrawiam,
Feniks
Feniks Mężczyzna
 
Posty: 3
Dołączył(a): 21 sty 2007, 06:23
Droga życia: 3
Typ: 4w5
Zodiak: skorpion

Post 26 sty 2007, 15:19

A myślałeś nad powodami swojego braku szacunku do siebie?

Poleciłabym tak jakSeginus, znaleźć sobie jakieś hobby, czasem pomaga w poznaniu własnej wartości pomoc innym, dowartościowuje też pomoc w nauce.
Zmiana otoczenia i znalezienie kogoś, kto cię ceni i podziwia też jest bardzo korzystne. Czasem warto się zakochać ze wzajemnością (choć to już przypadek losowy).

Jeśli sam nie dajesz sobie rady to może pogadaj z psychologiem w szkole. Może poradzi ci jakąś fachową literaturę etc.

Ale wydaje mi się ze najlepszym sposobem na dowartościowanie jest inwestycja w siebie. Dużo daje praca nad swoim ciałem - joga, ale też i zwykła siłownia czy jakieś fitness. Jeśli ciało jest w dobrej kondycji to duch też.
Rozwiń swoje zainteresowania, czytaj książki, pisz, śpiewaj, jeździj na sankach.
"We're jamming
I wanna jam it with you,
We're jamming, jamming
And I hope you like jamming too"
Avatar użytkownikamorphia Kobieta
biszkopt
 
Posty: 664
Dołączył(a): 08 cze 2005, 16:41
Lokalizacja: Radom/Kraków
Droga życia: 4
Typ: 4w5
Zodiak: baran

Post 26 sty 2007, 19:02

no ewentualnie regresing... mi pomógł
aselune
 

Re: Poprawa zdrowia i osoby

Post 26 sty 2007, 19:17

Regresing, regresing, regresing... tak zgadzam się z tym że regresing może tu być skuteczny ;-] :thumbright:
Gruntz Mężczyzna
Mistyk
 
Posty: 172
Dołączył(a): 22 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Breslau
Droga życia: 9
Zodiak: lew/tygrys

Post 27 sty 2007, 22:52

...macie pewno i rację ,z tymi zajęciami siebie , wiadomo że wtedy skupiamy się na tym co robimy , żeby zrobić to dobrze co mamy zrobić .Hobby, remont itp....owszem ,pomaga, jest potrzebne, ale ja skupił bym uwage na edukacji . Popieram Nightwalkera że potrzebne jest zrozumienie ,tego wszystkiego, a przede wszystkim czasu .Ja zaczął bym od lektury ,poznaniu ludzi , ogólnie mówiąc "pozytywnie nastawionych" , do wszystkiego.Przyglądaj się im , co robią jak się zachowują , w jaki sposób podchodzą do siebie i co za tym idzie jakie mają podejście do otoczenia.Popatrz na wszystko inaczej , innymi oczami.Pokochaj , najpierw SIEBIE , innych i wszystko wokół .Nie myśl o wszystkim siłowo . Nie ograniczaj swoich myśli , tylko ,do tych pozytywnych , bo w taki sposób oszukujesz siebie.Chcę tu powiedzieć że pozytywne myśli jak najbardziej , muszą być ,by osiągnąć zamierzony cel , efekt itd.,tyle że przez cały czas będą powracać te których chcesz się pozbyć ,leki itp., niska samo ocena miedzy innymi.Trzeba zrobić rachunek , rozliczenie z nimi i powoli wypierać je tymi pozytywnymi .Czytaj książki , artykuły , wypowiedzi na forach itd.,szczególnie w chwilach zwątpienia ,samo to odciągnie cię i zajmie twoje myśli , skupiając na tym co trzeba.Jestem pewien że , nawet nie zauważysz , kiedy nadejdzie taka sytuacja , rozmowa , kiedy twoje zachowanie, przestanie przypominać dawnego Ciebie , kiedy "przestaniesz martwić sie rzeczami na które nie ma się wpływu" :) Wszystko zależy od Ciebie.Pozdrawiam
Dla przyjaciół nawet ciemność nocy i milczenie są rozmową :)
diawlo Mężczyzna
Om Mani Padme Hum
 
Imię: Jacek
Posty: 126
Dołączył(a): 29 gru 2006, 00:51
Lokalizacja: skoczów
Droga życia: 1
Zodiak: skorpion

Post 29 sty 2007, 09:11

A tu jeszcze wyjaśnienie czym jest Regresing, i po co:

http://www.ezosfera.pl/monika-kadziela/artykul/332

Pozdrawiam!
Gruntz Mężczyzna
Mistyk
 
Posty: 172
Dołączył(a): 22 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Breslau
Droga życia: 9
Zodiak: lew/tygrys

Post 29 sty 2007, 14:04

:)........no prócz tego jest tam mnóstwo ......przydatnych książek .Jest ich tyle że trzeba by wieeeeeele czasu :) ,na samo wybranie którą z nich przeczytać ;),mówię o początkujących.Znalazła się , w tym spisie książka ,o takim samym tytule ,jak magazyn , na którym forum jesteśmy. "PRZEBUDZENIE" sam tytuł skłania do przeczytania tej książki ,no i odwiedzania stronki i forum Przebudzenia.Pozdrawiam :)
ps.Wytrwałość , upór i determinacja :)
Dla przyjaciół nawet ciemność nocy i milczenie są rozmową :)
diawlo Mężczyzna
Om Mani Padme Hum
 
Imię: Jacek
Posty: 126
Dołączył(a): 29 gru 2006, 00:51
Lokalizacja: skoczów
Droga życia: 1
Zodiak: skorpion

Powrót do działu „Psychologia”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości