Wszystko, co nas otacza - zdarzenia o globalnym zasięgu, konspiracje i podobne sprawy.

Spirala pragnień

Post 20 wrz 2012, 16:09

Rozpoczyna się fala antagonizmów. W Europie toczy się po cichu wojna o przetrwanie między członkami Unii, USA podsyca konflikty na bliskim wschodzie, kraje islamskie w tym arabskie wygrażają Izraelowi i USA, Chiny z Japonią odnawiają nienawiść, Rosja wygraża USA i wszystkim sąsiadom. Egoizm spuszcza psy z łańcucha.

Coraz silniej da się odczuć że ludzie wpadają w spiralę pragnień, których nie są wstanie zaspokoić, dotyczy to zarówno przeciętnego mieszkańca naszej planety jak i polityków, urzędników czy biznesmenów. Ego na każdym poziomie egzystencji już nawet nie próbuje zachować pozorów przyzwoitości czy skromności, ale po prostu otwartym tekstem czy aktem wyciąga rękę po cokolwiek, byle mogłoby zaspokoić ból spowodowany brakiem przyjemności. Jednak każda próba zaspokojenia materialistycznego pragnienia kończy się jeszcze większym pragnieniem, które wywołuje jeszcze większe cierpienie i ból.

Ta spirala niezaspokojonych pragnień dąży do stanu w którym nastąpi nieskończona liczba możliwych żądań w czasie zero, co spowoduje chaos. Dlatego coraz silniej będziemy odczuwać te ciosy spowodowane brakiem, ponieważ nie potrafimy zmienić intencji z brać dla siebie na brać aby dać. Istotą naprawy naszego egoizmu jest zmiana kierunków przepływu pragnień. Aby tego dokonać jedynym sposobem na to jest zmiana intencji jako warunek podstawowy.

Brać tyle ile potrzebuję aby przeżyć a resztą podzielić się z innym, czyli innymi słowy brać z natury tyle, aby nie trzeba było magazynować i aby sama natura mogła utrzymywać równowagę. Jeśli tego nie dokonamy dobrowolnie to zostaniemy zmuszeni ciosami. Niestety, ale proces zmierzający do chaosu prawdopodobnie jest już nie do odwrócenia a ciosy które na nas spadną będą tragiczną lekcją w historii cywilizacji, którą zapamiętamy na całe milenia, oczywiście dla tych którzy to przetrwają.

Blokowanie i magazynowanie dóbr jest czysto egoistycznym odruchem, jest przejawem chciwości wynikającej z lęku przed brakiem, ale czego...?
“Duchowe nazywa się to co nigdy nie zniknie”
Avatar użytkownikaHasesis Kobieta
Naprawę zacznij od siebie
 
Posty: 8
Dołączył(a): 16 maja 2012, 12:34

Re: spirala pragnień

Post 20 wrz 2012, 16:25

Hasesis napisał(a):(...)
Blokowanie i magazynowanie dóbr jest czysto egoistycznym odruchem, jest przejawem chciwości wynikającej z lęku przed brakiem, ale czego...?


Przed brakiem nieśmiertelności.
Kiedyś pełny żołądek wystarczał, aby umysł delikwenta przestał być zafiksowany na punkcje lęku, strachu przed śmiercią.
Dzisiaj ten lęk często jest zepchnięty głębiej - zakopany w bardziej rozwiniętym, skomplikowanym umyśle drapieżnika.
Który nadal jest napędzany przez pierwotne pragnienia i lęki.
Mimo swojej inteligencji.

Magazynowanie dóbr daje poczucie bezpieczeństwa,
oddala myśli od nieuchronnej śmierci.
Śmierci samej myśli,
która to sama tworzy iluzję braku.
:D
Mamy tylko Siebie.
Avatar użytkownikanuntisunya81
 
Posty: 554
Dołączył(a): 16 lut 2011, 15:27

Re: spirala pragnień

Post 20 wrz 2012, 16:29

A wszystko dlatego, że ludzie zapominają, że to ciało, które nam towarzyszy w tej wędrówce, to coś innego od naszej duszy, najwyższego zamysłu o nas samych.

Magazynowanie jest reakcją na oczywistość, "wszystko jest moje".
Bo tak w istocie jest.
Dusza przenika każde zdarzenia, każde doświadczenie i manifestację.
Posiadanie jest naturalną reakcją na "jestem wszystkim".
Bo nasze "centrum" nie jest więźniem żadnej formy i może "stawać się" w subtelny sposób praktycznie wszystkim.

Ale ludzie posiadają, żyją poprzez ciało, myślą poprzez ciało.
Jest to oczywiście jedna z możliwości, lecz nie jedyna.
A świat, który ich otaczał nie umiał sprawić, dostarczyć bodźców oraz doświadczeń, które mogłyby zaowocować zrozumieniem, że jest coś innego, głębszego.
Nie każdy może dotknąć abstraktu w taki sposób, by wyjść ponad swoje doświadczenie.
A ciało jako fizyczna manifestacja jednostkowości sprawia, że rzeczy "posiadane" są z tego powodu najczęściej "zaklepane".

Powierzone stanowisko, nie sprawia, że Istnienie przestaje się mylić.
Wręcz przeciwnie, błędy są o wiele dotkliwsze właśnie z tytułu władzy, posiadanie "mocy".
Dlatego społeczeństwo wywiera nacisk.
Jednostki "rządzące" pod presją popełniają jeszcze większy idiotyzm, co wykorzystuje opozycja.
Po czym okazuje się, że nie może wyjść nawet ponad błędy poprzedników.
Farsa.
Sztuczny ruch.
Złudzenie wykonywania pracy.
"Sen".
Avatar użytkownikaSinbard Mężczyzna
Blackbird
 
Imię: Mariusz
Posty: 1888
Dołączył(a): 20 kwi 2011, 13:05
Lokalizacja: Multiwersum.
Zodiak: Wodny Smok

Re: spirala pragnień

Post 20 wrz 2012, 18:18

Witaj Hasesis:). Brakiem czego...to nie jest brak, to uprzedmiotowienie sie podmiotu, uprzedmiotowienie pozwalajace dostrzegac jedynie przedmioty, takze pragnienia. Przedmiot jest martwy wiec za wszelka cene stara sie udowodnic sobie ze stac go na zycie- takze traktowane przedmiotowo.
Ania ayalen
 

Re: spirala pragnień

Post 21 wrz 2012, 02:09

Sinbardzie, a teraz wredniscie;) przypomne Ci nasza dawna rozmowe na temat,, mam". Popatrz jakie figle plata sluch ludzki: mowie- mam wszystko- Ty slyszysz- posiadam wszystko...zatem kto slucha i kto slyszy? Ego, ego ego...to ono tak rozumie slowo mam. Ono pragnie posiadac, zagarnac dla siebie, zawlaszczyc wszystko, nawet zycie. Jakis wirus psia kosc.
Wiec uslysz to co plynie z serca: mam wszystko...mam zycie, to ktore jest wszystkim co mamy, na tyle na ile jestesmy zyciem, na ile jestesmy swiadomi ze to my jestesmy wszystkim. Jesli nie- zastepczo poszukujemy czegos co mozemy miec/ posiadac, otaczajac sie przedmiotami, i w nich upatrujac sensu istnienia. Tego sensu ktorym jest kazda istota zycia, ktory jest w nas a nie w tym co posiadziemy. Nie mamy nic oprocz siebie, reszta jest przeplywem....od nas do nas, nikt nie musi niczego dawac ani brac, to zawsze jestesmy my - sobie, od siebie i dla siebie. W koncu nikogo oprocz nas nie ma, wiec warto wiedziec ze walczac- walczymy ze soba, dajac, biorac- wzbogacamy lub zubozamy takze siebie, stojacych po tej jednej jedynej stronie zycia. Zatem walczy nasza nieswiadomosc i to ona pragnie posiadac, to czego nie ma.
Ania ayalen
 

Re: spirala pragnień

Post 21 wrz 2012, 12:08

Ania ayalen napisał(a):Sinbardzie, a teraz wredniscie;) przypomne Ci nasza dawna rozmowe na temat,, mam". Popatrz jakie figle plata sluch ludzki: mowie- mam wszystko- Ty slyszysz- posiadam wszystko...zatem kto slucha i kto slyszy? Ego, ego ego...to ono tak rozumie slowo mam. Ono pragnie posiadac, zagarnac dla siebie, zawlaszczyc wszystko, nawet zycie. Jakis wirus psia kosc.
Wiec uslysz to co plynie z serca: mam wszystko...mam zycie, to ktore jest wszystkim co mamy, na tyle na ile jestesmy zyciem, na ile jestesmy swiadomi ze to my jestesmy wszystkim. Jesli nie- zastepczo poszukujemy czegos co mozemy miec/ posiadac, otaczajac sie przedmiotami, i w nich upatrujac sensu istnienia. Tego sensu ktorym jest kazda istota zycia, ktory jest w nas a nie w tym co posiadziemy. Nie mamy nic oprocz siebie, reszta jest przeplywem....od nas do nas, nikt nie musi niczego dawac ani brac, to zawsze jestesmy my - sobie, od siebie i dla siebie. W koncu nikogo oprocz nas nie ma, wiec warto wiedziec ze walczac- walczymy ze soba, dajac, biorac- wzbogacamy lub zubozamy takze siebie, stojacych po tej jednej jedynej stronie zycia. Zatem walczy nasza nieswiadomosc i to ona pragnie posiadac, to czego nie ma.


Obrazek
Avatar użytkownikaSinbard Mężczyzna
Blackbird
 
Imię: Mariusz
Posty: 1888
Dołączył(a): 20 kwi 2011, 13:05
Lokalizacja: Multiwersum.
Zodiak: Wodny Smok

Re: Spirala pragnień

Post 21 wrz 2012, 16:13

Ech Ty:). Tak, to jest rownowaga pomiedzy byc i miec, przy swiadomosci co z czego wynika, i ze miec sluzy temu by byc a nie odwrotnie. Wiec odpowiednie proporcje, i jak zwykle zasada zlotego srodka
Ania ayalen
 

Re: Spirala pragnień

Post 21 wrz 2012, 23:18

Ania, dziękuję za twoje słowa o mieć i posiadać, kurcze odkrywam twoją mądrość, pięknie piszesz

dziękuję
Ziarenko Kobieta
 
Posty: 443
Dołączył(a): 08 sie 2011, 01:11
Droga życia: 5

Re: Spirala pragnień

Post 22 wrz 2012, 07:57

Dziekuje:), ale to jest madrosc zycia. Nasza, ktora wydobywamy obserwujac zycie, i wsluchujac sie w siebie, co i tak na jedno wychodzi. Mam jest tozsame przeplywowi a nie zatrzymaniu jak ma to miejsce w przypadku mam= posiadam. Nie posiadam nic na wlasnosc, to co mam sluzy zyciu. Zawsze mowie ze zycie sluzy nam na tyle na ile my jemu. W koncu to jednosc w czastkach zycia a nie- jedna czastka zycia. Wiec mamy zycie na tyle na ile jestesmy swiadomi tej jednosci w bogactwie form ktore tworzymy.
Ania ayalen
 

Re: Spirala pragnień

Post 22 wrz 2012, 17:19

Ania ayalen napisał(a):Dziekuje:), ale to jest madrosc zycia. Nasza, ktora wydobywamy obserwujac zycie, i wsluchujac sie w siebie, co i tak na jedno wychodzi. Mam jest tozsame przeplywowi a nie zatrzymaniu jak ma to miejsce w przypadku mam= posiadam. Nie posiadam nic na wlasnosc, to co mam sluzy zyciu. Zawsze mowie ze zycie sluzy nam na tyle na ile my jemu. W koncu to jednosc w czastkach zycia a nie- jedna czastka zycia. Wiec mamy zycie na tyle na ile jestesmy swiadomi tej jednosci w bogactwie form ktore tworzymy.


Ania uwierz ,że można to było napisać jako mądrość życiowa ale w słowach, które by do mnie nie trafiły, więc uwierz w siebie bo ..pięknie piszesz, z promieniem zrozumienia dla innych, tłumaczyć też trzeba umieć - Ty to potrafisz wg mnie
Ziarenko Kobieta
 
Posty: 443
Dołączył(a): 08 sie 2011, 01:11
Droga życia: 5

Re: Spirala pragnień

Post 22 wrz 2012, 19:09

Dziekuje:), wiesz, ja to nazywam opowiadaniem siebie. Wiec wszyscy mowimy o tym samym, uzywajac roznych slow, inaczej okreslajac. Ta sama tresc ktora jest zycie w subiektywnym ujeciu tworzonym przez forme. Do niektorych nam blizej, inne zdaja sie byc odlegle. Wazne zeby pamietac o tym co stanowi nasza jednosc, o tym ze roznice sa czysto formalne.:) popatrz- zycie nie dzieli nas, nie zawlaszcza. To robi ludzkie ego o ile pozwoli mu sie na to...wiec nic nie oddziela ludzi od ludzi oprocz nich samych.
Ania ayalen
 

Powrót do działu „Świat”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron