Twórczość własna użytkowników oraz dyskusje związane z innymi źródłami wiedzy. Przeczytałeś ciekawą książkę? Znalazłeś wartościową stronę www? Podziel się wrażeniami w tym dziale.

Zbliża się Koniec ?

Post 22 kwi 2014, 19:05

Wydarzenia które rozgrywają się na arenie międzynarodowej rodzą we mnie i chyba nie tylko we mnie dziwne przeczucie o " czymś ,że co się kroi " miałem je już w chwili gdy dowiedziałem się o tragicznej śmierci Naszego prezydenta /rozbiciu tupelowa , ale wiadomo ... racjonalny umysł nakazał wstrzemięźliwość w osądach i tak też zrobiłem, jednak cały ten syf na Ukrainie którego jesteśmy świadkami , podejście naszych polityków do tego i nie tylko tego ,nagonki na Zamach oraz nagłe i ciągłe nawiązywanie więzi w konflikcie który na dobrą sprawę nie dotyczą nas osobiście nakazuje już zdjąć klapki z oczu i stopery z uszu , mam straszne przeczucie że będzie źle , że coś sie kroi i że to coś będzie dotyczyło nas osobiście , natrafiłem na te oto dwa filmy, za dużo tu niedomówień ,za dużo krętactwa ze strony Rosyjskiej :

http://youtu.be/j_tHrCB-Acs

http://youtu.be/j6vTiqyc8AY

Wojsko zawodowe , kupno f16 , teraz mamy się zbroić w bardzo nowoczesny sprzęt , myślicie że to wszystko czysty przypadek ? że nasi politycy wkręcają się w spór , namawiają do ingerencji cały świat , ciągle drążą ten temat zamachu ... ? coraz to bardziej jestem pewien że Pan Kaczyński i jego komisja ma jednak racje i stopniowo nas wprowadza w brutalną prawdę , że to nie chore domniemanie zmyślonego zamachu a szczera prawda która jest nam tak nie wygodna że nie chcemy w nią wierzyć , przypomina mi to troszkę szukanie kolegów/sprzymierzeńców w chwili zagrożenia ze strony starszego i silniejszego łobuza które chce nas pobić , czy to wszystko czysty przypadek ? moim zdaniem nie ... i kroi się straszna rzecz , my póki co sprytnie ją odwlekamy ale na dobra sprawę , nie unikniemy tego czego nie chce napisać,ale zrobię to ... chodzi o Wojnę ,być może światową , w każdym bądź razie koniec Polski , wiem że Unia , że NATO , że to że tamto ... ale na dobrą sprawę nim ktoś zareaguje ,nas już nie będzie , rozgrabią ,podzielą i finito . Myślę że wszystko to co oglądamy,jesteśmy świadkami... to teatr ,gra ... pozorów ,iluzji i oczekiwań , rozgrywany w staranny i przemyślany sposób , może zamach jest prawdziwy , bo Prezydent Kaczyński kiedyś wspominał o złych zamiarach Rosjan i przepowiedział że na końcu zabiorą się za nas , nikt tego poważnie nie brał pod uwagę ,dziś go nie ma tak jak innych czołowych Polskich polityków , może zamach miał być iskrą , by Polska pierwsza wypowiedziała wojnę w ramach odwetu a Rosja się " obroniła " niszcząc Nas szybko i bezproblemowo,dzięki czemu sama pozostała by " niewinna " , nazwałem to wszystko teatrem , bo ludzie swój rozum mają... dziś wojny nie zaczniesz od tak ,ludzie się nie zgodzą a już na pewno nie wszyscy by ginąć dla chorych ambicji czy też chęci władzy lub posiadania , dziś wojny zaczyna się od kwestii psychologicznych i myślę że jesteśmy ich świadkami , Stany Zjednoczone wypowiedziały wojnę z terroryzmem ,na dobrą sprawę to wojna bez końca , bo każdego można nazwać terrorystą , Rosja może mieć inny plan , a jak wiadomo Wojna to przemysł ,pieniądze ,rozwój technologii .Świat jest nie zdrowy bo rządzą nim chorzy ludzie i obym się mylił w tym wszystkim , było by to najmilszy błąd , ale co jeśli jest coś na rzeczy ? myślę że gdyby skupić się bardziej to znalazło by sie więcej dowodów na poparcie zbliżającej się wojny , w której znikniemy równie szybko jak kiedyś ,a może i szybciej .
foger Mężczyzna
 
Posty: 66
Dołączył(a): 08 wrz 2013, 23:27
Droga życia: 11
Typ: 1w2
Zodiak: bliźnięta

Re: Zbliża się Koniec ?

Post 23 kwi 2014, 00:48

Głupie ludzie zawsze dążą do wielkich sensacji.
Do wielkich wydarzeń, które świadczą o tym, czy o tamtym...

Człowiek, który kocha...
Pielęgnuje.
Nie pielęgnuje, bo zbroi się przeciwko losowi.
Pielęgnuje, bo to prawdziwie umiłował.

I to jest proste jak te słowa.
Avatar użytkownikaSinbard Mężczyzna
Blackbird
 
Imię: Mariusz
Posty: 1888
Dołączył(a): 20 kwi 2011, 13:05
Lokalizacja: Multiwersum.
Zodiak: Wodny Smok

Re: Zbliża się Koniec ?

Post 23 kwi 2014, 12:23

Gdy czytam wypowiedzi ludzi na temat domniemanego zamachu ,to jak się z tego szyderczo śmieją , nie starają się wniknąć głębiej w temat na własną rękę ale jeden głupek podpiera drugiego bo myślenie przecież tak bardzo boli , jeden mówi że Kaczyńskim to idiota,paranoik który szuka dziury w cały i winnych tam gdzie ich nie ma ,drugi się pod to podpina i tak się to niesie, mnoży... zaraża następnych , nawet w grupie moich znajomych , starszych - młodszych , mało kto ma podobne zdanie do mojego, ale nie musi wystarczy by to przeanalizował ale po co, stało się i już ? nikt praktycznie się tym nie przejął mało kto myśli o konsekwencjach za to wielu się ucieszyło że ktoś zginął ,gdzie w tym ludzkie odruchy ? i tacy w okół mnie,takich mijam ,witam się z nimi , pomagam , każdy to zlewa , ignoruje ,mało tego ... w całej tej tragedii która zamiast zrodzić się zrozumienie , współczucie i braterstwo ,zrodziły się podziały , opinie które obrażają i wyśmiewają zmarłych w tej katastrofie , dezinformacje , zamęt , wierzę że opinia ludzka jest ściśle kontrolowana przez Rządy bo muszą się z NAMI liczyć , bez nas czyli ludu nie istnieją , czy nie o to chodzi w wojnie psychologicznej ? jesteśmy jak stado owieczek w którym jest głodny wilk w przebraniu , spłacamy swoje kredyty i snujemy plany na przyszłość która już dziś zmienia się na naszych oczach stopniowo i w sposób zaplanowany. Niezbyt wierzę w przepowiednie ale w wielu z nich Polska ma brać wielki udział w wielkiej przemianie całego świat , wiele przepowiedni mówi właśnie o Polsce , o wielkich zmianach nie tylko tych politycznych ale i klimatycznych i przecież to się realizuje i już to możemy obserwować , Czasem podziwiam Jarka gdy ktoś przez mikrofon i na oczach świata wyśmiewa teorię spiskową , nie wiem czy na jego miejscu zachował bym takie opanowanie .choć on może wie ... że niebawem niewierzący wyśmiewcy będą bili się w czoło o rozum . Prawda zawsze wyjdzie na jaw a opinie będzie się pamiętać .
foger Mężczyzna
 
Posty: 66
Dołączył(a): 08 wrz 2013, 23:27
Droga życia: 11
Typ: 1w2
Zodiak: bliźnięta

Re: Zbliża się Koniec ?

Post 23 kwi 2014, 19:48

Oglądałam przylot delegacji do Smoleńska /w TV/
Była okrutna mgła, coraz to gęstsza, żaden samolot nie powinien nawet próbować lądować , tym bardziej na polowym lotnisku. Z powodu mgły większość nowoczesnych lotnisk odwołuje loty, a tu oni zaczęli lądować!!! Na takim lotnisku, które nie ma podstawowego wyposażenia i o który było wiadomo wszystko!
Nie dziwi mnie, że skończyło się to tragedią.
Do tego te teorie zamachu, są po prostu śmieszne. Jakiś rozpylony eter, bomba sferyczna, skrzydło, które po walnięciu w brzozę, nie miało prawa się złamać - itd, same niepoważne teorie.
A ich eksperci,... jeden z nich stwierdził, że zna się na samolotach, bo często nimi lata, jako pasażer! Inni też mają podobne doświadczenie. To kpina, to niepoważne.

Inną sprawą jest Rosja i jej gra.
Jest im bardzo na rękę te wszystkie teorie, ten podział społeczeństwa, narastająca nieufność.
Jest faktem, że w umiejętny sposób podsycają te nastroje. Grają też wrakiem, który do niczego nie jest im potrzebny, ale jako punkt zapalny w Polsce, świetnie się sprawdza.

Prezes zaś umiejętnie gra tą tragedią i nie sądzę, że coś chce wyjaśnić. Popularność mu rośnie i o to chodzi.

To że w obecnym konflikcie my najbardziej oberwiemy /głównie gospodarczo/ jest dla mnie oczywiste.
Na razie rząd umiejętnie poruszył UE i Stany, więc świat nie będzie się obojętnie przyglądał i liczę na to, że obecnie Rosjanie nas nie tkną. A mogło tak być.

W wielu przepowiedniach mówi się o wojnie, ale i o tym, że Polska w tym czasie, będzie najbezpieczniejszym krajem.
Jeszcze też mamy być liczącym się krajem i ja w to głęboko wierzę.
baska Kobieta
 
Imię: Barbara
Posty: 918
Dołączył(a): 07 lut 2013, 08:27
Droga życia: 7
Zodiak: koza, strzelec

Re: Zbliża się Koniec ?

Post 24 kwi 2014, 01:18

Wyjątkowy przypadek, świat jeszcze takiego nie widział : rozbił się samolot z Prezydentem i czołowymi Politykami ,przywódcą który jako jedyny na świecie tak jawnie sprzeciwiał się bezprawiu,braku odpowiedzialności za mordy - Rosji , ich chorym ambicją , zawsze oficjalnie i bez owiania przemawiając mówił że Polska się nie ulęknie i choćby sama to się sprzeciwi a w konieczności będzie walczyć,choćby sama , taki mały człowiek z małego kraju a tak bardzo pyskaty , jak go uciszyć,jeśli nie można przekupić ,zniewolić ? rozbić... przecież nikt nie uwierzy, każdy wyśmieje prawdę , tylko dla tego że dla niektórych ( większości ) będzie absurdalna a Ci co prawdę poznają będą się bali zareagować ,ale po co go uciszać ? to proste... bo dzięki jasnym umysłom , braku strachu,wielkiego ducha walki mogliśmy zjednoczyć Nas i innych w walce z tyranią ,mogliśmy namieszać i nadal możemy, ja tez nie jestem specem lotniczym ale mam rozum i nos który mówi mi że coś tu strasznie śmierdzi ,jaki kraj tak oczekuje na głowy innych Państw ? tak olewacko do tego podchodzi ? Kraj który wyjątkowo nienawidzi owych gości , to są moje własne przemyślenia i nikt nie musi się z nimi zgadzać ,wystarczy kilka wywiadów,kilka filmów ogólnie kilka godzin w sieci . Przemówienia Pana Lecha , jego twarda postawa była wyjątkowo nie na rękę i odbijała się echem niezgody z Rosją ,było to wysoce szkodliwa dla planu który się realizuje od dłuższego czasu , mgła nie mgła , dziś ląduje się bez podwozia i większymi maszynami , jest taka technika i taki sprzęt że dzieci mogą pilotować takie maszyny ale bez skrajności,tupolew nie był pierwszej świeżości ale nie był też latawcem,przeszedł przebudowy itd , skrajne przepisy lotnicze są tylko po to, by ewentualnie uchronić od katastrof ,przykładem jest zakaz używania telefonów na pokładach , nigdy nie doszło do katastrofy powietrzne przez telefon komórkowy , nigdy tego też tego nie potwierdzono że tak się może zdarzyć a jednak używać ich nie wolno...bo jest taka niepotwierdzona możliwość tak samo jak możliwość że może dojść do zderzenie z ufo czy asteroida , co się tyczy lądowania we mgle , w samolocie są przyrządy ,tam wzrok potrzebny jest do obsługi sprzętu a z tego z wiem ,mgły w kokpicie kapitana nie było. Stanowisko Rosji w tej sprawie tylko utwierdza że był zamach ,przypomina to trochę " tak ... zrobiliśmy to i co nam zrobicie ? " stąd wkręcamy sie teraz pod skrzydła Stanów , za nimi pójdą inne kraje bo poczują się do odpowiedzialności / obrony praw człowieka i sprawiedliwości innymi słowy,pomagamy innym by inni pomogli niebawem nam ...będzie wojna ,to taki łańcuch przyczynowo skutkowy , który został i jest nadal sprytnie rozpisywany ,zrobili tak bezczelne posunięcie że jestem pewien że doszło do mordu .
foger Mężczyzna
 
Posty: 66
Dołączył(a): 08 wrz 2013, 23:27
Droga życia: 11
Typ: 1w2
Zodiak: bliźnięta

Re: Zbliża się Koniec ?

Post 24 kwi 2014, 03:33

Mierny Prezydent, z niskim notowaniem, nie mający szans na reelekcję, praktycznie nie liczył się w polityce.
To prawda, że dużym jego osiągnięciem jest nagłośnienie sprawy Gruzji, to samo zrobił Tusk z Ukrainą, tyle, że on nadal żyje.
Tusk był silny, więc groźny dla Rosji, ale dzięki grze wokół katastrofy, udało się osłabić jego pozycję, a także pozycję Polski.
Kto zyskał? Głównie Prezes, bo notowania rosną.
Z miernego polityka zrobiono bohatera, męża stanu, a co najgorsze, podzielono Polaków.
Słaba Polska jest na rękę Rosjanom, a nasi politycy w imię własnych interesów, pomagają im w tym.

Oglądałeś to lądowanie bez podwozia?
Dobra widoczność, nowoczesne lotnisko, odpowiednio przygotowane do awaryjnego lądowania /piana na całym pasie./ no i świetny pilot.
Nie można tego porównać do sprawy w Smoleńsku.
To właściwie pas startowy, służący wojskowym, a nie międzynarodowym lotom.

Wolno ci wierzyć w bomby baryczne, ale dla mnie, to niepoważne.
baska Kobieta
 
Imię: Barbara
Posty: 918
Dołączył(a): 07 lut 2013, 08:27
Droga życia: 7
Zodiak: koza, strzelec

Re: Zbliża się Koniec ?

Post 24 kwi 2014, 07:45

Dodam jeszcze. Na jednym z tych pseudonaukowych opracowań pokazano zdjęcia, wykresy i dowodzono, że samolot mógł bezpiecznie wylądować, że brzoza nie mogła mu przeszkodzić.
A więc na zdjęciu była brzoza, małe drzewka, krzaki, cały teren zarośnięty. Ja skomentowałam tylko, że " patrząc na zdjęcie widać wyraźnie, że jest to idealny pas do lądowania dla Tupolewa."
Przecież nawet najzwyklejszy samolocik nie mógłby tam wylądować!
Inny ekspert, którego PIS nie dopuścił, przedstawił wynik eksperymentu NASA.
Był tam duży samolot, który ściął skrzydłem drewniany słup trakcyjny. Efekt był podobny do Tupolewa. Słup ścięty, skrzydło ścięte , itd. /znalazłam to w internecie/
baska Kobieta
 
Imię: Barbara
Posty: 918
Dołączył(a): 07 lut 2013, 08:27
Droga życia: 7
Zodiak: koza, strzelec

Re: Zbliża się Koniec ?

Post 24 kwi 2014, 11:17

Dziwi mnie Twoja pewność Basiu , jesteś tak pewna swego że nie znajdę argumentów na moją stronę bo Ty ich zwyczajnie nie chcesz przyjąć i nie przyjmiesz póki to nie wyjdzie na jaw , zapodam link jeszcze raz http://youtu.be/j_tHrCB-Acs

Rozumiem że można mieć wątpliwości , że można się bać prawdy bo sam się jej boje i konsekwencji jej poznania ale jak można być tak bardzo pewnym tego że mieliśmy nadzwyczajnego pecha ? Traktuje to forum jako miejsce ludzi wysoce otwartych , ciekawych świata , ludzi którzy dążą do prawd a nie cieszą się tymi podanymi na tacy ale widzę że dezinformacja Rosyjska spełnia swoją rolę nawet tutaj , działa tak...jak została zaplanowana .
Napisałem że boje się prawdy , nazwę się takim wojownikiem miłującym pokój , cenie ludzkie życie i wartości z nim związane, jestem pacyfistą ale prawda jest taka że nawet Aniołowie walczą ze złem , nie prowadzą z nim dyplomacji...walczą,kto złu się nie przeciwstawi ten zło będzie czynił , gdyby wyszło na jaw że doszło do mordu to będzie trzeba sie temu przeciwstawić ostatecznie i siłą , Rosja się nie ulęknie nigdy i przed nikim , znamy tego przykłady z zimnej wojny i dojdzie do tej cholernej wojny ,ten zamęt wykorzystają inne Państwa i wybuchnie 3 wojna światowa , to zostało już przepowiedziane , pytanie ile w tym przepowiedni a ile racjonalnej analizy Państwa/mocarstwa które od zawsze ma inną mentalność , póki co ... robią delikatne próby sił ,mierzy się opinie publiczną wszystkich Państw,tego które Państwa są gotowe a które wolą odejść i się przyglądać ,gra nerwów ale prędzej czy później nerwy puszczą i się zacznie , a gdy już się zacznie to znajdą się osoby wysoce postawione które zadbają by to palenisko się rozrosło ,Każde z nas woli w domku o tym nie myśleć , wolimy myśleć i czuć że nas to nie dotyczy , ale musimy mieć świadomość że zło nie śpi , że prawa które nam dano,o które walczyli i umierali nasi dziadkowie , które pozwalają nam spać spokojnie dziś są a jutro może ich nie być ,tak naprawdę to co się dzieje , wie i planuje w głębinach rządów jest dla nas nie dostępne i pewnie nie wyobrażalne , opinia publiczna dostaje te wiadomości i informacje na które jest gotowa , nie myślcie inaczej bo to wielki błąd wierzyć że nie ma tajemnic. Na koniec dodam że szanuje odmienne poglądy , ale Przypadkiem to ja mogę nazwać moment w którym idąc po bułki dostane meteorem w głowę i przeżyje ,znowu ten meteor... ale to ja mogę nazwać przypadkiem ,nie to co się stało i nie to co się dzieje .
foger Mężczyzna
 
Posty: 66
Dołączył(a): 08 wrz 2013, 23:27
Droga życia: 11
Typ: 1w2
Zodiak: bliźnięta

Re: Zbliża się Koniec ?

Post 24 kwi 2014, 13:23

Foger, dziwi mnie twoja pewność...
Kiedyś śledziłam politykę, obserwowałam sejm, wszystkie komisje, wypowiedzi polityków, więc śmiało mogę powiedzieć, że takie jest MOJE własne zdanie.
Ty powołujesz się na opinie innych, też to czytałam i oglądałam. Aby mieć to własne zdanie, musiałam śledzić poczynania wszystkich stron.
Więc i na temat Smoleńska, to jest MOJE własne zdanie.
Nie, nie boję się prawdy. Jeżeli coś sensownego odkryją, co przeczy moim poglądom, to zmienię to zdanie. Na razie oprócz ogłupiającej propagandy, nie było nic, co by mnie przekonało do zmiany zdania.
Pozdrawiam
baska Kobieta
 
Imię: Barbara
Posty: 918
Dołączył(a): 07 lut 2013, 08:27
Droga życia: 7
Zodiak: koza, strzelec

Re: Zbliża się Koniec ?

Post 26 kwi 2014, 13:30

Nie znam się na polityce , ale to ona ukazuje mi że świat nadal rządzi się zwierzęcymi prawami i mało kto naucza inaczej , nie twierdzę że Lech był przywódcą idealnym bo w polityce taki ktoś nie istnieje ,to tyczy się nas i wszystkich innych ludzi , to co jest dobre dla Ciebie nie koniecznie jest dobre dla mnie , dobra polityka była by wtedy gdyby dało się to wszystko pogodzić tak... by każdemu było dobrze,żeby każdy miał tyle samo a żeby tak zrobić trzeba by obrać pozycje Jezusa , bezwarunkowej miłości , oddając swoje dobro dla dobra innych , ja nie mówię że to nie działa ale z punktu widzenia politycznego odbierane jest to za słabość , czym jest racja ? kiedyś myślałem że racja jest jedna jedyna, prawdziwa i niepodważalna , później postrzegłem ją jako pozycje z przewagą argumentów... ale ten sposób myślenia i odbierania świata/życia jest wysoce błędny , szkodliwy i odchodzę od niego bo można tak wytłumaczyć wszystko od kradzieży bułki ( bo byłem godny ) po masowe mordy ( bo mogli nam zaszkodzić w przyszłości ) lub nic nie robienie ( lepiej nie robić nic niż zrobić coś źle itd ) i to zaprowadziło mnie do miłości bezwarunkowej ,że tylko ona jest słuszna .
Być może ten temat jest bardziej głęboki niż znam się wszystkim może wydawać , nie wierzę że to był wypadek , nie koniecznie to mogła być wina Rosjan i ich specjalne działanie , może zostali wrobieni np przez Stany albo inny kraj ? przy dzisiejszej technice ściagnąć samolot to nie problem , na prawdę posiadamy taki sprzęt że w głowie się nie mieści a sprzęt jakim dysponuje Armia... to już w ogóle totalny kosmos,wszystko to co mamy pochodzi właśnie od Armii , być może to jakiś spisek światowy który ma na celu wywołać tą wojnę która dla niektórych jest potrzebna by rozpoczęło się budowanie nowego porządku świata , chce się w tym wszystkim mylić , nie jestem politologiem-filozofem czy poszukiwaczem teorii spiskowych ale ... to są moje efekty obserwacji tego co się wyprawia . Opinia publiczna myśli że wie wszystko , tak naprawdę nie wiemy nic ,wiemy tylko tyle na ile nam pozwolą .
foger Mężczyzna
 
Posty: 66
Dołączył(a): 08 wrz 2013, 23:27
Droga życia: 11
Typ: 1w2
Zodiak: bliźnięta

Re: Zbliża się Koniec ?

Post 29 kwi 2014, 20:19

Owszem, dzieją się różne rzeczy na świecie. Ale koncentrowanie się na samej formie, którą widać na zewnątrz - jak zauważyłeś froger - moim zdaniem również nie zdradza szerszego obrazu.

We wszechświecie istnieją dwie podstawowe siły działania: poznania i tworzenia. Zamiast koncentrować się wyłącznie na niedoskonałym poznawaniu, warto także tworzyć. Ci, którzy zbudowali potęgi tego świata, właśnie robili to drugie. My - całe pozostałe kilka miliardów ludzi - także posiadamy taką zdolność. :)
“Mom always tells me to celebrate everyone's uniqueness. I like the way that sounds.”
"I've finally found the rhythm of love, the feeling of sound."
- Hilary Duff
Avatar użytkownikaEnlil Mężczyzna
Earth is my home now
 
Imię: Enlil
Posty: 827
Dołączył(a): 17 mar 2009, 22:04
Lokalizacja: An
Droga życia: 7
Zodiak: Panteon

Re: Zbliża się Koniec ?

Post 29 kwi 2014, 21:40

Wydaje mi sie że w tym wymiarze osiągnięcie dobra , spokoju/pokoju , pełnej i bezgranicznej miłości jest nie możliwe ... ale nie wolno pozwolić by czyniono zło , to taka ciągła i wieczna walka , to życie to takie pole wojenne w którym każde z nas tworzy samego siebie w zależności którędy podąża i co czyni w okół siebie ,dobro czy zło - nie wolno się poddać wiedząc że i tak się nie wygra , trzeba robić swoje ,robić to co dobre i słuszne nawet jeśli tylko My mamy tego świadomość . Po za tym , gdyby nie było zła czy istniało by dobro ? kto by wiedział co jest słuszne , prawe i dobre ?
Mam świadomość że cały ten syf to tylko wierzchołek , i może dobrze że nie wiemy wszystkiego ,mogło by nas to zniszczyć .
foger Mężczyzna
 
Posty: 66
Dołączył(a): 08 wrz 2013, 23:27
Droga życia: 11
Typ: 1w2
Zodiak: bliźnięta

Re: Zbliża się Koniec ?

Post 01 maja 2014, 06:18

'Każdemu po równo" -to utopia, która nie sprawdza się w życiu. To prowadzi do biedy, co wyraźnie pokazał socjalizm i komunizm, który te szczytne hasła głosił.
Mechanizm jest dość prosty. Bardziej przedsiębiorczy i zaradni, chcą mieć więcej niż ci, co niewiele z siebie dają.
Czemu on ma zasuwać po 20 godz, by mieć tyle samo co obibok, który nic nie robi?
W komunizmie powstrzymuje to skutecznie wszelką inicjatywę, a i tak warstwa cwaniaczków bogaci się, prowadząc do rozwarstwienia społeczeństwa.
W kapitalizmie jest nieco uczciwiej. Pracuje, ma inicjatywę, to zarabia.
Choć prawdą jest, że kapitalizm się przeżył. Dziś czas na nową odsłonę, tyle że nikt nie ma na nią pomysłu.

Polityka to bardzo złożony proces. Dla mnie było dziwne, czemu walczą o Afganistan? Okazało się, że jest to miejsce strategiczne, ważne , a powiązania są skomplikowane- przeczytałam, ale nie pamiętam szczegółów.
Tak, my znamy tylko wierzchołek, a to wszystko jest ogromnie zawikłane.
baska Kobieta
 
Imię: Barbara
Posty: 918
Dołączył(a): 07 lut 2013, 08:27
Droga życia: 7
Zodiak: koza, strzelec

Re: Zbliża się Koniec ?

Post 16 maja 2014, 11:27

" Polityka to bardzo złożony proces " tu się zgadzamy , nie chce w tym uczestniczyć bo nic osobiście nie zmienię to po 1 , po drugie wszystkim dogodzić się nie da póki człowiek nie zmieni sposobu myślenia i drabiny priorytetów , a po 3 ... szkoda się denerwować,zamartwiać i skupiać , co ma być to i tak będzie , koryto zmienia ludzi i lepiej nie wpaść w ten wir , Ale wojny nie chce .
foger Mężczyzna
 
Posty: 66
Dołączył(a): 08 wrz 2013, 23:27
Droga życia: 11
Typ: 1w2
Zodiak: bliźnięta

Re: Zbliża się Koniec ?

Post 08 cze 2014, 15:00

Ja właściwie to już zupełnie nie rozumiem tytułu tego wątku.
Z czego on wynika?
Zbliża się koniec?
Koniec czego?
Naprawdę wydarzenia typu sytuacja na Ukrainie czy też katastrofa Smoleńska upoważniają żeby mówić o jakimś końcu?
Takich różnych dramatycznych wydarzeń było mnóstwo w historii i jeszcze wiele przed nami.
mak123
 
Imię: Maciek
Posty: 387
Dołączył(a): 24 lip 2012, 15:01
Typ: 9
Zodiak: strzelec

Powrót do działu „Rozmaitości i media”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość