Twórczość własna użytkowników oraz dyskusje związane z innymi źródłami wiedzy. Przeczytałeś ciekawą książkę? Znalazłeś wartościową stronę www? Podziel się wrażeniami w tym dziale.
Nasze INSPIRACJE czyli źródło urodzonych już obrazów,tekstów, muzyki itp.

Może dlatego, że zachwycam się soczystością słów tego co czytam, może dlatego, że rozmowy z Wami spowodowały ,że obudziły się moje inspiracje i powstało coś nowego poczułam,że założę taki wątek. A może też to, że moja ciekawość powoduje,że gdy mi coś podsyłacie do obejrzenia, przeczytania Ja szukam jeszcze dalej i znajduję kolejne ciekawostki?

Kiedyś napisałam taki wiersz, mógłby być inspiracją po tym co niedawno znalazłam ale akurat w tym przypadku kolejność jest odwrotna. Choć po fragmencie książki, wiem, że postaram się Ją przeczytać, kupić- zobaczymy?

"Zapisani"
zapisana w gwiazdach
zapisana we mnie?
tęsknota do Ciebie

zapisana w niebie
zapisana we mnie
miłość do Ciebie?

zapisana we mnie
zapisana w Tobie
zapisana w Nas

rozłąka na wieki?
18-06-12

link do książki: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/50262/zapisane-na-ciele
fragment książki : http://miedzyslowami.republika.pl/Zapis ... erson.html

cytat: Miłość należy do siebie samej, głucha na błaganie i niewzruszona wobec przemocy. Miłości nie można negocjować. Jedynie miłość jest silniejsza od pożądania i jest jedynym prawdziwym powodem oparcia się pokusie. Są tacy, którzy twierdzą, że przed pokusą można się zabarykadować w domu. To ci sami, którzy sądzą, że zabłąkane pragnienia można wypędzić z serca jak przekupniów ze świątyni. Może można, jeśli dniem i nocą myślisz o swoich słabych punktach, nie patrzysz, nie wąchasz, nie marzysz. Najbardziej godnym zaufania zabezpieczeniem, usankcjonowanym przez Kościół i aprobowanym przez państwo, jest małżeństwo. Tylko spróbuj przylgnąć do niej lub do niego, a zobaczysz, co się stanie. Cudzołóstwo dotyczy utraty złudzeń w takim samym stopniu jak seksu. Urok nie zadziałał. Zapłaciłeś te wszystkie pieniądze, zjadłeś ciastko i nie podziałało.
Ziarenko Kobieta
 
Posty: 443
Dołączył(a): 08 sie 2011, 01:11
Droga życia: 5
Ziarenko Kobieta
 
Posty: 443
Dołączył(a): 08 sie 2011, 01:11
Droga życia: 5

Powrót do działu „Rozmaitości i media”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości