OBE, pionierzy świata astralnego i ich odkrycia, techniki eksploracji Astralu i nasze przeżycia.
Probowal ktos z was tej metody? Jesli tak to prosze was byscie podali jej objawy...

Podkresle, ze uzywalem tej metody zgodnie z zaleceniami z muzyka....

JA teraz podam swoje (chociaz nie zakonczylo sie to oczekiwanym OOBE, to objawy i tak byly 'dziwne'):
w ciagu 33 minut (bo tyle to u mnie trwalo), czulem coraz wieszy paraliz ciala, w pewnym momecie, (jakies 10 minut do konca) paraliz na rekach byl tak mocny, ze ciezko to opisac - dlonie wrecz mnie bolaly! Kontynuujac doszedlem do konca i nie osiagnalem tego co mialme osiagnac (czyli oobe), chociaz jak podnosilem reke to jej wcale nie czulem - otworzyl oczy i... widok byl ciekawy, moje rece byly powykrzywiane palce u praawej dloni - 2 wyprostowane na maksa - reszta zgieta... u lewej dloni jeden wyprostowany reszta zgieta, dziwne uczucie na calych rekach ... nie bylem wstanie nawet nimi poruszac... po czasie paraliz zszedl.. ale za nim to nastapilo zrobilem mala 'rundke' po mieszkaniu - wszystko wygladalo inaczej, kolory byly podobne jak w LD ( troszke mniej jaskrawe,, ale o wiele bardziej niz w rzeczywistosci), potem usiadle... paraliz zszedl (cos jakby lekka euforia tez) .. i pozostala delirka, nie mialem sily utrzymac reki w gorze prawie... bylem zmeczony do konca dnia, dopiero rano czulem sie prawie normalnie...

BTW: Osiagnal ktos z was kiedys OOBE ta metoda? To bylo moje 3ecie podejscie zakonczone fiaskiem...
Avatar użytkownikapepex Mężczyzna
Zip
 
Posty: 393
Dołączył(a): 22 sty 2007, 20:51
Lokalizacja: KT-95 :P
Droga życia: 7
Typ: 7w8
Zodiak: Rak

Post 05 lut 2007, 22:28

Mógłbyś podać co to za metoda, jej opis.
Trust I seek and I find in you
Every day for us something new
Open mind for a different view
And nothing else matters

http://inm.webd.pl/img/userbary/userbar.jpg
Avatar użytkownikaSeginus Mężczyzna
 
Posty: 118
Dołączył(a): 07 sty 2007, 17:14
Droga życia: 33

Post 06 lut 2007, 10:26

pepex:
Oddychanie holotropowe jest OK. Ja często oddycham w ten spsób, tyle że ja jade metodą rebirthingu (wychodzi na to samo) - w momencie gdy przed snem robie taką medytacje oddechową, to faktycznie prawie zawsze mam LD, i to niezwykle wyraźne. Jest to efekt najpewniej doenergetyzowania organizmu i umysłu.

Jednak z początku może Cię już po paru minutach łapać tężyczka i hiperwentylacja. Ja pod okiem terapeuty rebirthingu przeoddychałem tężyczke i już nie mam. Ponoć zdarza się tylko jak niewłaściwie robimy oddech, tzn zamiast na luzie, to wydychamy na siłe.



Seginus:
Oddech holotropowy to oddech połączony, gdzie łączysz wdech z wydechem bez żadnej przerwy, wymyślony przez Stanislava Groffa, któremu zakazano robić eksperymenty z lsd, to wziął się za oddech - bo zauważył że daje takie same efekty - dojście do podświadomości i ukrytych treści http://pl.wikipedia.org/wiki/Oddychanie_holotropowe W sumie oddech holotropowy opiera się na oddechu reichowskim. Na tym opiera się też stworzony przez Leonarda Orra rebirthing http://pl.wikipedia.org/wiki/Rebirthing . Rebirthing opiera się też na uproszczonych starożytnych technikach oddechowych jogi - Pranajamy, Prana Jogi, Krija Jogi. W Polsce z kolei powstał regresing - http://pl.wikipedia.org/wiki/Regresing_niehipnotyczny .


Meotdy oddechowe można wykorzystać na różne spsoby - są niezwykle skuteczne w psychoterapii (powstało wiele prac na różnych uniwersytetach - zwłaszcza w leczeniu uzależnień lub pokonywaniu traumy), mogą służyć do uzyskiwania zmienionych stanów świadomości, albo do uzyskiwania stanu relaksu, poszerzenia swiadomości, medytacji, uzdrowienia, integracji ciała umysłu emocji i ducha, oczyszcaniu podświadomości z błędnych programów na zycie itd itd. Oczywiście ja bym zalecał pierwsze sesje robić z licencjonowanym terapeutą, by wiedzieć dokładnie co i jak - by mieć pewność że dobrze oddychamy. No chyba że ktoś chce dla relaksu, to może próbować samemu, ale wiadomo - na własną odpowiedzialność (prawidłowo wykonany jest całkowicie bezpieczny).
Gruntz Mężczyzna
Mistyk
 
Posty: 172
Dołączył(a): 22 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Breslau
Droga życia: 9
Zodiak: lew/tygrys

Post 06 lut 2007, 17:30

Po oddychaniu holotropowym zazwyczaj kreci mi sie w glowie jak wstane :D Ale zbyt czeste stosowanie tej metody nie nalezy chyba do najzdrowszych.

Coprawda to nie oddychanie holotropowe ale sprobujcie przed snem:
- wdech przepona (tak jakby brzuchem :P ) i dopelnienie klatka piersiowa
- wydech klatki i przepony
Wdech gleboki i wolny, srednio 3 wdechy na minute.
Ona: Kocham Cie!!! A Ty mnie tez?
On: Tak, Ciebie TEZ.
xD
Avatar użytkownikaMeph Mężczyzna
 
Posty: 1056
Dołączył(a): 06 gru 2005, 14:50
Droga życia: 4
Zodiak: Waga, Bawół

Post 06 lut 2007, 21:33

Gruntz napisał(a):pepex:

Ponoć zdarza się tylko jak niewłaściwie robimy oddech, tzn zamiast na luzie, to wydychamy na siłe.


Chyba w tym tkwi moj blad, dzieki za pomoc :)

BO ja robilem bardzo szykie wdechy i wydechy... moze to bylo przyczyna.

I mam do Ciebie jeszcze jedno pytanie, czy podczas stosowania tego z Twoimi dlonmi tez dzieja sie takie dziwne rzeczy?



Ja dodam do wypowiedzi Gruntz'a jeszcze tylko to, ze OH jest tez wykorzystywane do terapii regresywnych.
Avatar użytkownikapepex Mężczyzna
Zip
 
Posty: 393
Dołączył(a): 22 sty 2007, 20:51
Lokalizacja: KT-95 :P
Droga życia: 7
Typ: 7w8
Zodiak: Rak

Post 08 lut 2007, 10:39

pepex :


"I mam do Ciebie jeszcze jedno pytanie, czy podczas stosowania tego z Twoimi dlonmi tez dzieja sie takie dziwne rzeczy?"

To tężyczka. Czuje się różnie: od moriwenia, przez drętwienie po wykręcanie nawet kończyn! :lol: Ale bez paniki to nie jest niebezpieczne. Z jednej strony dzieje się tak dlatego że oczyszcza energetycznie ze starych złogów energii, a druga rzecz to za tym odczuciem się coś kryje - jakieś ukryte emocje i przezycia najpewniej z dzieciństwa - w momencie kiedy je sobie uswiadomisz, znikają na zawsze ----> w rebirthingu można to przeoddychać, ale dopiero gdzieś po kilkudziesięciu minutach prawidłowego oddechu albo nawet i po ponad godzinie (nie ma szans raczej byś tyle samemu bez pomocy osoby wykwalifikowanej wytrzymał ;-) ) , za to na regresingu można to "odliczyć" w klika chwil. Założenie jest takie, że silne lub traumatyczne przeżycia z przeszłości, silne emocje, bóle, strach, złość, gniew - kodują się w naszym organiźmie, w mięśniach i w podświadomości - potem mogą wywoływać nawet choroby. Nie raz jak kogoś podczas oddychania boli bardzo ręka, noga, głowa - przypomina sobie za chwile dlaczego - okazujesię że albo się skaleczył kiedyś w tym miejscu bardzo mocno,albo ma mu to przypominać o jakimś traumatycznym przeżyciu - bo nawiązujeszprzez oddech kontakt z podświadomością. Ale oczywiście do Oobe czy LD nie jest Ci potrzebne odregowywanie tego - po prostu potrzeba Ci tylko się doenergetyzować ;-)



"Ja dodam do wypowiedzi Gruntz'a jeszcze tylko to, ze OH jest tez wykorzystywane do terapii regresywnych."

To ja dodam że rebirthing jest właśnie taką typową terapią regresywną. A z kolei regresing - reinkarnacyjną.


Tu jest jeszcze o rebirthingu: http://www.rebirthing.xtr.pl/

Tu o regresingu: http://www.cudownyportal.pl/article.php?article_id=87

Tu o Integracji Oddechem: http://www.inteo.pl/content/view/84/15/


PS. Jakby ktoś kiedyś chciał, to służe listami polskich terapeutów: rebirthingu, Integracji Oddechem i regresingu.

Pozdrawiam!
Gruntz Mężczyzna
Mistyk
 
Posty: 172
Dołączył(a): 22 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Breslau
Droga życia: 9
Zodiak: lew/tygrys
Jak ja oddychałam tym sposobem to doszłam do stanu niezłych hipnagogów :) Ale podobno jak się dłużej pooddycha to będzie oobe :)
Avatar użytkownikaAvataraaa Kobieta
 
Imię: Ala
Posty: 54
Dołączył(a): 14 cze 2011, 22:14
Lokalizacja: Bytom
Droga życia: 7
Typ: 7w6
Zodiak: Lew/Panna

Powrót do działu „Eksterioryzacja”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron