Psychologia, działanie mózgu.

jak wybrać psychologa ?

Post 05 lut 2012, 01:37

cześć wam.

na początek kilka slów o sobie i genezie mojego się tu pojawienia.
Długo próbowałem sam "podleczyć swoje psyche" czytając literaturę psychologiczną i psychoterapeutyczną ( podejście psychodynamiczne.
Na podstawie tego co przeczytałem sam się 'zdiagnozowałem', i wychodzi na to, że przyczyną większości moich problemów psychicznych / społecznych jest neurotyzm/ nerwica/ brak pewności siebie, ale ta wiedza nie wiele mi pomogła, szczerze mówiąc....

Dlaczego zdecydowałem się na poszukiwania właściwego psychoterapeuty dla mnie, który pomoże mi nie tylko zrozumieć co mi dolega, ale też pomoże mi z tego się wydostać....

znajomy wspominał mi o ośrodku psychoterapeutycznym ( link poniżej)

Psycholog Kraków - proszę o opinie
[link wyciąłem - N.]

jeśli ktoś z was coś może powiedzieć na temat tego ośrodka, albo polecić jakiś inny sensowny to bardzo proszę o wasze opinie.

dzięki
janek11
 
Posty: 1
Dołączył(a): 05 lut 2012, 01:20

Re: jak wybrać psychologa ?

Post 05 lut 2012, 13:43

Hmmm no to właśnie ujawnia się słabość psychologii i psychoterapeutyki, które nie rozumieją natury człowieka, a próbują go, niczym słoń mrówkę, ratować. Jeśli już upierać się przy tych "branżach", to poczytałbym jakieś rzeczy C. Junga. A jeśli nie upierać się, to sporo o człowieku mówią różne gałęzie ezoteryki - astrologia, energetyka układu psycho-somatycznego, czakry i aura itp.

"Neurotyka", "brak pewności siebie" to terminy, które nic nie mówią, a zatem nie mogą być żadną sensowną diagnozą.
“Mom always tells me to celebrate everyone's uniqueness. I like the way that sounds.”
"I've finally found the rhythm of love, the feeling of sound."
- Hilary Duff
Avatar użytkownikaEnlil Mężczyzna
Earth is my home now
 
Imię: Enlil
Posty: 827
Dołączył(a): 17 mar 2009, 22:04
Lokalizacja: An
Droga życia: 7
Zodiak: Panteon

Re: jak wybrać psychologa ?

Post 05 lut 2012, 19:35

Enlil- nie neurotyka tylko neuroza. I mnie jednak cos mowią.
Janek 11 nie znam żadnego psychologoa w krakowie,ale jak już tu trafiłeś to raczej polecałabym cos bardziej "z duchem" niż psychodynamiczna;) np., terapie gestalt- która ma bardziej miękkie metody.
Co do autodiagnozy, to jak widać dużo osob ją stosuje i to mnie cieszy :) ; rób coś z tą wiedzą- zobacz, które sytuacje wywołują lęk, blokują Cie, wyłapuj i staraj sie zmienić swoje zachowanie w takich momentach, pogrzeb w przeszłosci za relacjami i zachowaniami, które mogły wywołać takie uczucia. Człowiek latami potrafi być przekonywany o swojej bezwartościowosci a to nieprawda- spojrz na ludzi, od kazdego mozesz sie czegoś dowiedzieć, nauczyć. Zrób jakąś liste swoich cech etc. popros innych o weryfikacje i tp, poprzyglądaj sie dlaczego tak myslisz a jestem pewna,że Ty albo otoczenie wpadniecie na pomysł jak to zmienic, medytacja też jest bardzo dobrym sposobem na samopoznanie i zmianę.
a jak nie to ja osobiscie polecam Frankla z literatury psychologicznej (bo po co Junga mam powtarzać;)
pozdr!
Frenatae
 
Posty: 1
Dołączył(a): 05 lut 2012, 19:23
Droga życia: 33
Zodiak: Baranek :)

Re: jak wybrać psychologa ?

Post 04 kwi 2012, 18:21

Jeśli to nadal aktualne to owszem, znam kogoś w Krakowie, i na szczęście nie psychodynamicznego (tfu!) a gestaltystkę. Więc jakby co proszę o PW
pralka
wiedźma
 
Imię: Kachna
Posty: 22
Dołączył(a): 04 kwi 2012, 18:01
Droga życia: 22
Zodiak: waga

Powrót do działu „Psychologia”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron