Wszystko, co nas otacza - zdarzenia o globalnym zasięgu, konspiracje i podobne sprawy.

Dzisiejsza nauka

Post 04 wrz 2012, 21:05

Temat na tyle trudny że nie wiem nawet do jakiego działu go włożyć.... Ale bardzo mi zależy aby ktoś ten długi i nudny (ostrzegam) tekst przeczytał.
Zacznijmy od tego że nie chodzi tutaj o naukę słynnych "Amerykańskich naukowców" . Chodzi (m. in) o nasz system nauczania . Tak, tak, zaczęła się szkoła zaczęły się filozofie gimbusów o tym jak to źle im w szkole! Ostatnio gdzieś w magicznej krainie internetu przeczytałem taki cytat: ,, Szkola przygotowuje do zycia w swiecie,ktory nie istnieje. '' A.Camus . Z tym akurat ciężko mi się zgodzić, chociaż od kiedy weszły takie pseudo przedmioty jak "WOS" szkoła regularnie zabija moja wiarę w ludzi.
"I to jest smutna prawda, niestety. Szkoła z kreatywnych, inteligentnych dzieci produkuje masę zunifikowanych, myślących schematami matołków." - daje do myślenia, prawda? Pod tym podpisał się jeszcze jeden komentator :" Ze szkoły wychodzą ludzie nie mający własnych poglądów i zdania. Sam skończyłem teraz technikum... po gimnazjum miałem być ukierunkowany, bo ponoć po to powstało, wyszedłem: skończyłem informatyka i co dalej? ... nie wiem " ten cytat lekko podrobiłem żeby uprościć rozumowanie, ale sens ten sam. No, trochę mnie ten tok myślenia przejął, bo sam jestem na etapie szkolnym, a nie chciałbym żeby moje zycie ograniczało się do pustej egzystencji. Jak pomyślę o takim scenariuszu to mnie smutek ogarnia. Ludzie mówią że każdy jest wyjątkowy, w życiu liczy się szczęście i kochające osoby, romantyczna miłość i inne pierdoły.... A logika nasuwa mmi wręcz przeciwny temu wniosek, który głosi że ludzkie życie od zwierzęcego różni się tym tylko umiejętnością myślenia. A po co nam ta umiejętność skoro i tak połowa z nas jej nie wykorzystuję? Możemy ewentualnie wzbogacić sobie życie o telewizję, gry i książki. Jeśli doczytałeś/aś do tego momentu to bardzo Ci za to dziękuje :)
Qsavery
 
Posty: 19
Dołączył(a): 19 sie 2012, 11:55

Re: Dzisiejsza nauka

Post 05 wrz 2012, 10:48

no więc jest tego więcej niż tylko telewizja, gry i książki. wiadomo nie od dziś że podróże kształcą i rozwijają, i nie mam na myśli wycieczek szkolnych lub wyjazdów na wakacje do hotelu lub kurortu. ziemia jest spora a na niej mnóstwo ciekawych miejsc i miliony ludzi czekających by ich poznać. to prawdziwa edukacja.
po za tym aby się rozwinąć można zacząć ćwiczyć sztuki walki takie jak karate które rozwijają koncentracje, samodyscyplinę i pewność siebie... racja jest że szkoły wypuszczają półgłówków, o swoją przyszłość i osobowość musisz zadbać sam, ewentualnie jest to również rola rodziców by postawić dziecku jakieś alternatywy. pierwszy krok do samorozwoju według mnie to... wywalić telewizor ze swojego życia. telewizja to brak i wróg rozwoju fizycznego jak i mentalnego...
uwierzysz w co zechcesz
Użytkownicy, którzy podziękowali za post: Qsavery
Avatar użytkownikaagaton
 
Imię: Emi
Posty: 117
Dołączył(a): 23 cze 2012, 12:37
Lokalizacja: Leicester, England, GB
Droga życia: 4
Typ: 4w3
Zodiak: bliźnięta pies

Re: Dzisiejsza nauka

Post 05 wrz 2012, 13:55

A ja zastanawiałem się na lekcjami języka polskiego, a wiadomo że uczy sie tego na lekturach napisanych przez artystów a jak wiadomo artyści mają niepokolei w głowie:D
Listen to my muscle memory.
Avatar użytkownikafalko Mężczyzna
wysłuhaj pamięci mych muskułów
 
Posty: 706
Dołączył(a): 13 lip 2007, 19:40

Re: Dzisiejsza nauka

Post 05 wrz 2012, 15:22

agaton napisał(a):no więc jest tego więcej niż tylko telewizja, gry i książki. wiadomo nie od dziś że podróże kształcą i rozwijają, i nie mam na myśli wycieczek szkolnych lub wyjazdów na wakacje do hotelu lub kurortu. ziemia jest spora a na niej mnóstwo ciekawych miejsc i miliony ludzi czekających by ich poznać.


Lubię marzyć o podróżach, to przynajmniej jakaś przygoda. Ale pamiętaj że nie każdy ma taką możliwość, mimo to przejechanie polski autostopem jest na mojej liście marzeń, zaraz obok zostania wiedźminem :D
Qsavery
 
Posty: 19
Dołączył(a): 19 sie 2012, 11:55

Re: Dzisiejsza nauka

Post 05 wrz 2012, 22:17

Lubię marzyć o podróżach, to przynajmniej jakaś przygoda. Ale pamiętaj że nie każdy ma taką możliwość, mimo to przejechanie polski autostopem jest na mojej liście marzeń, zaraz obok zostania wiedźminem :D[/quote]

też tak myślałem przez wiele lat aż nie zmieniłem poglądu, zmieniając pogląd okazało się że jednak się da bo pojechałem do Indii na pół roku i planuję kolejną podróż mimo że na chwilę obecną wydaje się niemożliwe. myśląc że coś jest nie możliwe sprawiasz że faktycznie tak jest. więc kiedy marzysz nie ograniczaj swoich marzeń, nadaj im polotu i tępa a zauważysz że niemożliwe jest jednak możliwe. wystarczy bardzo chcieć i zrobić wszystko by się stało. łatwiejsze niż się wydaje.
uwierzysz w co zechcesz
Avatar użytkownikaagaton
 
Imię: Emi
Posty: 117
Dołączył(a): 23 cze 2012, 12:37
Lokalizacja: Leicester, England, GB
Droga życia: 4
Typ: 4w3
Zodiak: bliźnięta pies

Powrót do działu „Świat”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron