Psychologia, działanie mózgu.
Witam Was. Zycie, a czym jest zycie? Jest suma chwil jakie przezywamy. Chwile, a czym one sa? Hm... Mysle , ze chwila mozemy nazwac swiadomy, rzeczywisty stan( czas ), czy to krotki, czy dluzszy, w ktorym uczestniczymy, czyli TU I TERAZ. Rzeczywisty, czyli taki jaki jest, a to jak GO postrzegamy zalezy od tego jak widzimy to co sie dzieje wokol nas, czy to przez nasze swiadome, czy nieswiadome sytuacje. A to jak postrzegamy rzeczywistosc zalezy od nas samych, od naszych doswiadczen, mysli , uczuc, oraz od tego czy jestesmy otwarci na nowe, czy nie znane. Wiele ludzi uwaza, ze jak cos jest nie znane, to jest nowe. A Wy ? Ja mysle, ze nie znane nie oznacza nowe. To co pozornie wydaje sie nowe jest, tym co juz kiedys nas spotkalo a pojawia sie po to, by spojrzec na to innym okiem -ja nazywam to TRZECIM OKIEM , okiem milosci.i przejsc przez dane dosw. z poczuciem samorealizacji, w duchu i milosci, tak , by np. nikogo nie urazic, nie obwiniac sie, bez poczucia krzywdy, czy zalu. Mysle ze z miloscia do nas samych a co za tym idzie do innych zycie bedzie dobre, udane, szczesliwe. PROSZE WAS O ODNIESIENIE SIE DO PYTANIA I TEGO JAK JA TO WIDZE. CIEKAWA JESTEM JAK WY TO ROZUMIECIE, POSTRZEGACIE. POZDRAWIAM ANIOL
Avatar użytkownikaaniol Kobieta
 
Imię: aga
Posty: 19
Dołączył(a): 04 gru 2006, 14:07
Zodiak: waga, tygrys

Post 06 kwi 2007, 14:42

Nie wiem, czy jest nad czym dyskutować, każdy ma swój sposób na udane życie. To, co dobre dla Ciebie może się okazać niewystarczające dla kogoś innego.


aniol napisał(a):Ja mysle, ze nie znane nie oznacza nowe. To co pozornie wydaje sie nowe jest, tym co juz kiedys nas spotkalo a pojawia sie po to, by spojrzec na to innym okiem


Może i nie jest nowe dla świata, ale dla jednostki na pewno.
"We're jamming
I wanna jam it with you,
We're jamming, jamming
And I hope you like jamming too"
Avatar użytkownikamorphia Kobieta
biszkopt
 
Posty: 664
Dołączył(a): 08 cze 2005, 16:41
Lokalizacja: Radom/Kraków
Droga życia: 4
Typ: 4w5
Zodiak: baran

Post 06 kwi 2007, 20:14

Hej :) -nie mogę się zgodzić z morphią ,że nie ma o czym gadać ,jest to kwestia zainteresowania danym tematem ;) masz lub nie masz coś do gatki i tyle :) Myślę że życie ,to tzw. "doczesne" to naprawdę krótka chwila ,chwila którą warto wykorzystać jak naj lepiej.Każdy z nas przeżywa je inaczej ,no i dobrze ,każdy ma własny pogląd ,receptę , widzenie ,każdy z nas obiera inną drogę, inaczej interpretuje drogowskazy ,wybiera drogę miłości lub inną ,drogę wiary lub nie wiary ,drogę partnerstwa lub samotności , itd.... Jak widzisz od wielu spraw zależy nasze życie ,od tego jak kto rozumie tak też interpretuje daną sytuacje i całe swoje życie itd..Recepty nie ma i nie będzie .Ważne jest aby wybrać to z czym jest nam najlepiej ,z czym czujemy się dobrze ,realizujemy się. Jest to nie raz trudniejsze do osiągnięcia niż nam się wydaje , ale warto poświecić czas na szukanie celu ,na dążenie do niego , na miłość ,na dawanie miłości a co za tym idzie uśmiech radość szczęście i realizacja.Ja myślę podobnie , że nieznane nie musi oznaczać nowego,przeżywanie danej sytuacji po raz drugi ,jest kolejną szansą , szansą na zmiany ,być może szansą naprawienia błędów ,szansą na inną drogę i życie .:) To tak króciutko ;) pozdrawiam
Dla przyjaciół nawet ciemność nocy i milczenie są rozmową :)
diawlo Mężczyzna
Om Mani Padme Hum
 
Imię: Jacek
Posty: 126
Dołączył(a): 29 gru 2006, 00:51
Lokalizacja: skoczów
Droga życia: 1
Zodiak: skorpion

Post 07 kwi 2007, 20:10

dzieki diawlo za aprobate. Pozdrawiam i zycze spokojnych, zdrowych. swiat wielkiej nocy, oraz wszystkich kolejnych dni, :)
Avatar użytkownikaaniol Kobieta
 
Imię: aga
Posty: 19
Dołączył(a): 04 gru 2006, 14:07
Zodiak: waga, tygrys

Post 08 kwi 2007, 00:00

Co do pytania w temacie: myślę, że wtedy życie jest piękne, udane, dobre, kiedy się nie żałuje chwil, nie krzywdzi nikogo wkoło i ma cel. Tak w skrócie. Poza tym dochodzą te wszystkie drobne :P przyjemności codzienności. Ale najważniejsze to cieszyć się z tego, co jest tu i teraz.


diawlo napisał(a):Recepty nie ma i nie będzie .Ważne jest aby wybrać to z czym jest nam najlepiej ,z czym czujemy się dobrze ,realizujemy się.


Właśnie dlatego stwierdziłam, że nie ma nad czym dyskutować. Bo każdy ma własną drogę do celu. Nie należy dyskutować nad czyimś życiem.

diawlo napisał(a):Hej Smile -nie mogę się zgodzić z morphią ,że nie ma o czym gadać ,jest to kwestia zainteresowania danym tematem


Nie napisałam, że nie ma o czym gadać, tylko nad czym dyskutować. To co innego. :)
"We're jamming
I wanna jam it with you,
We're jamming, jamming
And I hope you like jamming too"
Avatar użytkownikamorphia Kobieta
biszkopt
 
Posty: 664
Dołączył(a): 08 cze 2005, 16:41
Lokalizacja: Radom/Kraków
Droga życia: 4
Typ: 4w5
Zodiak: baran

Post 08 kwi 2007, 13:40

Hej - morphiu nie nad czyimś życiem , a swoim , jest to o tyle inne i jak widzę że Tobie też pozwoliło na kilka słów :) i podyskutować ;) .Może........... to chęć pogadania , kontaktu , zaistnienia ,wyrażenia swoich myśli, obaw ,trosk itd..... przecież nie raz czujemy taką potrzebę , nie raz chcemy czegoś wręcz odwrotnego :) Gadajmy .........nawet o byle czym ;) Pozdrawiam :) .....byle mądrze........;)
Dla przyjaciół nawet ciemność nocy i milczenie są rozmową :)
diawlo Mężczyzna
Om Mani Padme Hum
 
Imię: Jacek
Posty: 126
Dołączył(a): 29 gru 2006, 00:51
Lokalizacja: skoczów
Droga życia: 1
Zodiak: skorpion

Powrót do działu „Psychologia”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości