Zjawisko snu, świadomego i tego zwykłego. Techniki oneironautyczne, opisy Waszych snów.

Czy ktos mial cos podobnego?

Post 27 lut 2012, 15:47

Witam,
chcialbym podzielic sie ciekawostka z mojego zycia i jednoczesnie zapytac czy ktos z was mial cos podobnego.
Otoz w wieku okolo 4 lat kazdej nocy, za kazdym razem, kiedy juz zasnalem, mialem cos w rodzaju wstępu do snu; na małej poduszcze(jasiek) , za kazdym razem ta sama poduszka, która wtedy mialem na wyposazeniu lozka unosila mnie i siedzac na niej po turecku wylatywałem z pokoju przez lufcik, a za mna ulatywaly gwiazdki, i jak juz wylecialem na poduszcze za okno rozpoczynal mi sie wlasciwy sen. Trwało to około rok czasu. Pytalem o to wiele osob jednak kazdy byl zdziwiony.
Czekam na odpowiedzi i komentarze,
Pozdrawiam serdecznie.
b3ret
 
Imię: Artek
Posty: 2
Dołączył(a): 27 lut 2012, 15:28
Droga życia: 9
Typ: 8w7
Zodiak: Wodnik
Prawdopodobnie był to okres świadomego zasypiania.
Wielu ludzi nie pamięta momentu zaśnięcia a wielu chciało by wchodzić w sen świadomie.
To jaką formę przybierze "odpłynięcie" zależy już wyłącznie od zasypiającego.

Sam trenowałem zasypianie świadome.
Teraz w 70% potrafię wejść w sen bardzo podobnie jednak u mnie wygląda to tak że moje ciał zaczyna być ciepłe wewnątrz a ja unoszę się ku górze a jedyne co widzę to masę chipnagogów po czym jak za zaparowanym lustrem tworzy się sen przed moimi oczami. Tak samo wygląda przebudzenie.

To co miałeś w dzieciństwie to pozytywny objaw świadomości snu.
papux
 
Imię: Kuba
Posty: 26
Dołączył(a): 12 lis 2011, 18:51
Droga życia: 33
Zodiak: Ryby
W okresie przedszkolnym dzieci mają jeszcze silny kontakt ze światem energii i takie sprawy są naturalne, ale prawie nikt później nie pamięta ich. Człowiek przestaje myśleć obrazami i traci kontakt z dużą częścią własnego umysłu. Jeśli ktoś ma pamięć niezwykłych doświadczeń, zwłaszcza na granicy snu i jawy, z dzieciństwa, to znak, że posiada ciągle aktywny kontakt z głębszymi obszarami "podświadomości" (psychiki). Konkretne doświadczenia zależą jednak od danej osoby i nie ma uniwersalnego "klucza" do ich interpretacji; osobiście uznałbym wspomnianą poduszkę za swego rodzaju technikę astralną, która ma na celu przeniesienie się w wyższe rejony energii (z reguły niedostępne, ze względu na blokujące niższe energie). Warto przypomnieć sobie dokładnie sny mające miejsce w momencie wystąpienia takich podróży.
“Mom always tells me to celebrate everyone's uniqueness. I like the way that sounds.”
"I've finally found the rhythm of love, the feeling of sound."
- Hilary Duff
Avatar użytkownikaEnlil Mężczyzna
Earth is my home now
 
Imię: Enlil
Posty: 827
Dołączył(a): 17 mar 2009, 22:04
Lokalizacja: An
Droga życia: 7
Zodiak: Panteon

Powrót do działu „Sny i świadome śnienie”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron