Psychologia, działanie mózgu.

Brak radości i celu w życiu

Post 13 sty 2014, 00:53

Witam, od dłuższego czasu doświadczam z mamą brak sensu życia, nie cieszy nas nic (jeśli już to bardzo krótkotrwale), większość działań ludzkich kojarzą nam się z bezsensownym udawaniem i marnowaniem pieniędzy. Nie wychodzimy do ludzi, unikamy tłumów, nie mamy praktycznie znajomych. Drażnią nas wszelkiego rodzaju spotkania, cały czas byle do domu. Mamy problemy z zaufaniem, ponieważ co komuś nie ufamy, czym prędzej wystawia nas do wiatru lub jedynie wykorzystuje- próbowałyśmy z naprawdę różnymi ludźmi.

Czujemy, że wariujemy. Wegetacja z dnia na dzień jest nieznośna.
Avatar użytkownikaMea
 
Posty: 98
Dołączył(a): 07 mar 2012, 00:16
Mea napisał(a):do wiatru

Kobieto ;)

wiatr to żywioł.w garść.
Intencja jest przenikającą wszystko siłą, która sprawia, że postrzegamy. Nie dlatego stajemy się świadomi , że postrzegamy - do percepcji dochodzi pod naciskiem napierającej intencji..
[C. Castaneda]
Avatar użytkownikasinsemilla
 
Posty: 1675
Dołączył(a): 26 maja 2010, 15:45
sinsemilla napisał(a):
Mea napisał(a):do wiatru

Kobieto ;)

wiatr to żywioł.w garść.


Aha...
Avatar użytkownikaMea
 
Posty: 98
Dołączył(a): 07 mar 2012, 00:16
o co dokładnie ...
uczucia, mea ?




wege tacja?
stałaś się weganką ?

;)
Intencja jest przenikającą wszystko siłą, która sprawia, że postrzegamy. Nie dlatego stajemy się świadomi , że postrzegamy - do percepcji dochodzi pod naciskiem napierającej intencji..
[C. Castaneda]
Avatar użytkownikasinsemilla
 
Posty: 1675
Dołączył(a): 26 maja 2010, 15:45
Życie z dnia na dzień, byleby żyć. Bez żadnych radości, uczuć- trochę jak głaz.
Avatar użytkownikaMea
 
Posty: 98
Dołączył(a): 07 mar 2012, 00:16
Mea napisał(a):Życie z dnia na dzień, byleby żyć. Bez żadnych radości, uczuć- trochę jak głaz.

Nie wierzę,
życie . dzień
człowiek to nie kamień.
gdybyś miała być kamieniem,
byłabys nim,
kamienie - moc.
ale jesteś człowiekiem, mea
nie pozwól sobie tego odebrać.\

kobiety to wiatr

zachwyt

taniec

energia

Kochamm.....

. :)
Intencja jest przenikającą wszystko siłą, która sprawia, że postrzegamy. Nie dlatego stajemy się świadomi , że postrzegamy - do percepcji dochodzi pod naciskiem napierającej intencji..
[C. Castaneda]
Avatar użytkownikasinsemilla
 
Posty: 1675
Dołączył(a): 26 maja 2010, 15:45
Życie jest takie, jak o nim myślisz. To nasze myśli tworzą rzeczywistość.
Czy jest coś, co lubisz?
Pomyśl nad tym. Może malowanie, może jazda na rowerze, może taniec.
Jak już znajdziesz coś, to zacznij to realizować. Wyjdź do ludzi, nie zamykaj się w domu, bądź w grupie ludzi z pasją. Oni mogą zarazić cię swoim entuzjazmem, więc łatwiej ci będzie otrząsnąć się z poczucia niemocy, nieszczęścia.
Nawet w małych miasteczkach ludzie spotykają się np. na piesze wędrówki, czy w chórze.
Sens życia? Wielu z nas zadaje sobie to pytanie. Trudno to zrozumieć, trudno go dostrzec. Jednak jakiś sens to życie ma, bo inaczej nas by tu nie było.
Ma sens, tylko jeszcze go nie zrozumieliśmy.
A może nie warto nad tym się roztkliwiać, tylko zacząć szukać czegoś, co da nam w życiu radość? Co pozwoli na szczęśliwe życie? A na to my sami mamy wpływ.
Życie będzie takie, jak o nim myślimy.
baska Kobieta
 
Imię: Barbara
Posty: 918
Dołączył(a): 07 lut 2013, 08:27
Droga życia: 7
Zodiak: koza, strzelec
Patrzac na wiekszosc ludzi obecnie, fakt panuje w ich umyslach brak radosci, depresja, nuda i jalowosc egzystencji. Dlaczego tak sie dzieje?
Nie ma juz swiatla w sercach albo bardzo wygaslo, jakis taki nie atrakcyjny styl bycia nadszedl, ludzie sie pozamykali, jednak nie bez powodu.
Jakos tak malo czasu na wszystko, gonitwa za pieniadzem, brak tu i teraz, nie pewnosc jutra.
Zycie nie ciekawi, wrecz przeciwnie chcialo by sie gdzies od niego uciec jak najdalej.
Tak, albo wejda jakies nowe wspaniale scenariusze i zwrot akcji albo bywaj facecie w lodce!
Co za zamol, nie dziwie sie ze wiekszosc chleje, obgaduje innych, kombinuje, nie nawidzi i pomstuje.
Takie czasy?
DANEKJESTJEDEN Mężczyzna
Gram każdy film
 
Imię: Adam
Posty: 79
Dołączył(a): 11 lut 2013, 15:18
Lokalizacja: woj. opolskie atak na poważnie to jestem wyłoniony z absolutu
Droga życia: 9
Typ: 5
Zodiak: Koziorozec
Jestem ze stolicy, mieszkam tuż obok centrum. Ciągle hałas, huk, tłum, wszędzie lecą obelgi, krzyki, stres, sesja, rozprawa sądowa dodatkowo uderzająca mocno w moją psychikę, mało pieniędzy. To się kumuluje.

Ludzie z każdego kręgu stają mi się obcy, zakłamani. To nie tak, że ich nie widzę, że omijam specjalnie. Próbuję. Ale jakoś nie potrafię się wkręcić w towarzystwo. Źle się czuję wśród ludzi. Chcę uciekać.

Nie piję, nie palę, ani nic z tych rzeczy. I nigdy też tego nie robiłam. A teraz właśnie TO jest głównym tematem na co dzień.
Avatar użytkownikaMea
 
Posty: 98
Dołączył(a): 07 mar 2012, 00:16
Boli Cie to bo moze wiesz ze mozna by zyc inaczej i nie pasujesz do tego swiata.
Wiekszosc ludzi nawet na chwile sie nie zatrzyma i nie zastanowi nad tym wszystkim.
Rzeczywiscie zycie w takim miejscu to prawdziwa udreka, lecz jesli czujesz sie samotna mam rozwiazanie.
Zakochaj sie w sobie. Pomysl ze Ty to nie Ty i odkrywaj siebie na nowo.
Jesli uciekasz do wnetrza siebie i gdy zobaczysz kim jestes naprawde, wtedy potrafisz czynic cuda.
DANEKJESTJEDEN Mężczyzna
Gram każdy film
 
Imię: Adam
Posty: 79
Dołączył(a): 11 lut 2013, 15:18
Lokalizacja: woj. opolskie atak na poważnie to jestem wyłoniony z absolutu
Droga życia: 9
Typ: 5
Zodiak: Koziorozec
Danek..lubię twoje wpisy, są mądre. Sama o tym trochę zapomniałam, czyli -POKOCHAJ SIEBIE, to nigdy nie będziesz sama.
Sinsemila zmobilizowała mnie do wymiany książek, w końcu uznałam, że to dobry pomysł. Moja już jest u niej,
Mam nadzieję, że i jej książka dotrze do mnie, bo jak wymiana, to coś za coś.
Danek, interesowała cię książka Lidforsa - tam mało jest o kosmitach, ale jest. Jeśli chcesz, to ci wyślę. Adres podaj na PW, a w zamian oczekuję coś, co ciebie zainteresowało.
baska Kobieta
 
Imię: Barbara
Posty: 918
Dołączył(a): 07 lut 2013, 08:27
Droga życia: 7
Zodiak: koza, strzelec
Wymiana książek...
Dziwne, bo jak już postanowiłam, że zamieniamy się, to nagle były same przeszkody.
Toi paskudna pogoda, deszcz i wicher, to choroba, to...zlikwidowali punkt pocztowy!
Zwykle mówię sobie, do trzech razy sztuka.
Chciałam odpuścić zamianę, bo wierzę w takie znaki, ale też jakoś czułam, że sobie z tym poradzę.
Pomyślałam o lustrach, że wszystko co złe odbija się i trafia do adresata...

Że mam MOC i nic co złe, do mnie nie dociera...
Mam nadzieję, że to były tylko moje głupie, fantazje.
A jeśli nie to wiem, że dam radę.
baska Kobieta
 
Imię: Barbara
Posty: 918
Dołączył(a): 07 lut 2013, 08:27
Droga życia: 7
Zodiak: koza, strzelec
baska napisał(a):Mam nadzieję, że i jej książka dotrze do mnie, bo jak wymiana, to coś za coś.

dotrze dotrze, kiedy będziesz na to gotowa
:D żartuję.
wyślę najprędzej jak się da.
pozdrowionka
Intencja jest przenikającą wszystko siłą, która sprawia, że postrzegamy. Nie dlatego stajemy się świadomi , że postrzegamy - do percepcji dochodzi pod naciskiem napierającej intencji..
[C. Castaneda]
Avatar użytkownikasinsemilla
 
Posty: 1675
Dołączył(a): 26 maja 2010, 15:45
polską pocztową ekonomią wyszło dziś :D
dojdzie , jak los da
pozdrawiam
Intencja jest przenikającą wszystko siłą, która sprawia, że postrzegamy. Nie dlatego stajemy się świadomi , że postrzegamy - do percepcji dochodzi pod naciskiem napierającej intencji..
[C. Castaneda]
Avatar użytkownikasinsemilla
 
Posty: 1675
Dołączył(a): 26 maja 2010, 15:45
ujrzałam temat wątku i chyba powyższy post jest nie w temacie.
;)

cel życia ?
zastanów się Mea..
jaki cel może mieć życie

cel


leć.
pa
Intencja jest przenikającą wszystko siłą, która sprawia, że postrzegamy. Nie dlatego stajemy się świadomi , że postrzegamy - do percepcji dochodzi pod naciskiem napierającej intencji..
[C. Castaneda]
Avatar użytkownikasinsemilla
 
Posty: 1675
Dołączył(a): 26 maja 2010, 15:45

Powrót do działu „Psychologia”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości