Psychologia, działanie mózgu.
Chciałabym się z wami podzielić bardzo interesującym artykułem na temat wpływu świadomości i podświadomości na działanie człowieka. Wynika z niego, że każda komórka jest czującą istotą, umysł jest w stanie kontrolować wszystko, również zmieniać również struktury DNA (to już odkryto jakiś czas temu pod nazwą dynamicznego DNA). Powiedziałabym, że książki typu Potęga Podświadomości i Sekret doczekały się naukowego potwierdzenia :D.

Autorem jest znany na całym świecie biolog komórkowy, Bruce Lipton, autor książki "Biologia przekonania".

Zamieszczam ciekawsze fragmenty dla leniwych:

Tutaj jednak pojawia się pewien problem: świadomy umysł może przetworzyć około czterdziestu bitów danych na sekundę, ale podświadomy umysł może w tej samej sekundzie przetworzyć czterdzieści milionów bitów danych. Odniesienie jest proste. Podświadomy umysł jako procesor informacji jest milion razy potężniejszy od umysłu świadomego. Wszyscy wierzymy, że prowadzimy nasze życie używając świadomego umysłu. Oto, czego chcę od życia. Chcę czynić te wszystkie cudowne rzeczy. Jeśli nasze życie nie wygląda tak jak byśmy chcieli, to skutkiem tego jest tendencja do wmawiania sobie "Nie mogę dostać tego, czego chcę, świat mi tego nie daje". Przyjmujemy wówczas rolę ofiary. Nowe dane zupełnie zrewolucjonizowały ten pogląd. Teraz już wiemy, że 95 - 99% naszej kognitywnej działalności pochodzi z podświadomego umysłu, a mniej niż 5% pochodzi, lub jest kontrolowane przez świadomy umysł.
(...)
Nie jest jednak prawdą, że świadomy umysł nie jest potężny, albowiem może on w ludzkim ciele przeprowadzić każde działanie. Myśleliśmy [do niedawna], że może on tylko sterować podlegającym woli systemem - szkieletowymi mięśniami, rękami i nogami. Jogini pokazali jednak, że świadomy umysł może zmieniać temperaturę ciała, ciśnienie krwi i szybkość bicia serca. Świadomy umysł, jeśli skupi się na jakiejś części ciała lub jego funkcji, to może ją kontrolować. Jednakże świadomy umysł, będąc małym procesorkiem (40 bitów na sekundę), nie może kontrolować jednocześnie tak wielu rzeczy, jak podświadomy umysł, przetwarzający 40 milionów bitów na sekundę.

Większość ludzi prawie nie używa świadomego umysłu. Prowadzą swoją egzystencję z dnia na dzień, używając programów zgromadzonych w ich podświadomym umyśle. Jakie programy uruchamia ów podświadomy umysł? Takie, które zostały w nim zapisane. Żadnych wariacji na temat. To, czego się nauczyliśmy, będzie nami sterowało przez całe życie, chyba że wejdziemy do podświadomego umysłu i napiszemy program na nowo.
(...)
Przyjmowanie osobistej odpowiedzialności
Nowa biologia jest bardzo istotna, ponieważ pokazuje nam, dlaczego brakuje nam osobistej odpowiedzialności, dlaczego nie zdajemy sobie sprawy, jak silni jesteśmy w kontrolowaniu naszego życia i tego co się dzieje w naszym świecie, dlaczego jesteśmy na ścieżce prowadzącej do wymarcia i dlaczego nasz świat się rozpada.
(...)
Nowe nauki o epigenetyce i mechanizmach kwantowych rozpoznają ważną rolę tych niewidocznych pól w kontrolowaniu naszego życia, wliczając w to myśli i energie, które przyczyniają się do kreowania naszej rzeczywistości. Te nowe świadomości zmieniają nasz stary światopogląd. Teraz wiemy, że kontrolujemy nasze geny. Kontrolujemy nasze życie. Nasze myśli są prawdziwe i namacalne. One wpływają na naszą fizjologię.
(...)
Pomyśl o tym w ten sposób: pod twoją skórą w harmonii w bardzo zamkniętym środowisku żyje pięćdziesiąt trylionów komórek. Te komórki są bardzo inteligentne. Zawsze odmawialiśmy naszej biologii inteligencji w porównaniu ze świadomością, która mamy jako ludzie. To jest nasza arogancka duma i będzie nas ona sporo kosztować. Jeśli potrafisz zajrzeć do wnętrza ciała i zobaczyć te tryliony komórek żyjących w harmonii, musisz zrozumieć też jedno: każda z tych komórek jest czującą istotą, tak samo jak każdy z nas.


Całość tutaj: http://newworldorder.com.pl/artykul,2283,Nowa-Biologia-Odkrywajac-biologie-wiary-przekonania
Słońce gorące
Avatar użytkownikaluth
 
Imię: Alicja
Posty: 1085
Dołączył(a): 31 mar 2010, 23:06
Lokalizacja: Warszawa
Droga życia: 11
Typ: 7w8
Zodiak: Byk, Koza

Powrót do działu „Psychologia”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron