Wszystko, co nas otacza - zdarzenia o globalnym zasięgu, konspiracje i podobne sprawy.
Witam wszystkich !

Po długiej przerwie w aktywności, przyszłam ponownie na Przebudzenie, aby rzucić w przestrzeń pewne bardzo nurtujące mnie pytanie.

Czy ktoś z was wie cokolwiek na temat istnienia planów energetycznych miejsc i budynków (np. katedry, menhiry itd.) ? Chodzi mi o coś w rodzaju "negative space", plany anty-architektoniczne i anty-pejzażowe, czyli plany tego co się dzieje energetycznie miedzy ścianami albo w terenie.

Uczestniczyłam niedawno w kursie wyczuwania energii w pewnej katedrze i było to niesamowite. Na podstawie tego co poczułam oraz tego co poczuli inni sporządziłam taki plan. Zagadnienie bardzo mnie interesuje, chciałabym podrążyć temat ...

Ktokolwiek, cokolwiek ! : )
Avatar użytkownikaJeżynna Kobieta
polska jezyna lesna
 
Posty: 421
Dołączył(a): 18 lut 2010, 18:41
Typ: 4w5
Kurde, co tu tak pusto się zrobiło : (

Jakas apokalipsa przeszła jak mnie nie było ?
Avatar użytkownikaJeżynna Kobieta
polska jezyna lesna
 
Posty: 421
Dołączył(a): 18 lut 2010, 18:41
Typ: 4w5
Żadna apokalipsa... ludzie się tylko przebudzili :D
Nie kim, a Czym jestem i co tu i Tam robię? ...reszta jest prosta :)
rawa Mężczyzna
Dawniej Awar :)
 
Posty: 14
Dołączył(a): 13 lut 2013, 10:34
Kurtyna po prostu upadła ... 8)
:-))
Avatar użytkownikaArimare Mężczyzna
 
Imię: xxx
Posty: 319
Dołączył(a): 24 lis 2010, 04:29
Lokalizacja: tam gdzie diabel mowi dobranoc ;>
Droga życia: 1
Nie nazwałbym tego apokalipsą ani inną rewolucją, tylko raczej ewolucją, albo może po prostu zmianą. :) A podejrzewam, że zmiana jest taka, że trend na tematy "ezo" się odwrócił, i ludzie teraz naturalnie zajmują się innymi sprawami - większa część; mniejsza część coś jeszcze robi, w mniejszym gronie lub samemu.

Ale co do pytania, na które jak widzę nikt nie ma ochoty odpowiadać ;)
Nie wiem jakich informacji dokładnie poszukujesz, sam jedynie eksperymentalnie o tym się dowiedziałem, że jest tak jak piszesz. Każdy obiekt, fizyczny czy nie, budowla czy nie, ma swój odpowiednik na innych planach - używając najpopularniejszej terminologii: eteru, astralnym itp.

Pewne obiekty oczywiście mają szczególną energię (w przeszłości ludzie powiedzieliby "moc") - takie, które: 1. na przestrzeni lat skumulowały dużą ilość wysokiej jakości energii; 2. zostały tak świadomie skonstruowane, by zbierały energię z kosmosu przez setki lub tysiące lat (np. kurhany, grobowce, piramidy, zigguraty...) - wówczas wrażenia są zdecydowani odmienne, gdy się wchodzi do takich miejsc. Echem tej wiedzy m.in. nt. sekretnej geometrii jest azjatyckie feng shui.
“Mom always tells me to celebrate everyone's uniqueness. I like the way that sounds.”
"I've finally found the rhythm of love, the feeling of sound."
- Hilary Duff
Avatar użytkownikaEnlil Mężczyzna
Earth is my home now
 
Imię: Enlil
Posty: 827
Dołączył(a): 17 mar 2009, 22:04
Lokalizacja: An
Droga życia: 7
Zodiak: Panteon
Hej wam ! A jednak jakieś żywe dusze i do tego znajome : )

Co do tych planów, poszukuje właśnie takich opisów empirycznych. Tego, co konkretnie się doświadcza w danym miejscu. Nie koniecznie potrzebuje od razu bardzo skomplikowanych informacji. Szukam w tym inspiracji które wzbogaca przekaz moich rysunków. Chciałabym tworzyć sztukę która wyraża ta ukryta rzeczywistość.
Fakt, ze powinnam poczytać trochę o feng shui.

Czy możesz mi coś więcej powiedzieć na temat Twoich eksperymentalnych odkryć ? Gdzie byleś, co i jak czułeś ?

A tutaj ten plan który narysowałam.

Obrazek
Avatar użytkownikaJeżynna Kobieta
polska jezyna lesna
 
Posty: 421
Dołączył(a): 18 lut 2010, 18:41
Typ: 4w5
Nie jestem pewien co chciałaś przekazać przez rysunek, jednak przypomina obrazki z podręcznika z fizyki, a dokładniej tak często były rysowane kierunki przepływu w polu magnetycznym, czy raczej - wielu polach na siebie nachodzących. Być może coś w tym rodzaju chciałaś odzwierciedlić - ostatecznie od pola magnetycznego do energii w jej bardziej ezoterycznym rozumieniu nie ma daleko. Swego czasu był pewien człowiek - Mesmer - który ze związku między energią magnetyczną a energią życiową istot żywych zrobił swój życiowy temat.

Zastanawia mnie czemu poszukujesz opisów doświadczeń innych ludzi? Nie wiesz, czego szukać w swoim umyśle? Lub może chciałabyś porównać swoje doświadczenia z innymi?
“Mom always tells me to celebrate everyone's uniqueness. I like the way that sounds.”
"I've finally found the rhythm of love, the feeling of sound."
- Hilary Duff
Avatar użytkownikaEnlil Mężczyzna
Earth is my home now
 
Imię: Enlil
Posty: 827
Dołączył(a): 17 mar 2009, 22:04
Lokalizacja: An
Droga życia: 7
Zodiak: Panteon

Powrót do działu „Świat”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron