Metody relaksacyjne, wizualizacja, hipnoza, regresing i inne podobne zjawiska.

Spokój

Post 18 lut 2011, 01:22

Witam. Dopiero w tym wcieleniu i dopiero od kilku lat doświadczam Spokoju. Stan ten tak nazywam, ponieważ mogłby się cały świat walić a ja jestem. Poprostu jestem. Wiele razy gubiłem sie w pospiechu, lub byłem poganiany gdy chcialem być spokojny. Było wiele wiele argumentów przeciwko spokojowi. Nie będe ich przytaczał bo znacie je bardzo dobrze.

Samo myślenie o nich momentami jeszcze wytrąca mnie z tego błogosławionego stanu.

Umysł pyta i pyta co dalej, czemu siedze i nic nie robie. A ja poprostu jestem.

Odkrywam świat na nowo gdy jestem spokojny. To niesamowite, że wszystko jest nowe mimo ze sie nie zmienilo fizycznie.

Piszę by dać wskazówki tym którzy spokoju znaleść jeszcze nie potrafią.

1. Spokoju sie nie szuka on jest w tobie zawsze i wszędzie.
2. Pośpiech zagłusza spokoj.
3. Umysł bez spokoju jest źrodlem pośpiechu
4. Spokoj to nic innego jak świadomość tego co sie dzieje Teraz.
5. Jeżeli gubisz spokoj to pamietaj ze go nie zgubiles, poprostu pospiech jest jak chalas a spokoj jak cisza. Czy usłyszysz cisze w chałasie?
6. Nie próbuj mowić o spokoju w pośpiechu co czesto sie zdarza gdy chcesz poruszyc ten temat przy kims komu chcialbys to wyjasnic a nie jestes wlasnie spokojny.
7. Spokoj jest indywidualnym stanem każdego. Nie smuc sie jeżeli ktoś obok ciebie go nie ma. Widocznie nie nadszedl jeszcze jego czas. A probujac go uspokajac na sile osiagniesz odwrotne rezultaty.
8. Pamietaj bedac spokojnym twoj umysl bedzie dalej produkowal pośpieszne mysli, cala magia tkwi w tym by ich nie doganiac ale obserwowac jak gonią. W koncu sila umyslu sie wyczerpie. Wtedy bedziesz mógl nim na powrot kierować ze 100% kontrolą.
9. Teraz twoja tworczosc bedzie pelna spokoju inspirujacego innych. Ale nie tworz by uspokajac lecz by tworzyc. Spokoj w innych przyjdzie naturalnie.
10. Spokoj wie ze wszystko dzieje sie tylko i wylacznie Teraz. A przyszlosc i przeszlosc to dwa bieguny (przeciwieństwa) z ktorych niekontrolowany umysl czerpal sile pędu do pośpiechu.

Pozdrawiam i dziekuje każdemu za przeczytanie.

Przepraszam za brak polskich znakow ale tak juz pisze ;)
Przemek_Krasiński
Cząstka Boga
 
Imię: Przemek
Posty: 2
Dołączył(a): 17 lut 2011, 15:31
Droga życia: 6
Typ: Szukający samemu
Zodiak: Skorpion

Re: Spokój

Post 18 lut 2011, 10:59

Kto jest spokojny ten widzi i poznaje.
A co nagle to po diable.:)
Listen to my muscle memory.
Avatar użytkownikafalko Mężczyzna
wysłuhaj pamięci mych muskułów
 
Posty: 706
Dołączył(a): 13 lip 2007, 19:40

Re: Spokój

Post 29 mar 2011, 13:07

Bardzo interesujące wskazówki i myślę że warto się nad nimi przez chwilę zastanowić. Taka chwila refleksji nad spokojem...
Tao-Universum Mężczyzna
 
Posty: 82
Dołączył(a): 02 wrz 2010, 19:10

Re: Spokój

Post 18 kwi 2011, 21:52

Ciekawe wskazówki ale nic nowego na temat spokoju się nie dowiedziałem, najgorsze jest to o czym wspomniał autor - smutek. Im bardziej się uspokajam zanurzam w spokój tym bardziej jestem smutny i niespełniony ... jeżeli w ten sposób odkrywa się swoją naturę, prawdziwe "Ja", to ja podziękuje ... nienawidzę tego stanu.
nonamelife Mężczyzna
mysliciel
 
Imię: jozef
Posty: 13
Dołączył(a): 14 kwi 2011, 16:07
Droga życia: 10
Typ: mysliciel
Zodiak: strzelec

Powrót do działu „Inne”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron