OBE, pionierzy świata astralnego i ich odkrycia, techniki eksploracji Astralu i nasze przeżycia.

Co to właściwie było?

Post 03 lut 2011, 14:35

Witam, sytuacja o której napiszę przydarzyła mi się w poprzednim roku, gdzieś mniej więcej zaczęło się w styczniu/lutym 2010. Przez pierwsze tygodnie przychodziło b. często, co 2 dni czasem nawet codziennie. Po jakimś czasie zdarzało się coraz rzadziej, na wakacjach już kilka razy na miesiąc, po wakacjach raz na kilka miesięcy. Otóż b. zainteresowało mnie zjawisko OOBE, prosiłem opiekuna o pomoc itp aż w końcu COŚ się stało... Pewnej nocy, nie mogłem zasnąć, leżałem kilka godzin na łóżku przewracając się z boku na bok. Gdy już zasypiałem, nagle bez powodu się przebudziłem ale było jakoś inaczej. Czułem się jakbym był oblany jakimś śluzem czy coś, jakbym leżał w jakiejś galarecie, słyszałem jakby ktoś gdzieś wiertarką wiercił i inne dziwne odgłosy. Nagle nie wiadomo skąd ogarnęła mnie ogromna fala strachu, czułem bicie serca. Zastanawiałem się czego się boje? Skąd się bierze ten strach, o co chodzi? I nagle spadam z łóżka, a przynajmniej tak mi się wydawało. Dosłownie coś mnie zrzuca z łóżka, czuje jakbym leżał na podłodze i za chwile z powrotem był na łóżku. Teraz znowu coś mnie ciągnie w górę. Czuję ze lecę z górę i spadam na łóżko. Znowu coś mnie ciągnie w bok. Otworzyłem oczy i zobaczyłem, że unoszę się w powietrzu tyłem do podłogi, twarzą do sufitu ale chwila... w pokoju powinno być ciemno a ja widzę wszystko jakby się światło paliło... w zasadzie COŚ się paliło... zobaczyłem białą kulę światła na drugim końcu pokoju, która oświetla cały pokój. Znowu lecę na łóżko, leżę, wszystko minęło, przewracam się na bok, myślę o tym co się przed chwilą stało. Zasypiam. Jak wyżej napisałem, to się powtarzało, z czasem coraz rzadziej. (coraz rzadziej też medytowałem)
Co to mogło być? OOBE? i co to był za strach?
http://www.instytutnoble.pl/ - Rozwój świadomości.
Rillas Mężczyzna
 
Posty: 44
Dołączył(a): 17 wrz 2010, 22:52
Typ: parzystokopytne

Re: Co to właściwie było?

Post 03 lut 2011, 21:14

Wygląda to na wyszarpane OBE, ale troszkę mało świadomy byłeś.

Strach to jest pierwsza reakcja na OBE, 99.9% ludzi tak reaguje na początku.
I took a walk around the world to ease my troubled mind
I left my body laying somewhere in the sands of time
I watched the world float to the dark side of the moon
I feel there is nothing I can do
Avatar użytkownikazet Mężczyzna
 
Posty: 114
Dołączył(a): 19 lip 2010, 19:19

Re: Co to właściwie było?

Post 04 lut 2011, 16:16

Tyle, że ten strach nie do końca był reakcją na OOBE. Strach pojawił się najpierw. Po prostu przebudziłem się i zacząłem się bać nie wiadomo czego, sam sobie zadawałem pytanie dlaczego się boisz, ocb? Dopiero potem pojawiło się OOBE. Czyli leżę na łóżku i zaczynam się bać, tak nagle, bez powodu....
http://www.instytutnoble.pl/ - Rozwój świadomości.
Rillas Mężczyzna
 
Posty: 44
Dołączył(a): 17 wrz 2010, 22:52
Typ: parzystokopytne

Re: Co to właściwie było?

Post 04 lut 2011, 17:51

A gdy masz wizytę u dentysty to strach pojawia się w momencie jak czujesz ból w borowanym zębie czy też dużo wcześniej ? ;)
I took a walk around the world to ease my troubled mind
I left my body laying somewhere in the sands of time
I watched the world float to the dark side of the moon
I feel there is nothing I can do
Avatar użytkownikazet Mężczyzna
 
Posty: 114
Dołączył(a): 19 lip 2010, 19:19

Re: Co to właściwie było?

Post 04 lut 2011, 18:42

Jak jestem u dentysty to wiem, że za chwilę zaboli... Tutaj nie wiedziałem, że zaraz będę latac po pokoju xD
http://www.instytutnoble.pl/ - Rozwój świadomości.
Rillas Mężczyzna
 
Posty: 44
Dołączył(a): 17 wrz 2010, 22:52
Typ: parzystokopytne

Re: Co to właściwie było?

Post 05 lut 2011, 09:44

Człowiek ma więcej niż 1 warstwę świadomości, być może na poziomie intelektualnym nie wiedziałeś, za to podświadomie wiedziałeś na pewno.
OBE w przeciwieństwie do wizyt u dentysty nie boli, ale jest czymś co z jakiegoś powodu napełnia nas początkowo strachem, podobno strach jest naszą naturalną, ludzką reakcją na to co nieznane, na to co wymyka się intelektowi.
I took a walk around the world to ease my troubled mind
I left my body laying somewhere in the sands of time
I watched the world float to the dark side of the moon
I feel there is nothing I can do
Avatar użytkownikazet Mężczyzna
 
Posty: 114
Dołączył(a): 19 lip 2010, 19:19

Re: Co to właściwie było?

Post 06 lut 2011, 00:59

Rillas napisał(a):Gdy już zasypiałem, nagle bez powodu się przebudziłem ale było jakoś inaczej. Czułem się jakbym był oblany jakimś śluzem czy coś, jakbym leżał w jakiejś galarecie, słyszałem jakby ktoś gdzieś wiertarką wiercił i inne dziwne odgłosy. Nagle nie wiadomo skąd ogarnęła mnie ogromna fala strachu, czułem bicie serca.

Moim zdaniem powodem strachu była nietypowa sytuacja w jakiej się znalazłeś po "przebudzeniu". Na ogół jak się budzisz to chyba nie leżysz w śluzie, nikt Ci wiertarką nie wierci w głowie i nie słyszysz dziwnych odgłosów ? ;)
A jeżeli nie to Cie przestraszyło to tak jak pisze Zet to mógł być strach przed Obe.W pewnym sensie byłeś zaprogramowany na Obe, sam o to prosiłeś, więc po przebudzeniu świadomie bądź nieświadomie wiedziałeś, że jest to stan przed.

Zet napisał(a):Wygląda to na wyszarpane OBE, ale troszkę mało świadomy byłeś.

Wydaje mi się, że niekoniecznie Rillas był mało świadomy. W pierwszych doświadczeniach Obe nie bardzo wiemy jak się w tym świecie odnaleźć, co nas czeka, jak się poruszać. Więc nie tyle mała świadomość co nieumiejętność kontroli nad tym co się z nami dzieje. Przynajmniej tak było ze mną na początku, samo mnie wyciągało, nawet po 3 razy w ciągu nocy a ja nie bardzo wiedziałam jak to zatrzymać (bałam się okropnie bo o Obe nic wtedy nie słyszałam) Dopiero po pierwszym całkowitym wyjściu, kiedy poddałam się tej "sile" co mnie wyciąga :P bardziej zaczęłam później kontrolować ten stan.
"Twoja największa siła polega na swobodzie wyboru. Dlatego wybierz szczęście, zdrowie, wszelkie dobro, piękno, mądrość prawdę i miłość." ;)
Avatar użytkownikassilvia Kobieta
 
Posty: 377
Dołączył(a): 29 maja 2007, 17:26
Droga życia: 4
Typ: TakaJednaJędzaMała
Zodiak: Żarłacz Tygrysi

Re: Co to właściwie było?

Post 07 lut 2011, 18:33

Po kilku "epizodach", mimo strachu, też poddawałem się tej sile, jednak nigdy nie udało mi się pobyć w tym astralu zbyt długo. Zawsze wciągało mnie z powrotem do ciała i zasypiałem. Kiedyś rozmawiałem z moją znajomą o tych przygodach. Potwierdziła, że może być to OOBE ale nie koniecznie przy pomocy opiekuna lecz innych bytów. Opowiedziała mi, że gdy prosimy o coś w myślach opiekuna, to mogą to usłyszeć też inne byty. Co o tym sądzicie?
Bo to trochę dziwne, bo jak na moje rozumowanie, to po kilku próbach ten strach powinien, jak nie zniknąć to, osłabnąć a w moim przypadku, zawsze był taki silny.
http://www.instytutnoble.pl/ - Rozwój świadomości.
Rillas Mężczyzna
 
Posty: 44
Dołączył(a): 17 wrz 2010, 22:52
Typ: parzystokopytne

Powrót do działu „Eksterioryzacja”

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron