Psychologia, działanie mózgu.

Post 28 kwi 2008, 13:12

a właśnie "Po jakimś czasie stało się to na tyle automatyczne " , zapomniałam, że to się automatycznie potem załącza, to znaczy jeszcze trochę pracy i będzie już git :D Najgorzej to te myśli krążą mi przed zaśnięciem, albo np., jak próbuje sie skupić nad czymś i piszę coś, to mi to "gadanie wewnętrzne" powtarza słowa, i po co? Bez sens! To trzeba wyćwiczyć :) Jeszcze trochę pracy przede mną, ale już nie jest źle:) <i kurcze podczas pisania ciągle gada > <no to STOP!>
ajutvia Kobieta
 
Imię: Ania
Posty: 17
Dołączył(a): 19 paź 2007, 23:53

Post 28 kwi 2008, 19:51

No dokładnie! :D Albo słowa piosenki rano usłyszanej, ciągnące się przez pół dnia.. :P Totalny bezsens. Ja od pewnego czasu po prostu nie potrafiłem siedzieć cicho.

Ale teraz... Coraz częściej i coraz dłużej, jak to Osho ładnie napisał: chmury myśli odsłaniają czyste niebo nie-umysłu...
Bubeusz Mężczyzna
 
Posty: 286
Dołączył(a): 12 lis 2007, 15:11

Post 28 kwi 2008, 22:09

A jeszcze takie wyciszenie jest najlepsze, np., jak ktoś się zakochał bez wzajemności i musi sobie tego kogoś wytępić z głowy no i wówczas medytacja i wyciszenie myśli i jest cudownie :0 Gdybym ja wcześniej poczytała o medytacji i metodzie "stop' to kurcze nikt nigdy nie wszedłby do mojej głowy na tak długo jak to przeważnie bywa u mnie xD super!!:)
ajutvia Kobieta
 
Imię: Ania
Posty: 17
Dołączył(a): 19 paź 2007, 23:53

Post 08 maja 2008, 17:33

Ajutvia chyba ty się za bardzo wszystkim podniecasz :) Ale to jest prawda - nie można by było normalnie pisać czy czytać, bez tego wewnętrznego głosu?

Najgorzej to te myśli krążą mi przed zaśnięciem,


Jeśli we śnie wszelkie afirmacje czy sugestie wchodzą łatwiej, to może lepiej mocno o czymś myśleć przed snem i nagle zasnąć, pozostawiając szansę na "wniknięcie" tego głębiej, niż zawracać sobie tym gitarę w dzień?
Bubeusz 18:36:27
tam gdzie jest zbiorowisko, tam ktoś musi kierować, a tam gdzie ktoś kieruje, tam nie ma Przebudzonych.

http://skxr.za.pl
http://www.lastfm.pl/user/SKX_Rapomedyk
http://odsiebie.com/pokaz/2008422---42d7.html
Avatar użytkownikaskexin Mężczyzna
SKX Rapomedyk
 
Imię: Michał
Posty: 453
Dołączył(a): 30 sty 2008, 19:46
Lokalizacja: Wałbrzych
Droga życia: 11
Typ: 4w5, wiem że to okropne
Zodiak: Ryby

Post 10 maja 2008, 16:16

mechezz napisał(a):Jeśli we śnie wszelkie afirmacje czy sugestie wchodzą łatwiej, to może lepiej mocno o czymś myśleć przed snem i nagle zasnąć, pozostawiając szansę na "wniknięcie" tego głębiej, niż zawracać sobie tym gitarę w dzień?


Myślę, że to bardzo trafna sugestia. Dobrze jest dbać o swój nastrój przez cały dzień ale szczególnie ważnym jest odpowiednie przygotowanie się do snu. Kiedy śpimy, nasze nieświadome ciało ulega wpływom dosyć niskich sił i obniżamy swój poziom wibracyjny. Dlatego dobrze jest, tuż przed snem, wznieść sie odrobinę - nie za wysoko, żebyśmy nie mieli kłopotów z zaśnięciem potem ;) - wykonać małą pracę energetyczną mającą na celu odpowiednie zaafirmowanie i przygotowanie organizmu do spoczynku oraz jednoczesne ustanowienie systemów kontroli (np. w postaci świetlistej aury dookoła ciała). W ten sposób, nasze ciało nie spadnie zbyt "nisko" w czasie snu i zaczniemy nowy dzień z zupełnie innego poziomu :)
...all these words I don't just say...
Avatar użytkownikaleaozinho Mężczyzna
 
Posty: 892
Dołączył(a): 28 lip 2006, 15:37
Lokalizacja: Ciapuły Dolne
Droga życia: 1

Post 10 maja 2008, 18:49

Ja tam nie wiem, znów sie podniecę ale trudno, :lol: :shock: normalnie żadne sprzęty grające nie są mi potrzebne. Jak wstaje wcześniej ok 5 rano i do 12 mam różne zajęcia na uczelni czy pracę, i myślę przez ten czas o np., jakimś zespole muzycznym moim ulubionym i skoncentruje się na konkretnych piosenkach. Przychodzę do domu, robie sobie kawę żeby nie usnąć, ale to nic nie daje. Zasypiam i normalnie mam tak : myślę o jednej piosence zamykam oczy od razu zasypiam no i sie załącza, jak sie "ocknę' już wiem co jest grane, myślę o kolejnej przez chwilkę, zamykam oczy, zasypiam i znowu. I tak od popołudnia dopóki ktoś nie przyjdzie do domu. normalnie REWELKA, :) :lol: uwielbiam TAKI STAN! przepraszam, że NIE W TEMACIE.
ajutvia Kobieta
 
Imię: Ania
Posty: 17
Dołączył(a): 19 paź 2007, 23:53

Powrót do działu „Psychologia”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron