Wszystko, co nas otacza - zdarzenia o globalnym zasięgu, konspiracje i podobne sprawy.

Równowaga

Post 06 maja 2011, 17:59

Od jakiegoś czasu zacząłem zauważać, (choć być może jest to tylko moje niedopatrzenie) że większa część osób udzielająca się na temat przebudzania, świadomości i tematów pokrewnych to mężczyźni. Nie mam zamiaru nikogo dyskryminować. Uważam że po przebrnięciu przez część etapów człowiek uświadamia sobie, że płeć to tylko forma bytowania. Zastanawia mnie jedno. Fundamentem mojego wnętrza jest równość. A tu równości nie dostrzegam, choć jak napisałem wcześniej być może jest to moje "niedopatrzenie".

Jeśli jednak jest to prawda, jaka może być przyczyna?
Avatar użytkownika8tomek8 Mężczyzna
 
Imię: Tomek
Posty: 68
Dołączył(a): 05 maja 2011, 15:22
Droga życia: 7
Typ: 4w5
Zodiak: Smok\Baran

Re: Równowaga

Post 06 maja 2011, 19:35

8tomek8 jeśli chodzi o równość we wnętrzu to ja czuje sie mężczyzną(całkowicie) i opinie innych ludzi na tematy duchowe w tej kwestii nie mają dla mnie znaczenia bo ja sam jednak lepiej znam swoją duszę niż inni ludzie(ludzie różnią się między sobą po prostu). Co do kobiet to moim zdaniem po prostu są bardziej zajęte i mają mniej czasu, choćby przez fakt że rodzą dzieci, faceci mają na ogół więcej czasu na takie rzeczy i to tyle.
Conan Barbarzynca Mężczyzna
 
Imię: Grzegorz
Posty: 240
Dołączył(a): 28 paź 2010, 21:26
Droga życia: 8
Zodiak: Lew

Re: Równowaga

Post 06 maja 2011, 20:12

Tomku, słusznie zauważyłeś, że płeć jest jedynie formą. Skoro tak, przebudzenie zależy od treści - czyli esencji danej osoby. Już w tym momencie równowaga zostaje zachwiana, ponieważ ludzi na wysokim poziomie świadomości jest niewiele. Po drugie, płeć stanowi sprawę drugorzędną, jako wybór służący inkarnacji. Podejrzewam, że z racji końca epoki patriarchatu* znaczna część istot postanowiła zapakować się w męskie ciało, bo to większe wyzwanie.

Kolejność dziejów jest następująca: szczęście+nieświadomość, nieszczęście+nieświadomość, szczęście+świadomość. Analogicznie: matriarchat, patriarchat, przebudzona żeńskość.
Jesteśmy tacy sami, myślimy tak samo - mówimy tylko to w innych językach.
http://chomikuj.pl/aver37
Avatar użytkownikaAver
 
Posty: 141
Dołączył(a): 29 mar 2011, 14:53

Re: Równowaga

Post 07 maja 2011, 01:08

Kolejność dziejów którą przedstawiłeś jest dla mnie jasna. Wersja analogiczna - nie do końca.
Co rozumiesz przez "przebudzona żeńskość"?

Czemu uważasz że bycię w skórze męskiej to większe wyzwanie?


Według mnie, działanie umysłu męskiego i żeńskiego różni się tak bardzo że nie sposób tego porównać.
Po za tym. Porównywanie do niczego nie prowadzi. Ukazuje tylko położenie na lini.


Czy kobiety mają mniej czasu.
To pojęcie płynne. Zależy. Być może.
Ale czy to było by przyczyną?

http://www.youtube.com/watch?v=aZBhyPiyeOs

Co do mózgu mężczyzny - zgadzam się.
Co do mózgu kobiety - też, na podstawie obserwacji, nie doświadczeń.

Jeżeli tak, będąc w "pudełku nicości" odcinamy od siebie wszelkie myśli. Nie myślimy o niczym.
Myślę, że w momencie pustki, łatwiej dotrzeć do świadomości. Łatwiej uświadomić sobie istnienie siebie.
Patrząc z tej perspektywy, płeć męska ma ułatwioną drogę.
Jeżeli tak.
Gdzie równowaga?

To wszysko jest jakby... owiane mgłą, świat z bajki. Zupełnie inny. magiczny. Wierzę w to.
Może inaczej.
Czuję.

Tylko, czemu dostęp do niego jest zależny od płci, która jest czymś tak nieistotnym.
Avatar użytkownika8tomek8 Mężczyzna
 
Imię: Tomek
Posty: 68
Dołączył(a): 05 maja 2011, 15:22
Droga życia: 7
Typ: 4w5
Zodiak: Smok\Baran

Re: Równowaga

Post 07 maja 2011, 01:42

8tomek8 napisał(a):Patrząc z tej perspektywy, płeć męska ma ułatwioną drogę.Jeżeli tak. Gdzie równowaga?
Ten filmik to tylko internetowa ciekawostka, z całym szacunkiem ale jak dla mnie to o wiele za mało zeby wysnówać takie wnioski,nie wszystko musi być jednakowe no i bez przesady bo troche kobiet tez się takimi sprawami pasjonuje(taka prawda).pozdrawiam.
Conan Barbarzynca Mężczyzna
 
Imię: Grzegorz
Posty: 240
Dołączył(a): 28 paź 2010, 21:26
Droga życia: 8
Zodiak: Lew

Re: Równowaga

Post 07 maja 2011, 01:57

Zgadzam się. Jest to internetowa ciekawostka.
Nie na niej jednak opieram swoje wnioski.
Avatar użytkownika8tomek8 Mężczyzna
 
Imię: Tomek
Posty: 68
Dołączył(a): 05 maja 2011, 15:22
Droga życia: 7
Typ: 4w5
Zodiak: Smok\Baran

Re: Równowaga

Post 07 maja 2011, 10:24

1. Przebudzona żeńskość - rozwój bez przeszkód, brak dualizmów, kreatywność, pasja, powrót do domu. Możesz to nazwać, jak chcesz.
2. Bycie mężczyzną nie jest większym wyzwaniem, jednak oni mogą mieć w najbliższych latach większe kłopoty. Powód jest prosty: trzeba teraz wyłączyć umysł na rzecz nadświadomości. Spójrz na schemat działania płci: ogół facetów posługuje się ego, a kobiety wybierają serce. Kto ma bliżej do wyższego ja? Oczywiście damy mogą mieć trudności z id, jednak niczego to nie zmienia.
Aha, to zwykła informacja - bez ocen czy osądów.
3. Dostęp nie zależy od płci, a od własnych umiejętności, które są z nią powiązane. Niby nic, ale różnica ogromna - bo oznacza to, że istnieją możliwości. :)
Jesteśmy tacy sami, myślimy tak samo - mówimy tylko to w innych językach.
http://chomikuj.pl/aver37
Avatar użytkownikaAver
 
Posty: 141
Dołączył(a): 29 mar 2011, 14:53

Re: Równowaga

Post 07 maja 2011, 17:12

TOMKU to ,że mniej jest kobiet to raczej twoje niedopatrzenie .
Zobacz ile kobiet się zarejestrowało a ilu facetów ,jesteś od niedawna ,więc mogłeś zauważyć to co działo się w tym czasie od kąd jestes z nami .
W zimie jest więcej aktywnych kobiet na forum , ja tak zauwazyłam a teraz wiadomo ,na wiosne kobiety bardziej zajete czym innym , ale to nie dowodzi niczego , bo nawet jak kobitki nie piszą nie oznacza to ,że ich tu nie ma , po prostu czytają tylko.
Są tez tematy które bardziej ciekawią kobiety i odwrotnie , wtedy wiecej kobiet się udziela pisząc.
A ogólnie w pewnych dniach tygodniach miesiącach jest więcej kobiet w innych odwrotnie to zależy jak kto ma czas i komu się chce coś napisać bo tylko wtedy widać ,że tu jest miałąm nic nie pisać na ten temat bo szKoda mi było czasu na taki temat przyziemny czy wogóle warty uwagi kogokolwiek ja uważam ,że nie , bo szkoda czasu , ale napisałam od niechcenia
Ważne czego ty tu potrzebujesz,czego szukasz ,CZYM MOŻESZ SIĘ PODZIELIĆ brak ci tu kobiet,? jeśli dasz temat ciekawy tylko dla kobiet i zaczekasz odpowiedni czas, zgłoszą sie i coś napiszą , ale to i tak nie ma znaczenia kto piszę ważne jak pisze i co :-k
tu dalej pisząc i dywagując jak jest bedziemy roztrzyga zastanawiać się nad czymś ,no nawet nie chce mi się już kończyc tego...
.TOMKU ZAPODAJ JAKIŚ TEMAT odnośnie rozwoju duchowego co przeżyłeś osobiście ,z czym masz problem co cię ciekawi jakie masz połączenie z własnym duchem itp...
http://www.youtube.com/watch?v=t1rbj7rQr-0
http://www.youtube.com/watch?v=ZPIsCmdz ... re=related
http://www.youtube.com/watch?v=aYyKvp5o ... re=related
ściągnę cię w piekło tak nisko na ileś zły
upadniesz w ciemność na tyle na ile kochasz
pociągnę cię w niebo tak wysoko na ileś dobry
wzlecisz w jasność na tyle na ile gardzisz tym życiem co je śnisz
http://www.youtube.com/watch?v=xqaNsOli ... ure=relmfu
http://www.youtube.com/watch?v=-whp15J2 ... re=related
Avatar użytkownikarównowaga-czakry Kobieta
 
Posty: 319
Dołączył(a): 13 sie 2010, 14:08
Lokalizacja: Polska
Droga życia: 2

Re: Równowaga

Post 07 maja 2011, 17:40

Wiem, temat przyziemny. Ciekawiło mnie to. Być może to przypadek. Być może kiedyś zrozumiem.
Avatar użytkownika8tomek8 Mężczyzna
 
Imię: Tomek
Posty: 68
Dołączył(a): 05 maja 2011, 15:22
Droga życia: 7
Typ: 4w5
Zodiak: Smok\Baran

Re: Równowaga

Post 31 sie 2011, 12:54

Moim zdaniem wynika to z dużej wrażliwości mężczyzn którzy szukają pytań oraz odpowiedzi na niektóre pytania. Wątki kobiet także się pojawiają,wiec myślę że w proporcjach jest to jakieś 70/30%.
Tao-Universum Mężczyzna
 
Posty: 82
Dołączył(a): 02 wrz 2010, 19:10

Re: Równowaga

Post 05 gru 2011, 05:19

Aver napisał(a):. Przebudzona żeńskość - rozwój bez przeszkód, brak dualizmów, kreatywność, pasja, powrót do domu. Możesz to nazwać, jak chcesz.
To mozna to nazwać męskością? :wink:
Conan Barbarzynca Mężczyzna
 
Imię: Grzegorz
Posty: 240
Dołączył(a): 28 paź 2010, 21:26
Droga życia: 8
Zodiak: Lew

Re: Równowaga

Post 08 gru 2011, 13:25

Coś jest z tymi zainteresowaniami wg. płci. W niektórych miejscach w internecie znajdziesz niemal wyłącznie kobiety, w innych - odwrotnie. Nie chcę podawać przykładów, bo generalnie - w przeciwieństwie do wielu osób - zaglądam tylko w kilka konkretnych miejsc w internecie, mniej lub bardziej regularnie; nie jestem typem "internetowym". Trudno mi zatem powiedzieć, które to miejsca i czym się charakteryzują. Wpływ płci jednak na zachowanie i preferencje (ogólnie) jest bardzo widoczny. Na tym forum jest z pewnych powodów (być może mniej osobistego charakteru wielu wątków) jest jednak pewna dominacja M, też to widzę.
“Mom always tells me to celebrate everyone's uniqueness. I like the way that sounds.”
"I've finally found the rhythm of love, the feeling of sound."
- Hilary Duff
Avatar użytkownikaEnlil Mężczyzna
Earth is my home now
 
Imię: Enlil
Posty: 827
Dołączył(a): 17 mar 2009, 22:04
Lokalizacja: An
Droga życia: 7
Zodiak: Panteon

Re: Równowaga

Post 09 gru 2011, 12:53

Myślę, że nie jest tak, że Kobiet jest mniej, ale, że nasz sposób doświadczania i poszarzenia świadomości jest inny niż u mężczyzn. Dla mnie słowa, często nie są tym narzędziem którym jest się najwygodniej posługiwać. Są rzeczy które będąc w sercu są jasne i czytelne, ale nie ma w języku polskim słów które pozwoliły by oddać ich pełnie w świecie intelektu.
jassa
 
Imię: Ewa
Posty: 10
Dołączył(a): 01 gru 2011, 12:23
Droga życia: 3
Zodiak: baran

Re: Równowaga

Post 27 cze 2012, 00:34

myślę że kobiety potrafią zatrzymać swój światopogląd dla siebie i maja takiej potrzeby się nim dzielić, faceci wiadomo wieczne dzieci, muszą rozbryzgać co czują dookoła, i macie racje wolność to również ogołocenie się z płci ale również zrozumienie zależności panujących wokół płci które pozostaną niezmienne, ale nie o to chyba chodzi... chodzi o to by Być, stawać się i stwarzać, nieustannie od nowa.
uwierzysz w co zechcesz
Avatar użytkownikaagaton
 
Imię: Emi
Posty: 117
Dołączył(a): 23 cze 2012, 12:37
Lokalizacja: Leicester, England, GB
Droga życia: 4
Typ: 4w3
Zodiak: bliźnięta pies

Re: Równowaga

Post 07 wrz 2012, 13:31

Osho mowil, ze kobiety sa blizej Boga bo kobiety posiadaja naturalna intuicje...i one poprostu pewne rzeczy wiedza...nad ktorymi mezczyzni dociekaja racjonalnie. Problem w tym, ze racjonalnie nie da sie wszystkiego pojac...serce jest blizej duszy i ono pojmuje glebiej i szybciej. Dlatego mezczyznom sie wydaje, ze sa dalej..ale to nie prawda...kobiety widza i czuja wiecej niz mezczyzni. Jyjemy obecnie w czasach zdominowanych przez mezczyzn i meski sposob myslenia czyli racjonalnosc...ale...to nie jest jedyne co istnieje. Istnieja takze mezczyzni o wysoko rozwinietej intuicji...tak samo jak babki myslace racjonalnie. Swiat obecnie wyrownuje sie i zaczynamy bardziej doceniac kobiecosc oraz intuicje i serce...i z tego bardzo sie ciesze...
Nikita07
 
Imię: Kasia
Posty: 7
Dołączył(a): 07 wrz 2012, 08:32
Droga życia: 11
Zodiak: panna

Powrót do działu „Świat”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości