Psychologia, działanie mózgu.

Re: Emaptia wśród tłumów

Post 29 sie 2013, 12:43

Zaczynałam od choroby, od nerwicy. więc moim celem było wyciszenie, uspokojenie, zlikwidowanie silnych bóli.
Szczęśliwie udało mi się to osiągnąć, więc ani myślę przysparzać sobie dodatkowych cierpień.
Nie chcę rozwijać odczuwania stanu innych ludzi, bo miałam tego w nadmiarze i właśnie udało mi się nauczyć wytłumiać te odczucia. /w sensie negatywnego oddziaływania na mnie, bo samej umiejętności nie zatraciłam/
Zrozumienie świata duchowego pomogło mi wykorzystać zdobytą wiedzę dla poprawy mego życia tu, na ziemi i uważam to za cenne.
baska Kobieta
 
Imię: Barbara
Posty: 918
Dołączył(a): 07 lut 2013, 08:27
Droga życia: 7
Zodiak: koza, strzelec

Re: Emaptia wśród tłumów

Post 29 sie 2013, 15:17

Czy nie lepiej świat wyglądałby gdyby ludzie nie współodczuwali...
Bardziej rozwinęli się wewnętrznie, a bliźniego nie uszkodziliby bo go szanują. Jeżeli kochasz siebie, to samoistnie dzielisz się z innymi swoim szczęściem.

Może empatia wcale nie istnieje, tylko wydaje się nam poprzez uwarunkowania co do mowy ciała i ocenę samych siebie dlatego wiemy kiedy osoba jest zła...

Gdyby nie istnieliby inni świat byłby dla nas lepszy, ale gdy stalibyśmy radośni nie mielibyśmy z kim dzielić się.
Poznaj siebie, a poznasz wszechświat.
Avatar użytkownikaFantasstka Kobieta
 
Posty: 110
Dołączył(a): 16 maja 2012, 20:46
Droga życia: 4

Re: Emaptia wśród tłumów

Post 30 sie 2013, 23:24

empatia istnieje, choć patrząc na niektórych to jest w zaniku. Dorośli mogą się porozumiewac słowem, ale patrząc na dzieci to empatia to główny środek komunikacji.

Empatia daję jakąś taką miękkość, intuicję własciwego działania,

Obejrzałem niedawno film fabularny o wrażliwym studencie który trafił do więzienia,
Oczywiscie szybko stracił tę wrażliwość. Film pt Symetria
Listen to my muscle memory.
Avatar użytkownikafalko Mężczyzna
wysłuhaj pamięci mych muskułów
 
Posty: 706
Dołączył(a): 13 lip 2007, 19:40

Powrót do działu „Psychologia”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości