Zjawisko snu, świadomego i tego zwykłego. Techniki oneironautyczne, opisy Waszych snów.
Witam

W tym temacie chciałbym się podzielic wiadomościami na temat nowych wspomagaczy ld.

Najciekawszy wydaje się byc Synaptolepis kirkii. Bardzo ciekawa roślina podobno ma zdolnośc wytwarzania świadomych i proroczych snów a także wizji podczas prób wchodzenia w stan transu. Sproszkowaną roślinę można kupic w shamanshop.pl a także w magicznym ogrodzie. Wczoraj zamówiłem 25 gram więc w najbliższym czasie opiszę rezultaty, szkoda tylko że jest tak droga - 5g za ok 10 zł. Poniżej zamieszczam opis "wyciągnięty" z shamanshopu:

"Synaptolepis kirkii używana była do uzyskiwania wizji podczas wchodzenia w trans oraz w połączeniu z innymi roślinami do otrzymywania mieszanki Ubulawu.
Święte ubulawu było stosowane od wieków przez plemiona Zulu i Xhosa w celu oczyszczenia, umysłu i komunikacji z przodkami podczas świadomych snów. Szamani często stosowali napary z tej rośliny, która pozwalała im zobaczyć więcej podczas transu."

sposób spożycia: Przyżądzic należy napar z 5g i wypic przed snem na pusty żołądek.



Następna roślina: Ilex guayusa.

Ma dośc dobry potencjał wywoływania ld lecz jest słabsza od calea zacatechichi. Roślina jest o tyle ciekawa, że zawiera ona najwięcej kofeiny z pośród wszystkich roślin rosnących na ziemi. Ponadto łagodnie pobudza i relaksuje

opis z shamanshopu:

Ilex guayusa to bardzo ciekawa i zaskakująca roślina, która działa dwufazowo- pobudzająco i uspokajająco. Jest także znana ze swojej zdolności do wywoływania świadomych snów. Często bywa stosowana jako stymulant oraz przy rytuałach Ayahuasca aby zmniejszyć senność i złagodzić smak.
Ponadto twierdzi się, że guayusa ma właściwości oczyszczające umysł i ciało.


kolejna roślina: Entada Rheedii.

opis z shamanshopu:

Afican Dream Herb-Entada rheedii . Nasiona tej rośliny stosowano jako amulet sprowadzający szczęście.Tytoń otrzymywany z tych bardzo dużych nasion jest stosowany na wybrzeżu południowoafrykańskim w celu wywoływania świadomych snów.


Jeśli macie jakieś doświadczenia z tymi roślinami to zapraszam do dyskusji a jeśli nie to zapraszam do shamanshopu czy do magicznego ogrodu. Ja już trochę tego kupiłem i niedługo podzielę się rezultatami. :D


--------------------------------------------
moja strona o hemisync: hemisync.openwebster.com
MOJA STRONA O HEMI-SYNC: hemisync.openwebster.com - zapraszam.
Avatar użytkownikastorm Mężczyzna
 
Imię: Łukasz
Posty: 30
Dołączył(a): 09 wrz 2007, 00:33
Lokalizacja: z astrala
Typ: drażliwy!!!
I jak storm? prowadziles juz doswiadczenia z roslinka? jesli tak opisz koniecznie rezultat :)
'Nie bój się cieni, one świadczą o tym, że gdzieś znajduje się światło.'
Avatar użytkownikaTwójCień Mężczyzna
micro_space
 
Posty: 100
Dołączył(a): 02 kwi 2009, 21:30
African dream herb to masakra ;] Potrzebowałem młotka żeby wydobyć wnętrze, to nasiono jest twardsze niż kamień ;] A co do efektów to raz próbowałem zjadłem bo do palenia musiałbym skruszyć jeszcze bardziej czego nie byłem w stanie zrobić ;] Smakuje jak orzech laskowy tylko uwaga chyba jedzenie to nie najlepszy pomysł bo czułem jak mi trochę język sparaliżowało ;] A efekty jakie były to lepiej zamieszczę notkę z mojego bloga bo nawet już nie pamiętam ;]

Przez całą noc śniło mi się to samo.. mało tego to było zaledwie pół dnia życia.. hehe.. zdążyłem wyjść ze szkoły i wyjechać w stronę babci mieszkania.. jestem pod wrażeniem mocy rośliny która testowałem wczoraj.. zero przeskoku miejsca akcji, czasu.. cały czas to samo.. budzę się zasypiam i znów to samo.. mogliby mi zmienić sen bo ten już mi się znudził.. dobrze że wykładów nie prowadzili hehe..


A co do reszty roślin jestem ciekaw bo pierwsze słyszę ;] Jest jeszcze silene capensis podobno najlepsza roślinka do ld nawet posiadam dość długi czas tylko nie mam jak zmielić korzeni :lol:
Anonim
 
Nie wydaje mi sie ze owe rosliny pomoga ZNACZNIE w osiagnieciu LD, kiedys testowalem Calea Zacatechichi kupilem sporo tego specyfiku... pilem wywary, probowalem palic te ziele - fakt cos tam czulem sie inaczej, ale szczegolnych zmian w sniach nie zauwazylem i paradoksalnie do tego wszystkiego nie mialem ani jednego LD przy uzywaniu tych srodkow.

Najwiecej LD osiagnalem poprostu cwiczac technika Carlosa Castanedy i prowadzac dziennik snow, przy okazji jeszcze sobie medytowalem... 10 dni do pierwszego LD, pozniej osiagalem czasami nawet po kilka jednek nocy. Srednio z 7 dni 3-4 dni mialem LD (w szczycie formy) ...

takze mysle, ze jesli naprawde chcecie osiagnac LD to nie ma co sie bawic w te ziolka i tracic na to pieniadze - lepiej pocwiczyc, chociaz efekt pewniejszy :)
'Cokolwiek pomiedzy ludzmi konczy sie, znaczy nigdy sie nie zaczelo, gdyby prawdziwie sie zaczelo - nie skonczylo by sie, skonczylo sie bo sie nie zaczelo... cokolwiek prawdziwie sie zaczyna, nigdy sie nie konczy'
Avatar użytkownikapepex Mężczyzna
Zip
 
Posty: 393
Dołączył(a): 22 sty 2007, 20:51
Lokalizacja: KT-95 :P
Droga życia: 7
Typ: 7w8
Zodiak: Rak
Witam zakupiłem ostatnio Entada rheedii czyli African Dream Herb (nasiono duże) i chciałem się dowiedzieć jakie są sposoby spożycia np. czy można ten miąższ zaparzyć albo też słyszałem że palić można. Ale nie wiem w jaki sposób podzielcie się swoimi sposobami.
dzisiejszyswiat Mężczyzna
dzisiejszyswiat.cba.pl
 
Posty: 12
Dołączył(a): 27 sty 2011, 18:19
Lokalizacja: Polska
Żuj zmielony korzeń około pół godziny tak jest najlepiej . Choć tradycyjnie mieszano go zmielonego z wodą , wstrząsano i pito piane która powstała . , ps .calea i inne to tylko wspomagacze , i bez technik zastosowania
nic nie dadzą , jakoś tam zwiększają jakość snu , realistycznosc , byc moze naszą koncentracje wiec jest większa szansa na ld to wszystko :)
Avatar użytkownikatryptOfan Mężczyzna
''Dla śniącego-nic trudnego''
 
Imię: Piotr
Posty: 121
Dołączył(a): 29 mar 2010, 08:19
Droga życia: 28
Zodiak: waga
Ps.żadne zaparzanie , najprawdopodobniej wysoka temp. zmniejszy ilosc składników aktywnych . Woda tylko chłodna :) to tyle.
Avatar użytkownikatryptOfan Mężczyzna
''Dla śniącego-nic trudnego''
 
Imię: Piotr
Posty: 121
Dołączył(a): 29 mar 2010, 08:19
Droga życia: 28
Zodiak: waga

Powrót do działu „Sny i świadome śnienie”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości