Zjawisko snu, świadomego i tego zwykłego. Techniki oneironautyczne, opisy Waszych snów.
Witam, mam świadomość tego, że w kwestii snów, jestem jakoś dziwnie nawiedzony, co prawda nie interesuje się tym za bardzo, ale na koncie mam już przeróżne sny, prorocze, świadome, "wymuszane", tzn wymuszona powtórka snu, różnego rodzaju dusiołki itp. Ostatnio jednak zacząłem się interesować, specyficznym, dla mojej osoby typem snu, którego efekty widzę w rzeczywistości co 3-4 miesiące.

Przechodząc do konkretów; śni mi się coś tam, jakiś sen, jestem na boisku i gram w piłkę (sen z kilku lat wstecz), po czym podchodzi dwóch rówieśników, do mnie i mojego kolegi, kolega się wita, wygląda jakby się znali, gadają, przestają odchodzą. Nic by w tym śnie nie było dziwnego, gdyby nie to, że jak się obudziłem i wannie przypomniałem sobie ten sen, to dokładnie pamiętałem tą sytuację, jak ta osoba wygląda, co mówiła. Zastanawiał mnie też fakt, iż nigdy, powtarzam, nigdy, nie widziałem jej na własne oczy, a w śnie, dokładnie widziałem twarz. Zastanawiałem się, skąd ja mogę znać tą osobę, doszedłem do wniosku, że na pewno jej nie znam, dość specyficzny wygląd to spowodował. Wiadomo, myślałem, nic nie wymyśliłem, wyleciało z głowy. Po kilku miesiącach, gram w piłkę na boisku, podchodzi do mnie i kolegi dwóch rówieśników, kolega ich zna, o ile wygląd ich nie wzbudził jakiś podejrzeń, żeby skojarzyć ich ze snem (nie pamiętałem go już nawet), jeden z nich wypowiedział, zdanie, do mnie, które w śnie wtedy usłyszałem. Kropka, w kropkę, kilkusekundowa sytuacja ze snu, dokładnie się odtworzyła, to mną wstrząsnęło, przestraszyłem się, bo w jednym momencie zorientowałem się, że mi się to śniło, dokładnie oni, to samo powiedzieli .. To pierwsza taka sytuacja, którą pamiętam.

Sytuacja z dzisiaj, która mnie nakręciła, do napisania tego posta;

Siedzę sobie na komputerze, nie dawno kupiłem pierwsze auto, Audi, jakby nic, sprawdzam pocztę z Outlooka, RSS, z allegro, na której to, pokazują mi się wszystkie nowe aukcje, z radiem, które nazywa się "chorus" [oryginalne radio Audi], klikam na liście, oferta po ofercie, ukazują się miniaturki i cena, jednak, po kliknięciu, na jedną z nich, nagle przebłysk i znowu lekkie zdziwienie połączone z przerażeniem. Przypomniał mi się sen, który śnił mi się około rok temu. Wtedy to, wiedziałem już o tym, że miewam dziwne sny, których znaczenia nie znam. Śniła mi się ta sytuacja, na której to szukam radia do swojego auta, wydało mi się to dziwne, bo nawet nie miałem auta, a szukałem radia. Wtedy to, po tym, jak przypomniałem sobie o czym śniłem, zapisałem na kartce nazwę, ze snu, tego radia, "chorus", wklepałem w google hasło "chorus" wyskoczyło kilka haseł, w ogóle nie związanych z autem. Długo myślałem, jakie znaczenie ma ten sen, lecz nic nie wymyśliłem. Stwierdziłem, że mój mózg sobie płata figle, bo tej nazwy nawet wcześniej nie słyszałem.

Inne sytuacje: śnił mi się wypadek na motorze, na moto, którego nawet jeszcze nie miałem, sytuacja kłótni z moją dziewczyną itp. Co do wszystkich tych snów, mam pewność, że mi się śniły, bo bardzo długo o nich myślałem, np 2 dni o tym, czemu śni mi się kłótnia z dziewczyną [była to pierwsza gimnazjum], z którą nie jestem, a nawet mi się nie podoba, kompletnie, wtedy mnie to nawet śmieszyło, opowiedziałem o tym tej dziewczynie, po 3 latach, zmieniłem zdanie i tworzymy związek, ostatnio, podczas kłótni znowu przebłysk, a jestem z nią prawie 2 lata i dopiero teraz mam przebłysk z tamtego snu. Przebłysk nastąpił po tym jak powiedziała, siedząc ze mną na łóżku "boję się o nas, boję się o to, że za wcześnie się związaliśmy i to wszystko zniknie.. to nie ten wiek, na tak poważne związki" :shock:

Co się ze mną, jego mać dzieje, bo to zaczyna być straszne! Co, jakby mi się przyśni scena z pogrzebu albo mój wypadek w którym zginę? :?


Za wszelkie sugestie z góry dziękuję :thumbright:
jawor36
 
Posty: 3
Dołączył(a): 30 mar 2012, 00:05
Najkrócej rzecz ujmując, są identyczne wątki na tym forum, dotyczące m.in.:
- prekognicji w snach
- wpływu promieniowania słonecznego
- re-weryfikacji zasobów energetycznych
- i identyczne z powyższym (choć dla wielu nie oczywiste), re-weryfikacji zasobów pamięciowych
Wszystkie są ściśle ze sobą powiązane.
“Mom always tells me to celebrate everyone's uniqueness. I like the way that sounds.”
"I've finally found the rhythm of love, the feeling of sound."
- Hilary Duff
Avatar użytkownikaEnlil Mężczyzna
Earth is my home now
 
Imię: Enlil
Posty: 827
Dołączył(a): 17 mar 2009, 22:04
Lokalizacja: An
Droga życia: 7
Zodiak: Panteon
Można jaśniej? Jestem lajkiem, na forum i w kwestii snów :-k
jawor36
 
Posty: 3
Dołączył(a): 30 mar 2012, 00:05

Powrót do działu „Sny i świadome śnienie”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron