Zjawisko snu, świadomego i tego zwykłego. Techniki oneironautyczne, opisy Waszych snów.
Witam.
Postanowiłem zarejestrować się i zapytać, bo być może ktoś ma pomysł na problem który mnie dręczy.

W przeciągu roku miałem trzy sny, które mają punkty wspólne.
1) 3-poziomowy - budzę się w wannie w swoim mieszkaniu, obok moja partnerka. Do mieszkania wchodzi jej mąż. Zamykam drzwi do łazienki na klucz. Budzę się. Wszystko w pokoju wygląda tak samo jak zasypiałem. Kątem oka widzę jak za mną stoi postać w płaszczu i kapeluszu. Czuję, że chce mi zrobić coś złego. Chce krzyczeć, nie mogę. Postać znika i następuje przebudzenie realne.

2) 2- poziomowy. Śpię z moją partnerką w jej mieszkaniu. Przebudziłem się. Nagle słyszę jak otwierają się drzwi do mieszkania. Wchodzi jej mąż. Stoi nade mną i ma złe zamiary wobec mnie. Chcę się odwrócić ale nie mogę. Zaczynam szybciej oddychać, krzyczę. Postać znika i następuje realne przebudzenie.

3) Śpię z moją partnerką. Śnię, że jesteśmy u niej w domu. Wraca jej mąż, poszedł do innego pokoju. Zastaję ich nagle w łaziencę, wychodzę. Ona za mną. Wracam do domu. Kładę się spać, po czym nagle obraz zawęża się do widoku przez dziurkę od klucza i widzę kątem jej męża, który wchodzi do pokoju. Czuję strach, że za chwilę zrobi coś złego.

Jak widzicie, w każdym śnie pojawia się moja partnerka, jej mąż i ogromne poczucie strachu.
FYI - jeszcze nie jest rozwiedziona. Sny dzieją się w odstępstwach 6-miesięcznych.

Interpretuję to jako wewnętrzny strach przed konfrontacją, ponieważ nie zagrałem fair wobec niego.
Widzicie jakieś inne wytłumaczenie?
majkelson
 
Posty: 1
Dołączył(a): 12 cze 2013, 13:55
Prawdopodobnie tak jest. Twój strach i niepokój powodują te sny.
I takie właśnie było moje pierwsze skojarzenie.
Jednak możliwe też jest, że realnie coś ci grozi. Mogą to być sny ostrzegające.
To tylko ty możesz rozstrzygnąć, najlepiej w trakcie medytacji, gdy się wyciszysz i rozluźnisz.
Zastanów się, na ile groźba jest realna, a na ile twój niepokój może ściągnąć na ciebie kłopoty.
Bo realizuje się to, o czym usilne myślimy.
baska Kobieta
 
Imię: Barbara
Posty: 918
Dołączył(a): 07 lut 2013, 08:27
Droga życia: 7
Zodiak: koza, strzelec
no. Sumienie Cie zre Slonko, sam to juz wyczailes. Wiesz co- chyba nikt nas tak nie zinterpretuje jak my sami, tylko czasami wolimy tego nie wiedziec. Zrob porzadek z ta cala sytuacja- uwzglednij ze sny czesto sa odwrocone, i nie tyle ten maz Tobie cos zlego chce zrobic ile Ty masz poczucie winy wobec niego, tak? Uporaj sie z tym jakos.
ayalen
 
Ja myślę jeszcze dodatkowo, że chodzi po prostu o to byś poczuł chociaż trochę to samo co tamten mężczyzna. Ten strach i zagrożenie. I dzieje się to na poziomie snów w których to on Tobie zagraża.
Pina Kobieta
 
Posty: 12
Dołączył(a): 04 cze 2013, 20:04
Droga życia: 7
Zodiak: Waga

Powrót do działu „Sny i świadome śnienie”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości