Twórczość własna użytkowników oraz dyskusje związane z innymi źródłami wiedzy. Przeczytałeś ciekawą książkę? Znalazłeś wartościową stronę www? Podziel się wrażeniami w tym dziale.

Post 09 lut 2006, 21:30

Neale D. Walsch - Rozmowy z Bogiem (ksiega 1,2 i 3) oraz "Przyjazn z Bogiem", "Wspolnota z Bogiem" i "Chwile Laski"

Goraco polecam. Jestem co prawda po przeczytaniu jak na razie pierwszych 3 ksiag i w trakcie "Przyjazni..." ale o ile sie otworzycie na przekaz (tzn. odrzucicie uprzedzenia np. najczestsze z jakim sie spotkalem: "jak koles moze gadac z Bogiem, to bzdura sam to wymyslil i robi biznes na naiwnych ludziach". Najciezej moze byc osobom, ktore maja wyrobiony przez religie silny sztywny obraz Boga i spraw dot. np. zycia po smierci itp.) to moze wam ta ksiazka wiele namieszac w zyciu... oczywiscie w pozytywnym znaczeniu tylko... 1 ksiega jest o sprawach dotyczacych zycia jednostki na Ziemi, 2 o sprawach geopolitycznych i spolecznych, 3 o kosmologii, innych cywilizacjach, sensie zycia i "zasad" zycia po "smierci". :) Bez wzgledu na to jakie ma sie poglady warto sie zapoznac i przemyslec pewne koncepcje, tym bardziej gdy np. taka istota wszechswiata jest tak logicznie i banalnie wyjasniona ze dziecko by zrozumialo :) Dla tych co nie czytali - pozycja IMHO obowiazkowa w tematyce "przebudzeniowej" :) Zreszta jest kilka osob ktore moga to chyba potwierdzic, prawda Naz? :D


"Przemawiam do każdego człowieka. Nieustannie. Rzecz nie w tym, do kogo się zwracam, ale kto mnie słucha."
_ Mężczyzna
 
Posty: 279
Dołączył(a): 11 maja 2005, 08:58

Post 09 lut 2006, 21:39

Prawda całkowita. :) Ja przeczytałem RzB i jestem pod dużym wrażeniem tej lektury. Pozycja warta przeczytania nawet dla kogoś, kto nie wierzy w autentyczność rozmówcy autora tej książki. Same wartości i prawdy tam przedstawione są na tyle wartościowe, by się w nie zagłębić.

[Warto poczytać:
Podstawowe tezy w "Rozmowach z Bogiem": http://www.rzb.pl/rzb.html]
Avatar użytkownikaNazcain Mężczyzna
 
Imię: Piotr
Posty: 411
Dołączył(a): 17 kwi 2005, 19:00
Lokalizacja: Warszawa
Droga życia: 7
Typ: 5w4
Zodiak: Lew, bawół

Post 25 kwi 2006, 22:30

Bardzo polecam książkę "W obliczu kataklizmu roku 2012" Janusza Kolskiego. Książka zawiera wiele porad natury Duchowej i rozwoju świadomości która pomoże przeżyć rok 2012. Ciekawa pozycja.
Prawdą jest Miłość. Wyrazem Miłości, Bycie Sobą.
GrzegorzL_Truth Mężczyzna
Light_Truth
 
Posty: 211
Dołączył(a): 10 gru 2005, 22:10
Lokalizacja: Wrocław
Droga życia: 7
Zodiak: strzelec

Post 25 kwi 2006, 23:23

GrzegorzL_Truth napisał(a):która pomoże przeżyć rok 2012


kolejna nawiedzona pozycja, czy moze tym razem bardziej trzezwe podejscie do tematu?

--------

Ja, od siebie polece pozycje tym razem z psychologii spolecznej, bestseller w sumie: "Wywieranie wpływu na ludzi. Teoria i praktyka" - Robert Cialdini. Swietna pozycja, ktora czyta sie z bardzo przyjemnie, ukazujaca wiele praktycznych przykladow roznych mechanizmow wplywu na ludzi (manipulacji), oraz jak sie przed nimi bronic. Polecam :)
_ Mężczyzna
 
Posty: 279
Dołączył(a): 11 maja 2005, 08:58

Post 25 kwi 2006, 23:52

Loky napisał(a):kolejna nawiedzona pozycja, czy moze tym razem bardziej trzezwe podejscie do tematu?

Trzeba przeczytać. Wydaje mi się że jest w miarę obiektywna ponieważ jak już pisałem wcześniej zawiera wiele praktycznych porad Duchowych a nie tylko komercyjny chłam oparty na strachu przed zagładą całej ludzkości w 2012. Książka Ta napewno nie jest "wyrocznią" dlatego myślę że jest warta polecenia.

Loky napisał(a):Ja, od siebie polece pozycje tym razem z psychologii spolecznej, bestseller w sumie: "Wywieranie wpływu na ludzi. Teoria i praktyka" - Robert Cialdini. Swietna pozycja, ktora czyta sie z bardzo przyjemnie, ukazujaca wiele praktycznych przykladow roznych mechanizmow wplywu na ludzi (manipulacji), oraz jak sie przed nimi bronic. Polecam

Czytałem :-) Pozycja genialna :-) Bez Przesady, Dosłownie Genialna :-)

"Mógłbym rozciąć kokon i pomóc larwie motyla się uwolnić ale wtedy byłaby zbyt słaba żeby przetrwać"

Bez wiedzy o manipulacjach jesteśmy słabi i musimy bardzo ostro walczyć aby przetrwać. Książka Cialdiniego dodaje sporo Sił. Również Ją Polecam :-)

Pozdrawiam.

GrześL_Truth
Prawdą jest Miłość. Wyrazem Miłości, Bycie Sobą.
GrzegorzL_Truth Mężczyzna
Light_Truth
 
Posty: 211
Dołączył(a): 10 gru 2005, 22:10
Lokalizacja: Wrocław
Droga życia: 7
Zodiak: strzelec

Post 25 cze 2006, 18:48

polecam książkę B.T. Spaldinga "Życie i nauka Mistrzow Dalekiego Wschodu tomy 1-5" ....a do tego Saint Germain'a "Złota Księga" i Paramahansa Yogananda " Autobiografia Yogina"...
te książki zawierają wszystko co jest potrzebne do zglębiania...w zasadzie nie potrzeba zadnych innych...trzeba je tylko czytać i cały czas do nich powracać jak do bibli..
http://wiara-parapsychologia.phorum.pl/ ... c.php?t=26
goot Mężczyzna
 
Posty: 3
Dołączył(a): 22 cze 2006, 02:16

Post 25 cze 2006, 23:12

Zgadzam sie z przedmówcą, dokładam jeszcze tylko częsc VI "Zycie i nauka Mistrzow Dalekiego Wschodu"- dobre ksiazki, dobre jako inspiracja i nie tylko:).
Avatar użytkownikaSławek Mężczyzna
 
Imię: Sławomir
Posty: 144
Dołączył(a): 10 maja 2005, 09:45
Lokalizacja: Bielsko/Warszawa

Post 26 wrz 2006, 23:59

Dzis rano skończyłam czytac książkę Jonathana Carrolla "Muzeum Psów".
Nie jest to oczywiście żaden poradnik medytacyjny, ani kurs oobe.

Książka dostała:
- nominację do World Fantasy Award 1992, zwycięzca British Fantasy Award 1992

I chociaż jest to książka z elementami fantasy, to również jest to ogromny zbiór mądrości.
A wita nas w niej fragment myśli Simona Weil - "Nie możemy uczynic pojedynczego kroku w stronę Nieba. Podróżowanie w kierunku pionowym przekracza nasze możliwości. Jeśli jednak patrzymy w stronę Nieba przez długi czas, Bóg przychodzi i zabiera nas do góry. Podnosi nas z łatwością."

książka o poszukiwaniu domu, miłości, a przede wszystkim samego siebie. Ale także o potrzebie bycia wysłuchanym i powinności słuchania.

dodatkowo wplątane wątki polityczne i religijne. Jest także wątek poszukiwania mistrza i podążania za nim.


PS: Jest to również wspaniała książka dla Polskiego Kalifatu, bo akcja przez pewien czas toczy się na Bliskim Wschodzie, w Państwie Saru, a do tego mamy do czynienia z prawdziwym Verzem (przewodnikiem, obrońcą).

Nic innego mi nie pozostaje jak polecic ją Wam i czekac na wrażenia :)


"Cywilizacja zaczyna się w dziecięcym pokoju i z niego nie wychodzi."

"Banany są jedynym demokratycznym pożywieniem: każde stworzenie wygląda śmiesznie, kiedy je banana."
"We're jamming
I wanna jam it with you,
We're jamming, jamming
And I hope you like jamming too"
Avatar użytkownikamorphia Kobieta
biszkopt
 
Posty: 664
Dołączył(a): 08 cze 2005, 16:41
Lokalizacja: Radom/Kraków
Droga życia: 4
Typ: 4w5
Zodiak: baran

Post 12 maja 2007, 21:46

Jeżeli można, zachęcam do przeczytania książek Z. Sitchina a szczególnie ostatniej "Zaginiona księga Enki". Na podstawie znalezionych niedawno "tabliczek sumeryjskich" traktuja one o powstaniu i ewolucji naszego gatunku w sposób bardzo przekonywujący. Jak kolwiek sądzę, że wiele istotnych informacji ukrywają, wnikliwy czytelnik znajdzie wiele odnośników do czasów, postaci i wydarzeń dzisiejszych.
Piramidion Mężczyzna
 
Posty: 19
Dołączył(a): 12 maja 2007, 14:08

Post 28 wrz 2007, 06:38

"Kazanie na Gorze" (ang. "Sermon on the Mount") - Emmet Fox. Autor dowodzi na podstawie ewangelii wg. sw. Mateusza iz Jezus nauczal o stanach swiadomosci i podaje "klucz" do interpretacji Biblii.
Avatar użytkownikaannabell Kobieta
 
Imię: Anna
Posty: 19
Dołączył(a): 24 wrz 2007, 01:38
Droga życia: 1
Typ: 5w4
Zodiak: Rak/Tygrys

Post 28 wrz 2007, 17:16

Dla początkujących:

De Mello - Wszystko
Ken Wilber - Niepodzielone (+ książka "Pasja myślenia" o Wilberze, aut. Franka Vissera)
(uwaga! Wilber w wielu miejscach robi rozmaite wtopy, ale mimo to, jest dla początkujących bardzo inspirujący i sporo pozwala sobie uświadomic).
Daniel Goleman - Umysł medytujący
Shunryu Suzuki - Umysł Zen, umysł początkującego
Jiddu Krishnamurti - Wolnośc od znanego
Peter James Carroll - Liber Null

Dla bardziej zaawansowanych:

św. Jan od Krzyża - Droga na górę Karmel/Noc ciemna (dla chrześcijan)
Śri Ramana Mahariszi - Nauki duchowe
Aleister Crowley - Księga Prawa
Agnieszka Kozyra - Filozofia Zen
Sutra Wimalakirtiego, Sutra Serca, Sutra Diamentowa
Lao-tsy - Droga

Dla najbardziej zaawansowanych:

Spalenie wszystkich powyższych pozycji
Avatar użytkownikaTerrorizen Mężczyzna
Kill that mind!
 
Posty: 15
Dołączył(a): 27 wrz 2007, 12:58

Post 14 paź 2007, 00:31

Polecam:

Dla osob interesujacych sie szamanizmem - Droga Szamana - Michael Harner

Medytacja teoria i praktyka - Andrzej Bednarz - jezyk mi troche nie przypadl do gustu bo czyta sie ciezko ale za to wysmienita ksiazka pod wzgledem ilosci sposobow medytacji i dokladnym opisom

Podrecznik hipnozy - Dr Rachel Copelan - swietna ksiazka o hipnozie
Anonim
 

Post 04 lis 2007, 05:38

Autobiografia Jogina
Tybetańska Joga snu i śnienia

Redfield James-Niebiańskie proroctwo(Film kiepski ale książka z serii must have),drogi tom Dziesiąte wtajemniczenie i trzecia z tej serii Tajemnica Shambhali(W poszukiwaniu Jedenastego Wtajemniczenia)

Rozmowy z Bogiem i Przyjaźń z Bogiem Donalda Wolscha
Cała seria Roberta Monroe- Podroże poza ciałem,Dalekie podroże i Najdalsza podroż
Wędrowka dusz i Przeznaczenie dusz Michaela Newtona(must have)Jedna z lepszych książek na temat życia po życiu jakie czytałem


Wszystkie te książki(jak i setki innych)znajdziecie pod adresem
http://chomikuj.pl/Chomik.aspx?id=Ezoteryka
Avatar użytkownikaSilas Mężczyzna
 
Posty: 50
Dołączył(a): 15 lut 2007, 15:01
Lokalizacja: ....
Zodiak: Lew

Post 07 lis 2007, 17:08

Ja polecam ksiażke "Pieniadze o jakich dotąd nie śniłeś" Tytuł może trochę zmylic,ale ksiazka nie mówi o nastepnym" rewelacyjnym "sposobie na wygranie fortuny.
Autor w bardzo jasny i zrozumiały sposób opisuje jak można zmienic swoje życie.
Pisze o własnych doswiadczeniach,wzlotach i upadkach i o tym jak czasem warto sie nad sobą pięc minut zastanowic. Uczy czytelnika jak i co robic,żeby rozwiazac jakis bardzo wazny problem [milos,kłopoty w domu,brak pieniedzy..itp].
Pozycja na prawde godna polecenia,więc ja polecam.Bardzo dobrą recenzje o niej napisał tez Darek Sugier [co nie którzy znają to nazwisko].
Autor ma własna stronę:
http://www.timefiction.com/
Do jednych szczęście się śmieje, do innych szczerzy zęby:)
Avatar użytkownikaSabrina Kobieta
 
Imię: Sabrina
Posty: 8
Dołączył(a): 01 lis 2007, 13:15
Zodiak: Skorpion

Post 08 mar 2008, 15:46

na kippin już nie ma żadnych książek
znacie jeszcze jakieś strony?
ostatnio czytam książki ezoteryczne
po to żeby jak najwięcej wiedzieć o ezoteryce
stopniowo,powoli,konsekwentnie zdobywam wiedzę
ale oczywiście zajmuje się też praktyką
ostatnio przeczytałem "Autohipnoza","życie po życiu","Potęga Podświadomości"
kiedyś przeczytałem trylogię Roberta Monroe i książkę Darka Sugiera
ps.znałem jeszcze jakąś stronę z e-bookami,ale coś jej nie mogę teraz znaleźć
Symulator OOBE
 

Powrót do działu „Rozmaitości i media”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron