Psychologia, działanie mózgu.
Nonamelife, przedstawiłeś myślenie "zerojedynkowe", ale wcale nie trzeba być za lub przeciw. Istnieje także szereg dróg na czele ze ścieżką środka, a więc umiaru. Odpowiadając na Twoje pytania:
1) Naturalnie istnieje szereg mocy, jednak należy korzystać z nich zachowując wobec siebie istnienia szacunek. To oznacza działanie samodzielne wybierając pomoc tylko w razie potrzeby. Moim zdaniem powinieneś nauczyć się czerpać siłę czy pewność z Wyższego Ja nie wybierając regularnego kontaktu z nieznanymi stworzeniami.
Poza tym warto mieć na uwadze, że Bóg nie powinien być kwestią wiary, a wiedzy.
2) Życie jest zbyt dynamiczne, abym wybierał konkretne kierunki. Wszystko jest w ruchu, dlatego nie wyznaczam żadnych celów poza rozwojem. Jeśli miałbym odpowiedzieć Ci możliwie konkretnie, polegam głównie na nadświadomości i łączę rozum z sercem. Poza tym za istotne uważam następujące wypowiedzi:
"Każdy mężczyzna i każda kobieta jest gwiazdą." AL I:3
"Czyń swą Wolę, niechaj będzie całym Prawem." AL I:40
"Miłość jest Prawem, miłość podług Woli." AL I:57
Jesteśmy tacy sami, myślimy tak samo - mówimy tylko to w innych językach.
http://chomikuj.pl/aver37
Avatar użytkownikaAver
 
Posty: 141
Dołączył(a): 29 mar 2011, 14:53
Aver,
Piękne to :sign7:

"
Każdy mężczyzna i każda kobieta jest gwiazdą." AL I:3
"Czyń swą Wolę, niechaj będzie całym Prawem." AL I:40
"Miłość jest Prawem, miłość podług Woli." AL I:57
Antenka Kobieta
Jedyna pewna rzecz to zmiana
 
Imię: Aneta
Posty: 113
Dołączył(a): 10 lis 2010, 13:35
Lokalizacja: Staszów
Droga życia: 11
Zodiak: baran/pies
Owszem, piękne. Cytaty zostały zapisane w Liber AL vel Legis, czyli channelingu odebranemu przez Aleistera Crowleya 1904 roku. Co prawda mag ten wybrał ścieżkę lewej ręki, jednak przekazał szereg inspirujących treści. Prócz wspomnianego już bycia niezależnym oraz odkrycia swojej prawdziwej pasji w zgodzie z miłością i podążania nią Księga Prawa mówi:
"Khabs jest w Khu, a nie Khu w Khabs." AL I:8 (źrodło poznania jest w nas, nie na zewnątrz - przyp. moje)
"Czyń tak, a nikt inny nie powie nie. Gdyż czysta wola, niezaspokojona celem, wyzwolona z żądzy rezultatu jest w pełni doskonała." AL I:43-44
"Pamiętajcie wszyscy, że egzystencja jest czystą radością; że wszystkie smutki są niczym cienie; odchodzą i już ich nie ma; lecz jest to, co pozostaje." AL II:9
"Jeśli Moc pyta dlaczego, wówczas Moc jest słabością." AL II:31
Jesteśmy tacy sami, myślimy tak samo - mówimy tylko to w innych językach.
http://chomikuj.pl/aver37
Avatar użytkownikaAver
 
Posty: 141
Dołączył(a): 29 mar 2011, 14:53
Aver napisał(a):Nonamelife, przedstawiłeś myślenie "zerojedynkowe", ale wcale nie trzeba być za lub przeciw.


Mam takie myślenie, bo nie potrafię z siebie wykrzesać mocy, jak robią to inni że po pracy wracają do domu, uprawiają sport i jeszcze mają czas i siłę na życie towarzyskie i kobietę ... ?
Ta bezsilność wprowadza mnie w takie myślenie, a może to, a może tamto, nie potrafię się ogarnąć. Ostatnio nawet próbowałem "kotwiczenie hormonów", ale to też się sprowadza do myślenia jak to nazwałeś "zerojedynkowego".
nonamelife Mężczyzna
mysliciel
 
Imię: jozef
Posty: 13
Dołączył(a): 14 kwi 2011, 16:07
Droga życia: 10
Typ: mysliciel
Zodiak: strzelec
Sprawa jest dosyć złożona, trzeba podzielić ją na kilka aspektów:
1) Fizyczny. Na niego składają się przede wszystkim prawidłowe odżywanie (najlepiej jeszcze bez mięsa, cukru, soli etc.), higiena osobista (dobrze jest unikać fluoru i stosować naturalne kosmetyki), regularne ćwiczenia fizyczne, odpowiednia ilość snu, czyste środowisko, relaks i inne takie.
2) Eteryczny. Skoro brakuje Ci woli, to znaczy, że energie utknęła w czakrze podstawy i sakralnej. Wniosek - trzeba oczyścić pierwsze trzy pęki. Przykładowa lektura: Sharamon i Baginski - Księga czakr; Wilson Annie - Jesteś kolorem; David Pond - Czakry od podstaw; Grasse Ellen - Czakra i aura; Anodea Judith - Koła życia; Ursula Georgii - Praca z energią, aurą i czakrami; ezoforum.pl i forumezo.pl (działy o pękach); zenforest.wordpress.com.
3) Emocjonalny. Do normalnego funkcjonowania przydatna jest jako taka higiena ciała astralnego. Krótko mówiąc, dobrze jest zdawać sobie sprawę z negatywnych emocji i nieco wyluzować. Zwróć uwagę na to, żeby nie martwić się żadnymi "problemami", bo wszystko jest do rozwiązania.
4) Mentalny. Przyczyny wszelkich niedogodności fizycznych związane są z dziwacznym postępowaniem ego. Można zajrzeć do Thorwald Dethlewson - Przez chorobę do samopoznania. Warto zadbać, żebyś myślał Ty - a nie, żeby myśli używały Ciebie. Innymi słowy kontrola. Dobrze jest też wiedzieć, że nasz umysł w gruncie rzeczy tworzy rzeczywistość, więc lepiej jest korzystać z pozytywnych wizji, niż negatywnych.
5) Przyczynowy. Może Wyższe Ja dało Ci takie zadanie, a teraz masz je zrozumieć? :)
6) Inny. Bywa, że ktoś podczepi się pod Ciebie/rzuci klątwę/coś pójdzie nie tak i zaczyna się wysysanie energii. Wtedy należy albo udać się do bioenergoterapeuty, albo skupić się na już wymienionych sposobach.

Myślę, że z pomocą powyższych słów uda Ci się ustalić, w czym kłopot. Możesz także pomóc sobie przez kontakt z przyrodą, posiadanie kryształów/orgonitu, fajny kontakt z ludźmi itd. Liczę na Twoją kreatywność. :) Poza tym pamiętaj, że w swojej esencji jesteś istotą o genialnych możliwościach i nic poza uwarunkowaniem nie stoi na przeszkodzie, aby uaktywnić swoje możliwości.
Jesteśmy tacy sami, myślimy tak samo - mówimy tylko to w innych językach.
http://chomikuj.pl/aver37
Avatar użytkownikaAver
 
Posty: 141
Dołączył(a): 29 mar 2011, 14:53
Wiesz, wszystko zaczęło się od problemów ze zdrowiem. Jakieś tętniaki w sercu zawężyły przepływ krwi, wysokie ciśnienie itp. Co przekłada się na niedotlenienie organizmu, uczucie ciężkiej głowy, ospałość. Ale lekarze mi mówią, że nic z tym nei można zrobić, z tym się żyję, a jak się słabo poczuje to mam się położyć na chwilę, sportu mam raczej unikać ... tylko, że ja zawsze się tak czuję i długo tak nie pociągne, szlak mnie trafia, że w wieku 19 lat można być już wrakiem człowieka!
Co do dotlenienia organizmu pomaga mi się dotlenianie na siłę czyli hiperwentylacja, lecz jak każdy się domyśla później są ubytki w CO2 co za tym idzie uczucie mocy, po czym znowu ale już MEGAospałość i wyczerpanie.


"W zdrowym ciele, zdrowy duch" - i wszystko jasne ...

Dzięki za odpowiedzi i wskazówki, powyższymi lekturami na pewno się zainteresuje :)
nonamelife Mężczyzna
mysliciel
 
Imię: jozef
Posty: 13
Dołączył(a): 14 kwi 2011, 16:07
Droga życia: 10
Typ: mysliciel
Zodiak: strzelec
Słuchając lekarzy to faktycznie daleko nie zajedziesz. Oni leczą najwyżej skutki, nie przyczyny. Jak dla mnie, było tak: kłopot z czakrą czwartą -> blokada, ograniczenie przepływu do pierwszych trzech pęków -> negatywna reakcja + implikacje -> kolejne ograniczenie. Moim zdaniem powinieneś poczytać wspomnianą już "Przez chorobę do samopoznania" oraz zadbać o ciało eteryczne.
No i pamiętaj, że z tej całej sytuacji możesz wynieść nie tylko uczucie złości, ale może być genialną lekcją. :)
Jesteśmy tacy sami, myślimy tak samo - mówimy tylko to w innych językach.
http://chomikuj.pl/aver37
Avatar użytkownikaAver
 
Posty: 141
Dołączył(a): 29 mar 2011, 14:53
Ja wierzę w Prawa Natury. Znam ich tylko namiastkę ale to mi styka, bo wiem warto kontemplować 'nie wiem'. Polecam.
phillip
 

Powrót do działu „Psychologia”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości