Psychologia, działanie mózgu.

Re: Jak kierować myślami ?

Post 06 mar 2011, 18:45

nagu napisał(a):nuntisunya81 Praktykujsze moment kwantowy lub pauze kwantowA ? ; )


Tak.

Oddech jest ważny.
Oddech to życie.
Nikt nie próbuje go zatrzymywać na wieczność.
Dlaczego więc chcemy zatrzymać chwilę obecną, czyniąc ją martwą?
To co nazywamy śmiercią jest życiem, to co zwykliśmy nazywać życiem czasami wygląda jak martwe.
Zacznijmy żyć chwilą. Obudźmy się teraz do prawdziwego życia.

Takie mniej więcej informacje przyszły do mnie po pauzie kwantowej.
Proste, ale prawdziwe.

Ale to tak na marginesie zbaczając z tematu...
Bybek fajnie, że szukasz, że nie jesteś obojętny.
Na pewno uda Ci się rozwiązać swoje problemy.
pozdrawiam.
Mamy tylko Siebie.
Avatar użytkownikanuntisunya81
 
Posty: 554
Dołączył(a): 16 lut 2011, 15:27

Re: Jak kierować myślami ?

Post 11 mar 2011, 14:21

Heyah :D Widzę, że kolega boryka się dokładnie z tym samym problemem, co ja heheh. Niepotrzebne myśli, które krążą w głowie; chaos; sumienie. Nieprzespane noce; budzenie sie po 5 razy w ciągu nocy; dokładnie to samo

Po 1-sze odrzuciłem narkotyki i używki, które tworzą owy problem. Amfetamina; Marihuana; Alkohol. Jeżeli zażywasz - odpuścić; poczujesz sie dużo lepiej, nie odrazu, miesiąc i będzie lepiej. Po amfetaminie jest straszna gonitwa myśli chaos chaos jeszcze raz chaos. Po narihualanie są wolniejsze myśli, ale za to są beznadziejne do niczego sensownego nie dojdziesz. Alkohol? W momencie picia jest ok, ale po, na kacu; pojawia sie masakryczny moralniak, w którym osobiście mi towarzyszą lęki, co gdzie, po co dlaczego; milion pytań do siebie i obwinianie sie .... Chciałbym też zaznaczyć ze są osoby które robią takie mixy z używek i mają sie bardzo dobrze ( kiedyś też tak robiłem ) wstają rano i lecją dalej. Niestety nie my

Po 2ugie zacznij koncentrować sie na chwili obecnej; gdzie jesteś; co w tym momencie robisz; zaobserwuj swój oddech. Nie oddalaj sie myślami poza miejsce, w którym jesteś; jak idziesz piesze to idziesz pieszo a nie jesteś myślami ze znajomą na gadu gadu. I tutaj odsyłam Cię to książki: Eckhart Tolle - Potęga Teraźniejszości.

Po 3cie zajmij sie czymś; zajmij sie czymś, co lubisz; sport? Muzyka? Twój umysł wypełni się danym; nazwijmy to hobby wtedy nie będzie czasu na głupie męczące myślenie.

Po 4te mówiąc krótko zwięźle i na temat; zacznij srać na wszystko nie przejmować sie niczym, nie zaśmiecać sobie glowy głupotami - jesteś tu i teraz !

Po 5te Tu już trochę rzecz bardziej indywidulania. Jeżeli robisz coś szybko; chaotycznie na biegu w pośpiechu ( ja tak robie) to zmień to; zwolnij tempa wtedy i myślenie się zwolni zrelaksujesz swój umysł; poczujesz sie lepiej

Jestem zwykłym śmiertelnikiem nie mam żadnej wiedzy na temat czakry umysłu energii to wszytsko to tylko i wyłącznie moje obserwacje; obserwacje własnego ja, co też czynie bardzo dobrze :P
Out of Time
 
Posty: 6
Dołączył(a): 16 wrz 2010, 16:07

Re: Jak kierować myślami ?

Post 17 lip 2011, 01:07

ale kto i jak kreuje te mysli.. :-k
Eruanis
 

Re: Jak kierować myślami ?

Post 25 lip 2011, 19:35

myśli kreuje po prostu nasz mózg. Nasz mózg, który, uwaga, SAMI MOŻEMY KSZTAŁTOWAĆ. Czy pośrednio myśli kreujemy my. Chociaż ogólnie to trochę bardziej złożone i skomplikowane.
Tao-Universum Mężczyzna
 
Posty: 82
Dołączył(a): 02 wrz 2010, 19:10

Re: Jak kierować myślami ?

Post 25 lip 2011, 22:29

Mózg nie jest twórczy, to taki komputer odpowiada za logiczne myślenie, analizuje, przetwarza, ale tylko to co już poznał nie potrafi stworzyć nic nowego.
To co uznajecie za prawde stanowi wasze ograniczenie, dopiero gdy pozbędziecie się ograniczeń staniecie się wolni.
Avatar użytkownikaPlantator Mężczyzna
człowiek z nikąd
 
Imię: Jarek
Posty: 82
Dołączył(a): 03 wrz 2010, 18:26
Droga życia: 7
Typ: 9w1 - "Marzyciel"
Zodiak: strzelec, smok

Re: Jak kierować myślami ?

Post 12 wrz 2011, 09:21

Z tego co wiem, dobrym sposobem, aby zmienić sposób patrzenia na różne przykre sprawy dnia codziennego, dobra jest terapia poznawcza, tylko, że przeprowadza ją psycholog... Możesz poszukać sobie też informacji o technikach NLP czyli neurolingwistycznym programowaniu umysłu. Są tam także takie techniki, aby skutecznie kierować swoje myśli na dany obiekt :)
kalinaa
 
Posty: 7
Dołączył(a): 12 wrz 2011, 09:14

Re: Jak kierować myślami ?

Post 13 wrz 2011, 11:39

Witaj. Na podstawie kilku lat medytacji, pozwol prosze, podziele sie z toba kilkoma obserwacjami, ktore skutecznie doprowadzily moja glowe do stanu uzywalnosci czyli wylaczenia kolowrotka mysli. Wczesniej probowalem wielu rzeczy poczynajac od NLP, wychdzenia z ciala i innych dziwnych klimatow.

Jak zapewne zauywazyles, umysl sie przydaje do wielu rzeczy, ale jego natarczywosc jezeli chodzi o bezsensowne (nic nie wnoszace do zycia) mysli bywa delikatnie mowiac uciazliwa.
Co do sterowania samymi myslami to na razie bym w ten temat nie wchodzil i rozpoczal przygode od poczatku ;)
Aby mysli bylo mniej twoja uwaga musi wejsc ponizej obszaru w ktorym tworza sie mysli, abys mogl je ze swoboda obserwowac bez reagowania. Na poziomie medycznym aktywnosc mozgu musi przejsc z czakry 6 na 7.
Jedyna znana mi metoda to obudzenie energii Kundalini, ktora automatycznie, bez zadnego wysilku z twojej strony wyniesie twoja uwage powyzej 6 czakry i mysli przestana cie nekac.
Ow proces jest niezwykle mily w doznaniach (Kundalinii to matczyna energia) manifestujacy sie chlodnym powiewem wychodzacym z kosci ciemieniowej (obszar limbiczny) i/lub ze srodka dloni.
Podczas medytacji liczba nitek z ktorych zbudowana jest Kundalini zwieksza sie gdy energia sie unosi, ostatecznie doprowadzajac do wyciszenia i skierowania uwagi do wew. co jest poczatkiem nastepnego etapu o ktorym wspomnialem wczesniej.

Jezeli potrzebujesz materialow medycznych/naukowych na ten temat... daj znac to podesle co bedziesz potrzebowal duzo informacji znajdziesz tez w linkach na tej stronie http://www.sahajayoga.pl

serdecznie pozdrawiam i zycze powodzenia!
--
Radek
Avatar użytkownikaradek0 Mężczyzna
 
Imię: Radek
Posty: 134
Dołączył(a): 19 maja 2011, 15:42

Re: Jak kierować myślami ?

Post 16 wrz 2011, 15:41

Jak kierować myślami ?

Można by podzielić myśli na:

pozytywne - negatywne
kreatywne - destrukcyjne

..oraz żyć z pozytywnymi i kreatywnymi myślami. : ]
phillip
 

Powrót do działu „Psychologia”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron