Wszystko inne dotyczące ezoteryki i spraw poruszanych w Przebudzeniu.

Merkaba-Universum-Gwiazdotron

Post 24 kwi 2006, 17:53

Merkaba-Universum-Gwiazdotron to żyjące pole energetyczne człowieka. Aktywacja tego pola otwiera niewiarygodne możliwości, od ochrony po uzdrawianie siebie i innych. Jest też kluczem do przejścia w wyższe wymiary. Medytacja Merkaba-Universum-Gwiazdotron to 290 oddechów, połączonych z odpowiednimi mudrami i komendami dotyczącymi prędkości i kierunków rotacji pola, wszystkie te dane pochodzą ze starożytnej tradycji Atlantów, a pośrednio Egipcjan.

Więcej na przykład tutaj: www.salontao.com/merkaba

A co ciekawe ów pole energetyczne służy m.in. ochronie pamięci Człowieka i komputerów w czasie planetarnej zamianie biegunów oraz przygotowaniu i pomocy ludziom w przejściu w Złoty Wiek i cztero wymiarową przestrzeń.

Niedawno w swoich audycjach temat ten poruszył Robert Bernatowicz (konkretnie w tej)...

Merkabą zajmują się poważni ludzie, istnieją też grupy osób, ktore regularnie wzmacniają taką powłokę otaczającą Ziemię, wysyłając pozytywną energię (tak, wiem jak to brzmi, ale piszę w skrócie).

Jak Wam się to podoba? :)
Avatar użytkownikaEcnelis Mężczyzna
 
Imię: Przemek
Posty: 37
Dołączył(a): 28 maja 2005, 14:53
Lokalizacja: Prehoryłe
Droga życia: 5
Zodiak: Scorpio

Post 24 kwi 2006, 18:13

Merkaba (merkava) - to w hebr. boski rydwan. To takie przekręcanie jak zamiana Jahwe w Jehowę.

To dla mnie kolejne New Age'owe bzdury - próba połączenia elementów kilku religii czy filozofii.
Mamy znowu Atlantów (nie wiadomo czemu znowu znaja jakieś "tajemnice"), cudowną energię która pomaga ludziom i rzeczom (nawet pomaga ochraniać komputery - ciekawe jak?), nową erę, ćwiczenia oddechowe itd. Brakuje tylko mesjasza, roku 2012 i kodu Biblii. :)

Jaka to jest "pozytywna energia"? Każda chyba może być pozytywna, jeżeli ją się odpowiednio użyje. A o jakiej energii w ogóle mowa?
PRAWDA ZAWSZE SIĘ OBRONI, JEŚLI NIKT TEGO NIE ZABRONI ANI NIE OGRANICZY
Avatar użytkownikaNightwalker Mężczyzna
Racjonalista
 
Posty: 537
Dołączył(a): 11 maja 2005, 16:26

Post 24 kwi 2006, 18:15

Mi sie to nie podoba. Głównie z powodu założenia, że ma to chronić człowieka przed utratą pamięci - 7 miliardów ludzi traci pamięć i jest fajnie, a wytrzymają tylko Ci, którzy zaczną medytować i sie przed tym ochronią. Ciekawe perspektywy ;]

A ja nadal obstaję przy tym, że człowiek może wszystko gdy sobie to uświadomi, nie wchodząc w zabawę z polami energetycznymi i Oślepiającym Niektórych Światłem.
Avatar użytkownikaElther Mężczyzna
 
Posty: 205
Dołączył(a): 10 maja 2005, 20:28

Post 24 kwi 2006, 19:49

Elther napisał(a): 7 miliardów ludzi

Mala poprawka 6,5 miliarda:D:D:) w swietle najnowszych badan heh:)
Czytalem sobie o Merkabie kiedys, wyobrazcie sobie pirmaidke otaczajaca nas(jakbysmy byli w niej) i na te piramidke jest jeszcze jedna nalozona ale stozkiem do dolu powstaje taka przestrzenna gwiazda:) Watpie czy to od Atlantow pochodzi bo ja cyztalem ze gdzies z Tybetu ale co tam:) Moze New Age'owcy sobie to podciagneli pod Atlantyde ??? Sadze ze ta Merkaba pewnie cos daje tylko teraz ktos by tutaj musial to potwierdzic(albo zanegowac) kto mial z tym taka stycznosc:)
Nightwalker napisał(a): próba połączenia elementów kilku religii czy filozofii.

Nie wiem co w tym zlego? Nie rozumiem twojego nastawienia do takich spraw Night:) Wlasciwie to wszystko zalezy od wiary...:P
>> !! http://www.meditationforworld.wordpress.com !! <<

"MAMY TENDENCJĘ DO ULEGANIA PRZEŚWIADCZENIU, ŻE "NASZ" MODEL RZECZYWISTOŚCI SAM W SOBIE JEST RZECZYWISTOŚCIĄ, ZAPOMINAJĄC, ŻE OGRANICZONE SĄ WSZYSTKIE MODELE."

NAZCAIN NIE USUWAJ FORUM ;):D THX ;)
Avatar użytkownikaGothic Mężczyzna
Made in Universe
 
Imię: Adrian
Posty: 584
Dołączył(a): 30 lis 2005, 20:04
Lokalizacja: Ta fajna :D
Droga życia: 8

Post 24 kwi 2006, 20:17

A ja powiem tak, można se tym tak narobic syfu bo to bardzo dziwne skutki ma u niektórych osób, tak samo jak noszenie "atlantów" i to najczesciej jedno z drugim u tych osób idzie w parze :P, nie wiem o co tam dokładnie chodzi ale tak jakby nie wszyscy reagowali na to dobrze... (choc to moze jest ich wina a nie symbolu, systemu ... )
A swoją drogą , jesli to dla poważnych ludzi, to mnie na wstępie wyklucza:D :reindeer: :baba: ciekawe jeszcze czy znowu Ecnelis podał temat i zniknie na jakis czas z zycia forum :>

:padam:
Avatar użytkownikaSławek Mężczyzna
 
Imię: Sławomir
Posty: 144
Dołączył(a): 10 maja 2005, 09:45
Lokalizacja: Bielsko/Warszawa

Post 24 kwi 2006, 23:45

Z życia forum nie znikam w ogóle, jeśli nawet w nim nie uczestniczę czynnie to bacznie obserwuję. :wink:

Po prostu mało się udzielam... :oops:
Avatar użytkownikaEcnelis Mężczyzna
 
Imię: Przemek
Posty: 37
Dołączył(a): 28 maja 2005, 14:53
Lokalizacja: Prehoryłe
Droga życia: 5
Zodiak: Scorpio

Post 25 kwi 2006, 01:36

Nightwalker:
Nightwalker napisał(a):To dla mnie kolejne New Age'owe bzdury - próba połączenia elementów kilku religii czy filozofii.
Mamy znowu Atlantów (nie wiadomo czemu znowu znaja jakieś "tajemnice"), cudowną energię która pomaga ludziom i rzeczom (nawet pomaga ochraniać komputery - ciekawe jak?), nową erę, ćwiczenia oddechowe itd. Brakuje tylko mesjasza, roku 2012 i kodu Biblii.

Jaka to jest "pozytywna energia"? Każda chyba może być pozytywna, jeżeli ją się odpowiednio użyje. A o jakiej energii w ogóle mowa?

A na jakich "podstawach" To opierasz wysuwając takie wnioski?? Są to Twoje domysły w formie ocen NW czy mają może jakieś konkretne naukowe podstawy??
Prawdą jest Miłość. Wyrazem Miłości, Bycie Sobą.
GrzegorzL_Truth Mężczyzna
Light_Truth
 
Posty: 211
Dołączył(a): 10 gru 2005, 22:10
Lokalizacja: Wrocław
Droga życia: 7
Zodiak: strzelec

Post 27 kwi 2006, 00:50

GrzegorzL_Truth, rozumiem że jesteś za prawdziwością merkaby-cośtam... Zwykle jeżeli ktoś tworzy jakąś teorię, powinien podać jako pierwszy te naukowe podstawy, zanim zacznie doczykiwać się błędnej oceny odbiorcy.

Co więc ciebie skłoniło do takiego zdania, poza wiarą, że to prawda?

Część odpowiedzi na twoje pytania jest zawarta we fragmencie, którego nie zacytowałeś.
Mnie do tej oceny nakłonilo podejście twórców "tego", którzy albo chcieli stworzyć kolejną sensację, albo dali się ponieść za daleko swojej fascynacji w doszukiwaniu się jakiś analogii.
Przykładem jest właśnie ta merkava. Doda się do tego tajemnicze właściwości, których nikt nie wyjaśni/udowodni, ale twórcy "tego" znajdują mu wiele zastosowań. Oczywiście nauka nic tu nie ździała, bo jest to strasznie zaawansowane i tajemnicze. Dziwnym trafem jednak udało się tym ludziom to odkryć i pojąc.

Znowu jest jakieś pole energetyczne, ale jaka to energia? Cieplna, elektryczna? Jest żyjąca, ale pod jakim względem, bo chyba nie dosłownie?
Widać, że to pole to cudak jakiś, bo ochrania i ludzką pamięć i komputera, a te przecież działają na całkowicie innych zasadach.

Tak więc pomiesza się kilka niedopowiedzeń, okryje cieniem tajemnicy, by trudniej było cokolwiek udowadniać i rozreklamuje jako lek na wszystki. Potem wychodzą takie Jehowy i inne kwiatki. :)

.... poczekajmy teraz na argumenty "za" :)
PRAWDA ZAWSZE SIĘ OBRONI, JEŚLI NIKT TEGO NIE ZABRONI ANI NIE OGRANICZY
Avatar użytkownikaNightwalker Mężczyzna
Racjonalista
 
Posty: 537
Dołączył(a): 11 maja 2005, 16:26

Post 27 kwi 2006, 10:40

Co do tego ze ta Merkaba ochrania komputery, cos mi sie nie chc wierzyc bo ja czytalem o tym w tamtym roku i nie bylo o zadnych komputerach ani nic, nie bylo tak udziwnione! Spotykam sie z takimi pie*** na temat merkaby pierwszy raz:P
Ja czytalem ze to ma kazdy czlowiek, tylko trzeba stac sie tego swiadomym i robic te medytacje, tylko bez tych zasranych wdechow skomplikowanych itd.. postaram sie poszukac stronki na ktorej to czytalem:D:D Sadze ze ktos to tak udziwnił ze szok!:P Ze tylko smiac sie z tego:)
>> !! http://www.meditationforworld.wordpress.com !! <<

"MAMY TENDENCJĘ DO ULEGANIA PRZEŚWIADCZENIU, ŻE "NASZ" MODEL RZECZYWISTOŚCI SAM W SOBIE JEST RZECZYWISTOŚCIĄ, ZAPOMINAJĄC, ŻE OGRANICZONE SĄ WSZYSTKIE MODELE."

NAZCAIN NIE USUWAJ FORUM ;):D THX ;)
Avatar użytkownikaGothic Mężczyzna
Made in Universe
 
Imię: Adrian
Posty: 584
Dołączył(a): 30 lis 2005, 20:04
Lokalizacja: Ta fajna :D
Droga życia: 8

Post 27 kwi 2006, 11:09

A odsłuchaliście audycję Bernatowicza? Tam o wiele bardziej sensownie to wszystko wygląda, choć polski gość czasami mówi takie rzeczy, że, heh... :shock: :? :-k
Avatar użytkownikaEcnelis Mężczyzna
 
Imię: Przemek
Posty: 37
Dołączył(a): 28 maja 2005, 14:53
Lokalizacja: Prehoryłe
Droga życia: 5
Zodiak: Scorpio

Post 18 cze 2006, 22:38

Gothic napisał(a):Co do tego ze ta Merkaba ochrania komputery, cos mi sie nie chc wierzyc bo ja czytalem o tym w tamtym roku i nie bylo o zadnych komputerach ani nic, nie bylo tak udziwnione! Spotykam sie z takimi pie*** na temat merkaby pierwszy raz:P
Ja czytalem ze to ma kazdy czlowiek, tylko trzeba stac sie tego swiadomym i robic te medytacje, tylko bez tych zasranych wdechow skomplikowanych itd.. postaram sie poszukac stronki na ktorej to czytalem:D:D Sadze ze ktos to tak udziwnił ze szok!:P Ze tylko smiac sie z tego:)

Wiesz co, z innej bajki: napisałeś: Jedna śmierć to tragedia, miliony to statystyki."-Józef Stalin
I jeszcze jest Twój postcript: księga mateusza.
Przeczytaj te dwa zdania ... Widzisz, co wyszło? Że wiara może robic zarówno dobro, jak i zło. Czy wiara jest niezależna od tzw. morali?
jedno jest pewne - wszystko ulega zmianie. życie to ciągły ruch.
Avatar użytkownikapawel Mężczyzna
kardynalny
 
Imię: Paweł
Posty: 10
Dołączył(a): 18 cze 2006, 22:12
Lokalizacja: Łódź
Droga życia: 5
Typ: smok11
Zodiak: ryby/kozaognista

Post 20 cze 2006, 21:31

Oj, nie chodzi o to, że ochrania komputery.
Wg teorii: powstaną tak silne zaburzenia pola magnetycznego Ziemi, że te zmiany zaindukują zmiany w polach elektromagnetyczncych różnych urządzeń i mogą doprowadzić do ich zniszczenia (zaburzenia pól magentycznych mogą spowodować przepięcia i zniszczenia typowo elektryczne).
Oczywiście, czy Markaba jest w stanie uchronić. Jeżeli wyjść z założenia, że Chrystus mówił prawdę, że "gdybyście mieli wiarę wielkości ...), to oczywiście może to być możliwe. Wychodząc z założenia, że to nieprawda, że chrystus dokonywał cudów - wtedy takie i inne działania Merkaby również można uznać za niemożliwe. Ho, ho, i gdzie tu prawda?
jedno jest pewne - wszystko ulega zmianie. życie to ciągły ruch.
Avatar użytkownikapawel Mężczyzna
kardynalny
 
Imię: Paweł
Posty: 10
Dołączył(a): 18 cze 2006, 22:12
Lokalizacja: Łódź
Droga życia: 5
Typ: smok11
Zodiak: ryby/kozaognista

Post 21 cze 2006, 17:50

wtedy takie i inne działania Merkaby również można uznać za niemożliwe.

Wiekszość ezoterykow albo wszyscy(nie jestem pewien:P) uwaza ze takie myslenie ogranicza, juz zaczyna stwarzac, tworzyc jakąs barierę w umysle :) Najlepiej miec caly czas otwarty umysl na rozne propozycje i je rozwazyc spokojnie, a nie odrazu powiedziec: nie podoba mi sie to, to jest glupie itd.. itd..
>> !! http://www.meditationforworld.wordpress.com !! <<

"MAMY TENDENCJĘ DO ULEGANIA PRZEŚWIADCZENIU, ŻE "NASZ" MODEL RZECZYWISTOŚCI SAM W SOBIE JEST RZECZYWISTOŚCIĄ, ZAPOMINAJĄC, ŻE OGRANICZONE SĄ WSZYSTKIE MODELE."

NAZCAIN NIE USUWAJ FORUM ;):D THX ;)
Avatar użytkownikaGothic Mężczyzna
Made in Universe
 
Imię: Adrian
Posty: 584
Dołączył(a): 30 lis 2005, 20:04
Lokalizacja: Ta fajna :D
Droga życia: 8

Post 21 cze 2006, 20:38

Gothic: Więc otwórz też umysł na zaprzeczenia i mówienie, że "to jest głupie" itd. ;) .

"Merkaba-Universum-Gwiazdotron" - czy to nie brzmi wam jak nazwa planety w Transformersach albo innej świetnej kreskówce :lol: ?
Od teraz w Strefie http://strefa51.webd.pl/forum/ .
Powód: http://forum.przebudzenie.net/viewtopic.php?t=687
Do tego moderacja zorientowana na jedyne słuszne poglądy, których broni nawet tolerując chamstwo o ile je propaguje. Pozdrawiam! :)
Avatar użytkownikaLuke_Nuke Mężczyzna
Kalif/Krzyżowiec/Reakcjonista
 
Imię: Łukasz
Posty: 490
Dołączył(a): 10 maja 2005, 16:12
Droga życia: 5
Typ: 2w1
Zodiak: Lew

Post 21 cze 2006, 21:36

Do Gothic
Więc nie marudź, że "z tymi komputerami to bzdura". Widzisz, sam doszedłeś do wniosku
jedno jest pewne - wszystko ulega zmianie. życie to ciągły ruch.
Avatar użytkownikapawel Mężczyzna
kardynalny
 
Imię: Paweł
Posty: 10
Dołączył(a): 18 cze 2006, 22:12
Lokalizacja: Łódź
Droga życia: 5
Typ: smok11
Zodiak: ryby/kozaognista

Powrót do działu „Inne”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron