Twórczość własna użytkowników oraz dyskusje związane z innymi źródłami wiedzy. Przeczytałeś ciekawą książkę? Znalazłeś wartościową stronę www? Podziel się wrażeniami w tym dziale.

Dan Brown, Kod Lea :)

Post 08 lip 2005, 13:53

Myslicie ze to co napisal Brown w swojej oslawionej ksiazce to prawda ? Moze nie calosc bo to by bylo zbyt piekne zeby bylo prawdziwe, ale jak to mowia "w kazdym klamstwie jest ziarnko prawdy" :)

Osobiscie uwazam ze w Kodzie Leonarda Da Vinci sa przedstawione ciekawe poglady np: ze Ludzie pojmuja doslownie Biblie a do niej trzeba podejsc z dystansem zeby ja zrozumiec.
Avatar użytkownikaTaO Mężczyzna
 
Posty: 105
Dołączył(a): 10 maja 2005, 18:45
Lokalizacja: Płock
Droga życia: 9
Typ: 7w8
Zodiak: Lew

Post 08 lip 2005, 14:25

Myślę, że to napewno nie są wielutne bzdury, bo z pewnością jest tam sporo racji... Napewno książka ta skłoniła mnie do refleksji na temat kościoła i pewnych nieścisłości w jego naukach...
Ostatnio edytowano 08 lip 2005, 14:25 przez Barf, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownikaBarf Mężczyzna
chaos mage
 
Posty: 13
Dołączył(a): 17 maja 2005, 15:40
Lokalizacja: Gdańsk
Droga życia: 8
Zodiak: Waga

Post 08 lip 2005, 15:43

Przedstawia wiele hipotez, ale powiedzmy sobie szczerze - to ma byc ksiazka akcji, a nie dokumentalna. Znajdziemy tam moze i jakies hipotezy, ktore wysnute były gdzie indziej, ale mogę się załozyc, ze większosc to piękne kłamstwo, aby lektura się sprzedawała ;P
Avatar użytkownikaElther Mężczyzna
 
Posty: 205
Dołączył(a): 10 maja 2005, 20:28

Post 09 lip 2005, 23:21

No dobrze ale Jakie macie podejscie chociazby do tego co jest w niej napisane np: Ze w tamtych czasach kazdy musial miec zone albo podobnych zeczy, osobiscie nie szukalem info na ten temat ale wydaje mi sie ze moglo by byc to prawdopodobne.
TaO - living innovation
Avatar użytkownikaTaO Mężczyzna
 
Posty: 105
Dołączył(a): 10 maja 2005, 18:45
Lokalizacja: Płock
Droga życia: 9
Typ: 7w8
Zodiak: Lew

Post 24 lip 2005, 11:47

szkoda, ze nikt nie czytał tego co jst na samym końcu.... posłowie od wydawcy polskiego...
zresztą Dan Brown przyznał się, że te rzekome fakty o graalu etc to jego fantazja.
Stek ciekawych BZDUR.
"Gazetę na twarz świata i jazda!!!"
Marcin Świetlicki
Avatar użytkownikamarmolada Kobieta
goopek
 
Posty: 13
Dołączył(a): 23 lip 2005, 20:59
Lokalizacja: z pudełka
Droga życia: 33
Typ: 4w3
Zodiak: koziorożec

Post 24 lip 2005, 14:36

Ciekawe czy Ty też byś nie powiedziała, że to nieprawda jakby jeżdził po tobie cały Kościół i wogóle, mógł to powiedzieć dla świętego spokoju
gam Mężczyzna
 
Posty: 47
Dołączył(a): 28 maja 2005, 13:34

Post 24 lip 2005, 14:58

więc Ty w to wierzysz?
to jest tylko POWIEŚĆ, nie książka dokumentalna, naukowa.
Wydano książkę o błędach kodu. Odsyłam.
"Gazetę na twarz świata i jazda!!!"
Marcin Świetlicki
Avatar użytkownikamarmolada Kobieta
goopek
 
Posty: 13
Dołączył(a): 23 lip 2005, 20:59
Lokalizacja: z pudełka
Droga życia: 33
Typ: 4w3
Zodiak: koziorożec

Post 24 lip 2005, 15:57

hmm... wydano wiele książek na temat KODU, np. Nieoficjalny przewodnik po kodzie.... A ta notka [posłowie od wydawcy] zostało wydrukowane razem z książką tylko w Polsce :!:
Zmiany.
Neoo Mężczyzna
=O=
 
Posty: 42
Dołączył(a): 01 cze 2005, 14:01
Lokalizacja: Warszawa
Typ: 2w1
Zodiak: Waga

Post 24 lip 2005, 16:13

Zgadzam się z Neoo, pozatym żyjemy w nie tolerancyjnym kraju (szczególnie pod względem religii) i wydawca polski podejrzewam, że napisał to przed obawą zbojkotowania książki! A to jest powieść z elementami DOKUMENTU!
gam Mężczyzna
 
Posty: 47
Dołączył(a): 28 maja 2005, 13:34

Post 25 lip 2005, 12:21

Wiele rzeczy o ktorych Brown tam pisze slyszalem juz wczesniej, wiec wszystkiego wymyslic nie mogl ;)
"Gdy wyzwanie spotyka się z siła, rodzi się kreatywność dążenia do celu."
Avatar użytkownikaJutro Mężczyzna
whoever
 
Imię: Tomek
Posty: 48
Dołączył(a): 10 maja 2005, 21:45
Lokalizacja: poludnie
Droga życia: 3
Typ: 4w3
Zodiak: Ryby

Post 25 cze 2006, 11:24

oczywiście, że Brown nie wymyślił niczego nowego. Wystarczy sięgnąć po "Święty graal. Święta krew" czy bardziej ezoteryczną pozycję "Święta oblubienica". Nie mówiąć już o takich tEXtach jak "Ewangelia Marii Magdaleny" czy "Piorunowa doskonalośc umysłu".
hanif Mężczyzna
 
Posty: 10
Dołączył(a): 31 mar 2006, 06:50

Post 07 lip 2006, 19:05

Hmmmm jak dla mnie to "Kod Leonarda Da Vinci" jest pozycją ciekawą i na pewno ma w sobie coś z prawdy. Jak wiele tak naprawde się raczej nie dowiemy, faktem jest iż kościół to (przepraszam wszystkich którzy mogą się poczuć urażeni) ogromny biznes który z wiarą tak naprawde nie ma nic wspólnego i nigdy raczej nie miał. Jedno jest pewne osoba Chrystusa musiała istnieć skoro tak o niej głośno i tak wiele o niej pisano w ewangeliach. Kościół jednak to nic innego jak wielka fabryka pieniędzy(biznes) nigdy bym nie powiązał wiary z kościołem a to dlatego że historia papiestwa jest tak okrótna iż wstyd mi chylić głowe i mieć szacunek przed jaką kolwiek osobą z tej "branży"

Wracając do samego kodu leonarda da Vinci to własnie dlatego kościół tak krytykuje ową powieść ponieważ może nam za dużo możliwych opcji przedstawić, bowiem jak dla mnie to dużo jest prawdy w samym chociażby obrazie przedstawiającym ostatnią wieczerze. Z drugiej strony ewangelia według Judasza ostatnio odkryta ujrzała światło dzienne i kontrowersyne w niej teksty które kościół najchętniej by zniszczył. Dlatego na pewno warto zobaczyć film chociażby dlatego by zastanowić się i być może zagłębić w tematyce która wcale nei musi byc taka jasna i oczywista jak ją kościół przedstawia :^o. Coś co może zaszkodzić trzeba ZNISZCZYĆ.... i tą myślą kieruje się zapewne kościół. :-$
...never ever give up!!!.....
Avatar użytkownikasztudynt Mężczyzna
 
Posty: 17
Dołączył(a): 06 lip 2006, 22:59
Lokalizacja: te wszytkie pytania?

Post 07 lip 2006, 19:37

Jaką Ty prawdę widziałeś w obrazie przedstawiającym ostatną wieczerzę?
Od teraz w Strefie http://strefa51.webd.pl/forum/ .
Powód: http://forum.przebudzenie.net/viewtopic.php?t=687
Do tego moderacja zorientowana na jedyne słuszne poglądy, których broni nawet tolerując chamstwo o ile je propaguje. Pozdrawiam! :)
Avatar użytkownikaLuke_Nuke Mężczyzna
Kalif/Krzyżowiec/Reakcjonista
 
Imię: Łukasz
Posty: 490
Dołączył(a): 10 maja 2005, 16:12
Droga życia: 5
Typ: 2w1
Zodiak: Lew

Post 07 lip 2006, 20:17

.....taką że jest tam jedna osoba za dużo, mianowicie 12 apostołów i Chrystus po środku i jedna której nie widać. Widać tylko jej ręke trzymającą nóż. Tak wybitny artysta jakim był Leonardo Da Vinci nie popełnia błędów. Tak sprytnie namalował obraz że na pierwszy rzut oka wszystko jest OK jednak po przypatrzeniu się jest wiele ukrytych motywów. Nie widziałem na własne oczy tego obrazu, więc nie mam opcji bardziej się zagłębić w tajemniczość tego dzieła. I jak dla mnie raczej na pewno po prawicy Chrystusa siedzi Maria Magdalena.... co kościół neguje. Idealne kobiece rysy twarzy (inne niż pozostali apostołowie) wskazują, że po prawej ręce Jezusa siedzi kobieta. Leonardo Da Vinci uwielbiał zagadki, z najnowszych badań wynika iż to on jest twórcą Całunu Tyryńskiego przedstawiającego jego osobę. Kościół jednak jest na tyle OGROMNY i ma tylu zagorzałych katolików iż trudno jednostce odwlec od wiekowo wpajanych wierzeń ochrzczonego, wierzącego i praktykującego tą wiarę człowieka..... :roll:
...never ever give up!!!.....
Avatar użytkownikasztudynt Mężczyzna
 
Posty: 17
Dołączył(a): 06 lip 2006, 22:59
Lokalizacja: te wszytkie pytania?

Post 07 lip 2006, 20:42

Ta ręka to jedyna rzecz jaka się nie zgadza w tym obrazie, reszta to są nieźle pochopne wnioski napędzone w większości kłamliwą historyjką. Dan Brown świadomie podawał w swojej książce wiele fałszywych informacji.

Posłużę się tymi które ktoś znalazł, bowiem sam książki nie czytałem tylko oglądałem film:

- autor napisał, że szklana piramida za Luwrem składa się z 666 kawałków szkła. Tak naprawdę jest ich 673.

- Stwierdził też, ze greckie Olimpiady opierały się na ośmioletnim cyklu ze względu na planetę Wenus, podczas gdy Olimpiady w Grecji odbywały się w cyklu czteroletnim i były poświęcone Zeusowi.

- W Kodzie Leonarda da Vinci czytamy, że Paryż założyli Merowingowie w V wieku. Także to nie jest prawdą. Paryż założyło znacznie wcześniej celtyckie plemię Parisii (250-200 p.n.e.). Dynastia Merowingów ma natomiast początek w królu Merowechu (447-457), którego wnukiem był Chlodwik (481-511). Król Chlodwik uczynił Paryż stolicą państwa Franków około 486 roku.

- Brown twierdzi, że Dagobert, król z dynastii Merowingów, zginął we śnie od ciosu w oko zadanego przez asasyna nasłanego przez Watykan. Historia mówi zaś, że Dagobert zginął podczas polowania w lesie, zabity przez jednego ze swoich towarzyszy, którego przekupił Ebroin, majordomus pałacu w Neustrii. A ośrodkiem papiestwa nie był wtedy wcale Watykan, lecz Lateran (redaktor polskiego wydania tej książki poprawił w tym zdaniu Watykan na Rzym).

- W końcu autor chyba sam się pogubił we własnych wymysłach na temat historii templariuszy, bo na stronie 534 stwierdził, że kaplica Rosslyn została w 1446 roku zbudowana właśnie przez templariuszy. Ja bardzo przepraszam, ale jakoś umknęła mi część historii zakonu zatytułowana "Templariusze. Reaktywacja". Przecież, według autora, pamiętnego 13 października 1307 roku w całej Europie aresztowano templariuszy.

- D. B. pisze również, że ZAKON SYJONU powstał w 1099, gdy tak naprawdę został założony w 1954 w Paryżu!
Od teraz w Strefie http://strefa51.webd.pl/forum/ .
Powód: http://forum.przebudzenie.net/viewtopic.php?t=687
Do tego moderacja zorientowana na jedyne słuszne poglądy, których broni nawet tolerując chamstwo o ile je propaguje. Pozdrawiam! :)
Avatar użytkownikaLuke_Nuke Mężczyzna
Kalif/Krzyżowiec/Reakcjonista
 
Imię: Łukasz
Posty: 490
Dołączył(a): 10 maja 2005, 16:12
Droga życia: 5
Typ: 2w1
Zodiak: Lew

Powrót do działu „Rozmaitości i media”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron